PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם לפחד מסמוראי שנקנה מקיבוץ?

shermenz
31-08-04, 21:59
שלום לכולם, היום בדקתי סמוראי שנת 98 יד שניה 74000 ק"מ +\-
כששאלתי את המוכר למה הוא מוכר אותו, הוא ענה לי שהוא קנה את האוטו לחברה שלו ושהיא לא מסתדרת עם גיר רגיל. האוטו נראה במצב מעולה. חוץ מאיזה שתי דפיקות במכסה מנוע, וכמו כן המראה השמאלית לא נמצאת בכלל (רק המראה לא כול הפלסטיק) והמראה הימנית סדוקה.(להילחץ?)
עכשיו כששאלתי אותו ממי הוא קנה את הרכב הוא ענה לי שהוא קנה אותו מקיבוץ אליעד (או משהו כזה) וזה הדליק לי נורה אדומה.
האם לברוח כול עוד נפשי בי? להוריד אותו במחיר?
תודה רבה
דין.

Saar
31-08-04, 22:15
לפחד מראש לא צריך.
צריך לבדוק היטב את הרכב ולהוריד ממחירו בהתאם, גם לעובדה שהרכב היה של קיבוץ יש משמעות במחיר.

סער

אלון_ק
31-08-04, 22:59
בכל רכב חשוב יותר מי היה הבעלים האחרונים ואיך הוא טיפל בו מאשר ההיסטוריה שלו. סיקס 82 יוצא צבא שהתעללו בו שנים יכול להיות במצב מעולה אחרי השקעה של בעלים אחד, ג'ימיני 2004 יכול להיות קטסטרופה אחרי התעללות של ילד טיפש אחד. בדוק את המקרה לגופו והתעל מהסטריאוטיפים.

אבל בנושא המחיר אל תתעלם מהם. זה רכב חדש יחסית עם מס' בעלים מועט, מה שאמור לתרום לך בטענה שהשפעת הקיבוץ עוד ניכרת בו ויש צורך בהפחתה במחיר כנדרש במחירון. בקיצור, זה סיבה להוריד במחיר, לא בדעה על מצב הרכב.

shermenz
31-08-04, 23:07
הסיבה שאני מודאג ממצב הרכב היא שהרכב נמצא רק שלושה ארבעה חודשים אצלו מאז שהוא קנה אותו מהקיבוץ...

asafk
31-08-04, 23:12
זה:
http://www.niten.org.br/KEN/IMAGES/samurai4.jpg

סמוראי שצריך לפחד ממנו.

מאף ג'יפון לא צריך לפחד. אז מה אם הוא היה בקיבוץ? אם הרכב תקין- תוריד במחיר (זה לא נקרא לפחד, זה נקרא לקנות בחוכמה), וקח אותו.

אסף.[/quote]

shermenz
31-08-04, 23:21
חחח, אסף :D
כן אני מבין שאם המצב של הרכב תקין אז בעצם מה איכפת לי אם הוא היה בשירות הצבא הרוסי... הקטע זה שרוב הסיכויים שהרכב עבר התעללות בקיבוץ או שאני טועה? פשוט הבנתי שבקיבוץ משתמשים בו מלא אנשים בשטח שם וכ'ו לא?

shermenz
31-08-04, 23:44
אם אנחנו כבר בנושא, לסמוראים בשנת 98 יש לוקרים? ואם כן אז בטח לכול השנים יש נכון?

shermenz
31-08-04, 23:46
אף אחד עדיין לא התייחס לעניין המראות... יש לי איפה למצוא מקורי לשנת 98?

אלון_ק
01-09-04, 00:54
שרוב הסיכויים שהרכב עבר התעללות בקיבוץ

כן. ובוא נאמר שלא רק שהוא עבר התעללות, אלא שהוא עבר התעללות קשה. זה לא פוסל את האפשרות שהבעלים הנוכחי תיקן הכל.

אגב, כקיבוצניק טיפוסי אני יכול לומר לך שההתעללות ממש תלוי במי היה אחראי על האוטו. רוב הסיכויים שזה היה רב"ש היישוב, שזה לרוב טיפוס חמום מח עם פיוז קצר. בדיוק הטיפוס שלא אוהב לתת את הרכב לצעירים חסרי מנוח. בדיוק הטיפוס שדווקא אצלו הרכב ישאר שמור יחסית לרכב קיבוצי.

לסמוראים בשנת 98 יש לוקרים? ואם כן אז בטח לכול השנים יש נכון?

שכחת את המילה "ידניים". לוקרים ידניים. כן, יש להם. כן, אתה צודק.

יש לי איפה למצוא מקורי לשנת 98

כן. אם לא בפירוקים ולא בישראל יפן, יש בחברה. קצת יותר יקר, זה הכל.

לך תראה את הרכב. תבדוק אותו היטב, תיקח איתך מישהו אם אתה לא בטוח בעצמך. קח בחשבון שגם אם יש לו תקלות מינוריות שצפויות כתוצאה מהזנחה קיבוצית, רכב זה בסה"כ ערימת פחים עם ברגים - לכל פח יש תחליף, גם לכל בורג. זה עולה כסף, כסף שיורד מהמחירון. אם אתה נשאר עם 4K ליישור קו, אין שום תקלה (להוציא מנוע, גיר וטרנספר שצריכים שיפוץ מסיבי) שאתה לא תצליח לתקן במסגרת התקציב הזה. ב4K אתה לוקח סמוראי עם נזילות מכל חור, עם מיסבים דפוקים בכל פינה, עם ברקסים שלא עובדים וקפיצים שבורים ומחזיר אותו למצב חדש.

yossivarman
01-09-04, 09:58
אל תהיה בטוח ש74000
זה באמת 74000 ק"מ
ולא 174000 ק"מ
כדאי שתבדוק הסטוריית טיפולים

shermenz
01-09-04, 10:08
איך אני בודק את זה?
ודרך אגב, בגלל שהוא היה שייך לקיבוץ, רוב הסיכויים לפי דעתכם הוא שהוא עבר התעללות, או רוב הסיכויים שלא?
ונגיד ובדקנו אותו והכול בסדר, והחלטנו לקנות, (הוא רוצה מחירון(47000 נכון?))אני יכול להוריד אותו במחיר, כי הוא היה שייך לקיבוץ? ובכמה?

yossivarman
01-09-04, 10:19
לגבי הפחתה בגין קיבוץ, אם אני לא טועה 15%
לפי לוי יצחק
אתה יכול לבדוק
http://www.ynetcenter.co.il/c/MhTelemeserForm.asp?BaseUrl=%2FSearchIn% 2Easp%3FZ%3DC%26TZ%3DMhValue&ERT=
לגבי הספידומטר
תצטרך ללכת למקום שאתה סומך עליו - יש הבדל בין בלאי של 74000 ל174000
הכי חשוב - יש מזגן???
בקיצור בהצלחה - גם אני לא הבנתי כלום שקניתי את שלי

נמרוד
01-09-04, 10:23
הוא היה שייך לקיבוץ עד לפני 3-4 חודשים אתה אומר? אם כן, אז הבעלים האחרון לא רלוונטי. אבל אתה יכול לברר איזה קיבוץ בדיוק, להרים טלפון לאותו קיבוץ, ליצור קשר עם אחראי הרכב או מה שלא יהיה, ופשוט לשאול אותו לגבי הרכב. אין לו שום סיבה לשקר, הוא את הרכב כבר מכר, וגם ככה שום דבר לא נכנס לכיס האישי שלו.

בכל מקרה מחירון האוטו לא שווה, כי באותה התלבטות שאתה נמצא בה עכשיו ימצא כל קונה עתידי.

יותר מזה - אני באופן אישי חושב שבקניית רכב - אם יש ספק, אין ספק----> עבור הלאה.

shermenz
01-09-04, 10:25
איזה מזל שיש אנשים כמוך וכמו אלון, וכמו כול מי שעוזר באתר עזר, אני באמת לא יודע מה הייתי עושה בלעדיכם...
אז ככה, יש לי מישהו שאני סומך עלייו ואנחנו ניהיה אצלו ביום שישי, אני יודיע לכם על כול דבר חדש...
וכן יש מזגן, בכול זאת אני מפונק :roll:

shermenz
01-09-04, 10:38
רעיון מעולה אני באמת יעשה את זה נמרוד...
עכשיו יוסי, רשמת שהמחירון יורד ב15%
בלוי יצחק שיקללתי את המחיר, המחירון עלה ב3000 ומשהו שקל(?!) יכול להיות כזה דבר?
יכול להיות שלא עשיתי שם משהו נכון... (קיבוץ זה חברה שיתופית לא?)

ניר ל
01-09-04, 10:47
לא הייתי נוגע בו, לא הייתי טורח לבדוק אותו, יש עוד אלף כמוהו תעבור הלאה.
ההשוואה לסיקס לא רלבנטית, על רכב כזה מסתכלים כמו על פרייבט.

shermenz
01-09-04, 10:57
לא הייתי נוגע בו, לא הייתי טורח לבדוק אותו, יש עוד אלף כמוהו תעבור הלאה.
למה לא?

ההשוואה לסיקס לא רלבנטית, על רכב כזה מסתכלים כמו על פרייבט.
:?: :!:

ניר ל
01-09-04, 12:33
ניחוש לא פרוע שלי הוא שמדובר במאעכר שקנה את הרכב ב 30% מתחת למחירון אחרי שנאנס בברוטליות ע"י חברי המשק, הוריד את מד האוץ ב 100K. עכשיו הוא מנסה להשחיל לך את העז במחיר מחירון עם סיפור מרגש על החברה שלו שלא מסתדרת עם הגודל של מוט ההילוכים. אל תהיה נאיבי, גם גולשי הפורום המקצוענים והמבינים, יסכימו לשלם לך מקסימום 30% מתחת למחירון בעוד חמש שנים כשתרצה למכור וזה בהנחה שהרכב יהיה תקין.
אין מראות = לא נוהגים ברכב הזה ביומיום.

מה אתה משווה את זה לסיקס בן 20 שעולה 7K במקרה הטוב ויצא ממכרז לפני 15 שנים. נראה לך שיש מקום להשוואה ? ספר לי למה.

shermenz
01-09-04, 12:41
דבר ראשון אני מתכוון לקחת את הרכב לחבר שמבין מאוד, אחרי שהוא יבדוק את כול המכלולים, והכול יהיה בסדר (הכול אולי לא לשכוח) אני יקח אותו למכון של חבר טוב שעל שניהם אני סומך ובעל המכון מתמחה בסמוראים, במידה והכול תקין, אין שום סיבה שאני לא יקנה את הרכב.
ולמה 30% מתחת למחירון בדיוק?
ורק תזכיר לי בדיוק מתי השוותי את זה לסיקס?

חנן א.
01-09-04, 13:50
תקשיב לניר. אל תיגע. זה לא קשור לרמת התחזוקה של הבעלים האחרון. אם הרכב הרוס, אז אף אחד לא יצליח לשקם אותו בצורה טובה. אני לא מדבר על שיקום קוסמטי לצורך מכירה.
ובדיקה לא עולה על הכול, וגם לא על הרוב. אל תהיו נאיביים.
כמו שנמרוד אמר: "יש ספק? -אין ספק. עבור לרכב הבא" .

shermenz
01-09-04, 14:00
אני לא מבין, מי אמר שהאוטו הרוס? עוד לא הייתי איתו אפילו במכון...
מה שכן החלטתי לקחת את העצות שלכם קצת יותר לעומק, אז דיברתי עם המושב שמשם הגיע הסמוראי, נאמר לי שזה היה אצל הרב"ש של המושב דיברתי איתו והוא אמר לי שהבעיה הייתה שהרכב היה חלש, והם לא רצו להתעסק איתו אז הם פשוט מכרו אותו...
מה זה אומר?

eran4x4
01-09-04, 14:51
מנוע גמור

-->