PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לבת שלי

ניר.א
28-04-10, 22:24
ובכן , כמו שאומרת הכותרת .
ביתי מחפשת רכב ,התקציב : 20-30K
הדרישות :אמינות וחסכון בדלק (סטונדטית).
חשבנו על סיטרואן סקסו דיזל ,לא יודע לגבי האמינות אבל יודע שהיא חסכונית ביותר
אבל כל מה שמצאנו עד כה זה מכוניות עם קילומטראז גבוה (מעל 200K)
יש למישהו רעיון ?
נשמח לקבל חוות דעת.

גיא
28-04-10, 22:36
סי 3 דיזל ידני גם יהיה מאוד חסכוני

באלנו גם יכול להיות מתאים, סביר בחיסכון ואמין ברמה של פעם ( גם היילקס 97 :) )

נדב42
28-04-10, 23:12
רכב צרפתי ואמינות זה לא סתירה ???
נראה לי עדיף כבר לנד-רובר ...

omri_t
28-04-10, 23:24
הסקסו כבר זקן... אבל אחלה רכב.
וגם אני לא חסיד צרפת.

דיהטסו שרייד זה כנראה רכב הסודנטים האידיאלי.
קשה למצוא אחת טובה- הן נחטפות מהר מאוד.

ובכלל, אתה בג'יפולוג- סמוראי פתוח.... :)

פלג_
29-04-10, 03:14
שלום

שחברה שלי התחילה את התואר שלה באריאל התחלנו לחפש לה אוטו.
אנחנו גרים בהוד השרון.
זאת נסיעה לא קלה לרוב הרכבים בעיקר שנוסעים עם עוד 3-4 חברה באוטו.
היה חשוב לי שהיה לה רכב כמו שצריך ולא איזה פיאסטה ישנה או שרייד.(ושגם היה אפשר לנסוע עם מזגן בלי לחשוש)
היה לה בדיוק את אותו תקציב.
בסוף החלתתי שנלך על מיצובישי גאלנט, עם כמה שזה נישמע מוזר להרבה אנשים.
מיצובישי גאלאנט שנת 99 קנינו אז (לפני 3 שנים) ב 28 אלף שקל.
לאמא שלי יש אחת כזאת כבר קרוב ל 8 שנים, אוטו נהדר, נסיעה מאוד נעימה, חזק, ויש לה צורה עדכנית גם היום (לדעתי אחד המכוניות היפות).
אמינות מטורפת, באמת. ואומר לך את זה אחד שנוסע על היילקס.
חוץ מטיפולים שוטפים אין תקלות.
היום אנחנו כבר נשואים כך שגם אני נהנה מהאוטו, צריכת הדלק שלו לא בשמיים.
אישתי עושה איתי בסביבות 1ל12-13 נסיעה משולבת, אבל היא מאוד מאוד עדינה עם הגז.

בקיצור, אני לא יודע איפה הבת שלך לומדת, ומה המרחק נסיעה. בעיר/מחוץ לעיר.
אם יש בעיות חניה או לא, צריך לקחת את כל אילו בחשבון (זה אוטו לא קטן)
אבל ביחס למחיר שלו, אתה מקבל רכב מדהים.
אני מתכנן להשאיר אותו עוד 5 שנים בכייף.

בהצלחה, במה שתיבחרו
פלג_

bizon
29-04-10, 04:04
בחצי מהסכום שאתה מדבר עליו פיאט פונטו אני לא עובר את ה100 קמש וככה עשיתי 720 קמ למיכל רכב מאוד חסכוני טיפולים בזמן וזהו אחלה מזגן גם בביקעה כשאני עמוס ולא מיתחמם ולא כלום חסרונות קטן מאוד וחוסר משמעותי בכח אבל כלכלית לדעתי זאת הבחירה הכי טובה שיש היום בסכום הזה

מור

גיא
29-04-10, 07:31
למרות שאני מתנגד ...

חברה שלי מוסרת שאכן הפיאט פונטו שהיתה לה זה "ה" אוטו סטודנטים המומלץ ... <פרצוץ מוזר> ....

נדב42
29-04-10, 08:17
למרות שאני מתנגד ...

חברה שלי מוסרת שאכן הפיאט פונטו שהיתה לה זה "ה" אוטו סטודנטים המומלץ ... <פרצוץ מוזר> ....

מצטרף באופן מלא ...
היה לי פונטו מליסינג ... האוטו פשוט נוסע על אדים. אולי זה רק סטיגמה ואולי לא, אבל אני לא הייתי קונה אוטו כזה באופן פרטי. משהו בליסינג נתן לי שקט נפשי, ומאחר ובאותו חוזה ליסינג הייתי מוגבל בסכום הדלק החודשי ולא בקילומטרים, הבחירה בפונטו היתה מתבקשת. במשך שנתיים (עד שעזבתי את החברה) לא היתה אף תקלה, ואפילו הנסיעה היתה נעימה (מודל 2004 ידני).
היתה לי גם אחת עם גיר רציף מודל 2002/3 עם וו גרירה (!!!) - תענוג בנסיעה, אבל שוב - בליסינג לוקחים דברים שלא הייתי קונה בעצמי בחיים ...

אין לי מילה רעה להגיד על הרכב, ובכל זאת ... <פרצוץ מוזר> ...

בעצם, גיא, לא אתה זה שחיפש פיאט 127 ???

אם רוצים רכב זול וחסכוני, וגם אמין, הייתי הולך על שרייד ידנית (וידנית בלבד - האוטומטית שתיינית ברמות - עדיף כבר ויטארה ...)

נדב.

גיא
29-04-10, 09:51
במחשבה שלישית ... טויוטה קורולה מדגמי 92 .. עדיף ידנית האוטו האהוב עלי באופן אישי.

mik_l86
29-04-10, 09:55
פונטו הוא אכן רכב על הכיפאק, יש לו נטייה לראש מנוע כל 150 אלף אבל גם מזה אפשר לנסות להמנע.
יש גם אפשרות של פולו קצרה או אחותה התאומה סיאט איביזה, הרכבים אמינים מאוד, מה כן כשמשהוא כבר מתפקשש זה נהיה כואב בכיס, עוד בעיה באיביזה (קניתי לפני שבוע אחת) זה שהיא ספציפית (צבע שחור) מגנט למשטרות :\
נ.ב האיביזה: שנת 99 עברה 180K ב 11 וחצי אלף שקל ויש עוד רבות כאלו בשוק לא מציאה.

mik_l86
29-04-10, 09:56
במחשבה שלישית ... טויוטה קורולה מדגמי 92 .. עדיף ידנית האוטו האהוב עלי באופן אישי.

יש לה 20 עד 30 אלף שקל ואתה מציע לה רכב שנת 92?

התייש
29-04-10, 11:37
המכונית הראשונה שלי הייתה איביזה שנת 98 מנוע 1400.
שניי האחים שלי סטודנטים כיום ונוסעים על 2 רכבי פולו 1400 כל אחד מהם, מודלים של 2000-2003 (לא סגור על השנים המדוייקות).
חברה שלי סטודנטית. קנתה לפני שנה דייהטסו שרייד 1.3 שנת 93 ידנית ב5500 ש"ח.

מנסיון אוכל לומר שהגרמניות באמת אמינות ומנוע 1400 חסכוני וחזק מספיק גם בשביל לעשות בכל יום את העליות לירושלים. עדיין לא שמעתי על בעיות מיוחדות אצל מי מאחיי וגם בזמנו אצלי לא היו.

השרייד באמת מוגדר כרכב הסטודנטים האידיאלי. חסכוני הוא כן, זול הוא כן, חלפים יש בשפע.
לגבי אמינות זה שנוי במחלוקת. יש כאלו שיאמרו לך לא להתקרב בגלל בעיות קירור מנוע, התנהגות כביש של סמרטוט ועוד כל מיני סיבות... לא יודע, הרכב אצלנו כבר שנה. נוסע בכל הארץ עומד על מעל ל320000 ק"מ, מטופל בזמן בחלפים יפנים זולים ונוסע כמו שד.
בשביל המחיר שלו הוא נותן המון וכבר השתלם בשנה של נסיעות ללא תקלות מיוחדות (טפו טפו).

זה מהנסיון שלי, ההחלטה היא שלך.
בהצלחה!!

דרור ברלי
29-04-10, 12:01
יש פרמטרים במכוניות, בעיקר במכוניות העממיות והזולות, שאפשר לחלק גיאוגרפית באופן מובהק .

האירופאיות תמיד נוחות יותר, בטוחות יותר ומהנות יותר.
ליפניות אין שום יתרון מובהק פרט לזה שהן אמורות להיות אמינות יותר.
לדעתי "אמור" זה שם של דג, משהו שלא תמיד נכון ומחזיק במבחן המציאות.
כלל אצבע - באותו מחיר אתה מוצא יפנית ישנה יותר או אירופאית חדשה יותר.

20-30K זה סכום שנופל בין הכסאות. לא מכונית ישנה מדי, אבל גם רחוקה מלהיות חדשה עם כל מה שמשתמע. אלה סכומים שקונים לך אוטו בן כמה 8-10 שנים. מכוניות רבות, מהרגע שיצאו מאחריות, הפסיקו להיות מטופלות כיאות. אחזקה תפרנית = נזקים מצטברים בהמשך, שמי שישלם אותם זה בעל הרכב הבא = אתה.

יפניות אמינות = סובארו, סוזוקי, קורולה מהדגמים שעד 2002. גם מאזדה לנטיס לא רעה. בארבעתן אל תחפש נוחות כלשהי.
בסובארו אימפרזה יושבים נמוך, לא כל אחד אוהב את זה. צפופה מאחור. אבל אמינה מאוד ומתנהגת טוב והיא המשפחתית היפנית המועדפת בעיני.
סוזוקי באלנו אמינה יחסית, מרווחת יחסית ולא שתיינית אבל עדינה משהו. חלפים יקרים.
בקורולה התנהגות סמרטוטית, צפוף, והמושבים איומים. כל נסיעה של חצי שעה ומעלה מתבטאת בכאבי גב. חסכונית יחסית, מנוע חזק אבל רועש מאוד. אמינות טובה שבטויוטה לא הצליחו לשחזר בדגמים החדשים יותר.
בלנטיס יושבים נמוך, המתלים קשים ומכאיבים ולא מפצים בהתנהגות מהנה. צפופה מאחור, מנוע מרגיש חזק יחסית והביצועים סבירים. היו בזמנו בעיות בגירים האוטומטיים שטופלו ע"י היבואן. אוטו נפוץ מאוד ונחשב לאמין. בסך הכל סבירה.

סופר-מיני יפניות ישנות - לא לעניין. לא רק צפוף ולא נוח, אלא גם בטיחות שלוקה בחסר. בשנים הללו הם לא הצטיינו במכוניות קטנות, ואל תגידו לי דייהטסו שרייד - זה לא רק רכב לא נוח, לא בטוח, נוסע ומתנהג רע להפליא, אלא גם יכול להתגלות כלא אמין ויקר לאחזקה. ושלא יגידו שלא הזהרתי. מי שמוכרח יפנית קטנה, שייקח סוזוקי סוויפט או סובארו ג'אסטי ישנה. אותן מגרעות דינמיות כמו בשרייד, אבל הן לפחות אמינות באמת.

באירופאיות - כל אחד והסיפור שלו. כל האירופאיות מהשנים האלה הן מכוניות טובות יותר על הכביש מכל יפנית. אבל באמינות - יש ויש. כלל אצבע באירופאיות ישנות זה לא להתקרב לגירים אוטומטיים, ומי שמוכרח אוטומטית ממילא לא אוהב לנהוג ולכן מוטב לו שיתמקד ביפניות.

האחיות פולו/איביזה/פאביה/קורדובה הן פשוטות ואמינות בד"כ. דגם הדיזל SDI חסכוני ביותר (20 ק"מ + לליטר מחוץ לעיר בקלות) חלקים יקרים אם קורה משהו רע.
ב-30K יש לך פוקוס 2001-2. אם מצאת רכב פרטי (לא אחרי התעללות בליסינג) עם ק"מ נמוך, לך על זה. נוח, מרווח, בטוח, מהנה ואמין. אם מצאת אחד כזה ידני - תחטוף אותו.

פיאט פונטו - חסכונית מאוד, מרווחת יחסית ונוחה. קצת עדינה, ואמינה אם מטופלת היטב.

צרפתיות - לטעמי הן טובות בהרבה מתדמיתן ונהדרות בפני עצמן. ועדיין - שומר נפשו ירחק מכל גיר אוטומטי צרפתי.

גיא
29-04-10, 12:15
קנה לה כזה:

http://www.youtube.com/watch?v=cuIJRsAuCHQ

:)

MIK_L86 - לצערי, מכוניות בנות 20 עדיפות על בנות 10. זה בערך הזמן שהיצרנים התחילו להבין שעל מכוניות אמינה הם לא מרויחים מספיק ....

ניר.א
30-04-10, 23:03
קודם כל תודה לכל המשיבים.
לגבי מה שנכתב אז ככה:סמוראי אכן אופציה לא רעה אבל הוא לא בדיוק נראה לי רכב סטודנטים
אידיאלי(חסכוני ?).לגבי פיאט פונטו אולי אני בעל דעות קדומות אבל החולצה שקניתי באיטליה עם תמונה של פיאט 500 זה הכי קרוב שאני מוכן להתקרב לפיאט ושוב , אולי אני טועה אבל...
לגבי סוזוקי בלנו לאישתי היו שניים כאלה מהעבודה , שניהם עשו הרבה קילומטרים ובין טיפול
לטיפול רק דלק ומיים במיכל של הווישרים,אני זוכר שה בלנו הוא לא זללן אבל מישהו יודע בערך כמה ק"מ לליטר הוא עושה והשאלה האם יש כאלה לא מאוד ישנים ועם קילומטראז' לא מאוד גבוה?
האופציה שכתב דרור לגבי ה סיאט איביזה / פולו , די נראית לי וחשבתי גם לבדוק לגבי רנו קליאו,
ואולי פז'ו 307 .יש עוד העראות,הארות והמלצות ?

asafk
01-05-10, 00:03
הסקסו שפתחת בה, מכונה נהדרת, אמינה מאוד וחסכונית מאוד - אבל אני מדבר על ה 1100 או 1400 ידנית, לא על הדיזל.
תחשוב על הפז'ו 205 הצבאיות, מכוניות שאגדות אמינות נקשרו בשמן - הן (או יותר נכון ה AX התאומה והפז'ו 106 האחות הקטנה) הבסיס של הסקסו.
הדבר היחיד שיכול להפיל סקסו כזו (או כל פז'ו משומשת) הוא מערכת הקירור - ובאופן ספציפי שימוש במים במקום בנוזל קירור. זה מבטיח התחממות ושיפוץ ראש מנוע בערך ב 150 אלף קילומטר. יש הרבה מכוניות כאלו שבהן נעשה שימוש רק בנוזל קירור - ואז לא צפויות בעיות מיוחדות.

כיוון ששאלת על 307 - יהיה קשה מאוד למצוא ידנית. על האוטומטית אני לא ממליץ בתור מכונית אמינה באופן מיוחד - לפחות לא בשנתונים הראשונים (מ2003 המצב הרבה יותר טוב, אבל בכל זאת...).

אסף.

גיא
01-05-10, 00:29
דוקא הסקסו הדיזליות היו מאד חסכונית - משהו כמו 25 ק"מ לליטר.

zerez
01-05-10, 00:37
קודם כל תודה לכל המשיבים.
לגבי מה שנכתב אז ככה:סמוראי אכן אופציה לא רעה אבל הוא לא בדיוק נראה לי רכב סטודנטים
אידיאלי(חסכוני ?).לגבי פיאט פונטו אולי אני בעל דעות קדומות אבל החולצה שקניתי באיטליה עם תמונה של פיאט 500 זה הכי קרוב שאני מוכן להתקרב לפיאט ושוב , אולי אני טועה אבל...
לגבי סוזוקי בלנו לאישתי היו שניים כאלה מהעבודה , שניהם עשו הרבה קילומטרים ובין טיפול
לטיפול רק דלק ומיים במיכל של הווישרים,אני זוכר שה בלנו הוא לא זללן אבל מישהו יודע בערך כמה ק"מ לליטר הוא עושה והשאלה האם יש כאלה לא מאוד ישנים ועם קילומטראז' לא מאוד גבוה?
האופציה שכתב דרור לגבי ה סיאט איביזה / פולו , די נראית לי וחשבתי גם לבדוק לגבי רנו קליאו,
ואולי פז'ו 307 .יש עוד העראות,הארות והמלצות ?

אני לא זוכר שהבלנו שהייתה לי (96) הייתה מאוד חסכונית בדלק אבל הרכב אמין וזול להחזקה, הנסיעה קצת "קופצנית", סה"כ מדובר על רכב לא כבד שמרגיש את הכביש, בסך הכל מאוד נהניתי ממנו.

באופן אישי לא הייתי קונה רנו, היה לי אחד כזה מהעבודה וכל תיקון זה קריעת ים סוף או קריעת ארנק, תלוי אם אתה מטפל לבד או במוסך. המנוע צפוף והגישה (סליחה על הביטוןי) ח-ר-א.

מה שכן - צרפתיה אולי קורעת את הכיס אבל מפנקת, רכב שקט ונוח לנסיעה.

grand
01-05-10, 00:50
נסה למצוא 306 ידנית מנוע 1400, 5 דלתות, 98-2001 , (לפני מודלים אלו אין הגה כח), רכב אמין , פשוט לתחזוקה ונוסע נהדר.

Saar
01-05-10, 07:39
הי

בסכומים האלו, לדעתי הצרפתיות הן הדיל הכי מוצלח,
פיזו 306 כמ ושרמי המליץ, גם עם מנוע 1600 זה טוב (קצת פחות חסכונית), ה 1400 ידנית אוטו ממש מוצלח לטעמי.
סיטרואן קסרה, קשה מאוד למצוא ידנית (יש אחת עם מנוע 1400 ביד 2), לנו יש מודל 99 אוטומטית 1800 כבר שנתיים, אחלה אוטו דלק 1 ל 9. היתרון המובהק שלה זה המחיר, מודל 2003 עולה בערך 25K שח. ואפילו פחות (והן עם מנוע 1600 חסכוני יותר).
אלו מכוניות "דור קודם" אין כמעט מחשבים, הכל פשוט ומכני ולכן גם האחזקה קלה.
סקסו זה אוטו מוצלח וגם אחותה - פיזו 106 אבל הן ישנות יותר, תשאר עם הרבה עודף מ 30

באופן אישי לא מתקרב ליפניות, עניין של טעם והעדפה של רכב חדש יותר באותו מחיר.
סער.

-->