PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי משלם העברת בעלות???

התייש
29-04-10, 16:15
בכל פעם שקניתי או מכרתי רכב (והי כמה כאלו בחיי) הגעתי למצב מביך בו אני עומד מול הקונה\מוכר ושניינו מנסים "להפיל" את עניין העברת הבעלות אחד על השני.
נכון לעכשיו אני לא מוכר או קונה כלום אבל סתם לידע כללי.
על מי מוטלת האחריות לשלם העברת בעלות?
האם יש חוק רשום ומסודר באיזשהו מקום בעניין הזה?
מה אתם חושבים?

tagiv
29-04-10, 16:40
בד"כ זה על הקונה, אף על פי שאפשר להתחלק בסכום הזה חצי חצי, אני מכרתי 3 מכוניות בעבר ובכל פעם התחלקתי עם הקונה בסכום של העברת הבעלות חצי חצי.
גם עלות בדיקה (עם התניות כמובן), כי זה כאילו בעייה של הקונה שהוא רוצה לבדוק את האוטו אז שהוא ישלם.. העברת בעלות היא על הקונה בד"כ אבל שוב, כאן מדובר על סכום חובה כאילו , לא ניתן לבחור אם לעשות או לא העברת בעלות כמו בבדיקה, אז יש מקום אולי להתחלק....
זה לא חוק..זה מה שמקובל בד"כ..אבל כל אחד יעשה מה בא לו..

זה מה שאני מכיר,
מישהו מכיר משהו אחר???

תומר

התייש
29-04-10, 16:48
אני פעם שמעתי שחובת הוכחת המכירה היא על המוכר ועל כן הוא זה שצריך לצאת בהוצאה הזו.
שהרי אם לא יוכח שהרכב החליף בעלים כל הדוחות החדשים ימשיכו להגיע אל הבעלים הקודם.
לא יודע, הצליחו לבלבל אותי עם השטות הזאת ואני חייב לפתור את הסוגיה אחת ולתמיד!!

נימי
29-04-10, 16:50
לפי מה שאני יודע מקובל שהמוכר משלם על העברת בעלות
זה גם האינטרס שלו שבעלות הרכב תעבור לקונה ומאותה הנקודה כל עבירה שנעשת עם הרכב לא משויכת למוכר

tagiv
29-04-10, 16:53
ברגע שיש העברת בעלות אז מבחינת החוק מתאריך זה הרכב שייך לבעלים החדש.
גם מקבלים אם אני זוכר נכון טופס במעמד העברת הבעלות בדואר בו כתוב שהרכב עבר בעלות, גם המוכר וגם הקונה מקבלים. ואז כמובן במידה ויש דו"ח או משהו אז הכל תלוי בתאריכים , עד יום העברת הבעלות על המוכר ומיום העברת הבעלות על הקונה.

תומר

lior_b.s
29-04-10, 17:03
אם ללכת לפי הספר אז אחריות העברת הבעלות היא על המוכר בלבד..זה עניין האחריות אבל לא כתוב מי משלם ;)
זה כתוב איפושהו על הטופס של העברת הבעלות..בכל מקרה חצי חצי מתקבל בברכה בשני הצדדים.

ליאור

assaf234
29-04-10, 17:32
עד עכשיו הייתי בטוח שזה חד משמעי והקונה משלם...
ככה היה לי לכל המכוניות שקניתי או מכרתי
כולל האוטו של אמא שלי שהתעסקתי במכירתו וקנייה מחדש עשיתי
סה"כ 9 עסקאות קנייה מכירה
חידשתם לי

sherifon
29-04-10, 18:04
"על מי מוטלת חובת רישום שינוי הבעלות? חובת הרישום מוטלת על המוכר, ולכן לא מומלץ למסור את הרישיון לקונה ולסמוך עליו שיבצע את ההעברה. תשלום אגרת ההעברה מוטל בדרך כלל על הקונה, אך נושא זה נתון להחלטת הצדדים." הציטטה הזו לקוחה מ:http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/Situations/SPopulationsGuides/SDrivingCar/SDCCarLicense/SDCCOwnership/כלומר חובת העברת הבעלות מוטלת על המוכר ,תשלום האגרה על הקונה ,אלא אם יש רצון טוב של שני הצדדים ...
החיזוק לטענה הזו הוא ביום קניית רכב חדש מהחברה , נחשו אז מי משלם את האגרות ?! שוב האגרה מוטלת על הקונה ולא על הסוכנות , רוצה לקנות ?! שלם !

erez_matas
29-04-10, 18:46
הקונה משלם את העברת הבעלות

sherifon
29-04-10, 19:03
"על מי מוטלת חובת רישום שינוי הבעלות? חובת הרישום מוטלת על המוכר, ולכן לא מומלץ למסור את הרישיון לקונה ולסמוך עליו שיבצע את ההעברה. תשלום אגרת ההעברה מוטל בדרך כלל על הקונה, אך נושא זה נתון להחלטת הצדדים." הציטטה הזו לקוחה מ:http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/Situations/SPopulationsGuides/SDrivingCar/SDCCarLicense/SDCCOwnership/כלומר חובת העברת הבעלות מוטלת על המוכר ,תשלום האגרה על הקונה ,אלא אם יש רצון טוב של שני הצדדים ...
החיזוק לטענה הזו הוא ביום קניית רכב חדש מהחברה , נחשו אז מי משלם את האגרות ?! שוב האגרה מוטלת על הקונה ולא על הסוכנות , רוצה לקנות ?! שלם !

הקישור המתוקן:
http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/Situations/SPopulationsGuides/SDrivingCar/SDCCarLicense/SDCCOwnership

(לגלגל למטה את הדף ,שם תחת סעיף :"על מי מוטלת חובת רישום שינוי הבעלות?")

נמרוד
29-04-10, 22:47
האחריות והעלות, בעיני - על הקונה. זה אינטרס שלו שהרכב יהיה על שמו, הרבה יותר משל המוכר... אם הרכב לא על שמו, המוכר מקסימום יקבל דוחות על עבירות שלא ביצע... אז בתמורה הוא יכול לבוא ולקחת בחזרה את הרכב שלו, או להתלונן במשטרה שהוא נגנב. ואתה, הקונה, לך תוכיח אחרת.

בפועל, הצד האשכנזי יותר משלם, בלי קשר אם הוא הקונה או המוכר :D

eysham
29-04-10, 23:35
בעיסקה שבד"כ מסדרי גודל של עשרות עד מאות אלפי ש"ח... על 100 ש"ח העברת בעלות יפול דבר??...

כולה רבע מיכל דלק...

נמרוד
29-04-10, 23:42
בעיסקה שבד"כ מסדרי גודל של עשרות עד מאות אלפי ש"ח... על 100 ש"ח העברת בעלות יפול דבר??...

כמו שכתבתי, הצד האשכנזי משכנע את עצמו לשלם :D

גיא
30-04-10, 00:31
אני כבר הפלתי יותר מעסקה אחת של מעל 50 אלף שח על זה שהמוכר לא רוצה לשלם חצי.
הם נישברים בסוף ( ואני אשכנזי לגמרי )

לא מקובל עלי לחלוטין שצד אחד ישלם הכל. חצי חצי ...

ניר ל
30-04-10, 01:32
הקונה משלם וכמו שציין נמרוד - בלי שום קשר יש לו אינטרס כלכלי מובהק יותר לרשום את הרכוש על שמו. כשמדובר בקניית דירה גם אז הייתם ישנים טוב בלילה אם לא הייתה רשומה על שמכם ?
גיא מי שלא מכיר אותך עלול לחשוב שאתה ממש, אבל ממש פוץ ,
לעומת זאת מי שמכיר אותך יודע שזה נכון.

ממגוון הדעות ששמעתי כאן אני מגיע למסקנה שפשוט גם את זה עדיף לסכם מראש לפני שמגיעים לדואר. נהיינו עם של קקות.

יואב פולס
30-04-10, 04:13
אני תמיד נדהם מאנשים שסגרו עסקה על רכב שעולה 100K ועומדים כמו שני תרנגולי קרב מול הפקידה בדואר, ומתווכחים מי משלם. מילא על רכב שעולה 10,000 שקלים (כאילו ש 150 שקלים משנים משהו), אבל בסכומים גבוהים? אח"כ מייד אחרי הקניה "רצים" למוסך האהוב עליהם ובפאסון של "גבר גבר, סחבק מבין עניין, כן?!" עושים "יישור קו" שבד"כ מיישר קו בעיקר בחשבון הבנק של המוסך, בסכומים של אלפי שקלים. העיקר ש"הראנו" למוכר מי הגבר, ועוד העברת הבעלות עליו.
סתם לידיעה - אני אף פעם לא מתווכח על זה, אם אני הקונה, אני רוצה שיעבור על שמי וכמה שיותר מהר, אם אני המוכר, והקונה מציע חצי / חצי - סבבה, אם משחק אותה "אהבל" אני משלם הכל- "שיקח את הנבלה ויעוף לי מהעיניים..."

tzagi
30-04-10, 06:48
גיא מי שלא מכיר אותך עלול לחשוב שאתה ממש, אבל ממש פוץ ,
לעומת זאת מי שמכיר אותך יודע שזה נכון.

לא בועטים באדם ששוכב על הריצפה.
וחוץ מזה, אתה ובמיוחד נמרוד על גל מאד לא פוליטיקלי קורקט.
קח רומנים לדוגמה, אשכנזים...לא?

assaf234
30-04-10, 07:38
אני כבר הפלתי יותר מעסקה אחת של מעל 50 אלף שח על זה שהמוכר לא רוצה לשלם חצי.
הם נישברים בסוף ( ואני אשכנזי לגמרי )

לא מקובל עלי לחלוטין שצד אחד ישלם הכל. חצי חצי ...

מצאת רכב, עשית עליו סיבוב, עשית לו בדיקה, מצא חן בעינייך, הורדת את המחיר,הלכת לדואר והפלת עסקה של 50 אלף שקל בגלל 90.5 שקל (כמה שאני זוכר העברת בעלות זה 181 שקל).
אין מילים...

גיא
30-04-10, 08:38
אז אני פוץ :)
מגניב, את זה עוד לא הייתי ...

אני לא הולך ומיישר את החשבון בנק שלי אחרי קניית אוטו. אני בודק אותו לפני. ולא קונה אם הוא לא תקין.

אמנם האינטרס של הקונה שהאוטו יעבור על שמו כמה שיותר מהר, אבל אני מסכם מראש מה אני מוכן לשלם ומה לא.

אני חושב שחצי חצי זה הכי הוגן ... אתם חושבים אחרת ? .... סבבה.

asafk
30-04-10, 13:45
בעולם שלי מקובל שזה שקונה משלם. כמו כל מס אחר, הקונה הראשון שילם כשקנה את הרכב "מהחנות", ולכן מי שקונה ממנו ישלם וכן הלאה.

אסף.

התייש
30-04-10, 13:53
אללה אלוהים שלכם!
כשפתחתי את השירשור הייתי בטוח שמפה תבוא הישועה, אני רואה שגם כאן אין תשובה חד משמעית וכנראה שבפעם הבאה שאקנה או אמכור שוב אגיע לסיטואציה המביכה הזו.
כל אחד פה אומר את מה שהוא היה עושה במקרה שלו וזו בדיוק הבעיה!!!

לסיכום:
אם אני אלך לרגע לפי הקישור של "שריפון" אז חובת ההוכחה על המוכר אבל הקונה הוא זה שמשלם, אלא אם כן הוסכם אחרת בין הצדדים.

ועל כן, בפעם הבאה שאמכור אני אבהיר לקונה באופן חד משמעי וברור :-P שהוא משלם העברת בעלות או שהוא משלם על האמבולנס והאישפוז שלו עצמו.
ואילו בפעם הבאה שאקנה אנסה שוב להלביש את זה על המוכר ואם לא אז אבוא לבטל את העסקה בתקווה שהמוכר יתכופף וישלם בעצמו.

למקרה שתהיתם: חצי פרסי וחצי מרוקאי - ככה זה, ועכשיו אתם מבינים את התגובה שלי.

על בטוח לא אשכנזי;)

bizon
01-05-10, 11:44
האמת שעוד ליפני שאני מגיע לדואר אני פשוט שואל איך אנחנו מיסתדרים עם העברת בעלות אין מה להתווכח ואין מה להיכנס למצב מביך

יונתןמצפה
01-05-10, 11:53
אני אבהיר לקונה באופן חד משמעי וברור :-P שהוא משלם העברת בעלות או שהוא משלם על האמבולנס והאישפוז שלו עצמו.
ואילו בפעם הבאה שאקנה אנסה שוב להלביש את זה על המוכר ואם לא אז אבוא לבטל את העסקה בתקווה שהמוכר יתכופף וישלם בעצמו.

ומה שבטוח, זה שאני לא הייתי עושה איתך שום עיסקה...

לירן.
01-05-10, 12:29
מי משלם את העברת הבעלות ?
זה שיותר רוצה שהעסקה תתבצע.

בדרך-כלל מדובר על הקונים.

העברת בעלות על אוטו כיום עולה 200 ש"ח.

sos4u
01-05-10, 17:51

כולה רבע מיכל דלק...

איפה אתה חי ? הלוואי ומיכל דלק היה עולה 400 ש"ח ...

גיא
01-05-10, 18:42
איפה אתה חי ? הלוואי ומיכל דלק היה עולה 400 ש"ח ...

אני לא מגיע ל 400 ...
70 ליטר.

כמה עולה לך מיכל ? איזה אוטו ?

sos4u
01-05-10, 19:04
גרנד 94
בנזין 6.40 לליטר כפול 89 ...
כמעט 570 ..
שיהיה לבריאות ולטיולים ...

sherifon
01-05-10, 21:07
מעבר למה שרשום בקישור שהבאתי קודם ,תחשבו בצורה ריאלית, כשקונה בא למוכר , הוא קודם כל מנסה להוריד לו במחיר , והמוכר כמובן ( ברוב המיקרים ,גם מוריד ).
ברגע שמסכמים עיסקה , המוכר בטוח שמה שישאר לו ביד זה מה שסיכמו אחרי כל ההורדות ,
עכשיו המוכר צריך גם לשלם על העברת בעלות ו"להוריד עוד " בנוסף להורדות שכבר ניתנו ?

שיטת הסלמי במיקרה הזה מגעילה אותי, ואני לא יפה נפש .
את הרכב הקודם מכרתי מתוך הבנות עם הקונה , על העברת הבעלות לא הסכמתי לשלם !

רוצה קח לא רוצה ,זבשך, יש גבול !
אם היו עושים לי את הקטע הזה , הייתי חוזר בי מההורדות הקודמות, ואז משאיר לעצמי 200 ש"ח כדי להיות נדיב בדואר ....

קונה משלם ודי !

לא חצי ולא נעליים !

אוליי אבקש זיכוי על יתרת הטסט שנישארה כי שילמתי אגרה לשנה אבל לא ניצלתי את כולה ?!

חבל על הביטים....

גיא
02-05-10, 00:04
גרנד 94
בנזין 6.40 לליטר כפול 89 ...
כמעט 570 ..
שיהיה לבריאות ולטיולים ...

שתהיו לי בריאים ... :(

אני מתדלק כמעט תמיד, פעמיים בחודש 380 שח. זה נע שקלים בודדים מפה לשם ...
610 ק"מ למיכל. ( חיפה = עליות וירידות :) )

-->