PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגשמת חלום הקורנדו שלי

Korandox
01-05-10, 14:01
אני בקורנדו מאוהב מהרגע שהוא נחת בארץ, והגיע הזמן להגשים את החלום ואת הפרוייקט שתכננתי עליו.:D

מאז שהוצאתי רשיון היו אצלי 2 רכבים, האחד 106 דור שני 98 ספורטיבית יפהיפיה שאהבתי מאוד. והרכב האחרון מאזדה שלוש קומפורט יפה אמינה וממש על הכיפאק שאני ממש לא אוהב כי היא לא מתאימה לי. אז החלטתי שאני כנראה אמכור את המאזדה אשקיע בערך 40 -50 על קורנדו ואת השאר (כ 15 אלף ) אשמור בצד, לאחזקה,שיפורים וכו...

אני כל הזמן בודק את הלוחות בחיפושים אחרי קורנדו, אבל יש כמה דברים שאני חייב להתייעץ עליהם:

האם האחזקה שלו משמעותית יקרה יותר מאשר טיפול ברכב פרטי (פיז'ו , מאזדה)במוסך מורשה? ( בהנחה שהקורנדו לא ייטופל במורשה).
מהי צריכת הדלק? עירוני בין עירוני?
ראיתי לא מעט מודעות של כלים עם 200000+ ק"מ שרשום "החלף מנוע, הוחלף גיר" וכו...", באמת נפוץ או שצירוף מקרים?
מנוע מרצדס = בהכרח לחלקים מאוד יקרים?
הרכב ישמש לרוב לנסיעה עירונית, מעט שבילים ושטח אולטרא לייט. אני את החורשן ואת המדבר בדר"כ תוקף עם אופני דאונהיל. איך הוא בכביש?
ממה להזהר? נקודות תורפה וכו..
האם שיפורי המנוע פוגמים באמינות? מורגשים בטסטים? בוחני תנועה וכו?
מה הגודל הגלגלים \צמיגים הגדול ביותר שניתן להרכיב עליו חוקית?
זה רכב דיזל ראשון שלי, יש עדיין דבר שנקרא אגרת דיזל? מה מבחינת בדיקת מזהמים בטסט?
יש בארץ אנשים שיודעים לשפץ,לבנות מחדש פנים של רכב? (הכוונה היא יותר לקונסולה,דשבורד וכו)

* הרכב אמור לשמש ליום יום, רוב הק"מ שאני עושה הוא בין עירוני,מעט מאוד עירוני. 18,000 ק"מ בשנה.

אשמח לתגובות שיעזרו לי קצת להבין לאן אני נכנס.

סולל הדרך
02-05-10, 13:56
למתחיל שלום.
תתחיל בקריאת הלינק הבא, שיתן לך קצת רקע.
http://hershko.net/ssangyong%20rexton.htm
לשאלותיך הרבות:
באופן עקרוני, החזקת רכב שטח יותר יקרה. נקודה.
אם תחליט לטפל במוסך מורשה טיפול קטן מתחיל ב 1000 ש"ח ויוכול להיגמר ב4000 עם החלפת ברקסים ושמן גיר.
צריכת הדלק היא סביב ה 1:10. מנועי הטורבו דיזל בעלי 120 כ"ס מרגישים חלשים על הכביש. בדגמים הישנים מנוע ללא טורבו 90 כ"ס היית מוותר על התענוג.
חלקים יש בשפע המחירים סבירים לחלוטין. חלקים יחודיים (כגון חלקי פח או פנים הרכב) שלא קשורים למנוע, קשה למצוא משומשים!
אגרת הרישוי זהה לבנזין ותלויה אך ורק בקבוצת הרישוי וגיל הרכב.
השמועה אומרת שהרכבים האלו מזדקנים מאוד בכבוד. לחבר הפורום בוזי היתה אחת שעשתה כמה מאות אלפי ק"מ על הגיר והמנוע המקורים (תעשה חיפוש להודעות שלו).
לגבי יכולות השטח שלו, מבלי לשפר אותו, טיולים עד דרגה בינונית אפשר לעשות איתו.
כמו תמיד מיגונים, הגבהות ונעילות יקחו אותך רחוק יותר.
למיטב זכרוני הגבהה איננה עניין פשוט. הנעילות דווקא כן, בגלל סרני דנה.
שיפורי מנוע...לא מכיר בארץ. יש קיט דרום אפריקאי ל155 כ"ס לא יודע\מכיר מישהו שעשה שיפור.
בסך הכל "יצור" יחודי ומעניין שמאפשר עלויות אחזקה סבירות עם יכולת שטח בינונית.

בהצלחה

-->