PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצה לפני קניית מגנום

yehudap9
02-05-10, 02:46
שלום לחברי פורום מיצובישי!
לאחרונה אני מתלבט בקניית מיצובישי מגנום משנתון 2001-2002 הבנתי שיש לרכב הנ"ל בעיית התחממות אשר אפשר לפתור ע"י החלפת הרדיאטור לגדול יותר מבחינת צלעות האם נכון הדבר?
איך הרכב מבחינת אמינות?הרכב הנ"ל ישמש אותי כרכב משפחתי לזוג+תינוקת וכמובן לטיולים פעם בשבועיים לערך.
אני עושה בשנה כ32 אלף ק"מ.
אשמח לקבל נתונים על הרכב וטיפים כמובן.
כגון צריכת דלק אמינות וכל מה שעולה לכם בראש..
תודה!מקווה לעבור לפורום מיצובישי בקרוב...

יונתר
02-05-10, 22:31
היי.
אם אינני טועה, ישנו הבדל משמעותי בין השנתונים 2001 ל-2002, החל משנת 2002 נמכר המגה-מגנום אשר בו ישנו ניהול ממוחשב למנועת טורבו שונה והספק מנוע גבוה יותר. המגה-מגנום רגיש יותר להתחממות כתוצאה מהספק גבוה יותר אך מערכת קירור דומה.

היה בבעלותי מס' שנים מגנום שנת 2001, מנוע טורבו-דיזל 100 כ"ס, גיר אוטומטי. את כל התחזוקה ביצעתי בעצמי. המגנום אכן רגיש להתחממות אך בעזרת טיפול מונע, הבעיה פשוט נעלמת.
יש להקפיד על רמת תחזוקה גבוהה למערכת הקירור (בכל אוטו אך במגנום במיוחד). שלחתי את הרדיאטור לניקוי לפני כל קיץ, הקפדתי לבדוק באופן קבוע את מפלס המים ברדיאטור ובמיכל העיבוי, התייחסתי לכל שריטה או התנפחות בצינורות המים. החלפתי טרמוסטט ומשאבת מים לפני הזמן. השתמשתי בנוזל קירור מאיכות טובה. כך במשך 3 וחצי שנים לא קרה שהרכב התחמם.
הרכב יחסית אמין אך ישנן מס' תקלות קטנות שנפוצות במגנומים - אלטרנטורים שמסיימים את חייהם אחת לשנה, תקלות בשילוב הלוקרים הקדמיים (נשארים משולבים קבוע).
הגישה לרוב החלקים ברכב אינה נוחה, אך אינני מכיר טנדרים אחרים כדי להשוות.
צריכת דלק ממוצעת 1:8.5.
בשורה התחתונה, ישנו כאן יחס עלות-תמורה די טוב (מחיר נמוך בשביל רכב יחסית מאובזר, עם נעילת דיפ' אח').

יונתן.

yehudap9
03-05-10, 06:26
תודה רבה!
תרמת מניסיונך והדבר עזר לי רבות..שוב תודה!

itt8
03-05-10, 23:09
לאחר התלבטות ארוכה ובהתחשב בכל הפרמטרים שציינת - התחממות בדגמי המגה מגנום וכן הלאה, החלטתי לבסוף ללכת על המגה מגנום 2002, ומצאתי רכב יד ראשונה מבית טוב , ברכב בוצע החלפת רדיאטור וכן הוסף רדיאטור לקירור שמן גיר,
במהלך החודש האחרון , ביום שבת שרבי בטיפוס מעלה עזיר לרכס הר תורען (מדובר על מעלה תלול ארוך יחסית) המגנום התחמם וזרק ליטר וחצי מים החוצה מצינור העודפים של מיכל ההתפשטות, אני קיבלתי חום ווברציות בכל הגוף,
בניסיון להבין מדוע התחמם המנוע למרות ביצוע השינויים למערכת הקירור כאמור, בדקנו ומצאנו כי הוונטה החשמלי של רדיאטור גיר תקול ולא פעל, הוחלף ונטה לחדש,
מאז אותה שבת יצאתי כבר פעמיים בתנאי מזג אוויר די דומים של חום והרכב לא התחמם שוב לאחר החלפת הונטה.

הרכב נמצא כרגע במעקב על מערכת הקירור עם בדיקות אינטנסיביות של מפלסי מים בנתיים ללא תקלות נוספות טפו טפו.
איתי

yanivtoti
07-05-10, 08:07
המגנום 2000 2001 אמינים מאווווווד לעומת המגה שבעצם משנת 2002 עלתה לכביש ....
כמעט ב 90 אחוז ניתקלתי בבעלי רכבים של המגה שהתלוננו על חום !

-->