PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם צמיגי 215\75 נכנסים לסמוראי לא מוגבה?

shermenz
01-09-04, 06:40
האם צמיגי 215\75\15 יכנסו לסמוראי לא מוגבה וללא שיפורים כולשהם?

yoav
01-09-04, 08:33
אפילו ארבעה כאלו... :lol:
הסמוראי בתמונה הקטנה כאן הוא שלי, 215/75, ללא שום הכנות מיוחדות (פרט לחשבון העו"ש)

shermenz
01-09-04, 09:40
תודה דוק :lol:
תגיד איך פתרת את בעיית המראה הצדדית בסוף?
כי יכול להיות שתיהיה לי בעיה דומה...

yoav
01-09-04, 10:25
המראה הצדדית טרם נפתרה.... יש בשרשור את רשימת הפתרונות ומחיריהם ועד שהן לא יפלו לי מהרכב כנראה אדחה את ההוצאה.. :lol:

shermenz
01-09-04, 11:55
תגיד דוק יש לך אולי תמונות קצת יותר גדולות של הסמוראי שלך?
אני פשוט רוצה לראות איך הצמיגים נראים על האוטו... :roll:

yoav
01-09-04, 12:18
אין לי - אבל בשבילך אצלם ואשים באתר (ואם קצת סבלנות תראה גם תמונות של הקופר החדשים, MT, שבדרך....)- אגב השוותי לסמו עם צמיג מקורי- האוטו מקבל כאילו קצת יותר גובה - אבל לא משהו ששמים לב במיוחד. אני מניח שבשטח זה עוזר - צמיג רחב יותר- יותר אחיזה, פחות בושות בחול....
לגבי המראות- 400 ש"ח זוג מקורי מהיבואן, 240 ש"ח תחליפים שונים שכנראה דורשים קידוחי פח, ו כ 40% בארה"ב אם תמצא מישהו ששולח לישראל

shermenz
01-09-04, 12:29
דבר ראשון בקשר לתמונות תודה על ההשקעה :D
דבר שני, כמובן שהאוטו מוגבה קצת, הצמיגים גדולים יותר, חוץ מזה שגם הביצים (של הדיפרנציאל כמובן) עולות מעט מעל פני האדמה בונוס לכשעצמו...
וכמה עולה רבעיית קופר MT? הם לא עושים רעש כשנוסעים? או שתדע רק בקרוב? :D

yoav
01-09-04, 13:02
אדע רק בקרוב (תוך שבוע- שבועיים אני מקווה)- אם עקבת היה פה דיון ארוך בנושא הצמיגים ובמידה שלי אין להשיג MT בכל הארץ בינתיים. לגבי הרעש- כולם מזהירים מפניו.. אני מחכה לו :lol: אבל כאמור- כרגע בעיקר המתנה מורטת עצבים...

shermenz
01-09-04, 13:09
המתנה למה?

yoav
01-09-04, 14:29
המתנה למשלוח צמיגים שיגיע סוף סוף לארץ

גיא
01-09-04, 19:21
תמונות.

חיפשתי בעברי ומצאתי לך כמה נוסטלגיות ....

http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/1.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/2.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/3.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/4.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/5.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/6.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/7.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/8.jpg
http://info.galilan.com/niva/tmp/samurai/9.jpg

צמיגי הנקוק 215/75/15 על סמוראי עם הגבהה קטנה מאחורה של נדנדות ארוכות יותר.
ועוד כל מיני דברים....

תמונה אחת עם עגלה זה בשביל איתי :twisted:

itayhi
02-09-04, 01:35
תודה נשמה, זאת עגלה של 500 או 750? :roll:

אם יורשה לי, ויורשה לי!!!
של מי הסיקס הירוק שמושך אותך שם?
הוא במקרה שנת 89?

איתי

shermenz
02-09-04, 01:40
גיא הסמוראי הוא שלך? או שהיה שלך?
פשוט רציתי לדעת (בלי קשר אם הוא שלך או לא) הצמיגים הם MT?
ודרך אגב, אתה גר במקרה קרוב לדרך נמיר בתל אביב? או שאני בכלל לא בכיוון...

גיא
02-09-04, 07:26
העגלה .. משקל עצמי שלה 145 ק"ג ...
מורשית לשאת שלושה אופנועים ( פעם גררתי איתה שני קאוסאקים גדולים 800 סמ"ק אני לא זוכר משקלות אבל אני מניח שהם כל אחד בסביבות ה 300 ק"ג ... קשה לסמוראי :twisted: )

הסמוראי היה שלי נימכר לפני אולי 3 שנים. נימכר לבחור שלמד בתל חי ( ואולי עדיין ? )
גר באזור מטולה או ק"ש .. לא זוכר. בחיים שלי לא גרתי בתל אביב ואני כעיקרון גם נימנע מלהגיע לעיר הזאת. לפני הוא היה שייך לבחור בשם שרון בקריית ביאליק.

במהלך השנים שהיה אצלי קיבל, צמיגים ( אתה רואה ) נעילות, מיגונים , הגבהות, שנורקל, כננת ועוד כמה שאני לא זוכר ...

הצמיגים זה הנקוק MT מידה 215/75/15, תסלח לי על הביטוי אבל צמיגים בני ז**** !!!

הג'יפ הירוק ( שהוא בעצם כחול ) ( ואפילו כחול כהה מאוד ) הוא היה של אורן ( cj big )
והוא משך אותי כי הסכמתי לניסוי מעניין ... להיכנס עם הרכב הכי נמוך לשלולית שניראית כמו משהו שטנק מרכבה 4 יכול להתחבא בתוכו בקלות. ... ( הוכחתי את העניין פעמיים :twisted: )
הכבל היה קשור לאוטו מההתחלה ואכן ... סוף מעשה במחשבה תחילה, סיימתי את הטיול ההוא יבש ונקי :wink:
כיום שייך לבחור בשם יריב שגר בתל אביב.

גיא
02-09-04, 07:33
רק עכשיו שמתי לב שאין בין התמונות אחת עם הפגוש צינורות .. אני אחפש.

shermenz
02-09-04, 09:23
אוקיי, עדיין לא הבנתי מה ההבדל בין MT ל AT
מהם הדברים החיוביים והדברים השליליים שכול אחד מהצמיגים נותן?

גיא
02-09-04, 09:39
את ההבדל בין גבר לאשה כבר הבנת ? :twisted:

MT זה מה שהחבר'ה קוראים שטח מלא
AT זה מה שהחבר'ה קוראים חצי חצי

בטח היו פה כבר על זה שירשורים .. אבל אני לא בטוח אז הנה תקציר.

AT, יותר טוב בכביש, פחות רעש, הרבה יותר טוב בכביש רטוב, לא רע בכל סוגי השטח למעט בוץ שם הוא יכשל הרבה לפני חברו.

MT, הרבה פחות טוב בכביש, יותר רעש, רע עד רע מאוד בכביש רטוב, כמעט אותו דבר בכל סוגי השטח למעט חול ים שם הוא יכשל לפני ה AT ( חופר בחול במקום לשוט על החול ) ולמעט בוץ שם הוא יתן אחיזה יותר טובה מ AT ( שוב, חופר בבוץ ומתנקה מהר יותר וטוב יותר מחבריו )

על קצה המזלג.

בוא נגיד שמנסיון אישי, קניתי את הסמוראי עם צמיגי כביש, אחרי טיול אחד בחול של ראש הניקרה הבנתי שזה לא זה, פשוט לא הצלחתי לעלות איזו עליה אחרי 1000 נסיונות עם תנופה ועם יותר תנופה, איפה שצמיגי שטח מלא על סמוראי עלו במכה ראשונה בקלות יחסית.

לגבי הניבה, עם צמיגי כביש ( לא חצי חצי ! ) במידה המקורית, עברתי באיזה שביל בשמורת נחל השופט, עצרתי ליד פג'רו עם צמיגי MTR שקוע בבוץ. שאלתי אם הכל בסדר והמשכתי לנסוע ללא שום בעיה .... בחורשן לא ניתקלתי בבעיות אחיזה בימים יבשים אבל בחורף לא הצלחתי לזוז מטר ( הפודרה הופכת לבוץ לבן וחלק מאוד )

הדיסקו, בבוץ בושה וחרפה ( צמיגי חצי חצי במידה מקורית ), בחורשן יבש לא רע בכלל ( אם לא מתפוצץ צמיג :evil: ) במדבר לא ניתקלתי בבעיה שממש עצרה אותי, אבל בעשוש למשל היה צורך בתנופה כי הקידמיים החליקו כל הזמן ...

אין לי נעילות רוחביות וזה משנה את כל התמונה !!
הדיסקו גם כבד פי כמה וכמה מהסמוראי ....
גם הניבה ....

זהו.

yoav
02-09-04, 12:21
עכשיו בלבלת אותי עוד יותר!!!
כולם פה אומרים לי כל הזמן- רק MT - לא להתפשר על AT כי חרף הרעש- ההבדל בשטח הוא גדול!! רק מסיבה זו טרם רכשתי צמיגים חדשים כי AT כבר יש במידתנו , אבל MT במחסור בכל הארץ. האם אתה אומר שבעצם עדיף לי לרכוש את ה AT כי ממילא מרבית הטיולים שלי הם ימים יבשים, מדבר, וחול?! אם כן, ואם כולם מסכימים אני קונה עוד היום קופר AT שמחכים לי אצל הסוכן!! חוץ מזה, האם ה M/T פחות טוב לטיולי מדבר, דרדרות, חולות הנגב והים? האם הוא נשחק מהר יותר בכביש?
אגב- קראתי באתר של קומו ש A/T הם לא 50/50 אלא מיועדין ל 30% שטח ו 70% כביש (זמו שימוש) ו M/T הם יותר בכיוון של 50/50 ...
בקיצור- שוועדת מומחי הסמורא תתכנס בבקשה (אלון, גיא, איתי, סוזי) ונא להוציא פסק הלכה- לחכות ל MTY או לנעול A/T חדשים עכשיו ומיד. (כאמור מרבית טיוליי הם בימים יבשים (זה מה יש בנגב.. במדבר, דרדרות וחול ים.)

נמרוד
02-09-04, 12:29
אל תיתן לגיא לבלבל אותך... :D

גם במדבר, MT. רכב שטח צריך צמיג שטח. כל רכב שטח.

ד ו ר ו ן
02-09-04, 13:12
יואב כתב:אתה אומר שבעצם עדיף לי לרכוש את ה AT כי ממילא מרבית הטיולים שלי הם ימים יבשים, מדבר, וחול?! אם כן, ואם כולם מסכימים אני קונה עוד היום קופר AT שמחכים לי אצל הסוכן!! חוץ מזה, האם ה M/T פחות טוב לטיולי מדבר, דרדרות, חולות הנגב והים? האם הוא נשחק מהר יותר בכביש?

תגדיר נשחק יותר, אני יכול להעיד על סט קופר שהחזיק 45K עד שנמכר עם הניבה ועל סט MTR שמחזיק יותר מ60K ועדיין נראה טוב,אז מה זה "נשחק יותר"?

אל תיתן לגיא לבלבל אותך... :D

גם במדבר, MT. רכב שטח צריך צמיג שטח. כל רכב שטח.

עם הזמן והנסיון בא התאבון,וצמיגי AT לא יתנו לך את זה אותו דבר גם במדבר היבש,MT זו יותר צורת דיבור,לא בהכרח קשור לבוץ באמת,גם במדבר MT יהיה טוב יותר,למעט אולי דיונות קיץ.
MTR שהנו צמיג שנכלל כMT מציג יכולת לא מרשימה בבוץ ויכולת גבוהה ע"ג סלעים למשל.

oren10
02-09-04, 13:17
יואב
אני נוסע על רכב כמו שלך נעול בקומו 15\75\215 AT
חוץ מבוץ קטלני אני לא רןאה סיבה לחכות ל MT
בצמיגים הנוככים אני מקבל גם נסיעת כביש מעולה "עד כמה שסמו יכול להיות מעולה בכביש"
על דיונות אין מה לדבר " יותר טוב מהכביש" בשטח יבש אחיזה לא רעה בכלל
ואפילו בסלעים כמובן שהכל תלוי בקיצוניות המתבקשת

גיא
02-09-04, 14:01
א. נא להוציא אותי מהועדה מיד, אני לא מומחה, לא הייתי ולא מתכוון להיות !!
ב. נימרוד, האם אתה מכריז בזאת שהויכוח ניגמר ואריק2 יצא טועה ? הוא כמדומני טען שAT מספיק לו .. והוא לעומתי .. כן מומחה. .. לא ?

נמרוד
02-09-04, 14:09
א. נא להוציא אותי מהועדה מיד, אני לא מומחה, לא הייתי ולא מתכוון להיות !!
ב. נימרוד, האם אתה מכריז בזאת שהויכוח ניגמר ואריק2 יצא טועה ? הוא כמדומני טען שAT מספיק לו .. והוא לעומתי .. כן מומחה. .. לא ?

הוויכוח לעולם לא נגמר. למה אתה חושב שיש תשובה חד משמעית? אריק2 ד.א. נסע נוסע וימשיך לסוע על צמיגי שטח מלא, עם או בלי קשר לויכוחים פילוסופיים.

itayhi
02-09-04, 14:16
יואב
החבר'ה פה לא יסכימו למה שאני עומד לכתוב.
נו, מילא...גם ככה חושבים (טוב, בעצם...בטוחים) שאני דפוק...מה שאגב נכון.
את כל הטיולים שלי עד לפני חודשיים עשיתי עם צמיגי כביש, 100% כביש.
את מעלה רמון עליתי הרבה יותר בקלות ממה שעלו אותו גאלופר (mtr) וטראנו (סקורפיון 50/50).
בנ.ג. 186 הגעתי עד לשני שליש (וכאן נכנסתי לשפ"צ) עם אותם צמיגים.
אותו כנ"ל לגבי מעלה יאיר.
בוא נגיד שחוץ מהבוץ של הירקון, לא היה מקום שניסיתי לעבור ולא הצלחתי בגלל הצמיגים.
מודה, את זיק/עשוש/ורדית/מחמל לא ניסיתי. אבל זה בגלל חיסרון זמני בנעילה אחורית (לא עוד! זיק, היר איי קאם).
אבל מה....
צמיגי שטח מלא כמעט תמיד יהיו יותר עמידים מצמיגי כביש או 50/50.
מה שאומר סיכוי נמוך בהרבה לפיצוץ צמיג בשטח בגלל אבן טועה או בגלל צביטת הצמיג.
וגם שחיקה מופחת בהרבה בשטח.

מצד שלישי, הסמוראי זה הפרייבט שלך, נכון? אתה נוסע די הרבה על הכביש.
צמיגי mt על הכביש בחורף זה אסון, הרבה פחות גומי שנוגע בכביש=אחיזה מחורבנת. איבודי אחיזה תכופים (בעיקר עם נעילה).
הציע לי חבר נחמד פה בפורום ( :twisted: ) צמיגי MT 215 בחינם או תמורת סכום סימלי ביותר ואני עדיין מתחבט אם לקחת או לא.

מה שאני הייתי מציע, תמתין עם הצמיגים, שלך נראים בסדר גמור בינתיים.
תמשיך לנסוע איתם תשקיע את חצי מהכסף שרצית להשקיע עליהם בנעילה אחורית (לוקרייט/איזי-לוקר) ותראה מה וכמה אתה דורש מהרכב.

עם כל רכב אחר לא הייתי אומר לך להמתין עם הצמיגים, אבל בגלל משקל הזבוב בסמוראי אני חושב שההבדל בין Mt לבין צמיג 50/50 ברוב השטחים הוא זניח.
לפני שקופצים עלי, בכוונה אמרתי "ברוב השטחים" כי בבוץ ההבדל הוא מהותי, אבל כמה בוץ כבר יש לכם שם בדרום הרחוק.

זאת הצעתי

איתי

yoav
02-09-04, 15:36
שוב תודה על התגובות- כאמור אין תשובה "נכונה" כנראה, ונאלץ ללכת עם התחושה...
לגבי הצמיגים והנעילה- אין קשר בין השניים- אחד לא יבטל ת'שני.
נעילה תגיע אי"ה מהאח בארה"ב בעוד חודשיים +/- (והוא מספיק עשיר כדי שואמר לו לקנות בשבילי וכשיבוא בטח יגיד לי - "עזוב כסף, נו- תהנה...).
הצמיגים מה שלא רואים כנראה בתמונות יבשים מאוד, והעירו לי על זה בעלי מקצוע נטולי אינטרס (מכון בדיקת רכב, חבר של ההורים בוחן רכב, בטסט) ולכן החלטתי להחליף לפני שהראשון יתפוצץ לו בלב המדבר.
אגב- קופר A/T וקומו A/T אותה איכות? קופר יש כאן עכשיו ובמלאי- לקומו צריך לחכות- זה בכלל משנה? (אם אחליט על A/T במקום M/T)

shermenz
02-09-04, 21:58
וואו עכשיו אני בכלל מבולבל :?
אתם רוצים להגיד שחוץ מבוץ, AT עדיף בכול סוגי השטח?

אלון_ק
02-09-04, 22:24
AT עדיף בכביש ובחולות. בכל השאר שטח מלא עדיף, אם כי הטענה הרווחת היא שההפרש זניח. אני נוטה להסכים איתה, אבל עם העמידות המוגברת של צמיג שטח בשטח אי אפשר להתווכח.

יואב, תחשוב טוב טוב מה אתה קונה. זה הצמיג האחרון שאתה תקנה לסמוראי שלך, כנראה. הצמיג הבא כבר יהיה הבעיה של הבעלים הבאים. זה משאיר לך 3 שנים לנסוע על הבחירה שלך.

אמרתי קודם ואגיד שוב: זה ג'יפ, ממילא אסור לנהוג בו מהר, ממילא צריך לשמור יותר מרחק וכו' וכו'. אם כבר אז כבר, 100% שטח לרכב וזהו.

אף צמיג לא יתפנצ'ר לך בכביש (לא כולל מפגעים כמו מסמרים וכיוב', בהם גם TSL 44 לא יעמוד). רק שטח ייתן לך בטחון אמיתי בשטח. רק שטח יעביר אותך בוץ כמו שצריך והחסרון שלו בחול ברכב כמו סמוראי די זניח. ממילא החסרון שלו בחול יתאזן לך עם החסרון של צמיג 1/2 1/2 בסלעים.

3 שנים אני מטייל עם הסמוראי. 1/2 שנה על 1/2 1/2, 2 וחצי שנים על שטח מלא. 2 פנצ'רים היו לי בחצי חצי (שהיה חדש לגמרי), אף אחד בשטח מלא (שקיבלתי משומש). נכון, זה גם מזל, אבל לא רק.

בכל מקרה, מה שלא יהיה לך, אל תדאג - זה יהיה שלך, ולכן תמיד הכי טוב! :lol:

shermenz
02-09-04, 23:31
טוב אפשר להגיד שהבנתי.
בינתיים אני עומד על MT, אבל יש משהו שעדיין מדאיג אותי.
לגבי בטיחות, הבנתי שמפחיד לנסוע איתו על הכביש בחורף. כמה מסוכן זה? ובגלל שאין לי ניסיון על צמיגי MT איך אני יכול להתכונן לסכנות?
ויואב תוכל להודיע לי אם הצמיגים יגיעו?

shermenz
02-09-04, 23:35
ודבר אחרון שפחות מפריע לי, הבנתי שMT עושה רעש כשנוהגים בו על הכביש...
איזה רעש זה? משהו נסבל?

asafk
02-09-04, 23:38
.
לגבי בטיחות, הבנתי שמפחיד לנסוע איתו על הכביש בחורף. כמה מסוכן זה? ובגלל שאין לי ניסיון על צמיגי MT איך אני יכול להתכונן לסכנות?

תרגע.
תנשום עמוק.

אין לך מה לדאוג. למרות מה שכתבו כאן, צמיגי שטח מודרניים (ולא, G90 הם לא צמיגים מודרניים בשום דרך) בטוחים לחלוטין בכביש.
אל תיתן להם להפחיד אותך.
רכב בלי צמיגי שטח הוא לא רכב שטח. וצמיגים AT למיניהם הם לא צמיגי שטח.

אסף.

shermenz
02-09-04, 23:48
מצד שלישי, הסמוראי זה הפרייבט שלך, נכון? אתה נוסע די הרבה על הכביש.
צמיגי mt על הכביש בחורף זה אסון, הרבה פחות גומי שנוגע בכביש=אחיזה מחורבנת. איבודי אחיזה תכופים (בעיקר עם נעילה).
איתי
וזה לא פעם ראשונה ששמעתי את זה, וזה בסדר אני רגוע.
השאלה היא, למרות שאני נהג זהיר אני מגיע מפריווט אז כמה קשה יהיה להתרגל לצמיגי שטח מלא?
ומה עם הרעש שהוא מוציא? האם זה משהו נסבל?

אלון_ק
02-09-04, 23:58
הרעש? כל הסמוראי שלך יקרקש לך כמו נבלה. הצמיג לא יזיז לך... הרעש לא נורא בכלל. ממש לא. לדעתי הוא גם די נחמד, אבל מצד שני אני גם מאוהב ברעש של הנעילה. בקיצור, אני משונה.

תגיד לי, אתה עובר מפריווט לג'יפ והצמיגים זה מה שמדאיג אותך? לא מרכז הכובד? לא שדה הראיה וזוית הראיה השונות? לא התנהגות שונה לחלוטין של הרכב?
אתה עובר לעולם אחר. אין דין ג'יפ כדין פריווט בנהיגה או בהתנהגות. לא הצמיג עושה לך את ההבדלים העיקרים בתחילה, אלא כל המכלולים גם יחד. בהתחשב בכל השינויים, אתה תהיה חייב לנהוג באיטיות (חוץ מזה שסמוראי זה לא בדיוק סובארו אימפרזה) כדי להתרגל לאוטו. הצמיג יהיה רק עוד חלק קטן במשוואה ארוכה.

צמיג שטח חדש (שים לב, זה כולל גם חדש וגם מודרני - בדיוק מה שאתה תקנה ממילא) הוא בעל אחיזה סבירה בהחלט בכביש רטוב. צמיג משומש יהיה בעל אחיזה סבירה ורק צמיג כמו מה שאיתי מדבר עליו - ישן, סדוק וגמור מבחינת מצב הגומי (גם אם עוד יש קוביות) - יהיה בעל אחיזה זוועתית. אבל נסיעה על כזה צמיג בכל מקרה איננה מעשה חכם - הצמיג במצב רע, גם צמיג כביש כזה יהיה שווה לת**. לא נוהגים על דברים כאלו. אם הוא היה במצב סביר, לא הייתה בעיה. ושלך יהיו חדשים, שזה הרבה יותר טוב מ"סביר".

shermenz
03-09-04, 02:23
אוקיי שיכנעת אותי MT אני בא :twisted:
וזה בסדר ההיסטוריה שלי היא ג'יפים פרייואט וחזרה לג'יפ אני יודע למה אני נכנס...
פשוט לא היה לי ניסיון בכמויות כמו שלכם, וגם לא עם צמיגי שטח וכ'ו יותר בסגנון של ויטרה סטוקית לגמרי, ושבועיים בערך על סופה של חבר שהיה בחו"ל, ופה ושם על רכבי כבישביל יפנים מלוקקים. לא הייתה לי בעיה באף אחד מהרכבים.
לא צריך לדאוג :D

-->