PDA

צפייה בגרסה מלאה : סאגת מיסבים ורעידות בקאיה פרייד

polar bear
02-05-10, 12:59
לצערי שוב אני מטריד את הפרום בשאלות של פרייוטים
אז ככה - לפני שאנחנו זורקים את האוטו סופית, החלטתי לבדוק אם פה יהיה מענה מענין.

הסיפור מתחיל בעובדה שמאז שאני מכיר את האוטו - ענין של 4 שנים בערך, אנחנו מחליפים מיסבם פעםבשנהחצי+- , גם מלפנים וגם מאחור, תופעה שלא היתה לפני כן { אישתי קנתה אותו חדש } . הנחנו שזה קשור לצורת נהיגה ותוואי השטח. וגם כך זה נראה מוגזם. { פחות מ 15K ק"מ בשנה }
בתוך כך היתה לאוטו רעידה בבלימות מעל 60-70 קמ"ש.

לפני כשלושה שבועות הלך מיסב אחורי ימני, לצערנו, נסענו ככה קצת, דבר שגרם לגריסת כל מה שמיסביב לאותו מיסב. המוסך החליף - דרמים+ רפידות בשני הצדדים, החליף נאבה, וכמובן מיסב חדש, ושלח אותנו לדרכנו, אחרי נסיעה של כ 20 ק"מ, נשמע רעש מוזר מכוון הגלגל, ולאחריו ירידה בבלימה, ריח של שמן שרוף , ורעש של מיסב תקול. אחרי שהבנתי שכל העסק שם התפרק, כולל הבלמים, הזמנו גרר.

במוסך לא הצליחו לחלץ את התוף ממקומו ,גם אחרי שפרקו את כל העסק מהרכב ושמו במלחציים וניסו לשחרר עם חולץ ופטיש אוויר. שוב החליפו, אבל הפעם המוסכניק החליט לבדוק את הבעיה יותר לעומק כיוון שנמצאה דפיקה בשאסי שלא ידענו על קיומה { דפיקה ישנה } , הסתבר שהצירים - קדמי/אחורי - לא היו מקבילים - הענין תוקן, אבל הרעידה לא נעלמה.אולי פילו התחזקה.

וזהו - עד כן, מאז ראו את הרכב עוד שני בעלי מקצוע, ושניהם לא רצו להכנס לזה בכלל. האחרון שבהם שמטפל בד"כ בבעיות שלדה, אמר שזה לא קשור לאותה דפיקה מסתורית.

כל מי שבדק את האוטו מצא שהרעידות מגיעות מאחור ולא מלפנים.

לדעתנו הסיבה לרעידות היא שגורמת למיסבים ללכת בטרם עת, ולמיסף הספיציפי ההוא להתפרק די מהר.

רעיונות טובים יתקבלו בברכה.

shmulikbg
02-05-10, 13:07
הרעידה מורגשת בדוושה, בגוף, בהגה?
ואגב...היא רק בבלימה?

polar bear
02-05-10, 13:16
כל האוטו רועד, הרעידה רק בבלימה.

shmulikbg
02-05-10, 13:23
כל האוטו רועד, הרעידה רק בבלימה.
לא הייתי פוסל הח' צלחות בלם קדמיות.