PDA

צפייה בגרסה מלאה : GPS לא קולט לווינים אלא אחרי נסיעה ארוכה

yoav
03-05-10, 00:57
עזרה בבקשה:
מכשיר MIO, תוכנת GPS של IGO, לא קולט לוינים בתחילת נסיעה, אבל אחרי כ 20 דק 'פתאום נזכר להתביית על מיקומו וממשיך משם לנווט , תוך כדי שהוא מאבד את קליטת הלוינים לסירוגין.
מה עושים?

ש01
03-05-10, 08:52
אצל אבא שלי, מיו עם עמוד ענן קולט מיידית...
אולי הבעיה בתוכנה?

whisky
03-05-10, 09:28
על פניו יכולות להיות שתי בעיות.

נתחיל בהתחלה, האם מדובר במכשיר שהתחיל לעשות את הבעיות האלו לאחרונה? או שרק בתוכנה הזו?

בעקרון, לכל GPS יש את מהירות קליטת הלווינים שלו (יש לזה שם "מקצועי" שכרגע שכחתי) ורק אז הוא מתחיל לעבוד כמו שצריך, מעין ההתעוררות שלו בבוקר, ההתעררות הזו תלויה בכמה גורמים, גם יכולות המכשיר עצמו וגם המרחק בין המקומות שבהן היה מקושר קודם ללווינים והזמן, ככל שהזמן והמרחק גדולים יותר מהירות ההתעוררות שלו תהיה איטית יותר.

ועדיין יכול להיות שמדובר בתוכנה, אם יש לך תוכנות אחרות שאיתן אתה יכול לבדוק, תנסה, להזיק זה בטח לא יזיק.

אפשר לבדוק את מהירות ההתעוררות של המכשיר הספציפי שלך באינטרנט ולהבין אם זה מתאים לתופעה אצלך. אם מדובר על מכשיר ישן, אז המהירות הייתה בעבר איטית יחסית, כמובן שככל שהטכנולוגיה מתחדשת מהירות קליטת הלווינים מהירה יותר.

לגבי התנתקות מלווינים, גם זה מאפיין מכשירים ישנים, ככל שמספר הלווינים המירבי של המכשיר שלך רב יותר, ככה הסיכוי שזה יקרה קטן יותר, מכשירים ישנים איפשרו עבודה מול מספר מועט של לווינים לעומת חדשים ותדירות הניתוקים שלהם הייתה גבוהה יחסית.

ודבר אחרון, שים לב איפה אתה ממקם את המכשיר ביחס לשמים, GPS דורש מידה מסוימת של קליטה של לווינים ואת זה הם בעיקרון צריכים לראות, יש רכבים שבהם הנושא בעייתי יותר (שמשות של סיטרואן למשל) ויש מיקומים ברכב שהם בעייתיים יותר. תנסה להצמיד את המכשיר יותר לשמשה. בעקרון שוב אותו עיקרון, ככל שהמכשיר חדש יותר העבודה שלו תהיה טובה יותר גם בתנאים קשים יותר (קצת יותר רחוק מהחלון, יש כאלו שאפילו עובדים מתוך תא כפפות, זה לא עובד משהו אבל עובד) הכל תלוי בנתוני המכשיר.

לבסוף, אם הבעיה התחילה לאחרונה, אז הייתי פונה לספק המכשיר כדי שיבדוק אותו, אם הבעיה היא עם התוכנה, אפשר לפנות לספק התוכנה כדי שיתן פתרון.

whisky

גיא
03-05-10, 12:01
מיו ישן שלי קולט לווינים בשניה
לעומת זאת האייפון עם האייגו לוקח לו שנים למצוא לויינים. תכנות אחרות מזהות בשניה ..

אני הייתי הולך לכיוון התכנה.

dudu
03-05-10, 13:03
באיזה רכב מדובר?
בחלק מהרכבים ,בעיקר בצרפתיות , החלון הוא כפול ומקשה מאוד על קליטת לווינים
כשהייתה לי רנו (טעות טועים טעינו) נתקלתי בבעיה דומה והפתרון היה
אנטנה חיצונית כמו זו http://www.gpsnow.co.il/Product.asp?Pid=314&Cat2Cat1ID=20&Cat2ID=0

סולל הדרך
03-05-10, 19:31
במיו שלי היתה בעיה דומה. הפיתרון היה ריסט מלא!!! והתקנה מחודשת של כל התוכנות
אפשר לעשות גיבוי ואח"כ התקנה מהגיבוי.

-->