PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת מנוע סובארו בחיפושית

nimig
03-05-10, 12:13
שלום רב

בניתי באגי מחיפושית לפני הרבה שנים ועכשיו הגיע הזמן לשדרג אותו קצת

מה שנראה לי הכי הגיוני זה לשים לו מנוע של סובארו ולכן השאלות הבאות:

1) האם מישהו יודע היכן ניתן לקנות מתאם למנוע במחיר שפוי (מה שראיתי עד עכשיו מדובר על 2000 ש"ח בערך)?
2) איזה חיזוקים אחרים יש לעשות (מצמד, גלגל תנופה וכו, בהתחשב בזה שאת החיזוקים של הברקסים ושל השילדה כבר עשיתי)?
3) האם יש דרך לשים מנוע וגם גיר של סובארו ובכך לקבת חמישה הילוכים ומשהו יותר אמין?

זאת הודעה ראשונה שלי בפורום (רק עכשיו מצאתי אותו) אז אנא אל תאכזבו אותי ותתנו תשובות כמו שצריך

תודה מראש

דרור ברלי
03-05-10, 12:34
כדי שמנוע+גיר סובארו ייתן לך נסיעה קדימה, אתה צריך להפוך את כל העסק לתצורת מנוע מרכזי וגיר מאחור. אם תרכיב מנוע+גיר סובארו כמות שהם בזנב שילדת החיפושית תקבל אוטו עם הילוך קדמי אחד וחמישה הילוכי רוורס.... תחשוב על זה.

אני מניח שגיר חיפושית יסבול יותר מהקפיצות והמכות בשטח ומהעומס של גלגלים גדולים, מאשר מה"כוח המתפרץ" של מנוע סובארו לאונה 1.6 סטנדרטי...
אבל אם תשיג גיר של טרנספורטר תקבל משהו מאוד חזק ומאוד אמין, שישרוד גם שידוך למנועי סובארו חזקים.

nimig
03-05-10, 14:53
לגבי הקטע של לעשות מנוע מרכזי זה יותר מדי זמן וזה לא יילך

איזה התאמות צריך לעשות כדי לשים גיר של טרנספורטר ומאיפה אפשר להשיג גיר כזה כי יש גם תוכנית לשים מנוע סובארו 2000 עם קצת יותר "כוח מתפרץ"

חנן גולומבק
03-05-10, 15:49
[quote=nimig;310226]לגבי הקטע של לעשות מנוע מרכזי זה יותר מדי זמן וזה לא ייל quote]

מה זאת אומרת זה לא ילך ? אתה כנראה לא מבין למה דרור מתכוון, אתה לוקח את המנוע והגיר של הסובארו כמו שהם ומעביר אותם אחורה, זה הכל. זה נקרא מנוע מרכזי אחורי, המנוע צמוד לקיר האש מאחורי הנהג והגיר מאחוריו בקצה האחורי של הרכב.

זו הדרך הכי פשוטה והכי קלה.

nimig
03-05-10, 17:13
זה לא יילך ספציפית אצלי כי זה אומר לעשות לא מעט שינויים בבאגי

האם עשית שינוי כזה על רכב שלך?

אם כן אז אני אשמח מאוד אם אני אוכל לראות איך עשית את זה

חנן גולומבק
03-05-10, 18:39
האם עשית שינוי כזה על רכב שלך?

לא. אבל עבור על השרשורים בפורום , יש המון חומר על הנושא הזה.

arnonshoshani
03-05-10, 21:47
NIMIG שלום

מאיזו סוג של חיפושית בנית את הבאגי (רגילה או אמריקאית)?
זה נתון חשוב בשביל המתלה האחורי (האם ציריות עם שני CV או לא) כך ניתן לדעם אם אפשר להחליף גיר.
מנוע + גיר סובארו בכל כיוון שתשים אותם תהיה בבעיה של יחסי העברה בגיר שלא יתאימו לגלגל יותר גדול משל טרקטורון וזה לפני הבעיה של להעביר את ידית ההילוכים אליך לקבינה.
הגיר של החיפושית מסוגל להתמודד עם גלגל 29"-31" ללא הרבה בעיות.
גיר טרנספורטר עדיף אבל לא נראה לי שישנה אפשרות להתקינו בגלל המתלה האחורי (לרוב החיפושיות הגיר שלהן הוא חלק אינטגרלי מהמתלה האחורי).
מתאם בין מנוע סובארו וגיר חיפושית/טרנספורטר ב- 2000 ש"ח זו מציאה.
המתאם צריך לכלול כבר את כל החיזוקים של גלגל התנופה והמצמד וכו'. נדרש רק מיקום תושבות מנוע (לחיפושית אין), חבק לגיר (בשביל שלא יקפוץ מהילוך), תושבות רדיאטור + צנרת, אגזוז, משאבת דלק חשמלית וכו'

אשמח לעזור בעצה גם בטלפון או אצלנו בסדנא

ארנון שושני
גלובל שילד
052-6991704

ido11
03-05-10, 23:21
עם אתה רוצה סובארו עם מנוע 1600 במצב חדש . עם גיר עם הכל. תבוא ותעמיס תמורת 1200 ש''ח.

0527497773 עידו.

assaf234
03-05-10, 23:33
שלום רב

בניתי באגי מחיפושית לפני הרבה שנים ועכשיו הגיע הזמן לשדרג אותו קצת

מה שנראה לי הכי הגיוני זה לשים לו מנוע של סובארו ולכן השאלות הבאות:

1) האם מישהו יודע היכן ניתן לקנות מתאם למנוע במחיר שפוי (מה שראיתי עד עכשיו מדובר על 2000 ש"ח בערך)?
2) איזה חיזוקים אחרים יש לעשות (מצמד, גלגל תנופה וכו, בהתחשב בזה שאת החיזוקים של הברקסים ושל השילדה כבר עשיתי)?
3) האם יש דרך לשים מנוע וגם גיר של סובארו ובכך לקבת חמישה הילוכים ומשהו יותר אמין?

זאת הודעה ראשונה שלי בפורום (רק עכשיו מצאתי אותו) אז אנא אל תאכזבו אותי ותתנו תשובות כמו שצריך

תודה מראש

הייתה לי באגי, גיר חיפושית מנוע סובארו 1600.
במהלך 5 שנים נשבר לי הקלאץ פעמיים אולי כי הוא חלש ואולי כי ההתאמה שבניתי לא הייתה מדוייקת
גלגל התנופה שאתה שם הוא בכל מקרה של המנוע שהוא מגיע איתו ולכן אין שום צורך לחזק אותו מה גם שאני אישית לא מכיר מקרה של גלגל תנופה שנכשל.
חובה לבנות תושבות מנוע בריאות. מנוע חיפושית מחובר רק עם 4 ברגים וללא תושבות קח בחשבון.

לגבי גיר סובראו, ראיתי כבר באגי כזאת, אבל יש קצת בעיה לבנות את ידית ההילוכים למרות שעם טיפה יצירתיות הכל מסתדר. גיר חיפושית הוא בעל 4 הילוכים יותר כוח ופחות מהירות נראה לי שדווקא גיר חיפושית חזק יותר בשטח. אם יש לך אופציה להשיג גיר של טרנספורטר ישנה שנות ה-70 עם 4 הילוכים זה אידיאלי בשבילך. כמובן שתצטרך לשנות הכל בשילדה.
בהצלחה

nimig
03-05-10, 23:44
לגבי התושבות יש לי תושבות שבנויות לשטח שקניתי מארה"ב.

הבעיה העיקרית כמו שאני מבין אותה היא המתאם בין המנוע לתיבת ההילוכים ונראה לי כרגע שהכי טוב יהיה אם אני אתכנן משהו לבד וייתן לחרט

assaf234
04-05-10, 11:43
לגבי התושבות יש לי תושבות שבנויות לשטח שקניתי מארה"ב.

הבעיה העיקרית כמו שאני מבין אותה היא המתאם בין המנוע לתיבת ההילוכים ונראה לי כרגע שהכי טוב יהיה אם אני אתכנן משהו לבד וייתן לחרט

אני ממש לא חושב שהכי טוב שתקח שחרט ושיעשה הכל אל תדאג יש לך מספיק עבודות שחרט חייב לעשות שיעלו לך לא מעט
עצה שלי, תקנה פלטת אלומיניות בעובי 1 ס"מ או פלדה בעובי דק יותר נניח חצי סנטימטר (חבר טוב שלי התאים בין מנוע של B4 לגיר טרנספורטר ככה)
בפלטה אתה צריך לייצר חור עגול בקוטר של קצת יותר מגלגל התנופה שלך כולל זר השיניים כמובן.
לאחר מכן 2 אופציות ברגים או ריתוך כשאם בחרת פלטת אלומיניום אתה יכול לקחת אותה למקצוען שירתך לך את הפלטה לפלאנג שהחור במרכז הפלאנג' יהיה במרכז החור שבפלטה!

כמה פרטים חשוב שתדע:
1. לרוב מנועי הסובארו יש מה שנקרא פלאנג'. הוא מרחיק את גלגל התנופה שלך מהציר של גיר החיפושית או הטרנספורטר ולכן אתה חייב לחרוט ממנו (אני חרטתי כ-2 ס"מ! בהתאמה בין מנוע סובארו 1600 לגיר חיפושית גרמני כדי לקרב אותם.)

2. המוט המרכזי של הגיר לא נכנס למיסב שבגלגל התנופה או שהוא נכנס אבל אז יש לו חופש שמסכן את הגיר, יש לקנות מיסב של חיפושית ולהתאים אותו לגלגל התנופה (שוב ע"י חרט שיגדיל את החור במרכז הגלגל)

3. התאמת סטרטר ניתן לעשות ע"י שינוי זר השיניים לזר של חיפושית (שוב ע"י חרט) אך ניתן לעשות זאת בדרך קלה יותר, לקחת סטרטר של סובארו להרחיב את אחד החורים שלו ככה שיהיה לך משחק ובזמן ההרכבה לחבר קודם כל את הבורג שלא הרחבת ולשחק עם השני.
אני יודע שכל הפלצנים יגידו שזה לא יחזיק ויזוז ויתפרק ובלה בלה בלה אבל במבחן התוצאה ככה עבד הסטרטר בבאגי שלי 5 שנים עם 0 כשלונות

בהצלחה.

-->