PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה מרכזית ואזעקה עזרה ממבינים בחשמל

k2000
01-09-04, 15:21
אז ככה השגתי לי מוח של נעילה מרכזית ועוד נשלט אחד
ומערכת אזעקה שהדבר היחידי שאני יכול לחשוב שהיא תועיל לי זה שאני אוכל
לחבר שלט לנעילה מרכזית(חוץ מזה לא מעניין אותי כלום).

הבעיה שאני ממש בור בנושא... ואני צריך שמישהו שמבין קצת יקדיש לי חמש דקות
או שיכתוב תשובה מפורטת.

בכל מקרה האזעקה היא של sirio 777
ומהמוח יוצאים חמישה חוטים אז איך בדיוק מחברים את כל הסיפור הזה????

תודה רבה לעוזרים
חגי :oops:

Etno
01-09-04, 15:41
אזעקה מורכבת ככה.

מהלוח מה שאתה קורא לו מוח יוצאים כמה חוטים ששתים מהם זה פלוס ומינוס (בד"כ מינוס שחור ופלוס אדום), עוד פלוס אחד או שתיים שיוצאים לתאורה ולנעילות כשאתה מפעיל או מכבה את האזעקה, וכל השאר זה "דגלים" שונים כמו חיישן תזוזה, נפח, נגיעה, בריחת מתח וכדומה.
(לא בהכרח שקיימות אצלך כל הפונקציות שציינתי אבל חלק מהן בטוח שכן).

פשוט תחבר את הפלוס ומינוס ותפעיל את המערכת ולאחר מכן תתחיל לשחק עם הדגלים (אם אין לך הוראות של האזעקה) ותראה מה כל אחד עושה.
תעזר בנורת ביקורת. נורא פשוט, קצת ראש טוב ותוך חצי שעה של עבודה תוכל להרכיב אותה.

אני לא מכיר את האזעקה הספציפית שיש לך אבל הרכבתי כמה אזעקות כבר והן בנויות על אותו בסיס ככה שיותר מזה קשה לי ממש להסביר לך תהליך מפורט של הרכבה.

k2000
01-09-04, 15:50
אוקי ובהנחה שאני לא רוצה את האזעקה אלא רק משהו שישלוט על הנעילה עם שלט
(כי אני עצלן ואין לי כח לסובב מפתח).
הבעיה העיקרית היא איך להרכיב את הנעילה.

ולאזעקה הזאת אפשר להשיג שלט???

ושוב תודה רבה אני אנסה לשחק איתה קצת.

חגי

Etno
01-09-04, 16:04
אם לאזעקה במקור היה שלט אז אולי כן אבל אני בספק.
אם לא היה שלט אז לא.
נעילות אפשר גם לבנות לבד.. כל מה שאתה צריך זה מנעולים חשמליים או כמה מנגנונים קטנים של בוכנות חשמליות, חיישן עם השלט שלו שאפשר לפרק מהאזעקה ושוב, קצת ראש טוב. אבל זה נראה לי יותר מידי להשקיע בשביל נעילה עדיף כבר לקנות מערכת מוכנה.
לך לפירוק מכוניות תמצא שם בשפע.

k2000
01-09-04, 16:18
כנראה שהייתה אי הבנה
יש לי נעילה מרכזית כולל הכל ובנוסף יש לי גם אזעקה עכשיו השאלה היא כזאת איך אני מחבר את הנעילה לשלט????

סליחה אם הייתי לא מובן
חגי

חנן א.
01-09-04, 16:28
עשיתי את זה בשבת האחרונה לקורולה שלי. הרכבת קיט נעילה מרכזית וחיבור לאזעקה הקיימת.

אתה אומר שאין לך שלט אז איך אתה רוצה לחבר את הנעילה לשלט?

חנן א.
01-09-04, 16:37
השרשור הזה הפך לסלט. אז לפני שממשיכים תאר בבקשה מה יש, מה אין, אלו צבעים והכול.
אל תחסוך במילים, זה סתם יוצר ברדאק.

k2000
01-09-04, 16:49
אז ככה קצת סדר.
יש מערכת נעילה מרכזית שמורכבת משלוש יחידות שאחת מהן היא מוח עם עם חמישה חוטים
חום שחור סגול אדום ותכלת

היא בכל מקרה תעלה לרכב השאלה מה מחברים למה????

שאלה שניה יש לי מערכת אזעקה שפעם היה לה שלט וכבר אין
שלט אני אתאם לה זאת לא הבעיה.

הבעיה היא איך בדיוק אני מחבר את האזעקה למוח של הנעילה שיווצר מצב שהאזעקה שולטת על הנעילה.
או לחילופין איפה מוצאים מנגנון עם שלט שישלוט על הנעילה.
או בקיצור אני רוצה לפתוח את הדלתות עם שלט.

עכשיו אני מקווה שעשיתי קצת סדר...

חגי

חנן א.
01-09-04, 17:41
עכשיו אני מקווה שעשיתי קצת סדר...

אתה בדרך הנכונה, אבל לא הגעת לקצה שלה.

אלו יחידות יש בנעילה המרכזית? מנועים? ממסר? מוח? אלו חוטים יוצאים מכל יחידה?
כנ"ל מהאזעקה.

אני בכוונה לא עונה על מה שאני כן יכול לענות, ואני מבקש גם שאף אחד אחר לא יעשה את זה עד שתשלים את התיאור. זה לא עונש זה אמצעי ייעול :wink:

castro3
01-09-04, 21:13
פשוט תצלם אותם, חאג'. אולי מה שאמרו לי שהוא המח איננו כזה? תצלם ותשים תמונות.

גיא
01-09-04, 22:45
ההוא שאצל זהבית,

זאת האזעקה שלי ?

k2000
02-09-04, 03:39
טוב אמצעי הענישה (אמצעי ייעול) לא כל כך עזרו כי הייתי בעבודה עד עכשיו.
מה שקיבלתי מאלון זה מנוע שבמקום שיצאו ממנו שני חוטים + ו - יש לו חמישה
אלון אומר שזה המוח עד כאן????

יש לי עוד שני מנועים זהים אבל יותר קלים (לא יודע אם זה אומר משהו) שיוצאים מהם שני חוטים
(כל אחד).
עד פה אני רוצה להבין איך אני מחבר את הנעילה זה שלב א' ככה שאם אפשר לעזור בזה אז גם זה משהו.

שלב ב'
אזעקה קופסה שחורה עם משהו שנראה כמו רמקול .
בערך חמישה עשר חוטים בשלל צבעי הקשת.
נאמר לי שפעם היה לה שלט ואולי אפשר להשיג.
יופי עד פה אני חושב שאני לא מסוגל לפרט יותר כי פה בערך נגמר הידע שלי.

בכל מקרה מה שאני חשבתי זה לבר את הנעילה (איך שצריך)
ואז שהאזעקה תשמש לי במקום להכניס מפתח למנעול (זאת אומרת שלט)

אני ממש מקווה שהצלחתי לפשט את הדברים ואם לא אני ממש מצטער שאני עושה באלגן...

חגי

רונן וסרמן
02-09-04, 08:31
חגי שלום
נו לא נמאס לך ,איפה שאתה נכנס אתה עושה בלאגן?
עזוב אותך משטויות. או שמישהו מהפורום יעזור לך (הייתי מציע את עצמי אבל חוץ ממערכות ואקום אני לא מבין כלום) או שתלך למתקין מורשה ויעלה קצת כסף
בהצלחה :wink:

Etno
02-09-04, 08:37
נשבע לך עדיין לא הבנתי מה יש לך ומה אין מה מורכב ומה לא.
עכשיו אתה אומר שיש לך עוד חלק עם חמישה עשר חוטים? מאיפה הוא בא?
לא חשוב תשמע.

קצת חשמל תאורתי ותעשה עם זה מה שאתה רוצה.
באזעקה עצמה, שזה אומר המוח\הלוח\הפלסטיק עם הרמקול לא יודע איך אתה קורא לזה, יש לה מספר חוטים. אתה אומר חמש עשרה? אוקי. אז יש לך שתיים שם שהם אדום ושחור, שחור זה מינוס, אדום זה פלוס. אם אכן יש לך שם בסביבות החמש עשרה חוטים צריך להיות לך שתיים או שלוש חומים, אלה גם פלוסים אבל משניים, אתה תשתמש בהם למשל פלוס אחד למנורות, פלוס אחד לוינקרים פלוס אחד לצופר בקיצור כל מה שאתה רוצה שיעבוד\יצעק ויהבהב כשהאזעקה תפעל.

החמש חוטים שיוצאים מהמנוע הזה של הנעילה המרכזית צריכים להיות פלוס ומינוס, שוב מינוס שחור ופלוס אדום. חום שזה פלוס נוסף שילך בשרשור למנועים האחרים של הנעילה ושתי הצבעים הנוספים יהיו פלוס הפעלה ופלוס ניתוק. הווה אומר ברגע שאחד מהם מקבל מתח הוא יפעיל את הפקודה שלו.
שאר החוטים שבאזעקה עצמה הם גם דגלים (חוטים שנותנים פקודות ברגע שהם מקבלים מתח).
חלק ילכו לגלאי נפח אחד ילך לגלאי תזוזה וכו' וכו'...

הבנת את הרעיון הכללי?
אם לא הבנת ... מה שיש לך ביד, אם זה אזעקה או מנוע נעילה או לא יודע מה, אם זה כבר מורכב או לא מורכב או אתה רוצה לחבר לזה, תמיד זה בא עם מינוס אחד בצבע שחור, פלוס אחד בצבע אדום, שתיים שלוש פלוסים בצבע חום, וכל השאר צבעוניים שהם פקודות שונות.

עכשיו לחלק המעשי שבעניין, אמרת שיש לך כבר נעילה מרכזית מורכבת? ואתה רוצה לחבר את האזעקה לרכב ושהאזעקה בעזרת השלט תפעיל את הנעילה, הבנתי טוב?
אז קודם כל אתה מחבר את האזעקה לרכב, לשם דוגמא מינוס שחור ילך למינוס של המצבר ופלוס אדום ילך לפלוס של המצבר. סבבה. עכשיו קח חוט אחד צבעוני מהאזעקה, רצוי שתבדוק אותו אבל מקסימום מה כבר יקרה... ואותו אתה מחבר לאחד החוטים הצבעוניים שבמנוע של הנעילה המרכזית, איזה צבע לחבר זה כבר אתה צריך לנסות או לדעת. איך לנסות נורא פשוט, תקח פלוס מהמצבר ופשוט תגע באחד החוטים ותראה מה המנוע עושה. (רק בחוטים הצבעוניים אין טעם לגעת בחום, אדום או שחור). מצאת את החוט שמפעיל את הנעילה פשוט תחבר אותו לשם, תפעיל את האזעקה ותראה אם הדלתות ננעלות, אם כן אחלה עבודה ואם לא תנסה פשוט לחבר חוט אחר. כנ"ל לגבי פתיחה של הדלתות.

יותר טוב מזה אני לא יודע איך להסביר.. אולי אחרים פה ידעו.
תעשה חיים 8)

shachar
02-09-04, 09:06
למנוע יש חמישה חוטים ? ולמנוע אחר רק 3 ?

ה 5 מיועד ל דלת קידמית ו 3 לאחורית

הוספתי לבלגאן

Etno
02-09-04, 09:30
לא. החמש מיועד לדלת הנהג והוא המנוע הראשי והשניים לדלתות האחרות שמופעלות דרך הראשי.

חנן א.
02-09-04, 10:31
אני כותב על בסיס מה שיש אצלי. לא מבטיח שזה זהה.
יש מנוע לדלת הנהג שהוא עם חמישה חוטים. שני חוטים משמשים להנעת המנוע ושלושת האחרים מקבלים ממנו מידע שאומר האם הוא סגור או פתוח, על מנת להשתמש במידע הזה להפעלת שאר המנועים. שני החוטים (תכלת וירוק) שמשמשים להנעת המנוע גם משמשים להנעת שאר המנועים (שאליהם מחוברים רק שני חוטים) . שאר החוטים הולכים אל קופסה (להלן נקרא לה "המוח" , שזה אומר שהמנוע של דלת הנהג הוא לא המוח אלא הוא יחודי רק בזה שיוצאים ממנו שלושה עוד חוטים שמדווחים על מצב המנוע-סגור או פתוח) . לפי זה (ושוב, אני לא מבטיח שזה דומה אצלך) חסרה לך הקופסה של "המוח" .
מהקופסה של "המוח" יוצאים עוד חוט אדום וחוט שחור לקבלת מתח. יוצאים עוד שני חוטים-חום ולבן כשאחד אחראי על נעילת הרכב והשני על פתיחתו. הם צריכם לקבל , כל אחד בתורו, קצר לאדמה לזמן קצר של פחות משניה כדי לעשות את תפקידם, בשאר הזמן הם מנותקים.
מהאזעקה יוצאים שני חוטים-אחד לנעילה ואחד לפתיחה, שעושים בדיוק את מה שהחוטים של "המוח" רוצים- אחד מהם מקצר לאדמה לזמן קצר בשביל נעילה, והשני מקצר לאדמה לזמן קצר בשביל פתיחה. מחברים את שני החוטים הרלוונטיים של האזעקה לשני החוטים הרלוונטיים ב"מוח" . מחברים, כמובן, את האזעקה למתח, ובזה גמרת את ההתקנה.

אם אין לך את המוח, יתכן שתוכל "לדלג" עליו, בעזרת כמה ממסרים שיקבלו את ה"קצר" מחוטי האזעקה ויתרגמו את זה למתח לחוטים של המנועים - הכחול והירוק לזמן קצר ( פחות משניה) הפיכת המתח על החוטים -הכחול והירוק- תחליף את כיוון פעולת המנועים- כיוון מתח אחד בשביל סגירה, וכיוון מתח הפוך בשביל פתיחה. זה אומר שאתה מתעלם מהמידע שאתה מקבל מהמנוע של דלת הנהג, וזה לא נורא, אתה ממילא מפעיל את העסק עם האזעקה.
בשביל לא להתעלם מהמידע שאתה מקבל מהמנוע של דלת הנהג, תצטרך כבר לחפור יותר לעומק ולהבין מה בדיוק אתה מקבל מהחוטים הנוספים שלו. אני לא יכול לעזור בזה.

אגב, אם אתה לא מסתדר עם האזעקה, ניתן לקנות יחידה מיוחדת שמקבלת פיקוד משלט רחוק (שמגיע, כמובן, יחד עם היחידה הזו) ומפעילה את הנעילה המרכזית.

אגב, חבל שלמרות הבקשות החוזרות אתה לא משקיע ומציין את צבעי החוטים. אתה לא עוזר לנו לעזור לך.

Etno
02-09-04, 14:35
אפילו יותר מזה יעזור אם תעשה תמונה או שתיים של כל העסק או תעלה איזה סרטוט.
או כמו שחנן אמר תפרט בדיוק מה יש לך כרגע ברכב. מה יש לך כרגע ביד שאתה רוצה להרכיב ברכב. מה אתה רוצה לחבר למה. ואת כל החוטים עם הצבעים שלהם שיוצאים מכל חלק.

k2000
02-09-04, 15:01
חנן אולי אם היית מתעמק טיפה היית רואה שכן כתבתי את צבעי החוטים כבר בתגובה השניה.

יש מערכת נעילה מרכזית שמורכבת משלוש יחידות שאחת מהן היא מוח עם עם חמישה חוטים
חום שחור סגול אדום ותכלת

בכל מקרה אם אני צריך מוח לנעילה המרכזית אני פשוט אלך למגרשי פרוק ואשיג אותו.

בכל מקרה אני ממש מודה לכל מי שמנסה לעזור גם אם הוא לא מבין מה אני רוצה.
אני אבדוק איחך זה מורכב אצל אלון ואחר כך אני אהיה יותר חכם קצת.
ואז נחליט צריך להביא מוח לא צריך להביא מוח...

חגי :roll: :oops:

Etno
02-09-04, 15:21
בהצלחה

חנן א.
02-09-04, 15:45
חנן אולי אם היית מתעמק טיפה היית רואה שכן כתבתי את צבעי החוטים כבר בתגובה השניה.

לא להתעמק? אחרי התגובה שקיבלת? נו מילא :roll:

אגב, תיאור הצבעים היה בתגובה הרביעית שלך ולא בתגובה השניה, מה שאומר שזה היה בערך בתגובה העשירית בשרשור הזה , מה שלא ממש הקל למצוא את זה בתוך הסלט הגדול.
ובדיוק בגלל זה ביקשתי כל הזמן: לא ליצור סלט בשרשור.

רוצים עזרה?

מההתחלה, תשקיעו בשאלה לפחות את אותה רמת השקעה שאתם רוצים שישקיעו בתשובה , לכתוב הכול, מסודר.

הוגן. לא?

יאללה, נגמר. תעדכן מה קורה עם זה.

k2000
02-09-04, 16:22
http://imgsrv.pic4u.co.il/bfb0560633b8f7d3d040a68999ae8690020000.a spx

זה מה שיש לי אלון טוען שהכחול זה המוח אבל לפי ההסברים של חנן אני מבין שלא
אז מה אני צריך לבקש במגרשי פרוק???

חגי

UNIX
02-09-04, 16:24
אני התקנתי פעם מערכת כזו וזה היה ממש מזמן אז אני לא זוכר
לדעתי לא כדאי לך לנסות לעשות עם מה שיש לך בכלל משהו וכדאי לך
לקנות מערכת שלמה של אותה חברה ולא לעשות סלט בין כל מיני מוצרים
ודברים כאלה לא כדאי לדעתי לקנות משומשים , כמה זה כבר עולה חדש?

shachar
02-09-04, 16:56
כמו שכתבתי בנסיון לנחש למה התכוונת

5 חוטים מיועד לדלת קידמית. כלומר נהג פותח כל הדלתות נפתחות

3 חוטים לדלת נוסע

- או +
צבע לפתיחה
צבע לסגירה
צבע להוראת פתיחה לדלתות אחרות
צבע להוראת סגירה לדלתות אחרות

אלו בעיקרון תפקידי החוטים

תטריד אותי מחר אחה"צ יש לי את השרטוט בבית ושם כתוב צבע של כל פיקוד.

דרך אגב כדי להעביר פקודה מדלת נהג לכל הדלתות תצטרך את המוח...........

תנסה לפנות ל " אוטו אם" הם יבואנים אולי יוכלו לעזור לך

שחר
058-582099

חנן א.
02-09-04, 17:59
קח בחשבון, כשאתה מסתובב במגרשי גרוטאות ומחפש מציאות, שנעילה חדשה קומפלט עם ארבעה מנועים ו"מוח" עולה כ160 ש"ח .

http://www.avisivuk.com/mainsale.htm

k2000
03-09-04, 04:06
תודה רבה חנן פתרת לי את ההתלבטויות בהשקעה של 400 שח"? אני מסדר לעצמי אחלה
נעילה + אזעקה.

עכשיו בקשה אם מישהו יכול לתרום לי אזעקה עם שלט ולחסוך לי 200 ש"ח אני ממש אודה לכם.

חגי.

k2000
05-09-04, 00:25
סימתי להתקין אצלי היה ממש פשוט והלך חלק.
עצה לא לנסות את זה בסובארו זה מוציא את העצבים ות כל הרצון הטוב.
פשוט היה רע. :x

תודה לעוזרים חגי

-->