PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרגת קושי צין תחתון

guy_1
03-05-10, 23:28
שלום,
אנו שוקלים מסלול בצין תחתון בסופ"ש זה.
המסלול באופן כללי יכלול את עין עקרבים, עין צין, גבי שיש, מכתש קטן, נחל חצרה - צין לכביש הערבה.
הבנתי כי מסלול זה מוגדר כבינוני (עד קשה בנקודות מסויימות).
אשמח אם מישהו יוכל להסביר את הקשיים במסלול (האם מדובר רק במדרגות במסלול הדורשות עבודת כפים מסיבית לכל היותר או שיש גם עליות/ירידות בעייתיות/שיפועי צד וכדו').
אני בעל ניסיון מועט יחסית אולם לטיול יצטרפו ככל הנראה נהג/ים עם ניסיון רב יותר.
כמו כן האם יש מגבלות מבחינת הדרישות מכלי הרכב (נעילות/מיגונים/הגבהות?)
בצעתי מספר חיפושים ללמוד יותר על לצערי למדתי רק כי הוא קשה ממסלול נקרות לדוגמא (אשר לא היווה כל בעיה לפורום המיועד לטיול) אולם עד כמה ובמה לא הצלחתי להבין.
תודה מראש

גיא

elro
03-05-10, 23:51
מסלול מעניין, לא ארוך לא קצר, בעל תוואי נוף יפייפה, בעל קטעי עבירות מעניינים, לא קשים, אבל לפעמים נדרשת חשיבה מקדימה.
לא ציינת עם איזה רכבים אתה רוצה לגשת, דרגת הקושי משתנה בהתאם לרכב ולנהג.

קחו אתכם סנו-די או אל-תוש... :)

גיא
04-05-10, 00:37
יהיו לכם שם 2 או 3 מדרגות סלע שידרשו אולי מכוון חיצוני לנהג לא מיומן.

בגדול מסלול שאפשר גם עם פרילנדר .. :-)

ohanani
04-05-10, 10:03
סמוך לעין צין ישנה מדרגה קשה, שבד"כ מסודרת ובנויה עם הרבה אבנים. תשקיעו ותבנו אותה נכון, תשימו מכוון חיצוני - ותעברו בלי בעיה.
ישנה מעט הלאה משם במורד הנחל עלייה על תשתית סלע שנראית מאיימת. גלגלים במקומות הנכונים ואין בעיה.
פרט לזה יש כמה מדרגות סלע לא גבוהות במיוחד שיידרשו אבנים בודדות למיתון השיפועים ומכוון חיצוני, ישנה עלייה או שתיים עם מעט בורות והצלבות שסביר שלא יהוו בעיה, יש עיקול או שניים עם שדה ראיה מוגבל - זהירות.
פרט לכך - אחד המסלולים היפים לטייל בהם בדרום, המשלב מדבר, מים (כולל מקומות לרחצה), צמחייה וגם מעט אתגרי עבירות קלים - שמכניסים עניין אך לא מהווים בעיה.
וכמובן - סוג הרכב בהחלט משפיע על העבירות - כמו שצויין כאן קודם.
תהנו.

guy_1
04-05-10, 11:15
תודה לכל העונים
וחשבתי שרק אני משוטט בפורומים בשעות אלו ;)

שאלה קטנה נוספת האם ניתן לטייל במסלול גם בעוד כחודש או שהחום בלתי נסבל ועדיף לדחות את המסלול לחורף

תודה

גיא

נמרוד
04-05-10, 14:29
מצ"ב קישור למבחן דרכים שערכנו לניסאן פאת'פיינדר לפני שנה - http://www.jeepolog.com/655.html

מסלול צין תחתון הוא סוג המסלול שאליו אנחנו לוקחים רכב מבחן (שהוא לא דיפנדר או סופה סימן 3), מצד אחד מעניין ומאתגר, עם צילומים יפיפיים, ומצד שני ללא סכנה לנזקים כשאנחנו נוהגים במיומנות ובזהירות הנדרשת.

אין לי בעייה גם לקחת איתי למסלול זה ג'יפאים מתחילים למדי, בכל רכב המצוייד בהילוך כוח. לגבי פרילנדר או ג'יפונים אחרים נטולי הילוך כוח... לא הייתי ממליץ. המסלול לא קשה יותר מהנקרות, בסך הכל יש בו מדרגה אחת שאפשר להשוות למדרגת הנקרות מבחינת הקושי.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=test_nissan_pathfinder_2009/pathfinder%2044.JPG

guy_1
04-05-10, 21:15
תודה!

ואכן הצילומים רק מגבירים את החשק לצאת למסלול :p

itt8
07-05-10, 21:49
ראשית, הילוך כח רצוי למסלול, שנית , מישהו כאן כתב שאפשר לטבול \לרחוץ במי נחל צין, מכיוון שהמים בנחל הם מי שטיפה ממפעלי הפוספטים לא הייתי ממליץ לבוא במגע איתם

שרון בן ארי
07-05-10, 23:09
אהלן
קישור לאלבום שצולם בינואר 2010 - 10 ימים אחרי "המבול הגדול":
http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=269

L_I_O_R
10-05-10, 16:42
אני רק שאלה...
האם אפשר לחצות את מעברי המים בנחל עם ויטרה( מבחינת גובה המים)? האם קל יותר להתחיל מכיוון מעלה העקרבים או לסיים בו?

תודה,
ליאור

MR BIG
10-05-10, 16:56
למי ששאל על החום....

אני נמצא שם כל יום.
אפשר , אבל ממש ממש לא כייף....
בשבועיים האחרונים זה כבר ממש לא לא כייף לעבוד שם, על אחת כמה וכמה לא לטייל שם!
מה עוד שכל הפריחה הסגלגלה והירוקה שכיסתה את הכל כבר מזמן איננה.
לדעתי, הדרום "שרוף" לחודשים הקרובים.
חכו לסוף ספטמבר...(עם כל הצער שבדבר).

גיא
10-05-10, 19:59
http://picasaweb.google.com/avraham.guy/201003#

המים שם .. ההממ ... טריקיים :)

שרון בן ארי
10-05-10, 23:10
האם אפשר לחצות את מעברי המים בנחל עם ויטרה( מבחינת גובה המים)? האם קל יותר להתחיל מכיוון מעלה העקרבים או לסיים בו?

תודה,
ליאור

אהלן
אין בעיה לחצות את מעברי המים. יתרה מכך, קל יותר בהשוואה למצב שהיה לפני השטפון. נראה כאילו השטפון "פתח את הפקקים" בהקשר שלושית הבוץ המפורסמת (אבל לא רק בה).

להערכתי קצת קל יותר להתחיל מכיוון מעלה עקרבים אבל לרכב עם הילוך כח ומיגון אין חשיבות רבה לכיוון הנסיעה במצב הנוכחי.

L_I_O_R
11-05-10, 15:06
תודה

דרור ברלי
11-05-10, 17:13
הבעיה אינה במדרגות אלא במעבר הבוץ בעין עקרבים/עין צין. אפשר לשקוע שם יופי-יופי.

שרון בן ארי
11-05-10, 19:09
אכן נקודה מוכרת ובעייתית במהלך 4-5 שנים האחרונות, אבל כשעברנו שם 10 ימים אחרי השטפון של ינואר, הבוץ נשטף והביצה הייתה כלא הייתה.

L_I_O_R
11-05-10, 19:25

מה שעצר אותי כשניסיתי לעשות את המסלול היה מעבר מים אחרי ה"סכין" מכיוון עין צין שהיה נראה עמוק מדי למעבר לויטרה (מוגבהת). האם מעברי המים/מדרגות בהמשך קשים יותר?

תודה,
ליאור

-->