PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לשמוע את דעתכם קניית ג'יפ

elkapune
04-05-10, 07:42
מתחיל? לא יודע? נוסע 5 שנים בטראנו בנזין לפני היילקס עוד 10 שנים. אבל לקבל עצה מזקנים זה תמיד טוב ועדיף מה גם שאני לא מכיר כל כך טוב את הכלים המוצעים, ואני "מתחיל" באתר.
אז ככה לעניין.
אני מעוניין לקנות רכב, צריך להיות נח, ישמש אותי ליום יום ואני נוסע המון (כ270 ק"מ ליום).
7 מקומות חובה, בנזין, (אני נוסע בגז), אוטומט,
ההצעות שעומדות על הפרק הן.
מגבלת תקציב עד 60K.
1. מיציבושי פאג'רו שנת 2000 בנזין ארוך.
2. ריינג' רובר 97-99 (לא יודע אם ניתן להוסיף עוד מקום מאחורה אני יודע שבמקור זה5)
3. דיסקו 97-98.
4. מרצדס ML שנת 98-2000 שאני לא יודע עד כמה זה ג'יפ???
מעניין אותי עד כמה המוצעים טובים או לא מכנית, אחזקה, בשטח, אמינות,
מה החסרונות שלהם ממי שהיה לו רכב כזה בעבר.
אגב אני מאד מרוצה מהטרנו מכנית, ותכנית. (לא איכזב גם לא בשטח די קשה) ואחזקה אחלה.
אבל הנוחות לעזאזל על הפנים, ואני נוהג הרבה.
אשמח לקבל הצעות גם לרכבים אחרים במגבלות שלי.

תודה ענקית מראש וסליחה על ההארכה. (מעדיף שהכל יהיה ברור).

bizon
04-05-10, 08:30
אני חושב שאם אתה מרוצה מהרכב הקיים פשוט תחליף לו את המושב במושב של אספיר הרבה יותר זול וככה תישאר מרוצה מהרכב :) כל שאר האופציות שנתת ניראות לי כמו הרפתקאה אחת גדולה

מור

גיא
04-05-10, 10:24
בתור אחד גם שנוסע בטראנו ולפני זה בהיילקס 97 ...

באמת תחליף כיסא ושכח מהעניין.

כל השאר לא לעניין בכלל.
אתה מכיר את האוטו והוא טוב לך מכנית , למה לחפש צרות בכוח ? ...

ניר ל
04-05-10, 13:34
יש ביד2 דודג' דוראנגו 2001 למכירה , זה מנוע 4.7 ליטר שקיים בכל הגראנד-צ'רוקי WJ ויש לו מושב שלישי די מגניב , לא רכב נפוץ בארץ (יש אולי עשרה) אבל אמריקאי, הרבה חלקים מקבילים לגראנד שיש בארץ כמו זבל , ביחס לאופציות האחרות שהעלית הוא נראה לי יותר.

דרור ברלי
04-05-10, 13:36
בלנדרוברים ובמרצדס יהיה לך מאוד נוח, ללא ספק.
וגם המוסכניק שלך יוכל סוף סוף לעבור לוילה התלת-מפלסית שכבר הרבה זמן הוא חולם עליה ויהיה לו שם מאוד נוח.

פאג'רו בנזין אוטו מעולה. יותר נוח מהטראנו ללא ספק, אם כי מושב נהג אורטופדי יחולל פלאים גם בו.
מושב כזה הופך אפילו סופה ודיפנדר למכוניות נוחות ביותר.
מה שטוב בו - הוא יכול לעבור איתך לרכב הבא שלך - לאספיר יש תושבות מוכנות לכמעט כל סוג של רכב. בקיצור - תתחיל עם מושב נהג איכותי. זו השקעה נטו בעצמך ובגב שלך.

ניר ל
04-05-10, 13:43
ד"א - אני יודע שזה לא בתקציב שלך, אבל אלא אם אתה מתדלק בגז בחינם, יהיה לך יותר זול בתוך שנה שנתיים לרכוש לנדקרוזר דיזל 2001 וצפונה. צריכת הסולר שלו ביחס לגז היא לפחות חצי עד שליש והוא בהחלט רכב שמסוגל לגמוע ק"מ רב מאד בכבוד.

joconto
04-05-10, 16:53
חבר'ה מה זה העצות סבתא האלה להחליף מושב, הבנאדם רוצה שינוי, משהו אחר, הטראנו יצא לו מהאף, המושב זה רק תירוץ....
הדרישה שלך ל 7 מקומות תוקעת את רוב האופציות, וחבל כי אם אתה מסתפק ב 5 מקומות אתה יכול להשיג גרנד צ'ירוקי 2001/2 או איסוזו רודיאו 2003/4 שהשוק שלהם בקנטים בגלל צריכת הדלק.

nirs
04-05-10, 17:51
7 מקומות חובה, בנזין, (אני נוסע בגז), אוטומט.

לא ברור לי איך בטראנו בנזין אתה "נוסע בגז".
מניסיוני זה אחד הגיפים היותר חלשים בהיצע.
לפי הסטנדרט שקבעת, כמעט כל גיפ עונה לקטגוריה של "לתת בגז".

גיא
04-05-10, 18:18
אני מניח ניר שאתה מתבדח? ... כי אם לא, אז נראה לי שהוא נוסע על מנוע הבנזין שלו, רק על דלק "גז"...
גפ"מ.

elkapune
05-05-10, 12:42
אני חושב שאם אתה מרוצה מהרכב הקיים פשוט תחליף לו את המושב במושב של אספיר הרבה יותר זול וככה תישאר מרוצה מהרכב :) כל שאר האופציות שנתת ניראות לי כמו הרפתקאה אחת גדולה

מור
תודה אבל נוחות היא לא רק בכיסא הטראנו למשל זה גיר רגיל, אני רוצה אוטומט, רעשים, קופצנות, וכו' וכו' תודה

elkapune
05-05-10, 12:44
יש ביד2 דודג' דוראנגו 2001 למכירה , זה מנוע 4.7 ליטר שקיים בכל הגראנד-צ'רוקי WJ ויש לו מושב שלישי די מגניב , לא רכב נפוץ בארץ (יש אולי עשרה) אבל אמריקאי, הרבה חלקים מקבילים לגראנד שיש בארץ כמו זבל , ביחס לאופציות האחרות שהעלית הוא נראה לי יותר.

תודה. כמה עולה הדבר הזה?
איך הוא בשטח? מישהו נסע איתו בשטח טכני?

elkapune
05-05-10, 12:48
ד"א - אני יודע שזה לא בתקציב שלך, אבל אלא אם אתה מתדלק בגז בחינם, יהיה לך יותר זול בתוך שנה שנתיים לרכוש לנדקרוזר דיזל 2001 וצפונה. צריכת הסולר שלו ביחס לגז היא לפחות חצי עד שליש והוא בהחלט רכב שמסוגל לגמוע ק"מ רב מאד בכבוד.

חשבתי על לנדקרוזר אבל ממה שביררתי הרכב צורך ליטר ל7.5 ק"מ ממוצע.
רוב הרכבים שדיברתי עליהם צורכים ליטר ל5.5 ק"מ ממוצע אני משלם על גז 2.8 לליטר
סולר בטוח יותר יקר כשאתה מגרד כ 300 ק"מ ליום זה מאד משמעותי

ניר ל
05-05-10, 13:09
תשאל בעלי לנדקרוזרים מהדגם החזק יותר 166 כ"ס, נראה לי שהצריכה היא לכוון 1:10 בממוצע. פאג'רו ישן 2.8 עושה אצלי 1:7.5
צריכת גז היא גבוהה יותר מצריכת בנזין לאותו רכב הייתי מצפה לצריכה של 1:4 בגז בכלים שציינת.

klam
05-05-10, 16:27
איסוזו טרופר בנזין

gilinash
05-05-10, 23:24
גם אני ממליץ בחום ומנסיון על טרופר בנזין

elkapune
06-05-10, 01:44
האמת היא שכמה כבר הציעו לי והרכב די מפנק אבל יש לי 2 חברים שהיה להם כזה רכב וטוענים שהאמינות שלו מוטלת בספק.
אצל חבר אחד הייתי מעורב בסיפור הוא החליף גיר 4 פעמים במשך שנה וחצי למזלו 3 פעמים במסגרת אחריות ולאחר ששם רדיאטור לגיר.

מעבר לזה אשמח אם מישהו יכול להגיד לי ורק מניסיון את ההבדלים בין פאג'רו שנת 2000 בנזין 3.5 ליטר
לטרופר זהה. ומה עדיף?

-->