PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחיתות חברות הביטוח (סיעודי)

ינון
04-05-10, 10:51
מי מאיתנו לא דואג לכסות את עצמו לימים גשומים? אני מניח כי רובנו!
ובכן אבא שלי הוא מאילו שהוציא אלפי שקלים עבור ביטחים מסוגים שונים דירה, רפואי, רכב, נזקי טבע, חייזרים וכמובן סיעודי.

ובכן הגיע היום בו אבא שלי נזקק לאדם שיהיה צמוד אליו בשל מצבו הפיזי ויצאנו איתו לאחד המסעות אולי האחרונים בחייו (היו רבים מקצועו גיאולוג ובעברו לוחם בכל מלחמות ישראל עד שנת 82 כולל) מול הבירוקרטיה הישראלית בה עלינו היה להשפיל את אבי ולהציג את חולשותיו בפני עו"ס מטעם המדינה ולאחר מכן אחות ועוד דמויות שונות ומשונות ולאחר מספר חודשים קיבלנו את האישור לעובד זר. (אגב זיקנה אינה נחשבת נכות בישראל וקשיש שגורר את רגליו בעזרת הליכון או כיסא גלגלים אינו נחשב נכה ואינו זכאי להתחשבות במצבו כגון חנייה במקום השמור לנכים לתפארת מדינת ישראל!!!)

בירוקרטיית הביטוחים:
לאבי היו ביטחים סיעודיים בשני חברות הפניקס הישראלי ודקלה.

הפניקס לפני קצת יותר מחצי שנה התחלנו את מסע ההתשה והחלה תפילת הפניקס לפטירתו של אבי בשל הצורך לשלם כסף שמגיע לו.
הגשנו טפסים ואישורים פעם ועוד פעם ונשלחו לנו נציגים מטעם החברה בה אבי נדרש להשפיל את עצמו שוב וזאת לאחר שהמדינה הכירה בזכאותו לעובד צמוד (זר אני קיוויתי לפיליפינית מחבר העמים צעירה ויפה ולבסוף קיבלנו פילפינית נחמדה מהפיליפינים ).
בקיצור אנו בדרך להגשת תביעה כסף מהפניקס טרם קיבלנו.

דיקלה אותה גברת בשינוי אדרת והכסף כמובן שאיננו!!

סיכום שכל אחד יעשה לעצמו מבחינתי לא שווה להזדקן במדינת ישראל אבי שהיה לוחם והקדיש את כל שנות חייו למדינה שילם מיסים כחוק,ביטח את עצמו ולבסוף כשהוא נזקק למדינה ולחברות הביטוח הוא מוצא את עצמו נלחם על זכויותיו ואיש אינו רוצה להכיר בקיומו.

המשך יבוא
ינון:confused:

whisky
04-05-10, 12:05
אני מסכים איתך ב100%.

סבתי עליה השלום הזדקקה בשנתה האחרונה לעובדת סיעודית, כאן המקום לציין שגם בנושא הזה יש שוני בין העובדות הסוציאליות השונות (לצערי יש לנו ניסיון בזה משתי הסבתות) שעורכות את הבדיקה. אחת העובדת הסוציאלית הבינה את המצב ובלי כל הבקשות (ההגיוניות לבדיקה לכשעצמה) אך מיותרות בהתחשב במצב קבעה שהיא זכאית לעובדת סוציאלית, דווקא אצל זו שנפטרה הבדיקה הייתה קשה יותר ומשפילה יותר, זה עצוב וכואב לראות את סבתא מנסה להיענות לבקשותיה של סבתא בשביל הדו"ח של העו"ס ומרגישה מבוכה וצער על זה שאינה מצליחה לנעול נעליים לבד (אני חוסך את יתר פרטי הבדיקה, מי שעבר את זה מבין על מה אני מדבר) אני לא מבקש שלא יהיו בדיקות, אלא שיפעילו את שיקול הדעת עד כמה הבדיקה צריכה לרדת לעומק לפי מה שעיניהן רואות, אם העו"ס רואה שהיא מתקשה לנעול נעליים, אין שום חובה להמשיך את הבדיקה לפרטי לבוש אחרים ומשפילים יותר.

חברת ביטוח אחת הראל, שילמה את כל מה שנדרשה לשלם בלי לעשות חוכמות לאחר שקיבלה את הדו"ח של העובדת הסוציאלית ולאחר תקופת ההמתנה שהייתה מעוגנת בפוליסת הביטוח. חברת הביטוח השניה כלל ביטוח שמבטחת את חברי קופ"ח מכבי (כלומר יש לה את כל המידע של קופת החולים והרופא המטפל... הכל) עד היום לאחר שמונה חודשים מאז שסבתי נפטרה וכמעט שנתיים מאז הזדקקה למטפלת סיעודית עושה לנו את המוות עם מסמכים שצריך לשלוח, ועוד מסמך ועוד חתימה ועוד מסמך, בקיצור סיוט. אני מאחל לכל אחד מכם שיהיה לו מספיק רזרבות בשביל לעזור להורים שלנו עד שתזכו לקבל את הכסף מהביטוח, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא היה לנו את הכסף לעזור לסבתא והיינו תלויים בכספי הביטוח.

whisky

חנן-ג'יפולוג
04-05-10, 12:33
עם כל האמפתיה שלי לנושא המדובר אני נאלץ לנעול את השרשור הזה.

השאירו בבקשה את פורום אוף-טופיק פתוח לתכנון המקורי: בקשות עזרה בין גולשים לנושאים שהם לא ג'יפים.
לנושאים אחרים, כמו למשל הבאת נושאים חשובים כאלה לידיעת הציבור, סכסוכים עסקיים עם בעלי מקצוע ונותני שירות, יש אתרים ופורומים אחרים ברשת, כמו למשל אתרי צרכנות.

קבלו זאת בהבנה.

-->