PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה פריוויה 4X4

shoo
04-05-10, 17:24
שלום
זה עתה רכשתי טויוטה פריוויה אוט' מודל 94. להפתעתי גיליתי שהאוטו הוא במקור 4X4, זה כתוב על הרכב ומופיע ברשיון הרכב. מתברר שמדובר בייבוא אישי מקנדה ושבמהלך השנים הגיר המקורי הוחלף בגיר 2X4 סטנדרטי. ברכב קיימות עדיין הציריות של ההנעה לגלגים הקדמיים וניראה שאם אשיג את הגיר עצמו אוכל לשחזר את המצב, השאלה היא אם למישהו יש מושג האם יכולת ההנעה הקדמית כרוכה בהחלפת כל הגיר או שרק בחלק ממנו? האם מישהו יודע איך משיגים גיר \ חלקים לגיר כזה? בEBAY מצאתי די בקלות גיר כזה במחיר ממש סביר, כמה מעשי זה לייבא את זה?
תודה.
אבישי.

dudu
04-05-10, 18:27
נניח שתצליח להחזיר עטרה ליושנה ותהיה לפריוויה הנעה קידמית
מה תרוויח מזה ? חוץ מבעיות בעוד מכלול?
לאן תגיע עם פריוויה 4X4 ?
אולי כדאי לשמור על הכסף ולקנות 4X4 זול אבל עם יכולות שטח קצת יותר טובות?
לדעתי כדאי לשקול עלות / תועלת לפני כניסה להרפתקאה כזו
לשיקולך

גיא
05-05-10, 00:45
מגניב לגמרי !

בהחלט שווה אם יש לך את הכסף.

זה רכב מיוחד עד מיוחד מאד.

ניר ל
05-05-10, 02:37
בדוק מה טיבה של מערכת ההנעה הזו,
4X4 עם דיפרנציאל פתוח שלא ניתן לנעילה - מה שסביר שזה, הוא רכב שאחיזת הכביש שלו עדיפה, מייטיב לנסוע על כבישים חלקלקים (מושלגים) אבל פה נגמר העניין והפוטנציאל. אני מבין שהוא לא גבוה יותר ולא מצוייד בצמיגים שונים משל הדגם הרגיל, אל תסתבך.

אם אתה מעוניין להפוך את כלי הרכב הזה לרכב שטח ולהשתמש ברשיון ובמקור כרכב 4X4 לצורך הכשרת השרץ אז זה יכול להיות מעניין, אבל זה ידרוש בניית מתלים ושינוי מערכת העברת הכוח לחלוטין, לא סיפור לחובבים.

shoo
05-05-10, 07:21
תודה לכולם, אין לי כוונות או אשליות להתחרות עם הטויוטה פריוויה שלי בפריז דה קאר, גם אל תחששו לפגוש אותי איתה במעלה מחמל, גם לא בטוח שאבצע את השינוי הזה גם אם זה אפשרי, בסך הכל זה נחמד מאפשר להיחלץ פה ושם , לסוע קצת בחול בשלג שמגיע פעם באלף שנה למקומותינו, ומשפר את היציבות, אני נוסע היום בB4 סטיישן ומבין בדיוק מה זה נותן ומה לא. אני בסך הכל רוצה לדעת אם מישהו שמע או יודע איפה ואיך עושים את זה? אפשר למשל לקנותבEBAY ובמקומות אחרים מנוע + גיר קומפלט עם התחייבות לפחות מ60K מייל, בפחות מ ,900$ , אבל פה נגמרות התובנות שלי, אין לי מושג איך ואם אפשר בכלל לייבא דבר כזה. חוץ מיזה אני תוהה אם מישהו נתקל ראה שמע על רכב כזה בארץ? מי יודע אולי שוכב לו גיר כזה שאף אחד לא צריך, ומחכה שאגאל אותו? אולי זה בכלל רק איזה פלאנג' וזה סיפור הרבה יותר פשוט? רק תוהה אם מישהו פה יודע משהו מעבר לטריוויאלי.

shoo
17-05-10, 10:53
רק לעדכן את מי שמתעניין בכל זאת,
עשיתי מספר בירורים, וישנם מספר יבואנים שמביאים מנועים וגירים ישירות מיפן.
ההצעה הטובה ביותר שקיבלתי נשמעת הזוייה ואלמלא המנוע שמותקן באוטו כרגע הורכב באותו מקום הייתי חושב שמדובר בטעות, בכל אופן "שלמה נאור" מבית נקופה הציע גיר + הרכבה ב 3000! ש"ח
עדיין אני צריך לוודא טוב טוב שהגיר שיגיע אכן מתאים לאוטו, ולשם כך צריך כניראה גישה למחשב טויוטה.
אני חושב שבזה יסתיים האשכול, תודה לכל המשיבים.

גיא
17-05-10, 18:18
אם תבצע את השינוי .. תעדכן !

אני עדיין חושב שזה פרוייקט מעניין.

tsachid
07-06-10, 00:06
שלום לכולם,

אני שוקל לרכוש טויוטה פריוויה כרכב שני שניתן לנסוע בו עד "שימות". ברצוני לדעת:

האם ניתן להחליף מנוע לטויוטה פריוויה ומהי עלות משוערת של פרוייקט זה + לו"ז?
האם ישנם מנועים חדשים לפריוויה בארץ?
מהי עלות הביטוחים עבור הפריוויה?
מהי עלות התיקונים המשוערת השנתית?
האם שווה להכנס להרפתקאה זו?
האם טויוטה אכן תעמוד בהצהרות שלה של מנועים עד 1,000,000 ק"מ?
אילו מחלות ישנן לפריוויה?
האם היא חייבת בטסט כל חצי שנה?

תודה,

צחי

shoo
12-02-15, 00:07
שלום
נתקלתי במקרה לגמרי בהודע הזו מלפני 5 שנים...ובכן אכן הזמנתי את הגיר בEBAY וייבאתי לארץ אחרי קצת בירוקרטיה בנמל אשדוד- לא נורא בתכלס רק סתם מעצבן כי כל ההתנהלות היא קומבינטורית ומושחתת...- הרכבתי את הגיר ללא בעיות מיוחדות והכל סבבה האוטו נוסע מצויין אכן יציב יותר בסיבובים ויכול לנסוע בשלג, בקיצור נחמד ביותר.

-->