PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפטופ עם GPS מובנה..

giln
05-05-10, 11:30
אני הולך לקנות מחשב נייד עם GPS מובנה השאלה שלי אני יוכל לשים עליו תכונה מסויימת לניווט בשטח יש תוכונות שמתאימות ל PC ובאמת עובדות עם מפות של ישראל?

אמיר מ
05-05-10, 15:35
אני הולך לקנות מחשב נייד עם GPS מובנה השאלה שלי אני יוכל לשים עליו תכונה מסויימת לניווט בשטח יש תוכונות שמתאימות ל PC ובאמת עובדות עם מפות של ישראל?

יש מחשב נייד "8.9 של מיו עם GPS מובנה. עלה לי באילת 999 ש"ח. התקנתי עליו את תוכנת TWONAV ל- PC עם מפות 1:50.000 טופוגרפיות של כל הארץ וכן מפות סימון שבילים.
עבד נפלא.
לצערי המחשב כל כך עדין שנשבר לו המסך אחרי 3 ימים.

giln
05-05-10, 17:30
יש מחשב נייד "8.9 של מיו עם GPS מובנה. עלה לי באילת 999 ש"ח. התקנתי עליו את תוכנת TWONAV ל- PC עם מפות 1:50.000 טופוגרפיות של כל הארץ וכן מפות סימון שבילים.
עבד נפלא.
לצערי המחשב כל כך עדין שנשבר לו המסך אחרי 3 ימים.
אני פשוט אחרי שאני משקיע כסף במחשב לא בא לי להשקיע עוד כסף בלקנות תוכנה יש איזה משו בחינם שאפשר להשתמש בו?

GodsFather
05-05-10, 19:55
באתר הצהוב אני זוכר שהיה שרשור שמישהו מיפה את ישראל בעזרת GOOGLE-EARTH וזו תוכנה חינמית לחלוטין. חפש בעניין.

יש גם חבילות קניה שאפשר לקנות - גם מחשב וגם תוכנה.

zerez
05-05-10, 19:59
יש תוכנה חינמית שנקראת seaclear (http://www.sping.com/seaclear/)
התוכנה נכתבה במקור לניווט ימי ויודעת לקרוא מפות סרוקות, אני לא רואה שום סיבה לא להשתמש בה לניווט שטח. השאלה היחידה היא האם ניתן למצוא/לכייל לה מפות

giln
05-05-10, 21:39
יש את התוכנה oziexplorer התכונה הזאת שימושית ?
ויש את הקבצי TWL יש איזה תוכנות למחשב שאיתם אפשר להשתמש?

אלי ספרן
05-05-10, 21:44
יש לי מחשב נייד 10" אתה צריך מקלט (אנטנה לg,p,s)
ותוכנה אני מישתמש בנביגייד עים מפות סרוקות,עובד טוב אבל כמו שצינו מאוד עדין ושביר

giln
05-05-10, 22:27
יש לי מחשב נייד 10" אתה צריך מקלט (אנטנה לg,p,s)
ותוכנה אני מישתמש בנביגייד עים מפות סרוקות,עובד טוב אבל כמו שצינו מאוד עדין ושביר
ואתה הורדתה את התוכנה ואת המפות אוו שקניתה?

zerez
05-05-10, 22:27
יש את התוכנה oziexplorer התכונה הזאת שימושית ?
ויש את הקבצי TWL יש איזה תוכנות למחשב שאיתם אפשר להשתמש?

אני משתמש באוזי ולדעתי היא מצויינת,
קבצי TWL הם קבצי מסלול שאינם מכילים מפות של תוכנה שנקראת נוויגויד.

erezgur
05-05-10, 22:58
ניווט חינמי עם גוגל-ארץ בתלת מימד תוך שימוש בקבצי מטמון שהוכנו מראש במקום חיבור לרשת, בעזרת תוכנה חינמית GOOPS מגרסה 1.9.4 (הגרסאות החדשות יותר עשו לי בעיות).
מחייב קצת ידע/רצון/יכולת לבצע את ה- setup הראשוני של כל העסק כדי שיעבוד. אכן היה שרשור שכזה בצהוב - נסה לאתרו, זה לא כל כך פשוט כיום.

אוזיאקספלורר אינה תוכנה חינמית, למרות שמחירה לא יקר יחסית. לאחר שתרכוש אותה, תוכל להשתמש בתצ"ל שהוכנו מגוגל-ארץ ועברו כיול/עיגון כמפות. מפות 1:100,000 נדמה לי שניתן להוריד מאתר מרכז המיפוי וצריך לדאוג לכיול/עיגון.

גם גרסה בסיסת של compeGPS כנראה תאפשר ניווט בסיסי עם מפות מעוגנות בדומה לאוזי אקספלורר (מקווה שאיני מטעה כאן).

אלו החלופות הזולות יחסית שאני מכיר (ל- PC המריץ חלונות. ליוניקס כנראה יש אפשרויות נוספוות).

תוכנות נוספות שעובדות היטב על PC אך דורשות השקעה כספית מעט גבוהה יותר:
נוויגייד הנפוצה בארץ ופורמט TWL הנפוץ במקומותינו הוא הפורמט של מסלוליה.
CompeGPS LAND או TwoNav עם מפות טופוגרפיות באיכות מעולה ועם אפשרות למפות טופוגרפיות סרוקות של ישראל.
Fugawi - פחות פופולרית (אני מכיר רק אדם אחד המשתמש בה) - גם היא מאפשרת עיגון של מפות.

ארז גור

יובלש
08-05-10, 11:55
אם אתה צריך לפטופ חוץ מצורכי ניווט- קנה מה שאתה רוצה.
לניווט קנה דרך EBAY טבלט פוג'יטסו 10.4 אינץ'(מסך מגע) משומש ב- 150 דולר ומקלט GPS עכברי חדש ב- 100 דולר(לא BT), תוכנת נוויגייד חוקית (לא יקרה- פנה לגדי צוקר), ואתה מצויד בסט עמיד, קומפקטי ומצפון נקי (תשלום לכותבי התוכנות...).
אני עם ההרכב הזה שנים בשטח ואת עלות הציוד שכחתי מזמן. אשמח לפרט: 052-3678109.
יובלש.

haggzomr
08-05-10, 14:17
השאלה היא האם ה-MIO הוא מכשיר מספיק אמין לניווט עזר בנוסף למפות ומכשיר כף יד.
כיוון שהוא בשילוב של לפטופ ו-GPS במידות של 9"-10" מנצח האם המחשב כמו מכשירי כף היד של MIO הוא מכשיר טוב ואמין או שמא הוא רק גימיק.
היות ולי יש MIO 350 כבר כמעט 4 שנים והוא אחלה מכשיר אמין סוס עבודה, השאלה האם MIO שמרו על איכות מכשיר גם במכשיר הזה?

GodsFather
08-05-10, 15:55
חברים, אולי גם תשימו איזו צלחת לווין על הגג של האוטו ?

מה נהיה ? פעם היו מנווטים עם מפה לא מעודכנת ומצפן... היום צריך להקים חוות שרתים בבאגז' בשביל לצאת לטייל בשביל מסומן עם שילוט בעברית ועוד אחרי שיירה.

סט מפות עדכני זה טוב.

מיו ככלי עזר למפה, עם תוכנה רלוונטית כמו שציינו פה זה טוב.

לפטופ/טבלט עם מקלט GPS חיצוני ותוכנה רלוונטית זה טוב.

שילוב של מפה עדכנית ומוצר אלקטרוני זה גם טוב.

בתור איש מחשבים אני אומר - לא לסמוך ב100 אחוז רק על המחשב. תמיד טוב שיש מפה רלוונטית ברכב ולהכיר את המסלול על גבי המפה הזו, על מנת שאם נתקע המחשב, לא נתקעים בשטח.

-->