PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ6 עם גיר 3 הילוכים , חזק בשטח אבל מעצבן בכביש !!

KHOURY
06-05-10, 01:24
חברה , ה SIX שלי עם גיר 3 הילוכים , בנסיעה רגילה בכביש זה מעצבן אותי ויותר את הנהגים מאחורי ומצד שני אני לא רוצה להעמיס על המנוע ולקרוע אותו בכדי להגיע ל 20 קמ"ש יותר. בכדי להחליף לגיר 4 הילוכים !! , מה אני צריך להחליף חוץ מהגיר ?!
מה עם הסטארטר והתֵּבָה 4X4 האם צריך להחליף גם ?! :confused:
ומה סדר גודל השקעה ? הגיפ שנת 80
מודה לכם מראש ..

shmil
06-05-10, 01:39
לא צריך להחליף כלום אם הרצון שלך הוא למהירות סופית גבוהה יותר.
שני הגירים בעלי אותו יחס העברה סופי (1:1), ויביאו אותך בדיוק לאותה מהירות.

השיקולים להחלפה הם אחרים, אם וכאשר נדרשת החלפה.

סיקס כחול
06-05-10, 19:40
לג'יפ הקודם שלי היה גיר 3 הילוכים.
ידידותי להפליא, ונוח.
ההבדל המשמעותי לעומת 4 הילוכים הוא מהירות הזחילה בהילוך ראשון.

ערן המסוקס
07-05-10, 07:59
בדוק את יחסי ההעברה שלך בסרנים. אולי יש לך יחסי העברה קצרים במיוחד.

ואם זה לא זה, אז כדאי לבדוק לכוון תקינות עבודת המנוע (כוונים ולקויים).

מדברי
07-05-10, 10:11
שלום שמיל

אפשר בבקשה הסבר על מה שכתבת? אתה בעצם אומר שגיר ידני 4 הילוכים ולחילופין 3 הילוכים הם בעלי אותו יחס העברה בהילוך הגבוה ?

האם זה ספציפי ל CJ6 בגירים הסטנדרטיים (הוא לא כתב איזה סוג של גיר יש לו...)

אשמח להסבר

תודה רבה
ניר

דרור ברלי
07-05-10, 10:49
הג'יפ הראשון שלי היה CJ5 מודל 78' עם מנוע 258 וגיר 3 הילוכים. יחס ההעברה הסופי בסרנים היה 4.10 והאוטו אכן היה "צורח" במהירות גבוהה - סל"ד גבוה מדי, רעש, צריכת דלק גבוהה. בשטח ובתאוצות באופי כללי הוא היה לא פחות ממדהים. משפרי ג'יפים רבים עוברים ליחס ההעברה הזה כדי לקבל יורת כוח ולפצות על הגדלת צמיגים.
יחד עם זאת, שלושה הילוכים בלבד זו מגבלה לא קטנה, שרק מנוע מאוד-מאוד גמיש מחפה עליה. אני מניח שגם משקלו הקליל של ה-CJ5 עזר לביצועים הטובים.

אז אם הג'יפ שלך "צועק" בכביש, כדאי שתבדוק יחס העברה סופי בסרנים.
סתם החלפת תיבת הילוכים לא תיתן לך כלום. ההילוך הרביעי בגיר 4 הילוכים הוא ישיר, 1:1, ממש כמו ההילוך השלישי שלך. מעבר לזה, אתה לא סתם מחליף גיר, צריך גם טרנספר תואם ודריישפטים באורך המתאים...
הפתרונות המיידיים לצורך קבלת שיוט נינוח יותר בכביש הם סרנים בעלי יחס העברה "מהיר" או צמיגים בקוטר גדול יותר - אבל זה יבוא על חשבון יכולות הזחילה ובלימת המנוע בשטח.

אם אתה יכול לשחוט מערכת העברת כוח תקינה - גיר, טרנספר, דריישפטים וסרנים, מג'יפ CJ שלם ממודל גבוה יותר תקבל שידרוג מוחשי בנסיעה - סרנים "מהירים" שיתנו לך שיוט נעים יותר, הילוך ראשון קצר ועמוק יותר שיפצה בזחילה ובבלימת המנוע, ובעיקר - עוד הילוך. פחות פערים ובורות בין ההילוכים.

shmil
07-05-10, 14:24
שלום שמיל

אפשר בבקשה הסבר על מה שכתבת? אתה בעצם אומר שגיר ידני 4 הילוכים ולחילופין 3 הילוכים הם בעלי אותו יחס העברה בהילוך הגבוה ? נכון, 1:1, בין אם 3 הילוכים או 4. רק גירים עם 5 הילוכים באים עם אובר דרייב, ואז הוא בד"כ בין 0.9-0.73.

האם זה ספציפי ל CJ6 בגירים הסטנדרטיים (הוא לא כתב איזה סוג של גיר יש לו...) - נכון לכל סוגי הגירים שהגעיו עם CJ לכל סוגיהם, או אפילו ביתר הכללה - עם מנועי 258, 232, 230, 134, 226 ועוד.

...

מדברי
11-05-10, 10:36
...

תודה רבה שמיל. הכל ברור עכשיו.

מדברי
11-05-10, 10:40
הג'יפ הראשון שלי היה CJ5 מודל 78' עם מנוע 258 וגיר 3 הילוכים. יחס ההעברה הסופי בסרנים היה 4.10 והאוטו אכן היה "צורח" במהירות גבוהה - סל"ד גבוה מדי, רעש, צריכת דלק גבוהה. בשטח ובתאוצות באופי כללי הוא היה לא פחות ממדהים. משפרי ג'יפים רבים עוברים ליחס ההעברה הזה כדי לקבל יורת כוח ולפצות על הגדלת צמיגים.
יחד עם זאת, שלושה הילוכים בלבד זו מגבלה לא קטנה, שרק מנוע מאוד-מאוד גמיש מחפה עליה. אני מניח שגם משקלו הקליל של ה-CJ5 עזר לביצועים הטובים.

אז אם הג'יפ שלך "צועק" בכביש, כדאי שתבדוק יחס העברה סופי בסרנים.
סתם החלפת תיבת הילוכים לא תיתן לך כלום. ההילוך הרביעי בגיר 4 הילוכים הוא ישיר, 1:1, ממש כמו ההילוך השלישי שלך. מעבר לזה, אתה לא סתם מחליף גיר, צריך גם טרנספר תואם ודריישפטים באורך המתאים...
הפתרונות המיידיים לצורך קבלת שיוט נינוח יותר בכביש הם סרנים בעלי יחס העברה "מהיר" או צמיגים בקוטר גדול יותר - אבל זה יבוא על חשבון יכולות הזחילה ובלימת המנוע בשטח.

אם אתה יכול לשחוט מערכת העברת כוח תקינה - גיר, טרנספר, דריישפטים וסרנים, מג'יפ CJ שלם ממודל גבוה יותר תקבל שידרוג מוחשי בנסיעה - סרנים "מהירים" שיתנו לך שיוט נעים יותר, הילוך ראשון קצר ועמוק יותר שיפצה בזחילה ובבלימת המנוע, ובעיקר - עוד הילוך. פחות פערים ובורות בין ההילוכים.

עכשיו שאלה לדרור :

יחס העברה בסרנים : סופרים מספר סיבובי ציריה (קידמית או אחורית?) בפרק זמן נתון ומשווים למספר סיבובים ביציאה מהגיר באותו פרק זמן (היחס ביניהם הוא יחס העברה לסרנים?)

אשמח גם לקבל הסבר על "סרנים מהירים" לעומת סרנים רגילים - מה ההבדלים המכניים?

את ההסבר עם קוטר הצמיגים הבנתי.

תודה רבה
ניר

KHOURY
17-05-10, 16:10
תודה רבה לכם חברה , הכל ברור לי עכשיו .

shmil
17-05-10, 18:11
אני רואה עכשיו שלא קיבלת תשובה, אז:

עכשיו שאלה לדרור :

יחס העברה בסרנים : סופרים מספר סיבובי ציריה (קידמית או אחורית?) בפרק זמן נתון ומשווים למספר סיבובים ביציאה מהגיר באותו פרק זמן (היחס ביניהם הוא יחס העברה לסרנים?)
וביתר פשטות - סיבובי גלגל מול סיבובי דרייבשאפט.
אשמח גם לקבל הסבר על "סרנים מהירים" לעומת סרנים רגילים - מה ההבדלים המכניים?
אין הבדל מכאני ממשי, יש הבדל במספר השיניים ברורונה ובפיניון. נהוג לקרוא לסרנים עם היחס 1:3.31 (43:13 שיניים בקורונה פיניון) סרנים מהירים. לאלו עם עם ה-1:4.1 נהוג לקרוא סרנים איטיים.

.....

מדברי
17-05-10, 18:33
מובן. תודה שמיל

-->