PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברגי איסכורית/פח-פח - כמה עומס יכולים להחזיק?

kd2
07-05-10, 17:46
שלום לכולם...

אני מחפש טבלה כלשהיא ו/או כלל אצבע
לכמה משקל כל בורג כזה יכול לשאת כאשר הוא מוברג לתוך פלדה שחורה בעובי 2.5 מ"מ.

מי בכלל יכשל/יגזר ראשון , התבריג או הבורג ?

תודה רבה ושבת שלום
ים

עידו לוריה
07-05-10, 22:37
ים זו שאלה מאוד לא ברורה , מה הבורג מחזיק? כמה משקל ? לגזירה או לנזילה (מתיחה)?
תנסה את זה אלקה פסטנרס :http://www.alka-fasteners.com/?CategoryID=279&ArticleID=265#range
או פה:http://www.alka-fasteners.com/_Uploads/dbsAttachedFiles/Bossard01_65.pdf
למרות שאת הנתון שאתה מחפש אין אבל רשום כמה ניוטון לסגירה יכול להיות שזה יעזור ,אבל עם זה חשוב לך תרים להם טלפון .
עידו

ירון גל
08-05-10, 09:10
אין לי תשובה ברורה
אבל מניסיון
התבריג הוא זה שנכשל בד"כ
ואחריו האיזכורית

kd2
08-05-10, 20:28
סתם דוגמא -
נגיד ש.... מחר אני רוצה לתלות ערסל עם ברגי איסכורית/פח-פח קודחים, ישב עליו בן אדם בוגר אחד.
כבר ברגים אני צריך להכניס בתושבת ( שעובייה 2.5 מ"מ ) כדי לתמוך במשקל הזה?

אני בוחן אפשרות לבנות קונסטרוקציה כלשהיא בברגים במקום בריתוך, מטעמי נוחות ופשטות העבודה, ורוצה
לדעת איך בערך לחשב את זה.

עידו, חיפשתי לפני כן כבר באתר ההוא, אין שם תשובה.

ירון גל
08-05-10, 20:54
אני בניתי לפני 4 שנים לול תרנגלות בגודל 4X4 עם גג שיפועי נקודה נמוכה 2 מטר גבוה 2.5 מטר.
הכל מפטה 2.5 מ"מ (מגולוונת) בכל חיבור שמתי 2 ברגים
ובנתיים זה מחזיק טוב מאוד

אבל במידה מקצועית בורג פטה לא מיועד לבצע משימות כאלה לכן הוא לא מחושב לזה
והכישלון נובע בעיקרו מחולדה לכן כדאי לבצע מברזל בגילוון עמוק או פרופילי פלדה שונים

עידו לוריה
08-05-10, 20:54
kd2 תגובה להודעה: ברגי איסכורית/פח-פח - כמה עומס יכולים להחזיק?

סתם דוגמא -
נגיד ש.... מחר אני רוצה לתלות ערסל עם ברגי איסכורית/פח-פח קודחים, ישב עליו בן אדם בוגר אחד.
כבר ברגים אני צריך להכניס בתושבת ( שעובייה 2.5 מ"מ ) כדי לתמוך במשקל הזה?

אני בוחן אפשרות לבנות קונסטרוקציה כלשהיא בברגים במקום בריתוך, מטעמי נוחות ופשטות העבודה, ורוצה
לדעת איך בערך לחשב את זה.

לא בונים קונסטרוקציה או תולים ערסל עם בורג איסכורית .
ים תחשוב לרגע למה זה נקרא בורג איסכורית ולא בורג קונסטרוקציה ?
דברים כמו שתיארת אין קיצור דרך או ריתוך או ברגים אמיתיים עם אום או הברגת גוף.
תאמין לי שעם היה בורג קודח שמסוגל להחזיק קונסטרוקציה אז היתה יודע כבר על כך , הסיבה היה כמובן הנדסית כי הפסיעה של בורג קודח גסה מאוד וזה גורם להם להיפתח , מעבר לכך לא ניתן "לייצר" הברגה בחומר עבה עם בורג קודח וגם ה"אונס שההברגה עוברת בכניסה לחומר הקדוח מקלקלת חלק ממנה .
או בקיצור לך לרתך:D

עידו

kd2
09-05-10, 04:10
לכן אמרתי שזאת דוגמא...

כנראה שפשוט אצטרך לנסות בעצמי.

matan elkayam
25-11-10, 21:08
היי לך!
אני מתן מנהל חנות אום ובורג בירושלים

נתחיל בעובדה מאוד פשוטה בורג פח לפח בא בעובי קבוע של 3.2 מ"מ באורכים שונים
ובורג איסכורית מגיע בעובי קבוע של רבע אינץ שזה 6.3 מ"מ
כך שאין בכלל מה להשוות בין שני הברגים מבחינת חוזק אחיזה, בור שבורג איסכורית יהיה חזק יותר
וכמובן גם ישא משקל רב יותר גם בגזירה וגם בשליפה.
אבל אם תרצה ייעוץ טוב יותר ומדויק לעבודתך אתה יכול לפנות אלי 02-6737799
ואשמח לעזור לך למצוא את הבורג המדויק והנכון ביותר לעבודתך

תומר א.
26-11-10, 12:24
אם אין לך אופציה לשים אום אז קודחים ומבריזים.

yvesdelathouwer
25-06-18, 21:43
דווקא יש חברות שכן נותנים מפרטי טכניים מפורטים לגבי תסבולת הברגים קודח (איסכורית) שלהם כמו חברת אדיט בע''מ ואז אפשר ללא שום חשד לתכנן קונסטרוקציה עם הברגים. ולפי ניסויי בדיקות שליפה שנערכו על הברגים שלהם הם החזיקו בערך 1300 ק''ג בחיבור על עובי פח 5 מ''מ. בקיצור, זה ממש אפשרי ולא מסוכן אם משתמשים בברגים איכותיים ולא בברגים סיניים. למפרט טכני עם טבלת עומסים של הברגים יש כתובת באתר https://www.adit.org.il/wp-content/uploads/2018/04/AUTO-%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D.pdf
בהצלחה

erezgur
25-06-18, 22:03
8 שנים המתינו למשתמש חדש שיגיע ובהודועה היחידה שלו ימליץ על חנות / אתר ספציפי...

יש לך קשר לאתר זה?

yvesdelathouwer
25-06-18, 22:50
כן. אני המהנדס של החברה. אבל קשה לתמוך בהסברים שיש אפשרות לקבלת תסבולת מדויקת של ברגי איסכורית בלי להראות את מפרטי הטכני. אינני רואה בזה דבר פסול. וזה ממש עונה במדויק לבקשה.
אולי הייתי צריך להציג את עצמי כמהנדס של החברה. אולי בזה אתה צודק. אבל מבחינת עובדות, הכל נכון והקישור היה לפי דעתי חיוני.

lizard
25-06-18, 23:13
כנראה שלא היית צריך לענות לפוסט מלפני 8 שנים. זה נראה כאילו אתה מנסה לקדם את האתר אינטרנט, והחברה, שלך. לא שזה רע פשוט יש נהלים מסודרים איך לעשות את זה באתר הזה. רמז, לפנות למנהלים ולבקש רשות.

boaz avrahami
25-06-18, 23:19
האמת שזה בא לי בדיוק בזמן

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yvesdelathouwer
26-06-18, 00:22
עלינו את האתר לפני בערך חודש וחצי ונפלתי על הפוסט הזה במקרה הערב. אינני מומחה בנושא שיווק פרסומת אינטרנט ופורומים. אני מהנדס בניין שעובד בתחום העיגון כ 15 שנה. מודה. לא שמתי לב לתאריך. לולי הייתי רוצה להטעות לא הייתי משתמש בשם האמיתי שלי לצורך העניין. ולמכור כמה ברגים לבן אדם פרטי בשביל 15 שייח זה ממש לא כלכלי ומעניין. החברה פונה לקבלנים ולמסגריות גדולות ואין לה ממש חנות... רק חשבתי שזה יעזור ונכון, אני אוהב את האתר של החברה ושמח לשלוח עליו אנשים. בכל מקרה אם תרצו למחוק הפוסט סבבה.

נמרוד
26-06-18, 00:29
הכל בסדר. תודה על ההמלצה.

shmil
26-06-18, 09:27
תודה על השיתוף בידע, איב.
המספר שלך מתייחס לשליפה מפח בעובי 5 מ"מ, מה שרובינו אינו משתמש, וזה כמעט שתי כריכות מלאות אם לא יותר.
כמה הכח הנדרש לשליפה כאשר מדובר בפח בעובי 2 מ"מ, מה שכן רלבנטי לחלקנו?

boaz avrahami
26-06-18, 09:37
בורג פח פח מחבר שני פחים שלכל אחד מהם עובי נתון ( שווה או זהה ).
האם חישוב עובי הפח מתיחס לעובי המצטבר?

מה מומנט ההידוק הנדרש בכדי להגיע לחוזק המקסימלי בכל עובי?

אם אני מבריג פח לפרופיל מתכת האם החוזק עולה?
האם נדרש / רצוי קדח מוביל ואם כן מה הקוטר המקסימלי?

מה מידת הבורג המינימלית לכל עובי חומר מחובר?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yvesdelathouwer
26-06-18, 10:04
הנה התשובות בין השאלות

בורג פח פח מחבר שני פחים שלכל אחד מהם עובי נתון ( שווה או זהה ).האם חישוב עובי הפח מתיחס לעובי המצטבר?
לא. העיקר זה לחבר פח A לפח B. וזה אומר שחוזק הקישור תלוי בעובי של פח B. אין משמעות לעובי של פח A מבחינת עומסים. חשיבות עובי הפח A משחקת תפקיד רק בהגדרת הבורג שיכול לקדוח עובי של 2 הפחים ביחד ללא קידוח מקדים. (ואם עושים קידוח מקדים, אז אין כלל חשיבות לעובי של פח A)

מה מומנט ההידוק הנדרש בכדי להגיע לחוזק המקסימלי בכל עובי?
הנתון הרשמי הינו 6.2Nm (מקס) עם מהירות 1000-1800rpm אבל כל מברגת אימפקט מקצועית, גם אלו נטענים, שהקבלנים השתמשו עבדו מצוין. רק כשהעובי התחיל להיות גדול מ-15 מ''מ, התחילו מדי פעם בעיות. לא מוגדר שום מומנט בהתאם לעובי הפח.

אם אני מבריג פח לפרופיל מתכת האם החוזק עולה?
לא מבין את השאלה.

האם נדרש / רצוי קדח מוביל ואם כן מה הקוטר המקסימלי?
תלוי בברגים. אם משתמשים בברגים כמו ABE (גרסה בי מטאל עם נירוסטה BIE), אין צורך עד עובי 3 מ''מ. מעבר, יש צורך של קידוח מקדים.
אם משתמשים בברגים כמו AUTO (גרסה בי מטאל נירוסטה BAUTO), אז אפשר לקדוח עד 15 מ''מ בלי קידוח מקדים. מעבר, נדרש קידוח מקדים. כשאני מדבר על עובי, זה כולל העובי של פח A ופח B ביחד בוודאי.

מה מידת הבורג המינימלית לכל עובי חומר מחובר?
תמצא רשימה מלאה בהתאם לעובי הבורג והפח והעובי חומר מוצמד במפרטים טכניים באתר.

erezgur
26-06-18, 11:45
8 שנים המתינו למשתמש חדש שיגיע ובהודועה היחידה שלו ימליץ על חנות / אתר ספציפי...
יש לך קשר לאתר זה?

כן. אני המהנדס של החברה. אבל קשה לתמוך בהסברים שיש אפשרות לקבלת תסבולת מדויקת של ברגי איסכורית בלי להראות את מפרטי הטכני. אינני רואה בזה דבר פסול. וזה ממש עונה במדויק לבקשה.
אולי הייתי צריך להציג את עצמי כמהנדס של החברה. אולי בזה אתה צודק.
אבל מבחינת עובדות, הכל נכון והקישור היה לפי דעתי חיוני.

בהחלט היה עוזר מאד להציג עובדות אלו בתגובה אליה התייחסתי.
תשובות מומחה לשאלות שעולות כאן מתקבלות בברכה ובשמחה רבה, לכן היה חשוב בתגובה הראשונה להזכיר את הרקע הזה.

אני קורא כעת את התגובות המאוחרות יותר שלך ובהחלט תרומתך חשובה. קבל את התנצלותי על סגנון קבלת הפנים שבתגובתי הקודמת

shmil
26-06-18, 16:24
תודה על השיתוף בידע, איב.
המספר שלך מתייחס לשליפה מפח בעובי 5 מ"מ, מה שרובינו אינו משתמש, וזה כמעט שתי כריכות מלאות אם לא יותר.
כמה הכח הנדרש לשליפה כאשר מדובר בפח בעובי 2 מ"מ, מה שכן רלבנטי לחלקנו?

יפה, אבל לא ענית על השאלה שלי

yvesdelathouwer
26-06-18, 16:39
יפה, אבל לא ענית על השאלה שלי

ממליץ לך בכל זאת להיכנס לקישור כי תכלס, התשובה שלך נמצאת בתחילת המפרט הטכני של כל בורג באתר. לדוגמא עם הבורג AUTO :
https://www.adit.org.il/wp-content/uploads/2018/04/AUTO-%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D.pdf

תראה בקובץ שעבור ברגים איכותיים, בחיבור על פח 2 מ''מ, זה 530 ק''ג בשליפה ו-480 ק''ג בגזירה לכל בורג. (כשל)
ומבחינת מה שמותר להעמיס בצורה בטוחה בהתחשבות במקדמי בטחון בתחום הבנייה זה 180 ק''ג בשליפה ו-280 ק''ג בגזירה*

*(המקדם בטחון בשליפה גדול יותר כי הכוח בשליפה תלוי בחיבור בין הבורג לפח/פלטה הלא מוגדרת. בגזירה -עומס שחותך הבורג- התסבולת קשורה לתסבולת של הפלדה של הבורג עצמו ולא קשורה לפח, ומשום כל, המקדם בטחון המוך יותר).

boaz avrahami
26-06-18, 17:34
תודה.
אני לא רואה בקטלוג ברגי פח פח ( עם ראש פיליפס שטוח) אלא רק ברגי איסכורית.
זה פספוס שלי או שאין באמת?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yvesdelathouwer
26-06-18, 17:56
מלכתחילה מדובר על תסבולת של ברגים מסויימים ולא של ברגי סינים רגילים שעליו אין מפרט טכני. ברגי פיליפס הינם גם מטבעם פחות מקצועי כי הביט מחזיק פחות טוב פיליפס מכוכב. אז נכון לגבי ברגים כאלו אין מידע אתה צודק ואיתם אישית לא הייתי בונה כי אין בהם שום בקרת איכות.

עידו לוריה
26-06-18, 21:18
בהנדסה לא מקובל לעבוד עם משפחת הברגים " self tapping screw " בתור בורג מבני ולא משנה מה החוזק שלו לגזירה או נזילה .
אלו ברגים עם זווית מעלה שגורמת להם להפתח תחת עומס.
מה גם שלרוב הכשל עם ברגים כאלו ,אפילו סינים , נובע בפח ולא בבורג .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

sus
26-06-18, 21:43
בהחלט היה עוזר מאד להציג עובדות אלו בתגובה אליה התייחסתי.
תשובות מומחה לשאלות שעולות כאן מתקבלות בברכה ובשמחה רבה, לכן היה חשוב בתגובה הראשונה להזכיר את הרקע הזה.

אני קורא כעת את התגובות המאוחרות יותר שלך ובהחלט תרומתך חשובה. קבל את התנצלותי על סגנון קבלת הפנים שבתגובתי הקודמת

לפני מס' חודשים נזקקתי לייעוץ בנושא עיגון תקרת בטון, נושא שנרתעו ממנו כמה מהנדסים אזרחיים שדנתי איתם. איכשהו הגעתי לחברת אדיט ושם פגשתי את איב. האיש הקדיש לי כשלוש שעות מזמנו. ליבן איתי את הצורך, והמליץ לי על פתרון העיגון שלדעתו התאים לי ביותר, ולאחר מעשה נראה כי הוא קלע בול. כל זאת תוך הפגנת הבנה הנדסית ומקצועיות רבה.
נראה לי מקום טוב להודות לו.

kd2
27-06-18, 08:59
ואני בתור פותח הדיון כבר בכלל לא זוכר מה רציתי לתלות....;)

בכל אופן מעריך את התשובה הרצינית.

-->