PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה דחופה ברדיאטור בשירוקי שנסדק מס' פעמים

שירוקו
03-09-04, 01:00
ברשותי גראנד שירוקי 1996 לפני מס' חודשים התפוצץ הרדיאטור אומנם לאחר שמנוע התחמם בלחץ גדול
הרדיאטור הוחלף בחדש תחליפי במוסך מורשה של קרייזלר פעם ראשונה גבו ממני 50 אחוז מחדש בפעם השנייה כבר לא שילמתי אך הרדיאטור לא הוחלף אלא תוקן ולאחר כשבוע בפעם השלישית ברדיאטור החליפי כבר אני חסר אונים ולא יודע מה לעשות

ההשערה הראשונה הייתה כי יש בריחת לחץ מהראש המנוע אבל בדיקה מקיפה של המכונאי במוסך מורשה של קרייזר לא העלתה דבר

הכי מרגיז שאני כל הזמן נתקע עם הרכב במקומות שאף אחד לא היה רוצה להיתקע שם

מה דעתכם ?

תגובות רציניות ועניניות אשמח לשמוע בטלפון 0508323232

תודה

נמרוד
03-09-04, 09:51
לא סיפרת את כל הסיפור, רחוק מאד מזה.

איזה מנוע? 6 טו 8? מה בדיוק קרה בפעם הראשונה, בפעם השנייה, ובפעם השלישית? מה היה המצב בין התקלות? לא שמת לב להתחממות בינהן?

"התפוצצות" רדיאטור זה ארוע חריג.

ברשותך הדיון מועבר לפורום הטכני המתאים.

grand
03-09-04, 13:55
ניחוש פרוע?
החליפו לך רדיאטור, אך השתמשו בדודים הישנים וריתכו את דודי הפלסטיק לרדיאטור החדש, בגלל הבדלי חומרים זה לא מחזיק מעמד ומתפוצץ בחיבורים בעומס, (אצלי זה קרה אחרי החלפת פקק לחדש, שייצר עומסים ברדיאטור וגרם להתפרקות בחיבורים לדוד),
או כאמור - פקק לא מתאים שאינו משחרר לחץ נכון למיכל העודפים.

חוץ מזה - מי הולך למוסך מורשה קרייזלר? :roll: :roll:

קיד
04-09-04, 15:11
האם אתה יכול להציג את החשבוניות של התיקונים?? לפי החשבוניות נוכל לדלות את הפרטים שלא סיפקת.
באיזה מכשיר השתמשו בזמן בדיקת בריחת הלחץ מהראש? מכשיר 4 גזים המחובר למפלט או האם היה מכשיר הדומה לעמודת זכוכית ומלא בנוזל כחול, שאותו הצמידו לרדיאטור?
פרטים, פרטים, פרטים, משאבת מים כן / לא, טרמוסטט כן / לא, פקק, צינורות וכו'.
בברכה,
קיד.

שירוקו
05-09-04, 09:39
אז ככה הפעם הראשונה הייתה בחודש ינואר הרדיאטור התפוצץ לגמרי ממש רסיסים
כשאני אומר רדיאטור אז כמובן מדובר בדוד שצמוד לרדיאטור עצמו הרדיאטור התפוצץ לאחרי מאמץ קשה מאד כאשר לא אני נהגתי ברכב בקיצור הרכב התחמם ומי שנהג בו המשיך לתת בגז עד שהתפוצץ המיכל

מאז הרדיאטור הוחלף בחדש לחלוטין לא מקורי אלא תחליפי

הפעם השנייה הייתה כאשר הרכב עמד דלוק עם מזגן ביום קצת חם המיכל נסדק מעל החיבור של אחת מהצינוריות נראה של של המזגן ? יכול להיות? לא חשוב

כך גם בשתי הפעמים הנוספות

מבירור במוסך נמסר לי הוציאו את אחד הפלגים ועשו בדיקה עם מכשיר שמכניס לחץ למנוע כדי לבדוק אם יש בריחת לחץ מהראש מנוע לא אותרה כל תקלה בראש מנוע

בנוסף הכניסו נוזל כלשהוא אשר אמור לשנות את צבעו באם יש בעיית לחץ בראש גם כאמור לא אותרה תקלה

באיזה עוד פרטים אני יכול לשתף אותכם

שירוקו
05-09-04, 09:40
מנוע וי 8 אם לא אמרתי

שירוקו
05-09-04, 09:42
היום אמורים לפרק משאבת מים לבדיקה

בנוסף בפעם האחרונה גם הוחלף מכסה הרדיאטור

grand
05-09-04, 22:37
מכסה רדיאטור!!! הוחלף רק עכשיו?
לדעתי קשור בו, אם הוא לא נפתח בלחץ ומשחרר למיכל העודפים - יתפוצצו הדודים.

חוץ מזה, הרכב לא אמור להתחמם , במיוחד לא בחורף. אחת ה"מחלות" ברכב זה היא התחממות בקיץ בעמידה כאשר מזגן עובד, השיפור הכי הכי שאני עשיתי היה הוספת שני מאווררי SPAL גדולים דוחפים בחזית מעבה המזגן, הרכב לא אמור לעבור את החצי, מקסימום קו אחד אחריו בעומס גדול מאוד (100-110מע') . כמו כן יתכן שאתה משתמש במים באיכות ירודה שנק' הרתיחה שלהם 100-105 מע' , במקרה כזה רוב הזמן המים ירתחו לך ברדיאטור + לחצים+ פקק לא תקין והתוצאה - פיצוץ. אני הייתי מחליף למים איכותיים של פרסטון (126 מע'). בכל מקרה.

למיטב ידיעתי אם הייתה קיימת בעיה באטמי ראש מנוע אולי הרכב היה מתחמם, גזים היו דוחפים את המים למיכל עיבוי ומשם אולי החוצה, סימני מים בשמן, אך לא נראה לי שהרדיאטור היה מתפוצץ ככה.

-->