PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש מים לרחצה בגבי חווה?

מנור
08-05-10, 22:58
מה מרחק ההליכה מציר הנפט לגבי חווה ,והאם הגבים מלאי מים ומתאימים לטבילה מרעננת כמו עין עקב?

zivo
09-05-10, 08:37
נכון ללפני חודש היו הרבה מאוד מים וקרים - אין שום סיבה שלא יהיו עכשיו.
הליכה - זה לא רחוק, אבל הירידה (למרות שזה על שביל חוצה ישראל), די דרדרת, ארוכה ומצריכה זהירות (לא הייתי שולח ילדים לבד). סה"כ מהרכב למים, כ 35-45 דקות עם ילדים.
בסוף הירידה, "חוזרים" כמה מאות מטרים במורד הנחל עד לגב. לעין חווה צריך ללכת במעלה הנחל ואם יש זמן, הוא בהחלט שווה ביקור.

מקום ממולץ.

יונתןמצפה
09-05-10, 15:01
בסוף הירידה, "חוזרים" כמה מאות מטרים במורד הנחל עד לגב. לעין חווה צריך ללכת במעלה הנחל

מקום ממולץ.

בדיוק הפוך. לגב עולים, לעין יורדים.
הגב בהחלט מקום מומלץ!

איש הצפון
09-05-10, 15:59
יש מים (קרים מאד!)

ההליכה לא קלה (בימים חמים צריך לדעתי לפחות 2 ליטר לאדם) אל הגב וממנו.

מאד לא מומלץ ללכת עם קרוקס או סנדלים מאחר וחלק מהמסלול חלקלק וקצת קוצני.

מאד לא מומלץ לבעלי פחד גבהים ומסוכן גם לבעלי חיים שעלולים להידרדר למטה.

נמרוד
09-05-10, 16:04
יונתן, איך לדעתך הדרך לגב עם ילדים קטנים, 4-6?

שלמי
09-05-10, 16:09
נמרוד,
דובר על זה בסוף השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43267).
הירידה עם ילדים די בעייתית, מאוד תלול, צר ומצוקי.
סה"כ אפשרי, אבל בזהירות רבה.
חבל יכול מאוד לעזור, בעיקר בירידה, העליה קצת פחות בעייתית, באופן טבעי.
ההגעה לגבים (ולמעיין) שווה את המאמץ.
אה, וגם הכלב הצליח לרדת ולעלות חזרה...

asafk
09-05-10, 22:31
"הגב הקר" (אל-ברד) שב"נחל הרוח" (ואדי אל הווא, כמה מטופש היה לתרגם את זה לנחל חווה) הוא מהגבים המדהימים במדבר שלנו. מחזיק מים קרים עד תחילת הקיץ, ואז עדיין יש מים, אבל מעופשים ועם נוצות של יונים (אם זה רק נוצות התמזל מזלך). אני תמיד הסתמכתי על הגב בתור מקור מים בטוח. ההמשך של הנחל מקסים, הליכה עד המעיין, ירידה במפל, המעיין שמטפטף לגומחה המושלמת, לידה מקום לישיבה... אלא אם כן באים בעונת הצרעות, שמשתלטות על הנביעה. סביב המעיין, ובכלל בנחל, המון בעלי חיים. אני נזכר איך באחת הפעמים רדפתי בין השיחים איזה שעתיים אחרי קוצן זהוב שלא הסכים להצטלם... כדאי גם לחפש עקבות של נמרים.

לא לשכוח, לפני שיורדים במפל לכיוון המעיין, כדאי לעלות למעלה, לאוכף שמעל המפל, מדרום, ולראות את מלכודת הנמרים העתיקה. אפשר לדמיין...

מהמפל אפשר להמשיך במורד הנחל, או לעלות דרומה דרך הסדקים בדרך מסתורית ומפתיעה, או לחזור חזרה לאוטו.

הדרך כולה היא למיטיבי לכת. אם רק יורדים לגב, יש נקודה בעייתית אחת, של שביל מאוד צר על פי תהום - דווקא לילדים זה פחות בעייתי כי מדובר במין "צניר" שהמבוגרים צריכים להתכופף בו והילדים לא. אבל יש עוד קטעי הליכה לרחבו של מתלול, שעלולים להיות מפחידים. שביל צר, תלול, על תהום. לא יודע אם הייתי לוקח לשם ילדים, אם כי הנסיון שלי אומר שהם לא יודעים שיש ממה לפחד.

עוד דבר, המקום היה ידוע בתור מקום שפורצים בו למכוניות. עד כדי כך שאני מכיר מי שהחנה את האוטו לא נעול (שלא ישברו) ובלי דברי ערך (שלא יגנבו). גנבו להם הכל, כל מה שלא היה מחובר בברגים, כולל שקי שינה, נייר טואלט, וסנדלים ישנים. וגם שברו חלון. אני לא יודע מה הסטטוס מהבחינה הזו היום.

אסף.

idanw
09-05-10, 22:35
"אני לא יודע מה הסטטוס מהבחינה הזו היום.

אסף.

היום המצב קשה יותר, גונבים גם בקבוקי מים שקבורים מתחת לאדמה.

עידן

-->