PDA

צפייה בגרסה מלאה : לגבי שביל האש בחורשן שרואים מבת שלמה

sinai77
08-05-10, 23:54
הכוונה לשביל שרואים על ההר בתמונה הזו:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Xorshan004.jpg/250px-Xorshan004.jpg

איך הייתם מגדירים את רמת הקושי של המעלה? איזה רמת עבירות ולאיזה רכבים?
יצא לכם לצלוח אותו? טיפים, הערות וכו'?

(אולי אפילו מכירים סרטונים ותמונות של אנשים שכבר עלו, יהיה נחמד לראות)

תודה :).

דרור ברלי
09-05-10, 00:40
כל רכב עם הילוך כוח יכול לעלות, אבל סתם מסוכן.
מסוכן מאוד גם בירידה, על אחת כמה וכמה בחורף.
המדרון מאוד תלול ודי חלקלק, אם נשבר משהו או שהתחלת להתגלץ' אחורה,זו התגלגלות מאוד ארוכה עד למטה.... וכבר התגלגלו שם. ולא מעט.
אין שום אתגר בשביל האש הזה, סתם עליה תלולה וארוכה שלא נגמרת. ויש עוד שבילים שמובילים לקצה העליון שלה גם בלי להסתכן.
יש שבילי רוחב שחוצים את המעלה הזה בכמה נקודות, כך שאחרי שטיפסת קטע אחד והבנת את הפרינציפ, אתה יכול להימלט ממנו לשביל יער רגיל ושפוי.

סוזי המשתוללת
09-05-10, 01:01
דרור
תרשה לי לתקן אותך
החלק הראשון של המעלה מוצלב להפליא וגם עם נעילה אחורית יש שמתקשים אבל אתגר יש
גם המדרגה להמשך השביל די קשה
בחורף לא הייתי מתקרב בכלל !!!

sinai77
09-05-10, 01:21
האמת אני לא יודע למה לא חשבתי לציין את זה, הסיבה שאני שואל היא שהיום עליתי את המעלה (סיקס נעול מאחורה), ורציתי לדעת איך נחשב השביל בשביל לקבל מושג:מה נחשב קל, מה קשה ומה ככה ככה.

עליתי לאט ורגוע, כמובן קצת יותר גז במקומות שצריך, מדרגות למיניהן. אחיזה טובה, הרוב סלעים קשים למרות שיש קצת "אבק".

גיא
09-05-10, 07:21
אנקדוטה משעשעת ... ( שלא קשורה כל כך )

לפני עשור ומשהו ... הפעם הראשונה לגמרי שלי בשטח עם אוטו ...
השארתי הודעה באתר שכבר אין ( botz.co.il ) מחפש לטייל ... צלצל איזה בחור, אמר בוא ניפגש, בת שלמה, חורשן .. תבוא יהיה נחמד.

היה לי סמוראי 86 פתוח מקורי לגמרי.

הבחור מביא אותי מול העליה הנ"ל ... אומר לי יאללה ניפגש למעלה.
יש לו ניבה ... אני משלב low והילוך ראשון ...

חחח

סיפור אמיתי !!

חברה שלי דאז יושבת לידי, הכלבה מאחורה ...

פול גז עד למעלה !!

הגענו מזיעים מפחד ... :)

אבל שלמים ובריאים ...

למה לא קשור ? ... כי מאז העליה ניראית אחרת לגמרי ומאז עליתי שם עוד 1000 פעמים :) בסרק.

הנסיעה הראשונה שלי בשטח.

יקיר גרין
09-05-10, 09:54
עליתי שם אתמול, היה נחמד ... לא מאתגר להיילקס, אבל לספורטאג' היה מעניין ... הוא עלה כמו גדול עד הסוף, אבל זה לא טרוויאלי בכמה נקודות.

אפי מאגנום
09-05-10, 11:44
הכוונה לשביל שרואים על ההר בתמונה הזו:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Xorshan004.jpg/250px-Xorshan004.jpg

איך הייתם מגדירים את רמת הקושי של המעלה? איזה רמת עבירות ולאיזה רכבים?
יצא לכם לצלוח אותו? טיפים, הערות וכו'?

(אולי אפילו מכירים סרטונים ותמונות של אנשים שכבר עלו, יהיה נחמד לראות)

תודה :).
לבקשתך
http://www.youtube.com/watch?v=5oEhUdZD0nY

דרור ברלי
09-05-10, 14:25
גם אני טיפסתי שם לראשונה בפעם הראשונה שהגעתי לחורשן, על CJ סטנדרטי, נמוך, לא נעול. חשבתי אז שאני גיבור גדול.היום, על ג'יפ טוב פי כמה, ואחרי עוד כמה עשרות טיפוסים שם ולא מעט פעמים שראיתי חבר'ה שמסתבכים שם ורק על חוט השערה נמנע אסון, אני חושב עשר פעמים לפני שאני מנסה.
דווקא ההצלבות והאתגר בהתחלה, הם בקטע הפחות תלול ופחות מסוכן. בהמשך אחרי המדרגה, כשזה הופך לתלול, הקרביים מתהפכים. לאותו "אבק" פודרתי דקיק שמכסה את המעלה יש תכונות של משטח החלקה. בטח בחורף. דיר באלקום.

-->