PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוקי הנהיגה חלים גם בשבילי המדבר

oren13
09-05-10, 21:08
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3886952,00.html

גיא
10-05-10, 09:51
מצד אחד - אם אתה נוהג ברכב, קח אחריות על מה שאתה עושה. לא יתכן שתעשה ואחרי זה תגיד .. זה לא אני, זה הילד הרע ...

מצד שני - יחכו לנו עכשיו עם ממל"ז גם בנחל נקרות ? :)

assaf234
10-05-10, 10:04
אני עם סמוראי ממל"ז לא מפחיד אותי לא בכביש ולא בשטח :)
מצד שני עמדה לבדיקת תקינות הרכב במעלה יאיר... זה כבר לא לעניין ...

GodsFather
10-05-10, 10:15
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3886952,00.html

מה יהיה עכשיו ?

whisky
10-05-10, 10:53
מה יהיה עכשיו ?

מה הבעיה עם זה, כשרצו להוציא את נהיגת השטח מהפלת"ד (פיצויים לנפגעי תאונות דרכים) כולם בכו, עכשיו כשמכניסים את הדרכים לתקנות התעבורה ודרכם בעצם גם לפלת"ד, גם נבכה?

אני רואה בזה שינוי חשוב, והאמת היא שאני לא מבין מה הבעיה בזה. אם תסביר, אולי אפילו תצליח לשכנע אותי.

whisky

GodsFather
10-05-10, 10:57
א. לא התלוננתי, רק שאלתי מה יהיה. אני רוצה לראות איך יהיו התגובות של אחרים והנה התגובה שלך מצד אחד ועוד מעט יגיע אחר עם תגובה נגדית. כי הרי יכול עכשיו לעמוד שוטר באיזו צומת שבילים ולפסול לך את הרכב...לא ? ומה לגבי מהירות ? ועוד ועוד...

בוא נראה מה יהיו התגובות.

חנן-ג'יפולוג
10-05-10, 13:40
האמת? לא הבנתי מה חדש בזה.

כבר לפני כ17 שנים נפלתי עם האופנוע בשטח במהירות אפס, קיבלתי תשלום מביטוח החובה, וגם השוטר איים עליי בשלילת רשיון. לא הבנתי מה שונה במקרה המדובר.

kobiarava
10-05-10, 14:18
אמנם ידיעה מרעישה וחשובה כאחד, אבל למה נפתחו 3 שרשורים בפורומים שונים באותו נושא? מיותר לטעמי. למנהלים-אולי כדאי לאחד את כל השלושה?

קובי

דרור ברלי
10-05-10, 15:45
האמת? לא הבנתי מה חדש בזה.

כבר לפני כ17 שנים נפלתי עם האופנוע בשטח במהירות אפס, קיבלתי תשלום מביטוח החובה, וגם השוטר איים עליי בשלילת רשיון. לא הבנתי מה שונה במקרה המדובר.

אכן לא השתנה כלום. חוקי התעבורה תמיד חלו גם בשטח.
בהתחלה זה נדמה קצת אידיוטי כי בשטח אין תמרורים, פסים לבנים, "שטח בנוי", שבילים חד/דו סיטריים וכו', אבל האמת היא שזה די הגיוני. הגיוני לגמרי אם נרצה או לא. לא הגיוני להתקבע על מהירויות מותרות, אבל הגיוני לא להשתולל, הגיוני לחגור חגורות, הגיוני להתנהג בדרך ארץ.

ולא - לא יחכו לכם שוטרים ובוחנים בנקרות או בעשוש או במעלה עוזי. פשוט לא. צאו כבר מהפרנויות. השוטרים והבוחנים נמצאים במקומות בהם יש תנועה רצופה של מכוניות ויש אפשרות להתעלל בפרק זמן נתון בכמות גדולה ככל האפשר של אנשים, למלא פנקסים ולהוריד כמה שיותר מכוניות מהכביש - כלומר להצדיק את קיומם. עניין כלכלי נטו. נראה לכם שהמשטרע תייבש שוטר בשלוחת צלמון, בנחל צניפים או בפארן המערבי במשך ימים שלמים כדי לקיים "אכיפה" ו"נוכחות", מבלי שימלא דו"ח אחד לרפואה?.... פשוט כי אין למי ועל מה?... ועד שתגיע שיירה של מטיילים בג'יפים והוא יתנפל ויבדוק את כולם, ויתברר לו שכולם יהיו תקינים ותקניים פיקס ואז מה? השוטר הזה יצטרך להתאבד מרוב תיסכול?

אז במדבר ובהרים לא.
אבל במקומות כמו פלמחים או בבור - כן. בהחלט. וגם אז זה לא יהיה תקדים. השוטרים פושטים על המקומות הללו מדי פעם כבר שנים.

shachar
10-05-10, 16:20
המשטרע תייבש שוטר בשלוחת צלמון,.....

הוא יוכל לכוון את התנועה במרזבה - תמיד אמרו שמכוון טוב זה חשוב :-)

ינון
14-05-10, 17:40
לפחות אם נשבור ציריה או חלילה נתגלגל במורד ההר נוכל להאשים את מע"ץ על איכות שבילים ירודה

ניר.א
15-05-10, 10:25
לפני המווון שנים כשלמדתי תאוריה לצורך הוצאת רישיון נהיגה על טרקטור,
שאל אחד התלמידים את המורה שאלה :האם חוקי התנועה חלים עליו גם כשהוא נוהג בשדה?
התשובה היתה:חוקי התנועה חלים עליך גם אם תנהג על אדן החלון של השרותים בביתך!
אין שום סיבה שחוקי התנוע לא יהיו תקפים גם בשטח מעבר לרצונם של חברות הביטוח לעוד סיבות ותרוצים למה הן לא צריכות לשלם ללקוחותיהן.
ומי שדואג ממלכודות מהירות במדבר?
נראה לכם שמשטרה תחפש עבריני תנועה היכן שזה דורש מאמץ ? נו באמת !!!

kobiarava
15-05-10, 18:30
לפחות אם נשבור ציריה או חלילה נתגלגל במורד ההר נוכל להאשים את מע"ץ על איכות שבילים ירודה

ואם תשבור ציריה בכביש בגלל איכות הכביש הירודה כן תוכל להאשים את מע"צ?

קובי

GodsFather
15-05-10, 23:21
אם תוכיח שיש קשר, אז כן.

זה קורה בערים כשאתה נוסע בכביש והגלגל שלך מתפנצ'ר בגלל בור בכביש למשל. יצא לי להתקל בכמה מקרים שהעיריה זיכתה את הנהג במחיר התיקון.

mi88
16-05-10, 00:07
על זה יאמר: שופט חכם יותר מאלף ועדות.

אם לא יחולו חוקי התנועה בשטח אז לא צריך רישיון, טסט, ביטוח וכו'. שטח זה כל מקום שאינו כביש. תחשבו כמה שטח יש.

רק דבר אחד לא לקחו חברות הביטוח בחשבון, שאם הפוליסות לא יחולו בשטח, אז צריך יהיה להוזיל אותם, ואז ההפסדים לחברות הביטוח יהיו גדולים מאד.

מה שאותי מדהים זה איך פוליטיקאים מפקירים ציבור שלם של אוהבי שטח, בשביל חברות ביטוח שלא רוצות לשלם.

בשלב הבא, תשלמו ארנונה אבל את הזבל תמחזרו לבד.

העיקר תיסעו בזהירות.

משה

-->