PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרן קדמי - לתקן או להחליף?

נמרוד
22-04-03, 12:34
בשל טפשות/עצלנות טחנתי את הקורונה פיניון בסרן הקדמי. היום פתחתי את הסרן רק כדי לוודא הריגה....
שתי אפשרויות -
1. להחליף קורונה פיניון - יתרונות -כנראה שאני יכול להשיג משומשים בעלות נמוכה מאד. חסרונות - הרבה עבודה, ועדיין אצטרך להשקיע כמה מאות שקלים במיסבים, מחזירי שמן ועוד.
2. להחליף סרן קדמי קומפלט - יתרונות - פחות עבודה, ואני מקבל על הדרך ערמה של חלקי חילוף - ציריות, לוקרים וכולי... חסרון - עולה יותר.

שאלות:
לגבי אופציה 1. בהנחה שיש לי קייס עם רינג עליו ופיניון משומשים, כמה עולים בערך מיסבים חדשים לקייס ולפיניון?
לגבי אופציה 2. כמה עולה דנה 30 מפירוק ואיפה כדאי לחפש? כמה שוקל? שני אנשים יצליחו להכניס ולהוציא מפורד פוקוס?

savyon
22-04-03, 13:28
נמרוד שלום,
אני יודע שלסמו מפ"ת יש סרנים שהוא לקח מהימ"ח...
ראיתי סרנים אחוריים, לגבי קדמיים אני לא יודע... אבל שווה לבדוק.
באחוריים שאני ראיתי, הדרמים והסנדלים חדשים (לא חרוטים...) הוא טוען שהכל בפנים חדש.
תבדוק אולי יש לו גם קדמיים.
בהצלחה.
סביון

Bulldog
22-04-03, 17:25
שני אנשים יכולים לנייד דנה 30 בקלות יחסית, הבעיה היא עם הפורד פוקוס.
איפה אתה הולך לדחוף את זה בדיוק? זה יכנס ברוחב?

רפי
22-04-03, 20:37
לגבי סמו - סמו עצמו אדם ישר אבל, צריך להיזהר מהעובד הנוסף שם, זה עם השיער השחור והמלא (שמו כנראה אלי), הוא "בלופר" רציני.

סרן קידמי דנה 30, רכשתי אצלו לפני כשנה תמורת 1200 ש"ח. לסרן היה תוית שיפוץ מימ"ח משנת 1998, מצבו היה טוב.
אגב, זה היה סרן שבמיקרה גיליתי, לאחר שניסה (אותו אלי) לדחוף לי כמה גרוטאות.

הסרן נכנס, לאחר קיפול מושב אחורי, דרך דלת תא המטען של המיצובישי כריזמה. 30 ס"מ לערך נשארו בחוץ וקושטו במשולש אזהרה.

טיפ!! מומלץ לרוקן את השמן כבר שם כדי שלא תריח אותו כל פעם שתיכנס לפורד פוקוס שוב. כך תוכל להעיף מבט גם על הקורונה פיניון.

שני אנשים מרימים אותו ללא שום בעיה.

חוץ מזה, ספר איזו עצלות גרמה לך לטחון את הקורונה פיניון שלך, שנלמד...

ערן המסוקס
22-04-03, 22:10
אל תשקח שגם להחליך את כל הסרן זאת עבודה לא קטנה במיוחד...
אני שיפצתי את הסרן הקדמי שלי ביום ראשון, וביום שני נסעתי לרתך סדק שהתגלה בסרן! לבסוף יצאתי בנזק אשר איתו הייתי יכול לקנות שני סרנים משומשים. אבל אני יודע עכשיו שהסרן במצב טוב. מצד שני לפי הזכור לי מהקנייה עם רפי הסרן שקנינו היה במצב מעולה אפילו עם רפידות חדשות וקליפרים.
הבעייה בסרן משומש היא שהצלבים אינם ברי גרוז, אם זה מפריע לך.לי זה מפריע, למרות שאפשר לפרק ולהחליף אבל איפה פה היתרון אם כך?
מבחינת עלות יהיה לך הרבה יותר זול להחליף מה שנשבר. אתה בטוח שהמיסבים דורשים החלפה??

Bulldog
22-04-03, 23:54
רפי הזכיר לי משהו לגבי סמו.
בזמנו כשחיפשתי סרן 44 קידמי הגעתי גם לסמו, אחרי שהפכתי את כל הסרנים שהיו לו בחוץ ועדיין לא הייתי מרוצה, הוא הראה לי כמה סרנים חדשים יותר שנמצאים בתוך החצר הסגורה שלו (כפי הנראה אלה הם הסרנים המשופצים), בקיצור, אל תתפתה לקחת מה שזרוק על המשאיות, תעשה פנים של מאוכזב ותטען שאתה לא מוצא את מה שאתה מחפש, אולי תזכה בסרן טוב יותר בסוף.

ניר ל
23-04-03, 02:35
נמרוד,
רינג ופיניון יש לך בחינם
ארבעה מייסבים ושלשה מחזירי שמן יעלו לך לפחות 300 ש"ח.
אתה ממילא צריך לשחוט את הסרן שלך כדי לחלץ את הנעילה. עד כאן החדשות הטובות.
אתה תשתמש בשימסים הקיימים כי אין לך ברירה אחרת לכיוון ראשוני.
90% הסתברות שהכיוון יהיה לקוי, 50% הסתברות שהוא יהיה לקוי מאד ותהיה חייב לכוון. את זה תדע רק אחרי שתרכיב את המייסבים. 90% הסתברות שלא תצליח לחלץ את המייסבים ללא נזק ע"מ לשנות כיוונים. 100% הסתברות שתירק דם בשביל החרא הזה. זה חדשות רעות !
הפתרון הכי נוח זה להשיג סרן עם רינג ופיניון מקוריים, גם אם תחליף בו מייסבים בעתיד, לא סביר שתצטרך כיוון.
צביקה5 הציע למכירה סרן קדמי.
אצל סמו יש סרנים במצב טוב ב 1200 ש"ח מקסימום, לא תצטרך להחליף מייסבים, אין נועלי טבורים. בסרן קומפלט אתה מרוויח שתי ציריות ספייר (אם אין לך עדיין).

נמרוד
24-04-03, 00:09
אתה מחזק אותי לכיוון סרן קומפלט, ניר... דעות הפוכות?

RINCEWIND
24-04-03, 10:40
אם כבר מפרקים סרן, למה לא ללכת עד הסוף ולהחליף לדנה 44 קדמי?

eldad007
24-04-03, 14:12
נמרוד -
אם הייתי במקומך הייתי פשוט קונה קורונה פיניון ומתקין. ואם כבר זה קרה ואתה גם ככה הכנת את הארנק שלך להוציא הרבה כסף אז תשקיע את הכסף ביחסי העברה 4.10 (גם ככה אתה חייב קורונה פיניון לסרן הקדמי) - לא מזמן קראתי שאתה מאוכזב שלא קנית צמיגים 33" - אז תחשוב קדימה ותכין את הרכב שלך לבאות.... לצמיגים 33"

ובהנחה שאתה רוצה קורונה פיניון לדנה 30, קח בחשבון שיש לי - יחס העברה 46\13 שזה 3.54.
אלדד

ron_gal
24-04-03, 16:15
נמרוד,

לדעתי דנה 44 קדימה , יש מבחר רב של סרנים למכירה
צריך לקחת בחשבון חלוקה שונה של הברגים (6 או 8)
ודרמים מקדימה בחלק מהסרנים , וכמובן הרוחב
אבל כהשקעה , אני מאמין שזו ההשקעה הנכונה.
דבר עם ירון , יש לו של בליזר , לאורי טל יש טלפון של שחר עם שני גלדיאטורים

רון.

נמרוד
24-04-03, 17:30
חברים, בוודאי שהמחשבה על שדרוג לדנה 44 עכשיו עברה במוחי. אבל זה משהו שהרבה יותר קל לכתוב עליו מאשר לעשות. אפשר להשיג סרן דנה 44 של ואגוניר למשל, ביצה ימנית. אבל הוא בכל מקרה לא מחליף את הדנה 30 1:1! צריך להתאים אותו מבחינת יחסי העברה לאחורי, או את האחורי אליו ( 140$ + עבודה שחורה של כיוון R&P שאני מנסה להמנע ממנה) צריך להצר אותו - לא עבודה פשוטה ולא זולה - לא יודע להעריך בכסף או בזמן. ונתקעים עם בלמי תוף, וסרן ישן שמן הסתם זקוק לשיפוץ מקיף (עוד מאות שקלים) וצריך כנראה גם מתאם לג'אנטים שלי בהתאם למקור הסרן - 5,6, או 8 ברגים. וצריך לקנות נעילה חדשה - עוד 250$. ומעל הכל - אני רוצה כמה שיותר מהר לחזור לטייל! הטיול של החג השני כבר נדפק לי, ואני רוצה להחזיר את הג'יפ דרומה כמה שיותר מהר. בניגוד לתדמית שאולי מצטיירת בפורום הזה, אני מעדיף להעביר את סופי השבוע שלי במדבר ולא מתחת לג'יפ, ואת הכסף אני מעדיף לשרוף על דלק.
אני גם לא צריך דנה 44 - לא בגלגול הזה בכל אופן, לא עם צמיגי 31 ולא 33.
לגבי יחסי העברה - אני מעדיף להשאר עם 3.31:1 ולשדרג בטרנספר דווקא.

כרגע הנטייה שלי היא לקנות סרן במצב טוב ב1000-1500 שקל, להרכיב במקום הישן ואת הישן לפרק לחלקי חילוף לארגז הספיירים. זה עדיין הרבה עבודה אבל פחות מהאופציות האחרות.

ron_gal
24-04-03, 17:53
נמרוד,

למה להצר ? ניתן לשים אופסט לג'נטים מאחורה (כמו אצל אסף בסופה)
מקדימה ניתן לשים סרן של בלייזר או סיירה (דנה 44) עם דיסקים (יש לירון ולאבישי למכירה)
אכן צריך להתאים יחסי העברה , ניתן למצוא משומש אולי מסרן אחורי ....
וכן , על צמיגי 33" עדיף סרן 44 , ה 30 יהיה מאוד גבולי ורגיש.

רון.

Bulldog
24-04-03, 19:27
רון
אם אתה לא מצר את הסרן, אתה חייב לייצר תושבות קפיצים חדשות רחבות יותר מהקיימות, כלומר הלבשה של תושבות קפיצים על השילדה, זה לא bolt on וזה שינוי מבנה שמושך את העין ולא עובר טסט.
בנוסף יש את נושא המעבר מ5 ברגים ל8 ברגים, אין אף חרט שיוכל למקם את שני הסידורי ברגים האלה על אותו ספייסר.

נמרוד
24-04-03, 20:21
מכל מה שאני כן יודע על החלפה לדנה 44, זה לא פשוט ולא הולך להשתלם לי, לא מבחינת זמן ולא כסף. ואני לא יודע הכל, ככה שאני יכול להיות מופתע לרעה...
בואו נראה את האופציות:
א. הסבה ל44:
נגיד 1500 שקל לסרן.
1200 שקל לנעילה.
700 שקל לסט אחד של יחסי העברה.
300 שקל חלקים לחידוש הסרן.
המון עבודה, לא רק של פירוק והרכבה, אלא עבודות מסגרות מדויקות שאני לא יודע אם אוכל לעשות לבד. תקופה מסוימת של דבאגינג תהיה.
ב. 500 שקל ופחות עבודה שיעלה לי לתקן את הסרן שלי...
ג. 1200 שקל ואפילו פחות עבודה שיעלה לי להחליף סרן לדנה 30 זהה + נשארתי עם חלקי חילוף חשובים ביד - זוג ציריות.

איזו סיבה יש לי לבחור באופציה א'?

eran4x4
24-04-03, 22:40
נמרוד

דבר עם דני - השועל (jeeptrip) הוא קנה אצל סמו סרן קידמי ואחורי לא מזמן במצב חדש (בארגזי עץ, כפי הנראה מימ"ח), יכול להיות שגם הסרן האחורי שלו יכול לעזור לך.

ערן

RINCEWIND
24-04-03, 22:48
הכל עינין של לאן אתה הולך, אם אתה שוקל מעבר לצמיגי 33, אז :
א. דנה 30 כנראה לא מספיק חזק
ב. תצטרך להחליף יחסי העברה בכל מקרה
כך שאם אתה משקלל את זה, אז אופציות ב,וג זה כסף שיורד לטמיון.
הצעה שלי, לך על האופציה הזולה כי ציריות ספייר שלא מתאימות לא שוות.

Moogi
25-04-03, 00:25
כשלי היתה את אותה בעיה בהיילקס הלכתי על סרן קומפלט מפירוק.
מכיון ואלו היו זמנים טובים יותר קיבלתי אותו על הדרך עם הקפיצים, מוטות ההיגוי ותיבת ההגה אשר לימים גם אותה הצתרכתי.
גם אני בדעה שאם אתה רוצה לעבור ל- 33 אז כדאי לשדרג לדנה 44, אם לא קנה 33.

על הדרך: אני צריך סרן אחורי ל- CJ5 שלי כי אין לי כוונה לפתוח סרן בן 47 שנה ולהחליף בו קורונה פיניון.
הג'יפ מודל 56' , 4 צילינדר הוריקן (2200 סמ"ק), גיר 3 הילוכים, טרנספר שני ידיות (HI-LOW ו- 4X4), שירת בצבא.
אני חושב שמדובר בסרנים דנה 27 או 25, האם מישהו יכול להגיד לי?
אם כן, היכן אני מוצא סרנים כאלו ואך אני מבדיל ביניהם כשהם לא על ג'יפ ממודל מסויים...

Bulldog
25-04-03, 05:20
זה סרן עם ביצה שממוקמת טיפה בצד?

ron_gal
26-04-03, 11:00
נמרוד,

סרן ניתן לקנות בהרבה פחות ממה שכתבת !!
דבר עם אבישי יריב , לדעתי המחיר יהיה נמוך בהרבה (כנ"ל עם ירון)
הייתרון הוא בבלמי הדיסק שיש על הסרן.
תושבות יאלצו להשתנות בכל מקרה , שכן כאן הקפיץ צריך לשבת מתחת לסרן ולא מעליו.
חיתוך וריתוך של התושבות , לדעתי ניתן לעשות לבד.

בנוגע לג'נטים , ניתן לשקול שני ספירים ולחיות עם סידורי הברגים השונים או לשנות
את הסידור מאחורה בדנה 44 האחורי (ניתן למצוא ציריות עם 6 ברגים (אצלי למשל)

רון.

השועל
29-04-03, 18:32
נמרוד .. שמע והשכל .. אני אומר את זה מנסיון .
חנן בטח זוכר שלפני כמה שנים.. הבטחתי לו כתבה מלאה על פירוק והרכבה של סרן אחורי ,המרה מAMC20 לדנה 44 אחורי וכמו כן מדנה30 קצר לדנה30 רחב ,שיפוץ מלא לחלוטין ,אני מדבר על שלדת סרן ריקה עם הפיניון והקורונה בחוץ . (הכתבה עדיין אצלי ,היכן שהוא) .

אוף .. כמה זה עלה ,הון הון .. אבל ,רציתי לדעת ולעשות לבד והלכתי על זה מהסקרנות של העשייה . עזוב שגיליתי לאחר ההרכבה שהסרן עקום במקצת והיה מאוד קשה לראות את הסטייה כאשר הסרן מפורק ,בסופו של דבר גם אצלי הסרן נדפק ,אומנם לא הפיניון/קורונה כמוך ,בסך הכל הלכו המיסבים של הפיניון שהם עיקר הכסף וכל זאת בגלל שהנשם נקרע לי והמים חגגו ואז תוך כדי הנסיעה התפרק המיסב ,מה שתקע אותי בשטח בוצי ללא 4X4 .

בקיצר .. נמרוד לך על סרן ק-ו-מ-פ-ל-ט הכי זול ,הכי בטוח ,יש חלקים ,אבל אין נועלי טבור .
סרן קדמי - הכולל מוט שפור + דראגלינק + מע בלמים מורכבת חדשה + דיסק חדש ונועלי טבור קבועים . מחיר כולל : 1400ש"ח ,אכלתי אותה בגלל "אלי" העובד של סמו ,יכלתי להוציא ב1000 ש"ח . (סיפור בפני עצמו) .

סרן אחורי - אין צורך לפרט ,הכל ,הכל ,הכל חדש .. מה שאתה רוצה וכולל צנרות אמברקס .

נמרוד - לחסוך לך את הבזבוז של הזמן והכסף ,שים סרן על הרכב ,שים שמן ,פמפם ברקס וסע .

השועל

נמרוד
29-04-03, 21:50
שועלי - אני נוטה להסכים איתך.
אני כנראה אקפוץ מחר או מחרתיים לסמו ואסגור עניין.

השועל
30-04-03, 00:26
תרגיש חופשי לצלצל ,הנייד מופיע באתר זה או השני .. (הצהוב)

טיפ קטן (וחשוב) - אם אתה הולך לסמו ,סביר להניח ש"אלי" יסתובב איתך בשטח ויראה את מה שיש או אין .. אל תתרגש ,הכי חשוב לגבי המחיר ,אל תשאל אותו (את אלי) .. תפוס את סמו בצד כמו שאומרים וסגור מחיר .

אם אלי בסביבה בזמן סגירת העסקה ,אל תמהר ,תשתה קפה עם סמו .. פטפט קצת .. ואז תתקוף :lol:

בהצלחה
השועל

RINCEWIND
04-05-03, 15:35
נמרוד, מה נגמר?
כמה עולה סרן קומפלט?

נמרוד
04-05-03, 15:46
1100 שקל, אצל סמו. נראה רע מבחוץ, אבל לאחר פירוק המצב הפנימי מפתיע לטובה - כל המיסבים תקינים, גריז נקי, מחזירי שמן אטומים... אני אכתוב עוד אחרי שאסיים את העבודה - יקח עוד כמה ימים.

השועל
04-05-03, 17:36
נמרוד .. אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו .
הסרן מבחינה חיצונית ,נראה קצת חלוד ומעופש ,אבל עם קצת מברשת ברזל חומרי ניקוי וצביעה מחודשת הסרן נראה חדש .

1100 ש"ח - עסקה טובה .
רק לשם השוואה עם היית קונה מיסבים ומחזירי שמן לסרן הקדמי היית מגיע לסכום של 700 ש"ח וזה לפני שהתחלת לעבוד ,מה גם שזה לא כולל ברקסים ,מוט שפור ,דראג לינק ,נאבות ,ציריות וכו' ..

השועל

נמרוד
04-05-03, 17:42
הסרן נקנה ביום חמישי, ועכשיו הוא כבר נראה חדש, נקי ושחור כביום הוולדו... היום בערב בעזרת השם קרביו יחזרו לתוכו, עם הנעילה הישנה, עם מחזירי שמן חדשים, רפידות חדשות... וזהו בעצם.

אריק זמר
04-05-03, 18:52
לא ראיתי את השרשור, אך אני יכול להוסיף כמה דברים לפרוטוקול:
להימנע מהתעסקות בכיווני קורונה פיניון !

אתמול קרעתי את היידים (תודה לשרון על העזרה) עד 2 בלילה...את האמת, סיימתי בנסיעה, אחרי כ30 שעות עבודה על הסרן האחורי - עם אותה הבעיה.
לידיעה, קיט שיפוץ סרן הכולל 3 מח"ש + 4 מיסבים יעלה אפילו יותר מ700 ש"ח...מבירור, אצלי אמור לעלות סביב ה1300 !
רצוי לא לערבב בין פיניון מסרן אחד לקורונה מסרן אחר.

אצלי הבעיה בסרן האחורי עדיין קיימת, ולבסוף - אני כנראה אצטרך עזרה בפירוק סרן מהספייר שלי והעתקתו לבהמה שלי.

RINCEWIND
04-05-03, 21:17
קיט התקנה שהמליצו לי לקחת בחנות :
http://imgsrv.pic4u.co.il/d936188af3fb790007490b966b7eeb90020000.a spx

שכולל: (צילמתי את הדף מעצלות)
http://imgsrv.pic4u.co.il/d93618c19b5432fa3045ec87cb6638b0020000.a spx

עולה 375 שקל בחו"ל (במקום יקר), ואם כבר פתחת, לא תחליף?

נמרוד
04-05-03, 21:30
ממש לא, אמיר.

כל הרעיון של לקנות סרן מפירוק הוא להמנע מכיוון רינג פיניון. החלפת המיסבים האלו משמעותה בדיוק זה - כיוון רינג ופיניון. אם הייתי מחליט לתקן את הסרן שלי, ולהתקין רינג פיניון חדשים, הייתי זקוק מן הסתם לקיט כזה.

יוני5
04-05-03, 23:31
נמרוד,

להחליף לדנה 44, לשים נעילה, לייצר פלאנג' עם מעגל חלוקה תואם, להצר את הסרן, להתקין לו בלמי דיסק, לצבוע אותו, להחיף את כל המיסבים, לשנות יחסי העברה באחורי, להוסיף שורת מנורות מהבהבות מסביב לדיפרנציאל.....

הכל אפשרי, ואפילו נחמד, אבל לא בג'יפ שלי.

קח מפירוק וסע לשלום.

על הדרך תקבל גם שתי ציריות שתוכל להחליף כשתשבור עם ה 33".

יוני5

עירא
25-03-04, 19:30
אצלי הסרנים עדיין לא התפרקו אבל שנייה לפני שזה קורה, אני מתכנן להחליף את הסרנים (AMC20 אחורה DANA30 קדימה צרים) למשהו נורמלי שאוכל בבוא היום לנעול.
היום הייתי אצל סמו והמחירים הם ככה:
2,000 ש"ח לזוג סרנים מפירוק (היו על אחד הרכבים ששם) כשאני נותן לו את הישנים שלי. (2,800 אם אני לא נותן את הישנים)
3,200 ש"ח לזוג סרנים מימ"ח שבהם הכל חדש (הכינו אותם למלחמה...) חוץ מהברזל של הסרן עצמו, וגם כאן, בהנחה שאני נותן את הסרנים הישנים. (ועל הדרך אני גם אקח אגזוז או משהו אחר שאני צריך)
אני מניח שהסרני ימ"ח טובים יותר אבל אני לא ממש בטוח, אשמח לשמוע קצת ממי שקנה סרנים משומשים על מצבם, כמו כן, איך ומה לבדוק כשאני בודק אותם.
לגבי הסרן הקידמי יש לי אחד ספייר שאין לי בעייה לתת לו אותו, אחורי אין לי כרגע וזה קצת יותר בעייתי מבחינתי כי השאיפה כמובן לא להשבית את הרכב אלא לקנות את הסרנים, להזמין את הנעילות להרכיב את הכל על השולחן ובסוף להרכיב את הסרן קומפלט, אבל אם לא ינחת לי פה איזה סרן ישן זה לא יקרה. (היה לי גם ספייר של האחורי אבל הוא נתרם לטובת המדע)
אם יש עוד מישהו שמחפש כרגע סרנים, שיכתוב פה או שישלח לי בפרטי ואני מניח שנגיע למחיר יותר טוב לכולם.
עירא

נמרוד
28-03-04, 11:07
עירא - אני הייתי הולך על סרני הימ"ח בשביל השקט הנפשי. לגבי מסירת הסרנים, אני מסתכל מהשיקול של שמירת חלקים טובים - דווקא את הAMC האחורי אין לך בעייה למסור לו, זה הרי זבל שאי אפשר להוציא ממנו ספיירים. ולמען האמת, גם מהקדמי הצר שלך, אתה לא יכול להשתמש בספייר העיקרי - ציריות - ככה שגם זה זבל... תבדוק את האפשרות להשתמש בנאבות של הסרן הצר, שמתאימות ללוקר 6 ברגים - עדיף על לוקר 5 ברגים. לדעתי אתה יכול להגיע איתו להסכם ידידותי שאתה תביא לו את סרני הזבל הישנים אחרי שתפרק אותם.

עירא
28-03-04, 13:21
אין לי בעייה למסור לו את הקידמי הספייר שיש לי פה (בלי לוקרים בכלל) ואח"כ להתחיל לשחוט את מה שיש לי היום על הרכב. מבחינת החלפת הנאבות (והלוקרים) הם ברי החלפה בול און או שיש צורך באלימות???
עירא

ניר ל
28-03-04, 14:20
מבחינת החלפת הנאבות (והלוקרים) הם ברי החלפה בול און או שיש צורך באלימות???

ההחלפה היא פשוטה - פתיחת אומים והעברה של כל הנאבה והדיסק כולל מייסבים קומפלט מספינדל לספינדל. (לפני כן תוודא שהספינדלים זהים).
את האחורי אתה יכול לזרוק אצלו, חבל על המקום בחצר.

ניר ל
28-03-04, 14:45
בלי קשר - תברר גם אצל רועי, יצא לך אולי יותר זול.
אני במקומך הייתי ממשיך לנסוע עם הצרים ומחליף בעת הצורך, או כשיש לי נעילה ביד. בינתיים יכולות לצוץ הזדמנויות משתלמות יותר.

-->