PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר בנזין 98-00 על פני פג'ארו 94-99

omritosh
09-05-10, 21:46
שלום לכל חברי הפורום.
ממש לפני החלטה על רכישת ג'יפ, מתלבט אם ללכת עם תחושת הבטן (פג'ארו 94-99 בנזין) אך מפחד שתרוקן לי את הכיס או ללכת עם דעותיהם של חכמים ובעלי נסיון שממליצים על טרופר בנזין כפלטפורמה עדיפה לשיפורים.

1. למה הפג'רו יקרה יותר מן הטרופר (בנזין)
2. מה דעתכם על טרופר יד שניה עם עבר ממשלתי מנוע 3.5 ו 150K ק"מ, ממה אני צריך לחשוש ברכישה של רכב כזה ועד כמה אמין הקילומטרז' שפורסם לדעתכם (שנת 95).
3. לאילו מן הרכבים זמינות חלפים גבוהה יותר והאם עלי לחשוש מבלאי מוגבר בטרופר בגלל נפח מנוע גדול יותר?
4. חוות דעתם, האם לחפש רכב שהושקעו בו כבר מיגונים ודיגומים למינהם או מנסיונכם להשאיר את הכיף וההשקעה לעצמי?
תודה מראש לכל המשיבים ואם יש שרשור בו ניתן למצוא את התשובות אשמח אם תפנו אותי כי כבר חפרתי ברובם.

עמרי.:arrow:

גיא
10-05-10, 08:57
1. ממה אתה מפחד שירוקן לך את הכיס ? תיקונים / שיפורים / דלק ? .... שניהם לא בדיוק חסכוניים. אני מכיר מספרים על הטרופר ואני מניח שהמיצובישי דומה, מיכל דלק בסביבות 70 ליטר, מספיק לבערך 350 ק"מ. תחשב לבד.

2. יש להניח שרכב של מדינת ישראל מציג ק"מ אמיתי ... ומצד שני .. לך תדע :) יצא לי פעם לעזור בחילוץ טרופר ממשלתי ... בחולות הים. סביר מאוד שנהגו בו אנשים לא מיומנים ולא בטוח שלא עשו נזקים. מצד שני .. אין אף רכב בן 15 ש "לא ראה שטח" .. אז מה שחשוב זה המצב שלו עכשיו ולא כל כך מה עבר עליו בשנים ההם.

3. שמוליק יגיע עוד מעט ויגיד שזה הרכב הכי זול לתחזוקה ואפשר הכל בבית כולל תיקון יחידת הבקרה של הגיר האוטומטי :) - זה די נכון. מיצובישי יהיה טיפה יותר מסובך.

4. מבחינה כלכלית, חד משמעי - כן. לעשות לבד יעלה יותר, הרבה יותר. מצד שני .. לא בטוח שמה שעשה האדם הקודם מתאים לך ואתה חושב שזה נחוץ.

כל רכב לגופו.

תעשה חיפושים גם פה באתר. יש המון מידע.

omritosh
10-05-10, 10:23
ירוקנו את הכיס - ראיתי בערך שישה פג'ארו, כולם היו מפורקים, לא חשוב כמה ק"מ היה על הרכבים תמיד המכלולים שלהם היו במצב רע, עכשיו ברור שהכל תלוי במי נהג ברכב איך טיפל בו ומהי מידת ההזנחה ממנה סבל הרכב אבל אני פשוט לא מצליח למצוא פג'ארו סביל.
מצג שני, הטרופרים בכלל והבנזין בפרט עושים קולות נעימים יותר ומרגישים כאילו בנויים לשרוד.
בנוסף אני מבין בשרשורים קודמים שקשה יותר לטפל במיצובישי בגלל צפיפות בתא המנוע ושוב, זמינות חלפים וכו'.
כשהתכוונת שלשדרג רכב לבד יעלה יותר התכוונת שהמוכר לא יקבל את ההשקעה שלו על הרכב והבא אחריו יוכל להנות ממנה ?

עניין נוסף,
אם אני מחליט לנסות ללכת על טרופר דיזל 00-02 מה אני צריך לוודא שהחליפו במנוע הבנתי את נושא האינג'קטורים אך האם יש משהו נוסף שעלה כפגום או לא אמין ברכב והאם בדיזל ההוצאות יהיו גבוהות יותר מאשר בבנזין?

עמרי.

גיא
11-05-10, 11:50
לקנות טרופר דיזל מהשנים ה"רעות" זה משהו מסוכן / מפחיד .. התיקון לא פותר את הבעיה אלא נותן שקט זמני ... ומי יודע כמה זמני הוא הזמני ? ...

שיפורים - בגדול כן, המוכר לא יקבל את ההשקעה. מקובל לשלם חצי מעלות המוצר אבל זה לא תמיד קורה.

הרבה פעמים תגלה שהמוכרים מעדיפים לפרק את המתקן ולמכור בניפרד כי הם לא מקבלים שום תוספת על זה.

סוזי המשתוללת
11-05-10, 12:28
גיא ביקש אז גיא יקבל
1) אין טרופר 3.5 שנת 95 הכי ישן זה 98
2)לגבי צריכת דלק גיא מכיר את הרכב כלכך טוב שהוא בטוח במה שהוא אומר (או בקיצור מבלבל את השכל:D)
לטרופר יש מיכל של כמעט 90 ליטר שבנסיעת אוטוסטרדה רגועה מגרד את ה 1:9 (רכב תקין כמובן)
תלחץ על הגז ? תשלם
ממוצע צריכת דלק בנסיעה לדרום עם רכב עמוס וחמישה אנשים כולל מזגן נון סטופ יביא אותך לממוצע של בערך 1:6.5
אתה לא קונה בנזין כדי להסתכל על הדלק מה גם שההפרש בין הבנזין ללוגם הסולר באותו יצרן ובאותם תנאים לא עולה על 10-15 אחוז
גם אני חיפשתי פג'רו וקניתי בסוף טרופר כי בשורת העלות - תועלת אין לו תחליף אין תמורה טובה יותר לכסף מאשר טרופר בנזין
גם פנים הרכב שורד טוב יותר (בייחוד פתחי המיזוג ודש בורד )
מיכנית שניהם אמינים מאד יחסית לרכבים בגילם אבל פג'רו ארוך נדיר יותר ולכן קשה למצוא לו חלקי חילוף מפירוקיות
יש המון שרשורי בעד/נגד פשוט תחפש כי לי נמאס לכתוב:D

גיא
11-05-10, 12:56
גיא לא מכיר את הרכב בכלל .. גיא כתב מכיר מסיפורים ! ( יותר נכון זאת היתה הכוונה :) )

תלמד לקרוא כמו שאתה יודע לכתוב :)

ואני עם אוטו עמוס וגגון ו4 נוסעים ובלה בלה בלה עושה לדרום 1:10.5 אפילו לא דומה ל 10% :)
מה גם שהסולר יותר זול.

אלא אם כן נסיעת אוטוסטרדה אצלך זה 70 קמ"ש בירידה עם מפרש מתוח.

אני נוסע 100 עגול.

gilinash
11-05-10, 22:09
אני אתחיל מזה שאת הפג'רו אני לא מכיר אבל טרופר בנזין 99 קצר יש לי כבר שנתיים+
לגבי צריכת דלק: אני מטפל הUMI ורוצה להאמין שהרכב שלי מטופל טוב... צריכה ממוצעת 1:7.5 עם רוח גבית.
אמינות: אין לי הרבה מה להגיד הרכב מדהים אצלי הוא לא עובד קשה אבל אין בעיות רציניות טיפול כול 15000 ק"מ אחד גדול אחד קטן אין מכללים בעייתים אצלי לפחות. מה שכן הגיר שלו מתעייף וכדי תהיה ערני לכך. החלפה/שיפוץ עלות של כ8000 ש"ח לפי השמועות. אני עוד לא החלפתי יש לרכב 230000.
הרכב נוח מרווח כול הפיצ'פקס עובדים מראות מתקפלות מפשיר אדים קרוז קונטרול אה הכפתורים של המזג אצלי מזייפים.
שיפורים: לא מכיר אצלי זה רכב א'
מנוע חזק ברמות לא הגיוניות 215 כ"ס כשחדש אבל עדין מדהים גם אחרי 230000

omritosh
12-05-10, 00:27
טוב אז תחזיקו אצבעות.
שישי בבוקר מעמיס את עצמי על הפרייבט ושם פעמי אל עבר קצרין.
על הפרק טרופר קצר שנת 01 בנזין אוטו' יד 3 .לפי תאור המוכר צמיגי 50/50 חדשים ואחרי טיפול גדול בו הוחלפו תפוחים ופעמונים טימינג ומותחנים, הרכב מוגבה ונראה טוב בתמונה עבר 180K ק'מ והברנש דורש 53K ש"ח, ע'פ מחירון יד2 הרכב שווה 51K ובפועל העדר מודד ע'פ לוי יצחק שמורה על קצת יותר, יש לרכב תוספות ובקיצור נגיע לרכב ונתהה על קנקנו.
יש למישהו המלצה למוסך או מכון 4X4 בצפון (טבריה מטולה וכו')?
טיפים כלליים על נקודות טורפה של הרכב וליקויים חמורים ששווה לא לגשת בעקבותיהם לבדיקה אותם ניתן לאתר בעיין בלתי מזויינת יתקבלו בברכה !

תודה לכל המגיבים !:wink:

omritosh
12-05-10, 00:30
gilinash

תן כמה מילים לפני שאני רואה את הרכב כל פיסת מידע תעזור אני נוסע מהמרכז לקצרין ויתכן שמידע שיתקבל יעזור לחסוך את הנסיעה..

תודה מראש.

omritosh
12-05-10, 00:50
דבר אחד אחרון להערב וסליחה על החפירה.
סוזי, טעות שלי, שנת 95 בנזין ארוך 3200 לא 3.5 כפי שציינתי למעלה.
תודה על התיקון.
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?ImgOnly=1&AreaID=&ModelID=78&SubModelID=549&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=1&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&fromHand=&Hand=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromKM=&KM=&Info=&x=4&y=3

-->