PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכוונה בקניית 4*4

שריאל
10-05-10, 10:54
צפרא טבא לבאי הפורום,

מבקש עזרתכם.

מרוצה מהג'ימני עד הגגון, אממה, הוא כבר לא יכול לשאת את התרחבות המשפחה (זוג+1 סה"כ) ובצער רב אנו מתכננים להפרד.

אי-לכך, מחפש 4*4 כמותו, עד 45000 רק מרווח יותר,4 דלתות. התדירות בשטח (לא שבילים..שטח) היא אחת לחודש, והרכב ישמש גם ליום-יום. רצוי מאוד לא לרדת משנתון 2000.

ידני/אוטומט לא משנה, בנזין/דיזל גם-בתנאי שלא מעלה את העלויות (קניה,אחזקה) באופן דרמטי..

חשבתי לכיוון הגרנד ויטרה 4 דלתות, שנתונים 2000-2001. הם נדירים יחסית, ואין לי חוות דעת עליהם..

עזרתכם?

תודה רבה.

שריאל
11-05-10, 20:38
צפרא טבא לבאי הפורום,

מבקש עזרתכם.

מרוצה מהג'ימני עד הגגון, אממה, הוא כבר לא יכול לשאת את התרחבות המשפחה (זוג+1 סה"כ) ובצער רב אנו מתכננים להפרד.

אי-לכך, מחפש 4*4 כמותו, עד 45000 רק מרווח יותר,4 דלתות. התדירות בשטח (לא שבילים..שטח) היא אחת לחודש, והרכב ישמש גם ליום-יום. רצוי מאוד לא לרדת משנתון 2000.

ידני/אוטומט לא משנה, בנזין/דיזל גם-בתנאי שלא מעלה את העלויות (קניה,אחזקה) באופן דרמטי..

חשבתי לכיוון הגרנד ויטרה 4 דלתות, שנתונים 2000-2001. הם נדירים יחסית, ואין לי חוות דעת עליהם..

עזרתכם?

תודה רבה.

הכוונה היתה 5 דלתות..

אין דבר כזה 4....

היום שמעתי שכדאי לברוח מהגרנד ויטרה דיזל כמו מאש.. (סביבות שנתון 2000) דעת-מישהו

בבקשה?

avishon
12-05-10, 14:58
...מחפש 4*4 כמותו, עד 45000 רק מרווח יותר,4 דלתות. התדירות בשטח (לא שבילים..שטח) היא אחת לחודש, והרכב ישמש גם ליום-יום. רצוי מאוד לא לרדת משנתון 2000.

במחיר , בשנתון ובנתונים המבוקשים על ידך - אני ממליץ לך בחום לחשוב בכיוון הספורטאג' .
לדעתי , מבחינת עלות/תועלת יהיה קשה לך למצוא משהו שנותן תמורה טובה יותר .
(אם כי תצטרך להסתגל לצריכת-דלק שונה משל הג'ימני...)

אנ'לא מכיר את הויטארה/גראנד ויטארה , אבל אם יש לך שאלות לגבי הספורטאג' -
ראה עצמך חופשי להתקשר ולשאול .

שריאל
12-05-10, 15:19
במחיר , בשנתון ובנתונים המבוקשים על ידך - אני ממליץ לך בחום לחשוב בכיוון הספורטאג' .
לדעתי , מבחינת עלות/תועלת יהיה קשה לך למצוא משהו שנותן תמורה טובה יותר .
(אם כי תצטרך להסתגל לצריכת-דלק שונה משל הג'ימני...)

אנ'לא מכיר את הויטארה/גראנד ויטארה , אבל אם יש לך שאלות לגבי הספורטאג' -
ראה עצמך חופשי להתקשר ולשאול .

וואלה חשבתי על הספורטאג'... למעט העובדה המצערת שרובן, אם לא כולן חבוטות,
הפחיד אותי לשמוע (עכשיו גם ממך !) שאני צריך לקנות גם תחנת דלק..

הספורטאג' אכן שותה כמו גמל כמו שכולם אומרים?

תודה !

נמרוד
12-05-10, 15:50
ספורטאז' - תבנה על 8 קילומטר לליטר בנזין, בממוצע. אבל גם מגראנד ויטארה תקבל אותה תצרוכת דלק. חוקי הפיזיקה - רכב גדול וכבד יותר צורך יותר דלק, ג'ימני הוא רכב השטח החסכוני ביותר, אבל אתה, מה לעשות, צריך עכשיו משהו גדול יותר.

ספורטאג' וגראנד ויטארה הן אכן שתיים מהאופציות שעונות על הדרישה שלך.

אגב, יכול להיות שכל עוד אתם זוג+1 כדאי להשאר עם הג'ימני. לא לפסול על הסף.

שריאל
13-05-10, 01:11
בס"ד

שלום ותודה למגיבים,

הכיוון נוטה לספורטאג', אם כי שמעתי שבשנתונים מסוימים (החדשים יותר?) אין כלל LOW.

האם בדגמים של 2000/2001 יש LOW?

שנית- מה דעתכם על הגאלופר 2000/2001? אחזקה,מנוע,התנהגות בשטח ובעיות מיוחדות?

אישית,אני לא אוהב ת'רעיון שעלול להיות לי יונדאי... אבל אני יודע שהוא מבוסס על פלטפורמה של פג'ארו.

אז אולי בכ"ז..?

שוב תודה!

גיא
13-05-10, 07:19
לספורטז החדש אין low
זאת לא שמועה, זאת עובדה.

גאלופר אין כל כך לאנשים פה וכמות המידע פה היא קטנה.

היחיד שאני ראיתי בשטח יצא בגרר ...

הוא מכוער נורא לדעתי ומה היתרון בלהיות מבוסס על מיצובישי של שנות ה 80 ? ( היתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא המרזב שמאפשר גגון בקלות )

ב 45000 אתה יכול למצוא כמה וכמה ריכבי שטח לא רעים בכלל מעל שנת 2000.

תנסה ב יד2 לחפש לפי מחיר בלי הגבלת דגם / יצרן, תשמור על ראש פתוח.

נדב42
13-05-10, 07:45
... רצוי מאוד לא לרדת משנתון 2000.

אתה יכול לחשוב על פשרה אחרת: אם תחזור קצת יותר אחורה בשנים, ועם קצת סבלנות, תוכל למצוא ויטארה ארוכה (1994-1997). קלה יותר מהגראנד, מנוע 1600 מוזרק וחסכוני (1:10), לדעתי נוחה מהג'ימני, מגוון שיפורים לכל טעם ועוד מגוון ייתרונות.

החסרונות:
א. מנוע חסכוני הוא גם חלש יחסית, אבל זה לא יותר חלש מהג'ימני ...
ב. זהו דגם נדיר ומבוקש ולכן די קשה למצוא אחת במצב טוב - לקחת בחשבון מספר חודשי חיפוש
ג. זה רכב ישן על כל המשמעויות - יש תקלות, במינון הגיוני לרכב יפני בגיל כזה. (אבל גם מחיר הקנייה בהתאם)

בהצלחה,

נדב.

שריאל
17-05-10, 20:29
שלום ותודה למייעצים,

אני חזק לכיוון הספורטאג'..

העניין הוא שהציעו לי מציאה- איפון 2002, דיזל,ידני, שעשה רק 70,000, במצב פנטסטי.

מעניין אותי לדעת:

בכלל על המוניטין של הרכב?

איך בשטח?

ובכלל-דיזל-ובעיקר מול הספורטאג'- עלויות לא יקרות מבנזין? טיפולים,אחזקה וביטוח?

ובהשוואה לספורטאג'-האם סביר מבחינת משפחתיות? נוחות בעיקר?

שוב תודה,

המשך ערב טוב.

גיא
17-05-10, 21:00
אם אתה מנסה להשוות למשל טראנו דיזל מול ספורטאג' ידנית, אתה מנסה להשוות אגסים עם ציצים מסיליקון.

אין להם שום דבר במשותף.....

ספורטאג' מנוע 2000 בנזין צמא למדי ( אתה יכול לחפש בפורום - יש לא מעט מידע ) אל תצפה למשהו יותר טוב מ 1:6-7 במקרה הכי טוב.

עבירות בסיסית סבירה למדי, כלומר רוב רובם של הטיולים בארץ תעבור ללא בעיה מיוחדת, מקסימום עבודות מע"צ

שיפורים יקרים מאוד ונדירים מאוד.

אם אתה סופר שקלים לדלק, זה לא בטוח האוטו הנכון עבורך. אני אגנוב משרשור אחר לרגע, לקנות פורשה משומשת בזול ולא לנסוע כי היא יקרה מידי .... לא כיף בכלל !

לגבי עלויות של רכב דיזל, לא יודע על מה אתה מדבר, פעם היו הבדלים נוראיים .. היום זה בדיוק אותו דבר. אותה עלות רישוי, יש מבחן עשן קטן, הטיפול עצמו זול יותר, יש פחות דברים להחליף ....
יש הרבה פחות בעיות חשמל ( הסתייגות: רכבים חכמים וממוחשבים למשעי .. המשפט האחרון לא תופס לגביהם )
צריכת דלק טובה יותר ברוב המכריע של המקרים, רכב עצל יותר במקרים של רכבים יותר ישנים, מנוע רעשן ומברץ .. אני אישית אוהב את זה.

לגבי האיפון, קרוב לודאי שאם שניהם תקינים והכל סבבה .... כניראה יהיה הרבה יותר זול לתחזוקה ואחזקה מהקיה.

~~~~~~
הסתייגות:
ג'יפ קונים עם הלב ולא עם הראש, אחרת כולנו היינו נוהגים בפריוס.
אם אתה נידלקת על רכב כזה או אחר, אז אין לך הרבה ברירות ידידי ... לך חפש לך אחת שמורה וקנה אותה.

-->