PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם הכננת השינה שלי פועלת? והאם אפשר למצוא לה שלט?

shermenz
04-09-04, 06:32
אני מקווה שזה המקום הנכון לרשום את ההודעה הזאת..
בכול מקרה יש לי כננת ישנה בערך משנת 94 משהו כמו 10 שנים.
עכשיו הכננת שכבה פה באיזה חור משהו כמו 8 שנים אם לא יותר, ללא שימוש.
באחד הטיולים כנראה איבדנו את השלט הזה, ששולט במשיכה וכ'ו.
השאלות שלי הם אלה: האם נראה לכם שאני יוכל למצוא שלט לכננת הזאת היום?
ונראה לכם שהיא בכלל פועלת אחרי כול הזמן הזה?
הכננת היא
warn m4500
תודה רבה
דין.

שחר-סופה
04-09-04, 11:12
יש לך אפשרות לדבר עם היבואן "הנפלד טכנולוגיות" בחור בשם אריק 04-6272666, הם יושבים בפארק תעשיות קיסריה , תשאל אותו... אתה יכול לבדוק גם עם שאר סדנאות השיפור בארץ הקרוב למקום מגוריך אולי יש למישהו שלט כזה.
לגבי שאלתך האם היא פועלת ...? :roll: לא יכול להגיד לך ,הכל תלוי גם בתנאיי
האחסון בו היא שכבה .סלונואיד שהלך בשל קורוזיה למשל ,לא יפתיע אותי...

שחר.

שאולי
04-09-04, 13:58
אם אתה רוצה לדעת שהכננת עובדת , חבר לה פלוס ומינוס ותנסה לקצר בתוך קופסת הפיקוד שלה , אם זה לא עובד תנסה לעשות קצר ישיר כלומר ללא קופסת הפיקוד ,אם זה עובד אז יש בעיה בסולונוידים , פירוק ,ניקוי טוב ,והרכבה מחדש עשוי לפתור את הבעיה , אם גם זה לא עובד ,גש לחשמלאי הקרוב שיחליף סולונוידים, אם הכננת לא עובדת בכלל ,יתכן שיש בעיה במנוע , ליפוף מחדש והחלפת פחמים ויש לך כננת חדשה ,סדר גודל של 600 ש"ח
לגבי שלט , אפשר לנסות ולהשיג אצל היבואן או אצל אחד המתקינים , ואם לא ,אפשר לייצר שלט כזה ע"י העברה של חוטים 2.5 מקופסת הפיקוד לתוך האוטו וחיבור למפסק בתוך האוטו והפעלה של הכננת מתוך האוטו
בכל מקרה לתת לאחד המתקינים לשיפוץ ?? עדיף כבר לשקול כננת חדשה
בהצלחה
שאולי

asafk
04-09-04, 15:49
כנראה שהמנוע עצמו תקין (אין סיבה שלא), והגיר תקין (אין סיבה שלא). סביר שהסולונואידים תפוסים. לא בעיה לקחת חדשים (של סטרטר), ולהרכיב - אפשר כבר להרכיב אותם בתוך תא המנוע במקום מוגן במקום על הכננת. שלט זה סה"כ מתג וחוט. שקע- תקע של מיקרופון עושים את העבודה, ואפשר לחבר מתג נוסף בתא הנהג, להפעלה בטוחה תוך כדי נהיגה.

אסף.

shermenz
04-09-04, 20:16
כמה עולים הסולונואידים האלה? ואיפה אני יכול לקנות אותם?

גיא
04-09-04, 20:46
קח בחשבון שכננת כזאת טובה מקסימום לסמוראי !
מנסיון, היתה לי סופרוינץ 4500 על הסמוראי. זה מושך ומושך יפה אבל תן לה מנוחה מידי פעם ותשתמש במכפיל תמיד !

4500 ליברות = 2000 ק"ג שזה סמוראי * 2 => כננת מומלצת לפחות כפליים משקל הרכב.

לגבי סולונואידים, עד כמה שידוע לי, בסביבות 70 ש"ח ליח'.
אם אתה בסביבה ( יקנעם ) אתה מוזמן לקפוץ אלי עם הכננת אני אעזור לך לבדוק מה היא יודעת לעשות והאם היא תקינה.

גיא
054-4436069

asafk
04-09-04, 21:15
אני מדבר על סולונואידים של סטרטר- משהו כזה:
http://www.oldengine.org/unfaq/u939.jpg

אתה יכול בקלות לבנות ולמקם את כל המעגל החשמלי מחדש, אם הוא לא תקין- ואפילו לבנות אותו עם הגנות שאין בכננת המקורית.
כמובן, אם הכל תקין- אין מה לבנות מחדש.

את הסולונואידים אתה בודק על ידי בדיקת רציפות.

אסף.

אלון_ק
05-09-04, 00:54
מסכים עם אבחנות קודמי, לא צריכה להיות בעיה להחזירה לשימוש.

סולונואיד עולה כ-100 ש"ח, תלוי בפירמה ובסוג - אני הייתי צריך מיוחדים לכננת שלי, וזה היה המחיר שלהם.

אם אתה בונה שלט (וגם אם לא) תוסיף עוד סולונואיד לניתוק מהיר של הפלוס הראשי לכננת שיפעל מתוך תא הנהג. חשוב למעברי מיים ובכלל (מונע קצר).

אגב, אם אתה מתייאש ממנה אני אשמח לדון איתך בנושא העברת בעלות.

shermenz
05-09-04, 07:55
חחח, לא אלון היא שוכבת פה מהויטארה הראשונה של אבא לפני 10 שנים, ששם הכול התחיל בשבילי מבחינת שטח, ככה שנוסטלגיה כזאת אסור למכור... חוץ מזה שכול פעם שאני נכנס לחדר היא שוכבת מצד ימין וכול פעם אני מעביר מבט, ונזכר בימים הטובים. :lol:
בכול מקרה, סולונואידים כאלה במקרה והם באמת בעייתים?

shermenz
05-09-04, 07:59
אופס, איפה אני מוצא סולונואידים כאלה במקרה והם בעייתים

גיא
05-09-04, 08:34
תגיד,

לא יותר פשוט לקחת כבלי התנעה, לחבר למנוע לראות שהוא מסתובב בכלל ..
אחר כך לחבר לכבלים שיוצאים מהכננת. לקחת מברג ולקצר את המגעים של השלט ולראות שהסולונואידים בכלל עובדים או לא לפני שאתה מחפש רופא ?
זה בדיקה של 4 דקות ...

-->