PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה של 2 אינץ + הארכת מהלכי מתלה (ללא דרופ קיט)

ori4x4
04-09-04, 14:19
שלום לכולם... אני עומד להגבייה את הדיסקו בכ2 אינץ דרך הקפיצים , ומעוניין לקבל עוד קצת מהלך מתלה (לא משהו מטורף בערך עוד כ2 אינץ גם קדימה וגם אחורה , את זה יבצע כנראה גיא מפרו ג'יפ , אך אני רוצה להתעייץ בעיניין מסויים , מה ההשלכות של בניית תושבת חדשה לבולמים (לפי מה שגיא אמר לא ניתן להאריך בולמים בתושבת המקורית ) ?, ואיזה בולמים מומלצים בשביל הדיסקו שלי?
יש לי אופציה נוספת והיא להגביהה ב3 אינץ אך אני חושש מהעיניין שקפיצי הגבהה של 3 אינץ יהיו קשים מידי , מה דעתכם בעיניין?
תודה רבה על הייעוץ אורי

אריה פאהן
04-09-04, 20:44
אתה יכול להרכיב קיט הגבהה 2" של OME ללא שינוי בתושבות, כיוון שאתה חושש מרכב קשה נראה שהסט הזה הוא גם המתאים לך,

asafk
04-09-04, 20:54
הגבהה של 3" לא תהיה קשה יותר בהכרח. אין בעיה להזמין קפיץ ארוך יותר, ובעל מהלך גדול יותר, אך עם קבוע קפיץ דומה למקורי.
בדיפנדר שלי, לדוגמה, יש הגבהה של 5" (זה מתוכנן להיות 4" כשהרכב יהיה עמוס), עם קבוע קפיץ דומה למקורי.

גם לא חייבים לשנות את התושבות. אם אני לא טועה, לבולם של עד 10" לא צריך לשנות תושבות (זה נכון בדיפנדר, ואני די בטוח שגם בדיסקו).

אסף.

ori4x4
04-09-04, 23:01
אריה אני מודע לכך שיש סט 2 אינץ של אולדמן אך הוא אינו מניב שום שינוי בהמלכי המתלה , אני מעוניין להגביהה ב2 אינץ או ב3 ולקבל עוד קצת מהלך בזכות בולמים ארוכים יותר.
אשמח לדעות נוספות
אורי

אריה פאהן
04-09-04, 23:32
אורי
תקרא את השרשור הזה מהתחלה עד הסוף ,יש בו את השאלות והתשובות להתלבטות שלך
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3491

לדעתי אתה עושה נכון שאתה רוצה להאריך את מהלך המתלה ללא הגבהה מוגזמת של המרכב,כך תקבל מהלך גדול יותר ללא פגיעה ביציבות הרכב ,
דיסקברי שונה מדיפנדר במתלה האחורי ואכן כדי להכניס בולם ארוך יותר(מעבר להגבה שהקפיץ יגביה אותו) יש לשנות את מקות התושבת העליונה(אין מקום להרים אותה יותר למעלה כי זה מגיע לפח של בית הגלגל ,אלא אם אתה רוצה בולם בתוך כסאות הנוסעים מאחור :D ),
זה משנה גם את זווית הבולם , בשרשור המצורף יש טבלה שצירפו שתראה לך מה ההשפעה על תפקוד הבולם ביחס לזווית שהוא מקבל
בהצלחה ותספר איך זה יצא

ori4x4
05-09-04, 17:28
אריה ידידי תודה רבה על התשובה הממצת כמובן שאיני רוצה את הבולם בתוך תא הנוסעים :lol: , הקישור לשרשור שנתת לי אינו עוסק במה שאני צריך שם מדובר על דרופ קיט.
כמובן שאעדכן לאחר הביצוע , אשמח לעוד דעות
אורי

אריה פאהן
05-09-04, 22:14
אורי דרופ קיט זה בלעז ,הארכת מהלך מתלה זה בעברית,בלנד רובר זה אותו הדבר :D

-->