PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה ב RFID

עודד זנטון
12-05-10, 18:27
במסגרת פרוייקט גמר אקדמאי, אני נצרך לבנות אב טיפוס למערכת RFID.
האם יש למישהו מושג איך אני משיג רכיבים למערכת בסיסית?
אני צריך מספר תגים (5+-) ורכיב שיודע לקרוא אותם ביחד.

עודד

dudu
12-05-10, 18:57
היי
למה אתה מתכוון " שיודע לקרוא אותם ביחד" ?
בו זמנית?

עודד זנטון
12-05-10, 19:00
כן.
לדוגמה:
משטח עם מספר אריזות שעובר דרך שער RFID שמזין אוטומטית עדכון למלאי במחסן.

dudu
12-05-10, 19:22
אתה צריך תגים פאסיביים בתדר בינוני/גבוה מסוג EPC
תדר נמוך יצריך הצמדה של המוצרים לקורא קירבה מה שלא מתאים לתרחיש שהצגת
תנסה לברר בדייאמקס אם הם יכולים לספק לך כמות קטנה לצורך "בדיקות"
אני אנסה לברר את העלות של הקורא קירבה( עלות התגים אמורה להיות זניחה)
אם יש לך כבר נתונים שאתה צריך למערכת שאתה בונה זה יכול לעזור

עודד זנטון
12-05-10, 19:49
הנתונים הם מק"טים של מוצרים, לא ממש בעיה.

הרעיון בכללותו הוא להטמיע מערכת כזו (אפילו "על הנייר") בחברה שאני מכיר.
המערכת אמורה לעבוד בכניסת המוצרים למחסן וביציאתם כהזמנות ארוזות למשטח ההפצה.

מה שהיא צריכה לדעת לעשות זה לאמת ולהתריע על פערים בנתוני מלאי נכנס מול תעודת המכלה (שצריכה להיות דיגיטלית באופן כלשהו עליו אחליט מאוחר יותר).
ולאמת נתוני מלאי יוצא מול תעודת משלוח / הזמנה ללקוח (דיגיטלית גם היא), כאשר ביציאה היא צריכה לתת אפשרות לאשר פעריםבין התעודה למלאי יוצא בפועל.

את התוכנה שסביב כל העניין, יבנה השותף לפרוייקט, איש מערכות מידע.
את העניינים הלוגסטיים הכרוכים במערכת (מספר פריטים במארז פנימי, עלויות, עלויות אי שימוש במערכת=נזק מתקלות וטעויות אנוש,וכ'ו), אנהל אני.

אני רק בתחילת הדרך ואני מוכרח לדעת אם אוכל להציג אב טיפוס בסופה, אם לא אוכל, אבחר נושא אחר לעבוד עליו...

אשמח לכל מידע רלוונטי.

dudu
12-05-10, 23:31
ב"נתונים" התכוונתי נתונים טכניים של רכיבי המערכת, כלומר רציתי לברר אם יש לך כבר תוכנית ואתה רק מחפש ספק לרכיבים.

מבחינה טכנית אין פה שום חידוש מערכות כמו שאתה מתאר קיימות ופועלות במחסנים רבים (גם בארץ) ואין סיבה שלא תצליח להקים מערכת כזו בקטן , השאלה היא מה המחיר ומי יהיה מוכן לספק לך חלקים עבור פרוייקט קטן כזה, לדעתי מיד אחרי שלב התכנון הלוגסטי של התהליכים במחסן תבדקו אילו רכיבים זמינים לכם ורק אז תיגשו לבניית התוכנה

עודד זנטון
13-05-10, 09:04
הפרוייקט אינו קטן כלל ועיקר, לחברה אלפי מוצרים..

אב הדגם שאני רוצה לבנות אמור להיות קטן ורק לתת המחשה ויזואלית של קליטת נתונים ופליטתם.
זה נועד לפרזנטציה של הפרוייקט בלבד.
בסופו של יום, אצטרך להציע לבעלי החברה מעבר לשימוש מקיף בטכנולוגיה, לבנות ממשק משתמש איכותי ונוח המשרת את התהליך העסקי של החברה, להוכיח יעילות כלכלית ולהביא סימוכין תיאורטיים לכל הנושא כולו.

לא ברורים לי אילו נתונים טכניים אני צריך לפני שאני ניגש לתקוף את העניין, שלחתי לך ה"פ בנושא.

תודה רבה על ההיענות.

עודד

-->