PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אוטומטית אחורית - דיסקו

גיא
05-09-04, 00:09
אז עברה לי מחשבה בראש,

מה רע בזה ?
האוטו אוטומטי כרגע אבל אני מקווה שזה ישתנה מתי שהו.

כסף לARB / מקנמרה אין לי ועם קצב הטיפולים בנזקי העבר של האוטו אין מצב שיהיה לי ...

למה נישברה הנעילה של עמי ?
מה הטוב והרע בנעילה אוטומטית על משקולת רצינית כמו דיסקו ?

עזבו את הנושא של בטיחות, יש לי נסיון רב מאוד בנהיגה עם רכב נעול אוטומטית אחורה ( וקדימה )

עוד משהו, ס"ג עלויות.

תודה.

מוני דיסקו
05-09-04, 09:29
הנעילות האוטומטיות היחידות לדיסקו הם של דטרויט.
והם יקרות כמעת כמו ARB (בערך 20 אחוז הבדל)
כך שאים אתה מתכוון להכניס אוטומטית מסיבות חיסכון...
אתה מטפס על העץ הלא נכון.

גיא
05-09-04, 10:12
אהה ...

תודה :evil:

שחף110
05-09-04, 11:44
הדטריוט יקר כמעט בדיוק כמו ה ARB. ההבדל הוא שאתה חוסך לעצמך את הצורך ברכישת מדחס באופן מיידי על מנת להפעיל את הנעילה.
בניגוד ל ARB לדטריוט לא קיימים חלקי חילוף (תשאל את בועז שנאלץ עקב שבירת גג"שים בדטריוט לעבור ל ARB).

נעילה אוטמטית לא כ"כ אוהבת ציריות שנשברות. קיים סיכוי מאוד מאוד גדול שבמקרה ותשבר לך ציריה בנעילה אוטמטית (והציריות המקוריות - נשחקות ונשברות) תקח יחד איתה את הנעילה (ואז זה יעלה לך לא מעט).

לכן עלייך לחזק את הציריות גם כן.

לא חייב בצורה מיידית מפני שזה די תלוי בגודל הגלגל ובצורת נהיגה. אצלי ב 110 כבר 7 שנים דטריוט מאחורה עם 33 (רק לטיולים), לא נשבר אבל זה כן שוחק את הציריות בצורה דראסטית.
לחזק צריך - הענין זה שבניגוד למקסי (וזה נכון ל:ARB/מקנמרה/דטריוט) אפשר לחסוך עוד טיפה זמן וכסף ולא חייבים להוציא את הכסף במכה אחת (ואפשר לקנות גם ציריות של מקנמרה שהן זולות בחצי מחיר).

למעשה מחירי הנעילות די זהים. במקסי תצטרך להוציא מיידית עוד 4k שקלים בשביל הציריות המחוזקות כי הנעילה לא עובדת בצורה אחרת.

מכיוון שבין כה וכו' תצטרך לחזק את הציריות (בשלב זה או אחר) יש אסכולה שטוענת למה לקנות ARB שידועה בבעיות שלה (כאשר מחירה של הנעילה עצמה כמעט זהה למקסי / דטריוט / מקנמרה) וסבורה כי עדיף להשקיע בבת אחת את הכסף ולהרוויח נעילה אמינה יותר עם ציריות מחוזקות בצורה מידית.

שחף.

asafk
05-09-04, 13:00
בנעילה אוטומטית, שוברים פחות ציריות. מצד שני- אם ציריה נשברת בצד שקרוב לדיפ', סביר מאוד שתלך הנעילה...

אסף.

עמי
05-09-04, 20:35
דעתי האישית, שנתמכת במידת מה גם בנסיונם של אחרים, גם בארץ וגם בחו"ל (PIRATES):

כאשר מתקינים דטרויט - חובה להתקין גם ציריות מחוזקות. לפי סקר, לא מדעי במיוחד, ב80% מהמקרים בהם נשבגרת ציריה, הולכת פייפן גם הדטרויט, ולצורך העניין, אין משמעות אם השבר ארע קרוב לדיפ' או לגלגל (כמו שקרה אצלי). אמנם, לא תמיד זה קורה, אבל כשזה קורה, זו עגמת נפש לא קטנה, מה עוד שיצרנית הדטרויט אינה מוכנה בשום פנים ואופן למכור חלקי חילוף.
העניין שמבחינתי מכריע את הכף לטובת ציריות מחוזקות, הוא השקט הנפשי. לנסוע עם ציריות סטנדרטיות ולפני כל מדרגה להיות במתח: ישבר או לא ישבר, הורס לי באופן אישי את ההנאה.

לעניין המחיר - דטרויט עולה סד"ג של $450 בארה"ב (10 ק"ג - אם אתה בונה על מישהו) ARB סד"ג של $650, אבל צריך להוסיף עוד משהו לקומפרסור (המשקל די דומה). ההתקנה של ARB מעט יותר מורכבת.
עמי

-->