PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל ארבל

דרור ברלי
13-05-10, 20:06
ממערב למזרח, מצומת עילבון עד הכפר חמאם. מותר?

דורוןוינ
13-05-10, 23:40
מעילבון מותר לנוע ד העליה למושב ארבל .
הזיהוי ברכת מים על הנחל .
מעבר לכיוון ואדי חמאם אסור לפי הרשות .
דורון

שרון בן ארי
14-05-10, 00:22
אכן הסימון לא ממש ברור (לפחות לא לי), מחד סימון של סמ"ש סדור 4*4 בצבע כחול ומאידך סימון של איסור נסיעה. בכול מקרה על השביל בין עין ארבל לחמם (הכפר בו גר הרוצח של דנה בנט ימח שמו) הציבה הרשות שער שלא ניתן לעוברו.

מסללול חליפי - עליה לקרני חיטים (אתה בטח מכיר את סיפור הקרב המפורסם ששינה את פני המזרח התיכון ב 4 ביולי 1187) ומשם נסיעה דרך השטח אל כפר חיטים וסיום בכנרת (הכול דרך השטח).

דידין
14-05-10, 01:19
אכן הסימון לא ממש ברור (לפחות לא לי), מחד סימון של סמ"ש סדור 4*4 בצבע כחול ומאידך סימון של איסור נסיעה. בכול מקרה על השביל בין עין ארבל לחמם (הכפר בו גר הרוצח של דנה בנט ימח שמו) הציבה הרשות שער שלא ניתן לעוברו.

מסללול חליפי - עליה לקרני חיטים (אתה בטח מכיר את סיפור הקרב המפורסם ששינה את פני המזרח התיכון ב 4 ביולי 1187) ומשם נסיעה דרך השטח אל כפר חיטים וסיום בכנרת (הכול דרך השטח).

בנסיעה דרך השטח-אתה בטח מתכוון להמשיך על הכביש ממושב ארבל לכיוון גן לאומי ארבל,משם דרך השטח מזרחה לאורך המצוק . (תחילה לאורך הגדר הדרומית של הגן הלאומי).
הירידה לכנרת תהייה צפונית לתל רקת,ליד אכסניית ימק"א -- יופי של מסלול

אנחנו עשינו המסלול האדום בעליה (ממזרח למערב) שים לב למחסום

http://img257.imageshack.us/img257/8942/35292021.jpg

דרור ברלי
14-05-10, 08:23
את הירידה מהארבל לתל רקת לא הכרתי עד היום, תודה על ההצעה המעניינת!
ההתחברות לשביל הזה היא מהכביש לכיוון הגן הלאומי או משטח הגן עצמו?

שרון בן ארי
14-05-10, 10:32
דידין
האפשרות שהצעת היא נהדרת, כולל לספר את סיפור המתבצרים היהודים כשאנו עומדים בקצה מצוק הארבל, אח"כ תצפית מזווית לא מוכרת (יחסית) על נחל עמוד והגליל העליון מצידו הצפוני של מאגר מי הקולחין. אבל לא לזה התכוונתי.

אני כיוונתי לעליה דרך הסמ"ש השחור אל הר הגעש של קרני חיטים, משם על סמ"ש כחול ובדרך אזורית ורודה עד כפר חיטים, איגוף של הכפר מדרום ואז התחברות לחלק היפה שכתב עליו בנחל רקת, כולל התצפית המרהיבה של הכנרת המתגלה באחת.

רצוי בדרך לעצור בנבי שועיב (בלבדוש צנוע), או בעין קסטל במסגד הנטוש.

דידין
14-05-10, 11:15
דידין
האפשרות שהצעת היא נהדרת, כולל לספר את סיפור המתבצרים היהודים כשאנו עומדים בקצה מצוק הארבל, אח"כ תצפית מזווית לא מוכרת (יחסית) על נחל עמוד והגליל העליון מצידו הצפוני של מאגר מי הקולחין. אבל לא לזה התכוונתי.

אני כיוונתי לעליה דרך הסמ"ש השחור אל הר הגעש של קרני חיטים, משם על סמ"ש כחול ובדרך אזורית ורודה עד כפר חיטים, איגוף של הכפר מדרום ואז התחברות לחלק היפה שכתב עליו בנחל רקת, כולל התצפית המרהיבה של הכנרת המתגלה באחת.

רצוי בדרך לעצור בנבי שועיב (בלבדוש צנוע), או בעין קסטל במסגד הנטוש.

ע"מ להגיע לנחל רקת מהארבל (לפי המסלול שסימנתי) יש להגיע לגן הלאומי מכיוון כפר ארבל. לעבור את הכניסה /קופות וישנה דרך עפר הצמודה מדרום לגדר הגן הלאומי.
שימו לב , אנו עשינו זאת בעליה מהפרדסים צפונית לתל רקת שבחלקים נרחבים היא מאוד תלולה וארוכה (לשמור על הבלמים לאלה שיורדים !)

נ.צ (טיפ)כמעט בגמר הירידה השביל עובר ליד חווה מבודדת (בית קטן בערבה)

מצאתי את הקובץ שהכנתי לפני הטיול *,אבל כאמור התחלנו צפונית לתל ולא מדרום לו (לא עקרוני,קצת חוש-חש)
* באותה הזדמנות אכן בקרנו במסגד (עם השירותים בחוץ) של חורבת חיטים בהתאם להמלצה של שב"א עוד מימי הצהוב העליזים

-->