PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני קניית טרופר דרושה עזרה דחופה

shaviad
14-05-10, 11:16
שלום לכולם.

הסיפור הוא:
חזרתי מבדיקה של טרופר קצר ידני שנת 99 במצב מכני טוב מאוד.
הרכב עשה 320000 ק"מ כלומר אין אחריות על המנוע יותר.
הרכב עבר את כל הריקולים שהיו הוחלף ראש מנוע לפני שנה במסגרת האחריות.
המוסכניק שבדקתי אצלו את הרכב (מורשה UMI) אמר לי שהבעיה היחידה ברכב היא האחריות.

הדילמה שלי היא האם יש סיכוי שהבעיה תחזור ואז אני אשלם את כל הסכום.
המחיר שהמוכר דורש הוא 39000, האם לנסות להמשיך עם העסקה ולנסות לקנות את הרכב ב 30000 או לרדת מהרכב לגמרי.

תודה
אביעד

eran4x4
14-05-10, 12:35
שלום לכולם.

הדילמה שלי היא האם יש סיכוי שהבעיה תחזור ואז אני אשלם את כל הסכום.

כן!

לא ברור לי מה זה אומר אין אחריות....
מה המדיניות המדויקת של החברה?
האם יש הסטורית טיפולים מלאה ומסודרת במוסכים מורשים?

shaviad
14-05-10, 14:44
תודה על התגובה המהירה.

לפי דברי המוסך המנועים הללו נמצאים תחת אחריות של עד 10 שנים אן 300000 ק"מ
ולכן המנוע הנל אינו תחת אחריות יותר.
כן יש הסטורית טיפולים.
הרכב עבר החלפת ראש מנוע תחת אחריות אצל הבעלים לפני שנה.

התשובה שלך לגבי האם הבעיה תחזור היא מנסיון?

נדב42
14-05-10, 16:49
לפי דברי המוסך המנועים הללו נמצאים תחת אחריות של עד 10 שנים אן 300000 ק"מ
ולכן המנוע הנל אינו תחת אחריות יותר.

אם כך זה נכון לכל טרופר מהשנתון הזה ... עברו גם 10 שנים ...

eran4x4
14-05-10, 17:24
תודה על התגובה המהירה.
התשובה שלך לגבי האם הבעיה תחזור היא מנסיון?

מנסיון כן לשימחתי לא אישי
תעשה חיפוש בפורום - לא חסרים מקרים של סיפורים חוזרים
תבדוק גם את ההסטוריה של הרכב הספציפי - כמה פעמים נגעו במזרקים \ ראש וכדומה...

יונתןמצפה
14-05-10, 17:54
קח עוד משהו בחשבון:
נניח שאתה קונה את הרכב (30,000 או 39,000 לא משנה כרגע).
מחרתיים יש לך את תקלת המנוע הידועה. כמה יעלה לך לתקן אותה? תוסיף את זה לסכום הקניה.
עכשיו תגיד אתה, האם בסכום הזה אתה יכול לקנות רכב בשנתון של הטרופר עם אותם נתונים של נוחות, ביצועים ואמינות (בשאר המכלולים למעט המנוע)?
לדעתי לא ולכן התשובה לשאלה שלך מצויה בשאלה שלי.
ותזכור דבר נוסף- אם אתה קונה רכב אחר בנניח 30,000 ש"ח יותר, אף אחד לא מבטיח לך שלמחרת לא ילך מנוע ותיצטרך להשקיע סכום דומה לזה של תיקון המנוע בטרופר. זו הסיבה לדעתי שכיום הטרופר הוא רכב מאד אטרקטיבי לקניה. במיוחד אם כבר עבר את התיקון הידוע במסגרת החברה או שטופל כמו שצריך ולפי ההוראות לאורך כל השנים.

סוזי המשתוללת
15-05-10, 00:53
אוטו שטח עם יכולות לא רעות בכלל ,נח , מפנק, זריז בכביש ועביר בשטח בן 11 שנה במחיר של פחות מ40000 ש"ח ואתם עוד מקטרים?
מה אתם חושבים שלפרדו 99 עם מנוע חלש בהרבה אין את אותן הבעיות? וכמה הפרדו עולה?שלא לדבר על שאר המכללים שבכל אחד מהם הטרופר חזק מכל מתחריו בקטגוריה!!
אני בכלל חושב שכל עניין האחריות הזה הוא בולשיט אחד גדול מהסיבה הפשוטה - שכדי "לזכות" באחריות אתה צריך לטפל כל החיים במוסך מורשה עם חלפים מקוריים וזה כידוע לאורך תקופה עולה כמו שני מנועים מפירוק כולל התקנה !!!
היום יש ידע נרחב על הבעיות שהוציאו למנוע הזה את השם שלו ועל מנת שלא להגיע למצב של "הלך מנוע" אין צורך בקסמים מיוחדים אלא פשוט לעקוב ברמה שבועית על מפלס מי הקירור ומפלס השמן
הופעת סולר במי הקירור היא הפחות בעייתית מבין השניים ואילו עליית מפלס השמן יעיד על חדירת סולר לשמן וזו הבעייה העיקרית שכן הסולר מדלל את השמן והמנוע עובד עם סיכה נמוכה שתגרום לו לנזק די מהר ולכן תשומת לב יכולה להציל את המנוע כי מיד כשמזהים עלייה במפלס יודעים שיש בעיה במזרקים
פותרים אותה ומחליפים שמן והשקט חוזר על כנו
ובתכלס עלות מנוע מפירוק/ייבוא לא מגיעה ל10000 ש"ח כולל התקנה והסכום הזה כבר מגולם במחיר הנמוך של הרכב
יש גם מקומות שיודעים לשפץ את המזרקים וניתן לקנות סט משופץ כולל התקנה בפחות מ2000 ש"ח
נכון אתה לוקח סיכון אבל הסיכון כבר מגולם במחיר הרכב
רוצה אוטו ללא סיכון?קנה היילקס עד 97 אתה תהנה בשטח ותקלל כל רגע על הכביש (שם תבלה בסוף רוב הזמן)והוא גם יהיה ישן יותר ויעלה הרבה יותר
כבר נאמר שאין ארוחות חינם !!!

יונתןמצפה
15-05-10, 11:53
סוזי סיכם יפה את מה שאני רמזתי עליו.
אני מסכים בהחלט עם כל מילה!
לגבי הייתרונות של הטרופר: הרכב מרווח יותר מכל המתחרים שלו (אולי למעט פטרול), כנסו למושב האחורי כשהכיסאות הקידמיים אחורה עד הסוף ותבינו, מנוע שקט, נעים וחזק להפליא! יציבות מדהימה בכביש, עבירות מרשימה לרכב מקורי לחלוטין (מוגבל החלקה) + מהלכי מתלה עצומים.
סוזי, אגב היילקס: גם ב- 90% מהמקומות בשטח כנראה שהטרופר יהיה יותר מהנה. מתלים מפנקים ותנוחת נהיגה מתאימה לשטח. ולא קרשים במקום מתלים ותנוחת נהיגה של פרייבט בהיילקס.
לא להאמין שהיום אני יכול למכור את הסמוראי ולקנות טרופר בלי להוסיף כמעט כסף....

אצלינו במשפחה היו מחשבות למכור את הטרופר (דיזל 2000 ידני- יחסית נדיר). אחרי שהבנו שבשביל לקנות רכב דומה בלי לחזור אחרוה ברמה נצטרך להוסיף כמעט 100,000 ש"ח (!!!), ירדנו מזה והרכב הזה פשוט משרת אותנו באופן יוצא מן הכלל!

סוזי המשתוללת
15-05-10, 12:22
גם בשטח רכב ספטני כמו היילקס יהיה חזק יותר בעיקר בשטחים טרשיים
בכל מקום שצריך כח /זריזות למשל בוץ /חול/דרדרות /שלג סביר להניח שיד הטרופר (או כל suv אחר לצורך העניין)תהיה על העליונה

-->