PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לפוראנר מחפש המלצות

dadi
14-05-10, 22:22
ערב טוב
אני מעוניין להחליף את הבולמים בראנר שלי ,רצתי לשמוע מבעלי פוראנרים(ולא רק)
מה מורכב אצלכם ? איזה בולם רך יחסית בכביש ויתן תמורה טובה בשטח
תודה מראש
דדי

tzagi
15-05-10, 08:59
"רך" ו "תמורה בשטח" הם בקצוות שונים של הספקטרום

לאיזה כיוון אתה מוכן להתפשר?

נדב42
15-05-10, 09:19
לא ציינת איזה סוג נסיעה חביב עליך בשטח, קשה לענות בלי זה ...
גם לא ציינת שנת ייצור של הרכב, אז קשה לדעת מה מתאים...

אם אתה בסה"כ נוסע עדין ומחפש נוחות עם יכולת לספוג באמפ אקראי בשטח בלי לחולל דרמות הרכב ובכיס, אני ממליץ על סדרת סנסה-טראק של מונרו. אלו בולמים שמשולב בהם גז ושמן כך שהם נוחים למדי (בזכות הגז) אך בעלי יכולת ספיגה ושיכוך גם בתנאים קשים יותר. אני אמנם הצלחתי לאחרונה להשמיד זוג כזה, אבל באמת בתנאים בלתי סבירים. הזמנתי במיוחד זוג כזה ובינתיים הרכבתי זוג קאיבה שהם סבירים וזולים.

המחיר לזוג קדמיים עבור הויטארה הוא בסביבות ה- 1000 ש"ח (קאיבה עלו 600 לזוג)

בהצלחה,

נדב.

ארז
15-05-10, 11:18
מנרו לסוגיו זו צוואת עופות דחוסה בצינור....

ל4ראנר יש כמה קיטים טובים בארץ TJM ואולדמן האוסטרלים נותנים את התוצאה הטובה ביותר מבחינת רכות,ריסון ויכולות שטח, באופן מפתיע הם עולים גם יותר ממנו ודומיו....
לקוני יש גם בולמים מעולים לרכב הזה.

dadi
15-05-10, 11:48
שוב שלום
הרכב נוסע ביום יום בכביש משו כמו 20 -30קמ ובסופי שבוע בשטח(שבילים,חולות,בוץ,ובשטח הררי שטח קל עד בינוני) לא אקסטרים ועבירות..
אני עדיין צריך להתפשר? בין נוחות יחסית בכביש לנוחות יחסית בשטח שאני נוסע?
הראנר שנת 96
כמה עולה היום סט של 4 בולמים אולדמן ? או של קוני ?
אם המונרו זוג ל1000 שווה להשקיע בבולם יותר איכותי ברכב שמטייל אחת לשבועיים בערך
בסופי שבוע..?
אני יצטרך להחליף את הקפיצים בעקבות החלפת בולמים(LOVELLSׂ)מאחורה?
נראה לי ש2" (75 ס"מ מהכנף לסוף הגאנט)
תודה על התגובות
דדי

ארז
15-05-10, 11:52
שווה או לא זה עניין שלך ושל מנהל הבנק שלך....
אולדמן/TJM וכו' עולים בסביבות ה850 ש"ח לבולם לפני מע"מ והתקנה, כמו שכתבתי כבר ,יקרים יותר מהמונרו ולא סתם, על איכות משלמים...
אתה לא מתפשר, בולמים אכותיים לא גורמים לרכב להיות פחות נוח על הכביש, בדרך כלל ההפך הוא הנכון והרכב מרוסן טוב בהרבה ונוח בהרבה.
אין לך צורך להחליף את הקפיצים האחוריים בהנחה שהם תקינים.

dadi
15-05-10, 11:59
תודה על התגובה המהירה
שיהיה המשך קסום...

אופיר נדיר
17-05-10, 16:25
אצלי מותקנים זוג קוני heavy duty מאחור וראנצ'ו 5000 מלפנים. לא הטופ של הטופ אבל עושים את העבודה טוב מאוד. גם העלות שפוייה. מייעץ לך לקנות באי-ביי. המחירים זולים בעשרות אחוזים ממה ששמעת כאן בארץ. אתה רק צריך להתמודד עם המשלוחה. או שחבר מביא לך או שאתה שולח בדואר ומשלם כמה גרושים למכס. זה עדיין ייצא יותר זול מכל מה ששמעתי בשרשור הזה.

dadi
17-05-10, 20:52
אצלי מותקנים זוג קוני heavy duty מאחור וראנצ'ו 5000 מלפנים. לא הטופ של הטופ אבל עושים את העבודה טוב מאוד. גם העלות שפוייה. מייעץ לך לקנות באי-ביי. המחירים זולים בעשרות אחוזים ממה ששמעת כאן בארץ. אתה רק צריך להתמודד עם המשלוחה. או שחבר מביא לך או שאתה שולח בדואר ומשלם כמה גרושים למכס. זה עדיין ייצא יותר זול מכל מה ששמעתי בשרשור הזה.
ואין בעיה להזמין בולמים מ"חול"
פעם שמעתי שיש בעיה להביא בולמים במשלוח ?
דווקא חבר מגיע לבקר מארצות הברית עוד חודשיים השאלה אם אפשרי להעלות בולמים למטוס?
לא מחפש לסבך אותו או להגניב אותם מדבר על אופן חוקי זה אפשרי?

אופיר נדיר
17-05-10, 21:38
אני לא עורך דין ולא מכיר את החוק. עברתי איתם ביד במסלול הירוק ואף אחד לא שאל שום שאלה. הם בדר"כ ארוזים בקרטון צר וארוך כך שזה יכול להיות בעיה להכניס אותם לתיק.

אני מניח שהחוק דורש שתעבור במסלול האדום ותצהיר על זה. תדאג שעותק של חשבונית הקנייה יהיה אצל החבר ביד. אם אתה רוצה להיות ממש קדוש תבדוק באתר של המכס או שתתקשר ותשאל אותם מה הפרוצדורה החוקית.

לחילופין, יש חברות שעוסקות בשילוח מארה"ב ודואגות למכס ולשאר הפרוצדורות. תבדוק את http://www.ushops.co.il/. זו לא המלצה. לא עבדתי איתם מעולם ויש גם מתחרים. 5 דקות על גוגל יתנו לך את כל המידע שאתה צריך.

-->