PDA

צפייה בגרסה מלאה : שווי שוק של פראדו 99

עוזי5555
16-05-10, 14:29
מישהו יודע אם יש "שוק" לפראדו 99???

נצא מנקודת הנחה שהרכב ללא תאונות, יחסית שמור עם בערך 200000 ק"מ ,ללא שיפורים אבל יפה חיצונית , יד 4 כמה צריך לעלות רכב מהסוג הנ"ל ...ולא אני לא מתכוון למחירון...ולא אני לא מתכוון לכאלו שרוצים למכור ולא מצליחים בגלל שהם דורשים יחסית גבוה..

אני מתכוון למחיר שבאמת הרכב הזה נסחר..

guy_1
16-05-10, 21:38
מניסיוני (חיפושים של 3 חודשים לפני כחצי שנה) מחירון יד2 משקף את מחירי המכוניות ואף למעלה מכך (מכוניות נעלמו במחיר גבוה מהמחירון תוך יום אחד במרכז הארץ).
לבסוף רכשתי בסביבות מחיר המחירון רכב עם פחות ידים אולם עם קילומטראז' גבוה יותר. תוך ארבע שעות מפרסום המודעה (אני די בטוח שהרכב לא היה נשאר עוד שעתיים-שלוש - וזו הסיבה למחירים המעט "מופרעים").

האם עשיתי עיסקה טובה ? - זמנים יגידו
האם היו חלופות כלכליות יותר בכלי רכב מקבילים ? - בהחלט כן

מילת אזהרה אחת - נתקלתי לא פעם בבעיות אמינות הקילומטראז' (למעשה לא מצאתי מודל 99' עם פחות מ200 א' ק"מ שגם התרשמתי מאמינות המוכר - יתכן שהיו אולם הם נעלמו טרם הספקתי לבחון אותם).

גיא

עוזי5555
16-05-10, 22:07
מניסיוני (חיפושים של 3 חודשים לפני כחצי שנה) מחירון יד2 משקף את מחירי המכוניות ואף למעלה מכך (מכוניות נעלמו במחיר גבוה מהמחירון תוך יום אחד במרכז הארץ).
לבסוף רכשתי בסביבות מחיר המחירון רכב עם פחות ידים אולם עם קילומטראז' גבוה יותר. תוך ארבע שעות מפרסום המודעה (אני די בטוח שהרכב לא היה נשאר עוד שעתיים-שלוש - וזו הסיבה למחירים המעט "מופרעים").

האם עשיתי עיסקה טובה ? - זמנים יגידו
האם היו חלופות כלכליות יותר בכלי רכב מקבילים ? - בהחלט כן

מילת אזהרה אחת - נתקלתי לא פעם בבעיות אמינות הקילומטראז' (למעשה לא מצאתי מודל 99' עם פחות מ200 א' ק"מ שגם התרשמתי מאמינות המוכר - יתכן שהיו אולם הם נעלמו טרם הספקתי לבחון אותם).

גיא

תודה על התשובה...

אני פשוט רוצה לקנות רכב נוסף שישמש אותי רק לטיולים ארוכים..אין לי לחץ של זמן..לכן אני רוצה לעשות את העסקה האולטמטיבית מבחינה כלכלית מבחינתי כמובן...8-)

guy_1
17-05-10, 09:44
[quote=guy_1;313343]חיפושים של 3 חודשים לפני כחצי שנה........

בהצלחה!

joconto
17-05-10, 13:54
פראדו 99 עולה כיום בין 70 ל 75K שח לארוך, 65-70 לקצר, למה ? כי זה רכב השטח הכי טוב שתוכל למצוא בשנתון הזה (בשקלול אמינות, עבירות, נוחות, כוח מנוע, מראה וכו).
צריך להמתין להזדמנות (מניסיון), פשוט לשבת על יד2 ולהגיב מהר. מבחינת קילומטראז אל תצפה לפחות מ 250K (פחות מזה תחשוד, או תבדוק טוב טוב במידה ויש מוסך שטיפל ומכיר את הרכב).
שווה לשלם מעט יותר בשביל רכב מטופל, שמור וממוכר אמין, כי אם תיפול על אקזמפלר מתוחזק לא צריך להשקיע יותר מטיפולים שוטפים.

ron_gal
20-05-10, 08:32
כבעליו של 99 ארוך,

משופר ומתוחזק למשעי.

היו לי כבר שני קונים שרצו לתת 85, אחרי שכלול של כל האלטרנטיבות נישארתי עם הפראדו שלי.

את המסקנות תסיק לבד.

רון.

שחר 9
20-05-10, 19:21
לפני כשלושה חודשים קניתי שנת 2000 אחרי הרבה מאד חיפושים .
לא האמנתי כמה הרכב הזה מבוקש ...
לאחר חיפושים רבים מצאתי אחד סטנדרטי לחלוטין עם קילומטראז' נמוך מאד שטופל רק בחברה .
כמובן ששילמתי כמו ילד טוב 7 מעל המחירון של יצחק לוי זה היה עדין פחות ממחירון יד 2 .

הרכב הזה אם הוא במצב טוב שווה כל שקל ,
יש הרבה נבלות שחוטות בשוק צריך להיות זהיר.

בהצלחה.

dekoran
20-05-10, 21:06
שווי השוק נקבע רק על ידי הקונה
אם הוא מוכן לשלם את המחיר המבוקש
בכדי להנות מפראדו.:rolleyes:

mi88
20-05-10, 22:13
סליחה על ההתערבות

על רכב 99 לשלם 80000 ועוד עם 25000000000000000000000 קילומטר

אבל שמור, אין בלאי אחרי עשר שנים, ומאות אלפי קילומטרים

נו טוב דעתי היא שפריירים לא מתים אלא,מתחלפים.

אה אבל זה טיוטא, עשוי זהב. הפח שלו לא מעלה חלודה, טוב הרעיון מובן

משה

פלג_
21-05-10, 00:26
סליחה על ההתערבות

משה

אני עם היילקס שנת 99 שמורה במצב מדהים.
ומפחינתי זה בדיוק כמו לנסוע עם אוטו בין שנתיים-שלוש.
השנתון ממש לא מדבר אליי, אני קונה את האוטו בשבילי, לא בשביל אף אחד אחר.
(ואגב אין לי עוד חלודה)

אחרי 10 שנים אולי היה לך מייסבים גמורים, בולג'נטים חורקים.
לדעתי זה עדיין עדיף מתקלות מחשב מחורבנות שאתה לא יודע איך יוצאים מהם, או איזה מערכת בקרת אחיזה שרק למצוא את התקלה עולה לך כמו חצי מנוע.

ולא אני לא מדבר רק על טויוטה, אני מדבר על רוב המכוניות, רוב החברות!
שלא תגידו שאני מאילו שתומכים בטויוטה (למרות שאני כן, מה לעשות לקוח מרוצה)

כל אחד יעשה את מה שהוא חושב.
אני לא רואה בעייה לשלם מחיר כזה על אוטו שהוא מוצלח, גם אם הוא בין 15 שנה.
אני עושה את החשבון שלי, ואם מתאים לי המחיר אני משלם.
ולא מעניין אותי כמה זה היה יותר מהמחירון. ( שגם הוא איזה נוסחה באקסל).

כל אחד והגישה שלו;)
לילה טוב
פלג_

עמיחי_פסים
21-05-10, 03:11
הרכבים האלו מבוקשים מידי.
אני חיפשתי 3-4 חודשים, כל רכב נורמאלי בשנתונים 99-02 נחטף תוך דקות.
אני לא מגזים, אנשים ביקשו 20-30 מעל לוי יצחק וקיבלו בלי להניד עפעף.
ראיתי כמה רכבים שהרגישו לי מסריח, ועדיין ביקשו 20K מעל מחירון.
בסוף מצאתי רכב עם קילומטרז' גבוה, אבל מרגיש לי תענוג, ועדיין שילמתי מעל המחירון.
העניין הוא שהמנועים האלו יכולים לסוע גם מיליון קילומטר(ראיתי כאלו באוסטרליה).
בהצלחה

ניר ל
21-05-10, 08:03
כל רכב הוא הרכב הכי מבוקש, עד שאתה מחליט למכור אותו...

barak4*4
21-05-10, 08:58
הרכבים האלו מבוקשים מידי.
אני לא מגזים, אנשים ביקשו 20-30 מעל לוי יצחק וקיבלו בלי להניד עפעף.
בסוף מצאתי רכב עם קילומטרז' גבוה, אבל מרגיש לי תענוג, ועדיין שילמתי מעל המחירון.
העניין הוא שהמנועים האלו יכולים לסוע גם מיליון קילומטר(ראיתי כאלו באוסטרליה).
בהצלחה

פראדו אמרת?
נשמע לי מוכר...
זה שבאוסטרליה וניו זילנד קונות אותו אימהות בשביל להסיע את הילדודס לגן?
זה הצר והגבוה שחי על המוניטין של השם לנד קרוזר?
זה עם ה-4X4 הקבוע? זה שאוהב לבלות יותר זמן על הגג מאשר על הצמיגים?
זה החביב על הבאסטונרים בגוש דן?
זה שדורס בחורות צעירות על מעברי חציה, בעודו נהוג על ידי פושעים סוג ז'?

אה... כן... פראדו...
עכשיו נזכרתי מה זה.

כן, כן, בצפון טימבקטו הם עושים 8 מיליון ק"מ בשקט.
שמעתי שמועה זדונית על פראדו אחד, עם 7 מיליון קילומטרים, שהחל לצרוך 10 גרם שמן בין טיפולים. מנכ"ל טויוטה שוקל להתאבד בגלל הרכב הספציפי הזה.

העיקר להרגיש שלא יצאת פראייר כששילמת הון תועפות מעל מחירון.

:rolleyes:

שווה בטח שווה 30 מעל מחירון, "אפילו בלי להניד עפעף".

פלג_
21-05-10, 14:41
מי שעושה חישוב, רק מה הצד השני מרוויח ( קיבל מעל מחירון, לא קיבל)
מתיד ירגיש פרייר, כל החיים.

תעשה את החישוב שלך!!
אם המחיר מפחינתך שווה אז גם אם המחירון היה 10 אלף שקל, אין לזה שום משמעות!!!

אתה לא מרגיש פרייר לקנות היום מגרש של באזור השרון ב 6 מליון שקל? הרי פעם התושבים האילו היו מקבלים את המגרשים האילו בגרושים.

חומר למחשבה.
פלג_

ד ו ר ו ן
21-05-10, 15:06
ברק,
הוא מתכוון לרכב שנקרא במחוזותיך לנדקורזר 90.

השם פראדו הוצמד לדגמים שונים בשנתונים שונים במקומות שנוים.

ניר ל
22-05-10, 09:44
פראדו (99-2002) הוא רכב טוב אין לי ספק, אין לי ספק שבטיפול מסור יעבור מאות אלפי ק"מ על המכלולים המקוריים שלו, קרי מנוע וגיר, הוא גם נשמר טוב חיצונית.

אבל כשאני קונה רכב בן 11 עם 300 אלף ק"מ אחרי 4 ידיים, מאיפה לי לדעת איך טופל ומה עבר,
יש לי מצב לראות הסטוריית טיפולים מלאה ? לדעת אם הרכב לא עבר טביעה/ טראומה אחרת/ זיוף / החלפת מכלולים. מה מצב הפנים שלו כמה הוא בלוי , כמה הפלסטיקה שלמה.
כשקונים רכב שטח, בגיל כזה צריכים לקחת בחשבון החלפת צמיגים (עד 4000 ש"ח), החלפת מצבר (1000), החלפת בולמים וקפיצים, אולי גם מיגונים (10,000 ), כל דבר קטן מהווה אחוז ניכר משווי הרכב, דווקא כאן יש חשיבות גבוהה לרכב מושקע. אז להוציא 100K על רכב בן 11 כי הוא מבוקש ..., כנראה שיצאתי בזול.

barak4*4
22-05-10, 09:58
ברק,
הוא מתכוון לרכב שנקרא במחוזותיך לנדקורזר 90.
השם פראדו הוצמד לדגמים שונים בשנתונים שונים במקומות שנוים.

תודה דורון, אני יודע בדיוק באיזה רכב מדובר, נו, ההוא ... טוחן הדיפרנציאלים....
כן, "לאנד-קרוזר פראדו" בישראל.

אני חי 10 חודשים מהשנה מעבר לים וחודשיים מהשנה בישראל, מספיק בשביל להיות מחובר.

זה עדיין לא משנה מאומה ממה שרשמתי.

עוד "מפלצת מוצצת", אבל יש עליה את הלוגו האגדי TOYOTA, אז כנראה שיש לה כוחות על לפחות כמו של איירון מאן.

"איירון מאן" אמרתם?!
שווה לפחות עוד 40K במחירון וכל זאת "מבלי להניד עפעף".
:twisted: :twisted: :twisted:

elro
22-05-10, 11:11
סליחה על ההתערבות

משה

מה הקשר???

יש דברים שקובעים מחיר, חלקם יכולים להיות מקובלים וחלקם פחות, אבל המחיר הנקבע משתנה מרכב לרכב.
ישנו את המחירון, יש את כוח השוק, יש את רצון המוכר, יש את סחירות הרכב, יש מצב הרכב, יש את "נדירות" הרכב ועוד.
זה שמשלמים X כסף על רכב אחד לא אומר שזה מה שתשלם על רכב מסוג אחר משנתון יותר גבוה, עם פחות ידיים ועם פחות קילומטראז'.

ו.. כן, אני אחד מאותם פראיירים ששילם על רכב מודל 98 עם 290,000 ק"מ 100,000 ש"ח, לטעמי האישי זה מחיר מופקע בעליל, אבל לא הייתי מוצא את מה שחיפשתי במחיר יותר נמוך.

שחר 9
22-05-10, 12:55
תודה דורון, אני יודע בדיוק באיזה רכב מדובר, נו, ההוא ... טוחן הדיפרנציאלים....
כן, "לאנד-קרוזר פראדו" בישראל.

אני חי 10 חודשים מהשנה מעבר לים וחודשיים מהשנה בישראל, מספיק בשביל להיות מחובר.

זה עדיין לא משנה מאומה ממה שרשמתי.

עוד "מפלצת מוצצת", אבל יש עליה את הלוגו האגדי TOYOTA, אז כנראה שיש לה כוחות על לפחות כמו של איירון מאן.

"איירון מאן" אמרתם?!
שווה לפחות עוד 40K במחירון וכל זאת "מבלי להניד עפעף".
:twisted: :twisted: :twisted:

ברק , אתה מדבר שטויות ברוטב ...... וכנראה זה בגלל שעוד לא התרגלת לשתות כל היום בירה !!!
ראשית ,אתה לא חי בישראל (גם לא חודשיים בשנה*) . נקודה . אתה בא לביקור חודשיים בשנה !!!
זה רק למען הסדר הטוב, אבל זה לא הדיון רק כמו שאתה לא מדייק בהגדרות האלה אתה גם לא מדייק בהגדרות העיניניות של הדיון.

הפראדו הוא לא מפלצת מוצצת כהגדרתה ,
נהפכו הוא רכב חסין ועמיד עם אמינות טובה מאד בעיקר בגלל פשטותו.
רכב לא הופך להיות מבוקש בגלל אגדות ,
רכב הופך להיות מבוקש בגלל שהוכיח את עצמו ונהיה מבוקש כי יש שמוכנים לשלם עבורו.
הפראדו בהחלט הוכיח את עצמו בעשר השנים האחרונות וקנה לעצמו את המחיר שמבקשים עבורו.
מי שמבין מוכן לשלם את המחיר (המופקע) הזה,(אפשר לומר את אותו הדבר על אנטריקוט מיושן מהקצב או קפוא בקלקר מהסופרמרקט)
מי שאינו מבין יעדיף ללכת על טרופר עם 5 שנים קדימה וערכת פינוקים עדיפה , אבל ברור לנו לאן הוא יגיע עם הטרופר (בעיקר לUMIׂ) כי התקלות יהיו כ"כ כבדות שרק המוסך המרכזי יצליח לפתור אותם .

לא ראיתי פראדו מתהפכים יותר מכל רכב אחר ...
לא ראיתי גם באוסטרליה אמהות קונות פראדו כדי להסיע את הילדים לגן (הם מעדיפות הולדן)
הרכב שדרס את הנערה המסכנה במעבר חציה לא היה פראדו אלא לנדקרוזר של באסטיונר מהשוק .....

בקיצור תפסיק לקשקש , דבר לעניין , מטרת הדיון להיות מענין ואינפורמטיבי .

וכן מחירי הפראדו הם מופקעים ,לא הגיונים ,והם לא בהכרח הבחירה הכי טובה אבל למי שמשלם את המחיר המופקע הם הבחירה האלוטימטיבית .

ואולי הבירה היא פתרון עדיף מלדבר לענין .........

יונתןמצפה
22-05-10, 13:56
אבל ברור לנו לאן הוא יגיע עם הטרופר (בעיקר לUMIׂ) כי התקלות יהיו כ"כ כבדות שרק המוסך המרכזי יצליח לפתור אותם .

ועדיין, אחרי שיוסיף את מחיר המנוע למחיר קניית הרכב, הוא יהיה יותר זול ונוח מהפראדו!

ולא לכל הטרופרים הולך מנוע, וגם לא לכל הפראדואים המנוע מחזיק לנצח.
(אתה לא באמת רוצה לחשב את הפרש העלות של קניית פראדו + החלפת המנוע שלו למחיר של קניית טרופר שהמנוע שלו מחזיק. בהפרש המחיר אתה יכול לקנות היום את הרכב של elro...)

סוזי המשתוללת
22-05-10, 15:05
שחר
אתה הוא זה שמדבר שטויות !!
בוא נדבר קצת תכלס אוקי ?
מנוע נכון שלטרופר יש בעיות במנוע אבל שלא תחשוב שהפרדואים חפים מאותן הבעיות (למעט בעיית המזרקים בטרופר שממנה התחיל הכל)
בפרדו 99-2001 ראשי מנוע הולכים כמו לחמניות - תבדוק אותי
כמה פרדואים מחליפים ביצים קדמיות מול טרופרים ?
איזה סרן אחורי יש בפרדו (טויוטה 8 אינטש ) איזה בטרופר ?(איסוזו 9.6 טאינטש)
אילו ציריות ? טיוטה = 1.3 אינטש איסוזו 1.5 אינטש (מקביל לדאנה 60-70 ושות)
כמה מוטות רדיוס אחוריים עליונים נשברים בפרדו מוגבה ? המון כמה בטרופר 0
כמה טרנספרים נשברים בפרדו ? וכמה בטרופר ?
ועוד לא הגענו לזה שכמות הטרופר שנמכרו בארץ עולה עשרות מונים על הפרדואים באותן שנים
ועוד אנקדוטה קטנה
בגלל שמנוע הדיזל של הפרדו עם הספק נמוך יחסית באותן שנים על מנת להגיע לביצועים סבירים הוא מגיע עם יחס העברה קצר מאחיו החדש יותר
בגלל זה באותם תנאי נסיעה הוא משיג תצרוכת דלק כמעט זהה לטרופר בנזין שלי (7.1 מול 7.5)
והטרופר בנזין כבר שקט בהרבה ואמין לעין ארוך משני הדיזלים)ובתקציב של הפרדו אפשר לנעול ולשפר אותו עד הגג והוא גם יהיה חדש יותר
אגב אם תשווה את איכות הבנייה של תא הנוסעים תקבל עוד כמה תובנות

זה על רגל אחת:mrgreen:

אגב
המקום האחרון שהייתי הולך לטפל בטרופר עם בעיות זה umi
הכל בגלל טמטום של לקוחות שמוכנים בשביל כאילו אחריות לשלם פי ארבע על כל טיפול תיקון אחר
לקוח עם שכל שקונה טרופר דיזל בזול בהפשרש התיקונים יוכל לחסוך ליום הסגריר שבו ייגרם נזק למנוע !!!

erez_matas
22-05-10, 17:54
ועדיין, אחרי שיוסיף את מחיר המנוע למחיר קניית הרכב, הוא יהיה יותר זול ונוח מהפראדו!

ולא לכל הטרופרים הולך מנוע, וגם לא לכל הפראדואים המנוע מחזיק לנצח.
(אתה לא באמת רוצה לחשב את הפרש העלות של קניית פראדו + החלפת המנוע שלו למחיר של קניית טרופר שהמנוע שלו מחזיק. בהפרש המחיר אתה יכול לקנות היום את הרכב של elro...)
אני לא מכיר טרופר דיזל מ- 99 ומעלה שלא עשה מנוע/ראש מנוע/אינג'קטורים ועוד...(ואני מכיר הרבה בעלי טרופר) יותר נוח מפראדו??? מאיפה ההמצאה הזאת נהגת או נסעת בפראדו??
אין ספק שהמחירים של הטרופר מפתים ומקבלים הרבה תמורה עבור מעט כסף אבל לבצע השוואת אמינות בין השניים זה באמת מצחיק... ואין בכלל לדבר על השוואה ביכולת השטח הטיוטה עם נעילות דיפרנציאל וזויות מרכב טובות יותר, על מנת להוציא יכולות שטח כאלו בטרופר צריך להשקיע הרבה כסף בנעילת דיפרנציאל וסט בולמים וקפיצים להגבהת הרכב...

סוזי המשתוללת
22-05-10, 19:01
ארז
את ההגדות /אגדות אתה יכול לספר לאחרים
כן אני נהגתי על שניהם ואף על הרבה אחרים !!
אתה יכול לשאול כאן את חסיד אומות הטויוטה רון גל שכאן מתחסד בשביל לשמור על ערך הרכב שלו כשבפועל חיפש כבר פעמיים ראשי מנוע ופעמיים דיפרנציאל קדמי +דיפרנציאל מרכזי לחבר שלו ולעצמו כשהמשפט של רון גל ואני מצטט "אפילו הדיסקברי היה הרבה יותר אמין" או " בכל השנים עם הדיסקברי לא השקעתי כמו שהשקעתי בכמה חדשים עם הפראדו"
אגב חבר שלו התייאש אחרי שני הדיפרנציאלים ומכר את האוטו !!!
או תשאלו את זה שהתקשר אליי האם אני יודע איפה יש דיפרנציאל אחורי של פראדו ביחס 4.1
(השם שמור במערכת)
או תשאלו את אלו שמטיילים איתי ושומרים את הפראדואים שלהם בנפטלין כי התיקונים פשוט יקרים מדי
ואי אפשר באמת להנות מהרכב כמו שרוצים אז הם נוסעים לדרום בסיקס וסובלים כל הדרך ואת הפראדו משאירים לאישה :mrgreen:

סוזי המשתוללת
22-05-10, 19:02
אני לא מכיר טרופר דיזל מ- 99 ומעלה שלא עשה מנוע/ראש מנוע/אינג'קטורים ועוד...(ואני מכיר הרבה בעלי טרופר) יותר נוח מפראדו??? מאיפה ההמצאה הזאת נהגת או נסעת בפראדו??
אין ספק שהמחירים של הטרופר מפתים ומקבלים הרבה תמורה עבור מעט כסף אבל לבצע השוואת אמינות בין השניים זה באמת מצחיק... ואין בכלל לדבר על השוואה ביכולת השטח הטיוטה עם נעילות דיפרנציאל וזויות מרכב טובות יותר, על מנת להוציא יכולות שטח כאלו בטרופר צריך להשקיע הרבה כסף בנעילת דיפרנציאל וסט בולמים וקפיצים להגבהת הרכב...

אתה רוצה לעשות חשבון אמיתי?
אתה מוצא טרופר דיזל חדש יותר וחזק יותר מהפרדו ובהפרש הכסף שם שתי נעילות - לא אחת ולגבי זויות מרכב אתה מוזמן לבדוק את עצמך שוב

אגב זה לא אומר כלום לגבי העובדה שהפרדו בטוח יותר בכביש בגלל ההנעה הכפולה ובגלל ההגה היותר מדוייק שלו אבל גם אם הוא ממש יתאמץ הוא לא יגיע למהלכי המתלה הבסיסים של הטרופר (לפחות מאחור )

יונתןמצפה
22-05-10, 21:06
אני לא מכיר טרופר דיזל מ- 99 ומעלה שלא עשה מנוע/ראש מנוע/אינג'קטורים ועוד...
אני מכיר. לא רציתי להגיד כדי לא לפתוח פה, אבל לנו יש טרופר 2000 שלא עשה מנוע/ראש מנוע, עם כמעט 300K ק"מ.

יותר נוח מפראדו??? מאיפה ההמצאה הזאת נהגת או נסעת בפראדו??
כן. גם נהגתי, גם נסעתי מקדימה, וגם מאחורה. בשטח המתלים של הטרופר עדיפים לטעמי. ואין מה להשוות את מרווח הרגליים של הנוסע מאחורה. בטרופר המקום פשוט לא נגמר.

לגבי האמינות הכללית סוזי דיבר. לגבי יכולת עבירות, לא כתבתי שהוא בכרח עדיף על הפראדו, אבל טרופר מוגבה ללא נעילת דיפרנציאל (מוגבל החלקה כסטנדרט) הוא רכב עם יכולות עבירות מרשימות. מהלכי המתלה שלו נותנים לו עדיפות בהרבה מצבים שבהם הפראדו זקוק לנעילה.

לפי מה שאתה כותב לא באמת נהגת בטרופר...

ואולי כדאי להחזיר עכשיו את הדיון לנושא השרשור.

guy_1
22-05-10, 23:01
לאור ההתיחסויות לעניין הפראיירים - לצערי כולנו פראיירים משלמים על פראדו 2000 או פאג'רו 2002 מחיר של RUBICON חדש בארה"ב. משלמים 120א' ש"ח על עגלות משפחתיות שעולות בחו"ל שליש מחיר (לפראיירים של חו"ל). משלמים על רכב ארופאי אותו מחיר ששילמנו לפני חצי שנה - למרות שליבואן זה עולה בשקלים 15-20 אחוז פחות. אז כן, אם אנו רוצים או לא כולנו פראיירים. אולם את זה כולנו יודעים וככל הנראה נמשיך להיות כאלה גם בלי לרכוש פראדו-ים במחירים מטורפים.

ועניינית לעניין השרשור : מחיר השוק של הפראדו גבוה מכל מתחריו זו העובדה היחידה אותה ניתן להציג ללא ויכוח.
יחד עם זאת במידה ורמות המחיר ימשיכו להיות דומות באופן יחסי גם בעתיד עדיין הוא יהווה קניה עדיפה על כל המתחרים ולו מהסיבה הפשוטה - רובנו גם מוכרים את המכוניות לאחר שנתיים/שלוש/ארבע ולכן למחיר המכירה משקל משמעותי לא פחות ממחיר הרכישה בשיקול הכלכלי הכולל. גם אם הרכבים שווים מבחינת ביצועים/עבירות/תחזוקה/אמינות מחיר קניה גבוה יותר לא הופך את הרכב לכדאי פחות.
ולכן לפותח השירשור - אם החלטת כי הפראדו הוא הרכב, לאחר שקלול כל הגורמים הרלוונטיים המשך לחפש, קנה אחד ותקווה שמחירי המכוניות המשומשות לא יקרסו משמעותית בזמן שתחזיק בו (זהו למעשה הסיכון הכלכלי האמיתי היחיד לעומת החלופות).

גיא

שחר 9
23-05-10, 00:38
שחר
אתה הוא זה שמדבר שטויות !!
בוא נדבר קצת תכלס אוקי ?
מנוע נכון שלטרופר יש בעיות במנוע אבל שלא תחשוב שהפרדואים חפים מאותן הבעיות (למעט בעיית המזרקים בטרופר שממנה התחיל הכל)
בפרדו 99-2001 ראשי מנוע הולכים כמו לחמניות - תבדוק אותי
כמה פרדואים מחליפים ביצים קדמיות מול טרופרים ?
איזה סרן אחורי יש בפרדו (טויוטה 8 אינטש ) איזה בטרופר ?(איסוזו 9.6 טאינטש)
אילו ציריות ? טיוטה = 1.3 אינטש איסוזו 1.5 אינטש (מקביל לדאנה 60-70 ושות)
כמה מוטות רדיוס אחוריים עליונים נשברים בפרדו מוגבה ? המון כמה בטרופר 0
כמה טרנספרים נשברים בפרדו ? וכמה בטרופר ?
ועוד לא הגענו לזה שכמות הטרופר שנמכרו בארץ עולה עשרות מונים על הפרדואים באותן שנים
ועוד אנקדוטה קטנה
בגלל שמנוע הדיזל של הפרדו עם הספק נמוך יחסית באותן שנים על מנת להגיע לביצועים סבירים הוא מגיע עם יחס העברה קצר מאחיו החדש יותר
בגלל זה באותם תנאי נסיעה הוא משיג תצרוכת דלק כמעט זהה לטרופר בנזין שלי (7.1 מול 7.5)
והטרופר בנזין כבר שקט בהרבה ואמין לעין ארוך משני הדיזלים)ובתקציב של הפרדו אפשר לנעול ולשפר אותו עד הגג והוא גם יהיה חדש יותר
אגב אם תשווה את איכות הבנייה של תא הנוסעים תקבל עוד כמה תובנות

זה על רגל אחת:mrgreen:

אגב
המקום האחרון שהייתי הולך לטפל בטרופר עם בעיות זה umi
הכל בגלל טמטום של לקוחות שמוכנים בשביל כאילו אחריות לשלם פי ארבע על כל טיפול תיקון אחר
לקוח עם שכל שקונה טרופר דיזל בזול בהפשרש התיקונים יוכל לחסוך ליום הסגריר שבו ייגרם נזק למנוע !!!

רוצה תכלס בוא נדבר .............
לצורך הדיון אני לא חיית שטח , אני נהג ישראלי ממוצע 95% מהזמן על הכביש , מעט בשטח וגם אז רק שבילים ודרכים ברמה בינונית מינוס בקיצור חנון שלא גורס סלעים ולא שותה בוץ כל שבת !!
הרי זה 70-80 אחוז מבעלי הרכבים האלה ...

ועכשיו נתחיל לדבר תכלס ,
מי נמצא יותר במוסך?
מי משלם יותר בסוף החודש?
כמה ריקולים היו לפראדו ?
כמה ריקולים היו לטרופר?
כמה תקלות סדרטיות היו לטרופר בלי ריקולים ?
כמה צריך להשיקע על טרופר בסיסי כדי לקבל קצת שטח ?
כמה צריך להשקיע בפראדו כדי לקבל את אותו השטח?
מה מדד האחיזה של טרופר מול פראדו? (אתה כבר ענית)

מה אתה מדבר על שבירת דיפ' וטרנספרים ? הרי ב90% אלו שבירות של נהיגה פראית וחסרת זהירות עם רכב בסיסי
כדי להשוות בין שני הרכבים צריך להסתכל על שניהם במצבם הבסיסי ולהשוות עגבניות לעגבניות !!

אני מכיר המון טרופרים דיזל (הבנזין זה עולם אחר) של מצליחים להתנתק מהמוסך כי תקלה רודפת תקלה , מחשב ,אינגקטורים,גיר ואף פעם לא בדיוק יודעים להגיד מה התקלה ....

אין לי אישית מספיק זמן את הפראדו ! אבל ישנם כמה פראדואים שאני מכיר שנים, ואצל נהגים רגועים כרכב טיולים ברמה בינונית וסבירה ללא שיפורים מרחיקי לכת הוא עושה את העבודה כבר 10 שנים עם תחזוקה שוטפת בלבד!!!!!
טרופר דיזל כזה עוד לא שמעתי ומצאתי ,כי פשוט אין !!

אני לא מדבר כאן על רכבי שטח לזחילות סלעים ,מעלות ,ומעברי ביצות בתצורתו הבסיסית - מי שירצה להפוך את רכבו לכזה באמצעות שיפורים ותוספות גם פה ימצא עדיפות גדולה לפראדו בתוצאה הסופית !!!!

barak4*4
23-05-10, 00:56
נראה שזה הפך להיות דיון מאוד אמוציונאלי, שדרך להרבה אנשים על היבלות.

אנחנו בענייני עובדות, אז אנסה להגיב ענינית לכמה נושאים, רוב ההערות בטקסט המקור.

בהערת ביניים, למרות שאני לא לוקח שום דבר אישית ובטח שלא על ידי מישהו שמתחבא מאחורי המקלדת ומשתלח באנשים אותם הוא לא מכיר, מילה אישית לך שחר 9.
אתה גס רוח, צא ולמד תרבות דיון, הלכות ונימוסים בסיסיים שבין אדם לחברו.
לא אמשיך, היות וזה לא ג'יפטריפ פה, אבל רמתך לא רחוקה ממה שמקובל שם בצהוב.

ברק , אתה מדבר שטויות ברוטב ...... וכנראה זה בגלל שעוד לא התרגלת לשתות כל היום בירה !!!
אבל למה אתה צועק (פרוש: 3 סימני קריאה ברצף פרושם צעקות). אגב, נראה לי שנתפסה לך המקלדת, מקש הנקודה ממשיך ללא הסבר תחבירי מובן.
בירה? למה לשתות כל היום בירה?
רוטב? בקרב משפחתך וחבריך, באיזה רוטב מומלץ להשתמש כשמגישים שטויות? אגב הרוטב צריך להיות חם או קר?

ראשית ,אתה לא חי בישראל (גם לא חודשיים בשנה*) . נקודה . אתה בא לביקור חודשיים בשנה !!!
שוב, למה אתה צועק? או שגם מקש סימן הקריאה נתפס לך?
תודה לך שהגדרת לי את חיי. אני רגוע, עכשיו אני יודע איפה אני מבקר ואיפה אני עובד. איזו קביעה עובדתית, אין ספק שהשימוש במילה"נקודה" הוסיף לעוצמתיות המשפט שלך (אגב, תחבירית אתה שוב כותב ג'יבריש).
אתה מכיר אותי בכלל? אתה יודע מה אני עושה בארץ או מחוצה לה?
אתה יודע איפה אני עובד, משלם מיסים, ביטוח לאומי, עושה מילואים או כל דבר אחר?

זה רק למען הסדר הטוב, אבל זה לא הדיון רק כמו שאתה לא מדייק בהגדרות האלה אתה גם לא מדייק בהגדרות העיניניות של הדיון.

הפראדו הוא לא מפלצת מוצצת כהגדרתה ,
נהפכו הוא רכב חסין ועמיד עם אמינות טובה מאד בעיקר בגלל פשטותו.
לא ולא. סוזי כבר העמיד אותך על טעותך, אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך.
הוא לא פשוט בכלל, הוא די מורכב. מדד אמפירי לאמינות עוד לא ראיתי עד היום, אז כמו שאומר דרור, אין כזו הגדרה "רכב אמין" יש אגדות (לטוב ולרע).

רכב לא הופך להיות מבוקש בגלל אגדות
רכב הופך להיות מבוקש בגלל שהוכיח את עצמו ונהיה מבוקש כי יש שמוכנים לשלם עבורו.
סובארו לאונה בשנות השמונים, מיצובישי לאנסר בשנות התשעים, יונדאי אקסנט בתחילת שנות האלפיים, אלו מכוניות טובות? לא, אלו מכוניות בינוניות שבעקבות תסביך העדר הפכו למאוד מבוקשות בזמנן ונסחרו בעשרות אחוזים מעל למחירון.
האם זה הופך אותן למכוניות טובות? בפרוש לא.
זה מראה שהרוכש הישראלי רואה ברכב אפיק השקעה ולא מוצר מתכלה שתפקידו לשרת אותו ולא להפך. זה די הגיוני בהתחשב במחירי הרכב והמיסוי בארץ ואפילו מובן, אבל האם זה הופך את זה לדבר הנבון לעשות? לא.

הפראדו בהחלט הוכיח את עצמו בעשר השנים האחרונות וקנה לעצמו את המחיר שמבקשים עבורו.

מי שמבין מוכן לשלם את המחיר (המופקע) הזה,(אפשר לומר את אותו הדבר על אנטריקוט מיושן מהקצב או קפוא בקלקר מהסופרמרקט)
מי שאינו מבין יעדיף ללכת על טרופר עם 5 שנים קדימה וערכת פינוקים עדיפה , אבל ברור לנו לאן הוא יגיע עם הטרופר (בעיקר לUMIׂ) כי התקלות יהיו כ"כ כבדות שרק המוסך המרכזי יצליח לפתור אותם .
מה הקשר פתאום של האיסוזו? מנסה להסיט את מהות הדיון? מאיפה פתאום נכנס פה האיסוזו?

אגב, לראשונה בחיי סוף סוף הבנתי מה פרוש המשפט "למבינים בלבד" במודעות מכירת הרכב. זה לאנשים כמוך, לא לטיפשים כמוני ש"לא מבינים"

לא ראיתי פראדו מתהפכים יותר מכל רכב אחר ...
פה אני מציע שתבדוק את עצמך.
אם יש לך גישה כל שהיא למאגרי מידע של חברות הביטוח, תבדוק שוב, בסגמנט של SUV.
הרכב הזה מככב במתהפכים המודרנים וללא הגב הענק של חברת טויוטה, כבר מזמן היו עושים ממנו מטעמים, כמו שעשו עם הסמוראי בארה"ב בשנות השמונים.
הרכב הזה סובל מ"עודף אחיזה" (כן, אני יודע, זו לא הגדרה מקצועית) ומרכז כובד גבוה.
הוא מתהפך הרבה יותר מרכבים אחרים בקבוצתו (SUV מודרני עם 4X4 קבוע). תבדוק קצת בפורומים זרים ותראה על מה מדובר.

לא ראיתי גם באוסטרליה אמהות קונות פראדו כדי להסיע את הילדים לגן (הם מעדיפות הולדן).
האוסטרלים כבר לא כל כך נאמנים למותגי הולדן או פורד, רוב המכוניות הנמכרות בפאסיפי הן מבית טויוטה.
בגן של הבן שלי (בסביבות 30 ילדים), יש ליותר מ-10 אמהות פראדו, זה פסאודו סטטיסטי :D.

הרכב שדרס את הנערה המסכנה במעבר חציה לא היה פראדו אלא לנדקרוזר של באסטיונר מהשוק .....
זה כבר נושא אחר לדיון, סתם שמתי את הדוגמה הזו להקניט. הרכב לא דרס את מיטל אהרונסון, הערס שמאחורי ההגה דרס אותה.
אה, כן, שוב נתפס לך מקש הנקודה.

בקיצור תפסיק לקשקש , דבר לעניין , מטרת הדיון להיות מענין ואינפורמטיבי .
מילים קצת גדולות מאד שמבין, לא?

וכן מחירי הפראדו הם מופקעים ,לא הגיונים ,והם לא בהכרח הבחירה הכי טובה אבל למי שמשלם את המחיר המופקע הם הבחירה האלוטימטיבית .
I rest my case

אתה עושה את העבודה בשבילי, כמו שסיכמת: המחירים מופקעים, לא הגיוניים ולא הבחירה הטובה ביותר.
וזה בא מאחד שמבין.
:mrgreen::mrgreen:
ואולי הבירה היא פתרון עדיף מלדבר לענין .........
מה בירה שוב? אצלי רק בוקר.
אה, כן, שוב נתפס לך מקש הנקודה.

משום מה הדיון הוסט לכיוון האיסוזו :rolleyes: כשאין משהו טוב לומר, תוקפים.

מזל שסוזי לא נתן לאגדות ומיתוסים לבלבל אותו והעמיד אתכם על טעויותיכם תוך שימוש בעובדות ולא לחשי קסמים יפאניים, המכילים בתוכם את שילוב האותיות הקדוש "TOYOTA".

לגבי פראיירים,
אני האבא של הפראיירים, במשך שנותי איבדתי אין ספור שעות והון לא קטן בהתעסקות ברכבים.
אני לא מלקה את עצמי על כך, פשוט כי אני מודע לזה שזה תחביב ועל תחביבים משלמים.

באמתחתי כמה אלפי ק"מ מאחורי ההגה של הפראדו, באמת שזה רכב לא רע, אפילו די נחמד, אבל עצם העובדה שבארץ הוא הפך לעגל זהב ומחיריו נדחפים מעלה מעלה על ידי "מבינים" גורמת לי להרים גבה, זה הכל.

הבעיה של "המבינים" ו"הידענים" למינהם, היא שהם מתייחסים לרכב כאל השקעה כלכלית.
גישה זו גורמת לתסמונת העדר, לשממון מוטורי, לחוסר גיוון ולמחירים מרקיע שחקים לרכבים שלא מתבלטים בשום תחום.
זו הייתה מגמת השוק הישראלי החל משנות השבעים של המאה הקודמת וכנראה, שלעתיד הנראה לעיין, היא תישמר.

אולי, יום אחד זה ישתנה, אבל אני סקפטי. בישראל, כשרכב הוא עדיין ההוצאה הכלכלית השניה בגודלה במשק בית, כנראה שהמצב ישמר.
אם יום אחד המצב ישתנה, אולי נזכה לראות יותר רכבים "מעניינים", יותר סוגים, פחות "עדר" ומחירים יותר נמוכים בשוק המשומשות.

שורה תחתונה - הדיון הזה היה על שווי השוק של הפראדו, מסתבר ששווי השוק שלו גבוה.
זה השוק, יש קונים, המחיר עולה - כלכלה 101.
כל השאר זה טחינת מים.

קניתם ב-30K מעל מחירון?
עדיין מאושרים?
יופי.

לא צריך להצדיק את עצמכם מעל דפי הפורום (אבל משום מה אתם עדיין עושים זאת :rolleyes:).

סוזי המשתוללת
23-05-10, 01:54
ברק
הסיבה האמיתית ולא הרבה יודעים זאת היא שלוי יצחק והבן שלו נהגו בעצמם הרבה שנים ברכב הנ"ל כך שהיה להם אינטרס לשמור על מחיר השוק לא?:D

חנן-ג'יפולוג
23-05-10, 07:42
התגובה הבאה שתתייחס לגופו של כותב, או תפגין זלזול בגולש אחר, תימחק במלואה.

guy_1
23-05-10, 08:15
רצוי באמת להפחית מעט את האמוציות ולהמשיך להצמד לעובדות.
לכן ראוי אולי להזכיר את מגבלותיו ומופרכותו של מחירון לוי יצחק בעזרת האמוציות בשישרשור זה.
המחירון של לוי יצחק אינו! מתמחר את הפראדו במחיר גבוה (כ-5 עד 10 אחוז גבוה מהפאג'רו הדומה-הפרש סביר לדעתי). השוק הוא שמתמחר את הרכב במחיר גבוה ולכן הוא נסחר במחירים של 15 ואף 20 א' ש"ח מעל למחירון לוי יצחק.
אם לוי יצחק באמת החזיק בפראדו אז אולי מכוניות הוא יודע לקנות מחירון הוא קצת פחות יודע לעשות...;)

ולעניינינו האם באמת כל המגיבים לעניין המחיר מאמינים כי הפראדו נחות לעומת מתחריו? האם במחיר מחירון זהה היו קונים פראדו או טרופר? זו השאלה שצריכה להשאל. לאחר מכן להכניס למשוואה את הביקוש וההיצע והכלכלה עושה כבר את שלה ולא תמיד בגלל תופעת העדר (בה נלחמתי אישית כל חיי ומצאתי את עתמי בהתנהגות עדר הפוכה - לא רציתי מעולם ברכב פרטי יפני ועד היום אינני מוכן לחשוב על רכב קוראני. יש לכך סיבות טובות שאני מסביר לעצמי ומשכנע את עצמי :confused:).
בסוף כשנכנס גם השיקול הכלכלי,מה לעשות, אני כבר לא ילד ויש אילוצים סביבתיים, קניתי רכב שטח יפני...
כן אני חדש בתחום ועדיין מתנסה לכן לסחירות הרכב חשיבות עליונה. יתכן ובהמשך כשהדרישות יעלו אעשה טעויות של פראייר אמיתי וארכוש לי דיסקו :p או ביתר רצינות ככל הנראה שידרוג לרכב אחר (אולי לנד-קרוזר ישן יותר מסדרה 70/80 במחיר גבוהה אף יותר?).
כרכב למחילים שנוסעים גם ביום-יום ולא מוכנים לעשות פשרות רבות מדי ומטרתם לבחון את אהבתם לתחביב (המשמעות המיידית היא היכולת למכור את הרכב לאחר כשנתיים - מה לעשות בהתחלה צריך גם לעשות את השיקול הכלכלי האמוציות עדיין לא השתלטו לגמרי) להערכתי אין תחליף לפראדו.

dadi
23-05-10, 11:37
לא פראדו אבל עדיין טיוטה
http://cars.walla.co.il/?w=/4714/1662945

יונתןמצפה
23-05-10, 14:16
והנה עוד קצת על הפראדו:
http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=8&id=837159

ד ו ר ו ן
23-05-10, 15:32
בשבילך האיזון והמשך עיבור השכל,
גם הטרופר הוכרז רכב מסוכן בארה"ב לפני אי-אלו שנים, ויבוא הגרסא הקצרה הופסק, בדיוק כמו שהסמוראי הוכרז שם רכב מסוכן.
להיתלות בנטייה להתהפכות של רכב שטח בתמרוני חירום בכביש זה לעג לרש..

לפחות תידבקו במה שקשור בשטח.

JAK60
23-05-10, 16:52
ברק
הסיבה האמיתית ולא הרבה יודעים זאת היא שלוי יצחק והבן שלו נהגו בעצמם הרבה שנים ברכב הנ"ל כך שהיה להם אינטרס לשמור על מחיר השוק לא?:D
תגיד אתה לא אח של נתן שניר?:D

ron_gal
24-05-10, 07:11
סוזי,
אני מתפלא עליך - לקלקל לי את השוק ועוד בזמן שאני לא מוכר :)

לגופו של עניין, אכן לטויוטה יש נקודות כשל כמו לכל רכב שטח שתבחרו.
בשנתונים 99-2000 זה ראש המנוע שהגיע בדגמי המנועים שהגיעו לארץ.
בגיעבד התברר לי שטויוטה החליפה ראשים באחריות גם אחרי הרבה שנים וכ 150000 ק"מ.

אצלי זה עלה במנוע יבוא שפתר את הבעיה הספציפית הזאת והוכיח כבר אמינות במשך יותר משנה.

לגבי דיפרנציאלים וטרנספר ... אז נכון שגם שם יש חולשה בעייתית (אצלי דווקא ניגזרה ציריה)
אבל אני ממש לא המשתמש הממוצע !!! וכאן יש פתרון פשוט למדי = נעילה קידימית (שי נו ....).

מעבר לכך, כל תיקון שעושים ברכב פשוט מחזיק לאורך זמן.

לגבי טרופר, יש לידווקא ניסיון טוב של חבר שמטייל אתנו, למרות שהוחלפו לו ברכב לא מעט דברים
באחריות, בסה"כ הוא נוסע אתנו בכל הטיולים ולא נישאר תקוע באף אחד מהם כבר המון שנים (שנת 2002).

זה לא עניין של של מי יותר גדול לטעמי, זה עניין של התאמה באופן כללי לצרכים.
הטויוטה למרות מה שעברה איתי, אחרי שהתאמתי אותה לצרכי היא המתאימה ביותר כרגע.

כשיהיה לי כסף אני מאמין שנעבור לאח הצעיר - לנדקרוזר. כי שוב מכלול הצרכים שלי נענה שם הכי טוב.

רון.

joconto
25-05-10, 15:14
80K בשביל פראדו 99 זה יקר ? למה יקר, אולי זה זול ?

כמה היית מוכן לשלם על רכב שהוא מרווח יותר מטרופר, עביר יותר מדיסקברי, אמין יותר מפאגרו ויפה יותר מכולם יחד ? (טוב זה עניין של טעם....)

איזה עוד רכב מתאים לגיפולוגים כבדים אבל גם לאמהות עירוניות שלא יודעות מה זה דיפרנציאל, גם להייטקיסטים מכורי ליסינג שלא יודעים מה זה מוסך, גם לדוסים מרובי ילדים שלא יודעים מה זה שטח וגם לחקלאים טוחני שדות שלא יודעים מה זה אספלט ?

וזו לא אנקדוטה , זה אמיתי ! השוק הפוטנציאלי של הפראדו הוא הרחב ביותר מבין כל רכבי השטח ולמעשה אין שום רכב אחר שמצטיין בכל כך הרבה תחומים ופונה לקהלים כל כך מגוונים ושונים. והתוצאה היא שמצד אחד הביקוש בשמיים ומצד שני מי שכבר שם יד על אחד כזה מחזיק אותו הרבה מאוד זמן (תבדוק ביד2, על כל פראדו יש 6 טרופרים למכירה !).
כי מי ירצה למכור רכב כזה ? מה הוא יקנה במקום ? פאגרו/דיסקו/פאתפיינדר 2006 שעולים כפול ?

אז אולי 80K זה כבר לא כל כך יקר, אולי אפילו זול ....

erez_matas
26-05-10, 20:28
חברים נכבדים כנסו בבקשה לאתר מועדון איסוזו טרופר תראו בפורום טרופר דיזל את כל הצרות בצרורות שחברי המועדון מעלים בפורום....

אפיז
28-05-10, 17:24
חברים נכבדים כנסו בבקשה לאתר מועדון איסוזו טרופר תראו בפורום טרופר דיזל את כל הצרות בצרורות שחברי המועדון מעלים בפורום....
ארז חומד,
בוא לא ניכנס לאמוציות , הרכב הוא סה''כ קופסת פח יקרה שטוחנת לנו את הכיס בשביל קצת הנאה שעולה בכאב (בכיס בעיקר )
מכוון שאנחנו לא בעלי מניות של היצרנים אלה פריירם שמשלמים על כל הפאקים והפשלות שלהם , נצא מנקודה שכולנו דפוקים
לא משנה איזה רכב מדובר אותי לפחות מעניין כמה עולה לי התענוג ובאיזה מחיר מינימלי וממי אקבל תמורה מקסימלית
לכתוב שלזה יש בעיות ולשני פחות , זה בול שייט
בתנאים שווים לכולם תהייה בעייה כזו או אחרת ומה שמעניין זה אם המחיר לנוחיות המרבית וההנאה שביקשנו הוא אופטימלי
קצת תזכורת... שהייה לכם איפון גיר רגיל זוכר ? עדיין האיפון שלי ,אוטומטי היה נותן לו בראש גם בעלייה וסוגר מהירות סופית גם בעליה יותר ממנו !!
מה זה אומר ? שהוא מזהב ? לא חתיכת פח עם שיפורים מינוריים -גיר עם קרור ניפרד ,תוכנת גיר משופרת טורבו מנוצל יותר טוב , כל זה לא עלה אגורה שחוקה הכל ע''ח UMI ובאחריות,וגם בבדיקות דינמומטר ב200K נתן תוצאות של רכב חדש !!! (תשאל את אביך )
גם היום אתה על טויוטה 99 שעלתה כמו הטרופר בנזין שלי 02 עם כל הפינוקים האפשריים
ויעיד אביך ,עם איזה רכב יותר נוח ואין שום דבר שטויוטה נעולה שהוא לא יעשה בלי נעילות (סוזי היכן אתה היינו וניסינו ? תסביר לילד ) בלי שום דבר מיוחד,
מה זה אומר שהוא יותר טוב שווה יותר (טוב היום זה נכון עקב הביקוש מחירו עלה ב-20K !! )
שטויות במיץ שוב חתיכת פח שעושה טוב ובנוחיות מה שאני רוצה והכי חשוב לגבי בכמה ?
0 נדה כלום השקעה וכלום תקלות (ואני קורע לה את הצורה כשצריך לא לצורך התחראות פרופר ,מעדיף ששלי יהייה יותר קטן ...אבל....תקין ושלם .!!!)כל מה שצריך מיגונים בשניהם כמו בכל האחרים בולמים וקפיצים תקינים ,עם כוח,מנוע וכל השאר אפשר להתפשר על פי מחיר/תמורה
מי שפתח את השרשור רצה לדעת סחירות , וסחירות טובה עד מאד יש היום לטויוטה ,אבל שווי זה סיפור אחר ,סחיר אבל לא שווה בהספקט של תמורה לכסף !!
ולדעתי במהלך החודשים ,שנה הקרובה זה יתפוצץ לבעלי הטויוטה בפנים כי מחירי התיקונים שלהם בשמיים ,מחיר הבסיס לא ראלי, יחס תמור מחיר שערוריתי ,תקלות יקרות שמוסתרות ונידחקות מתחת לשטיח וגורמות ליבואן ולמוסכים לחגוג על גב מנופחי האגו, בניגוד ל''טמבלים'' באתר איסוזו שלא שוטקים ויורדים לחיי היבואן שיקח אחריות ומצליחים לקבל יחס כל שהוא והשתתפות +10 שנות אחריות !!! (מה שלא עושה את זה להנאה גדולה אבל משנה בגדול את היחס מחיר/תמורה ) ו... היצע ענק של אלטרנטיבות גם חדשות בשוק הרכב.

אז לסיכום זה לא הילד שלכם זה סה''כ מוצר שאמור לשרת אותנו במחיר הטוב ביותר
אין מה להגן עליו וראוי שכל פשלה או בעייה תופשט המר ככל האפשר לעיני כל העולם ולא להסתיר ולחפות , פורום ג'יפאות נועד לעזור ולא לעקוץ או לעלוז על בעייה אצל האחרים ,
בעייה לא מטופלת אצל האחר ,מהר מאד עלולה להיות חמורה יותר אצלך !!!
וזו כל התורה לא של מי יותר גדול ,

וארז זה לא לך אישית אלה מכוון לכולנו (פשוט הגבתי לך בתחילה )
קדימה לשטח לא לווכוחי סרק

erez_matas
28-05-10, 18:11
ארז חומד,
בוא לא ניכנס לאמוציות , הרכב הוא סה''כ קופסת פח יקרה שטוחנת לנו את הכיס בשביל קצת הנאה שעולה בכאב (בכיס בעיקר )
מכוון שאנחנו לא בעלי מניות של היצרנים אלה פריירם שמשלמים על כל הפאקים והפשלות שלהם , נצא מנקודה שכולנו דפוקים
לא משנה איזה רכב מדובר אותי לפחות מעניין כמה עולה לי התענוג ובאיזה מחיר מינימלי וממי אקבל תמורה מקסימלית
לכתוב שלזה יש בעיות ולשני פחות , זה בול שייט
בתנאים שווים לכולם תהייה בעייה כזו או אחרת ומה שמעניין זה אם המחיר לנוחיות המרבית וההנאה שביקשנו הוא אופטימלי
קצת תזכורת... שהייה לכם איפון גיר רגיל זוכר ? עדיין האיפון שלי ,אוטומטי היה נותן לו בראש גם בעלייה וסוגר מהירות סופית גם בעליה יותר ממנו !!
מה זה אומר ? שהוא מזהב ? לא חתיכת פח עם שיפורים מינוריים -גיר עם קרור ניפרד ,תוכנת גיר משופרת טורבו מנוצל יותר טוב , כל זה לא עלה אגורה שחוקה הכל ע''ח UMI ובאחריות,וגם בבדיקות דינמומטר ב200K נתן תוצאות של רכב חדש !!! (תשאל את אביך )
גם היום אתה על טויוטה 99 שעלתה כמו הטרופר בנזין שלי 02 עם כל הפינוקים האפשריים
ויעיד אביך ,עם איזה רכב יותר נוח ואין שום דבר שטויוטה נעולה שהוא לא יעשה בלי נעילות (סוזי היכן אתה היינו וניסינו ? תסביר לילד ) בלי שום דבר מיוחד,
מה זה אומר שהוא יותר טוב שווה יותר (טוב היום זה נכון עקב הביקוש מחירו עלה ב-20K !! )
שטויות במיץ שוב חתיכת פח שעושה טוב ובנוחיות מה שאני רוצה והכי חשוב לגבי בכמה ?
0 נדה כלום השקעה וכלום תקלות (ואני קורע לה את הצורה כשצריך לא לצורך התחראות פרופר ,מעדיף ששלי יהייה יותר קטן ...אבל....תקין ושלם .!!!)כל מה שצריך מיגונים בשניהם כמו בכל האחרים בולמים וקפיצים תקינים ,עם כוח,מנוע וכל השאר אפשר להתפשר על פי מחיר/תמורה
מי שפתח את השרשור רצה לדעת סחירות , וסחירות טובה עד מאד יש היום לטויוטה ,אבל שווי זה סיפור אחר ,סחיר אבל לא שווה בהספקט של תמורה לכסף !!
ולדעתי במהלך החודשים ,שנה הקרובה זה יתפוצץ לבעלי הטויוטה בפנים כי מחירי התיקונים שלהם בשמיים ,מחיר הבסיס לא ראלי, יחס תמור מחיר שערוריתי ,תקלות יקרות שמוסתרות ונידחקות מתחת לשטיח וגורמות ליבואן ולמוסכים לחגוג על גב מנופחי האגו, בניגוד ל''טמבלים'' באתר איסוזו שלא שוטקים ויורדים לחיי היבואן שיקח אחריות ומצליחים לקבל יחס כל שהוא והשתתפות +10 שנות אחריות !!! (מה שלא עושה את זה להנאה גדולה אבל משנה בגדול את היחס מחיר/תמורה ) ו... היצע ענק של אלטרנטיבות גם חדשות בשוק הרכב.

אז לסיכום זה לא הילד שלכם זה סה''כ מוצר שאמור לשרת אותנו במחיר הטוב ביותר
אין מה להגן עליו וראוי שכל פשלה או בעייה תופשט המר ככל האפשר לעיני כל העולם ולא להסתיר ולחפות , פורום ג'יפאות נועד לעזור ולא לעקוץ או לעלוז על בעייה אצל האחרים ,
בעייה לא מטופלת אצל האחר ,מהר מאד עלולה להיות חמורה יותר אצלך !!!
וזו כל התורה לא של מי יותר גדול ,

וארז זה לא לך אישית אלה מכוון לכולנו (פשוט הגבתי לך בתחילה )
קדימה לשטח לא לווכוחי סרק
רק שכחת לציין שיש לך טרופר בנזין...

joconto
28-05-10, 18:23
....ולדעתי במהלך החודשים ,שנה הקרובה זה יתפוצץ לבעלי הטויוטה בפנים כי מחירי התיקונים שלהם בשמיים ,מחיר הבסיס לא ראלי, יחס תמור מחיר שערוריתי ,תקלות יקרות שמוסתרות ונידחקות מתחת לשטיח וגורמות ליבואן ולמוסכים לחגוג על גב מנופחי האגו....

על מה בדיוק אתה מבסס את דבריך? אם מה שאתה אומר היה נכון השוק היה מוצף בפראדו למכירה, בפועל המצב בדיוק הפוך ואף אחד לא מוכר

דרך אגב בדקתי את הנתונים שהצגתי מקודם ומתברר שטעיתי, על כל פראדו למכירה אין 6 טרופרים, יש 10 .......

אפיז
28-05-10, 19:30
רק שכחת לציין שיש לך טרופר בנזין...

:rolleyes:ארז??? לא מתאים לך :grin::cool: אתה בד'כ יסודי !!!
תקרה עוד פעם הצהרתי במפורש שיש לי בנזין 02 ניקנה אחריך ולאחר חיפוש ובדיקת כל האופציות בשוק (יסודי לא פחות ממך ....) יחס מחיר / תמורה ניצח הכסף לא גדל על עצי אבוקדו ... סתא..ם
בוא לטייל בשבת יותר מעניין מהשטויות ,כבר קרענו את הכיס ... צריך להצדיק את זה

אפיז
28-05-10, 19:37
....ולדעתי במהלך החודשים ,שנה הקרובה זה יתפוצץ לבעלי הטויוטה בפנים כי מחירי התיקונים שלהם בשמיים ,מחיר הבסיס לא ראלי, יחס תמור מחיר שערוריתי ,תקלות יקרות שמוסתרות ונידחקות מתחת לשטיח וגורמות ליבואן ולמוסכים לחגוג על גב מנופחי האגו....

על מה בדיוק אתה מבסס את דבריך? אם מה שאתה אומר היה נכון השוק היה מוצף בפראדו למכירה, בפועל המצב בדיוק הפוך ואף אחד לא מוכר

דרך אגב בדקתי את הנתונים שהצגתי מקודם ומתברר שטעיתי, על כל פראדו למכירה אין 6 טרופרים, יש 10 .......

לא בדקתי אבל בטח מדובר בדיזל ..... ולא בנזין !
ולעיניין השרשור מדובר על דיזלים וזה עוד מחדד את עיניין המחיר/ תמורה היום לאחר סגת הריקולים וכו' יודעים מה צריך , ומי שקונה במחיר זהה ל אחר עושה מיקצה שיפורים לרכב חדש לחלוטין כמעט באותו המחיר !!! לא לטעמי כי לא אוהב דיזל ולא חשוב איזה , אבל כאופצייה לגיפ למי שהמעה לא נפלה לו מהשמיים זה כבר דבר אחר (מחיר /תמורה )
ולא שאני ממליץ על איסוזו יש עוד שניכנסים למשוואה

סוזי המשתוללת
28-05-10, 19:50
אפי
דווקא במיקרה שלך ספציפית הכסף גם גודל על העצים !!;) או בשדה :p
שלא יאג=כילו אתכם לוקשים
בטבע כמו בטבע אין ארוחות חינם וכשמגיעים עם מנועי דיזל להספקים של מנועי בנזין מאותו נפח יש לזה מחיר בדמות אמינות
האמינות האגדית של מנועי הדיזל כבר לא עומדת להם למאות אלפי ק"מ ולראייה רק היום סיימתי ראש מנוע לחבר עם פג'רו 2.8 שעדיין לא התקרב ל300 אלף ק"מ
כל מנועי הדיזל עתירי ההספק בעייתיים רק שבטרופר זה בלט יותר בגלל שנמכרו הרבה יותר באותה התקופה
לא יעזור כלום
ברזל מול ברזל על הניר הטויוטה הוא החלש ביותר מיכנית מבין כל היפנים מבחינת חוזק סרנים /טרנספר/גיר /מנוע /מתלים ואפילו בודי

אפיז
28-05-10, 21:24
אפי
דווקא במיקרה שלך ספציפית הכסף גם גודל על העצים !!;) או בשדה :p
שלא יאג=כילו אתכם לוקשים
בטבע כמו בטבע אין ארוחות חינם וכשמגיעים עם מנועי דיזל להספקים של מנועי בנזין מאותו נפח יש לזה מחיר בדמות אמינות
האמינות האגדית של מנועי הדיזל כבר לא עומדת להם למאות אלפי ק"מ ולראייה רק היום סיימתי ראש מנוע לחבר עם פג'רו 2.8 שעדיין לא התקרב ל300 אלף ק"מ
כל מנועי הדיזל עתירי ההספק בעייתיים רק שבטרופר זה בלט יותר בגלל שנמכרו הרבה יותר באותה התקופה
לא יעזור כלום
ברזל מול ברזל על הניר הטויוטה הוא החלש ביותר מיכנית מבין כל היפנים מבחינת חוזק סרנים /טרנספר/גיר /מנוע /מתלים ואפילו בודי

סוזי תודה על התובנה אני מזמן יודע שהכל ברזל רק חיזקת את הטענה שמה שצריך לקחת בחשבון (לאדם שפוי ולא שרוט על משהו ) זה יחס עלות / תועלת בלבד כל השאר ביבולי בייצים ,לפעמים נעים ולפעמים רק מביא גרבצ......:grin:
סתאם קוריוז מישהו שיצא איתי ליפני שבוע למקום שהיינו צריכים לעמוד הרבה בעלייה קשה עם טויוטה חדש יחסית התחמם והלך ראש ודאג מאד עקב אחריות וכו', הסתבר שפתחו את הנבלה והמנוע הלך כניראה גם מדליפת מזרקים שלא ידעו ... אז לבסוף יצא לשימחתו כי העיניין עכשיו נפל על האחריות לפעמים צריך מזל ולא שכל ....כי הוזהר לא רק ע'י לכבות מזגן
בעיות יש לכל הדיזלים ואי אפשר להגיד זה פחות זה יותר כמו שמרת מנסים להפוך כלב לסוס ע'י זה שקוראים סוס עבודה (אבל בסוף הוא נובח ונושך :mad: )

-->