PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על בולמים

אלון 25
16-05-10, 16:20
שלום..

בעקבות הנקשות הרבה של הבולמיים המקוריים של הג'ימיני שלי.. אני לאט לאט מתקרב להחלטה שכנראה תביא אותי לשדרג את הבולמים של הרכב.
בעקבות חפירה עמוקה בשירשורים ישנים בפורום, אני מבין שהבולמים של אולדמן הם המתאימים ביותר לג'ימיני.. כנראה שאני אלך על סט של בולמים וקפיצים וללא אוקולונים.
יצא לי לראות מס' רכבים עם בולמים של אולדמן.. ונראה היה כאילו הרכב עומד בצורה לא סימטרית, או שסתם היה נדמה לי.

פחות חשובה לי פתיחת מתלה משופרת ..חשוב לי יותר לשפר את הנוחות בנהיגה... השאלה שלי היא כמה באמת משתפרת הנוחות אחרי הרכבת הסט? האם הספיגה של הרכב באמת משתפרת?

אני מבין שיש פה הרבה חילוקי דעות בעיניין, אבל אני אשמח לשמוע חוות דעת נוספות לפני שאני מוציא 5000 שקל לפני מע"מ!!..:shock:

תודה

rantop
16-05-10, 18:04
שלום..

בעקבות הנקשות הרבה של הבולמיים המקוריים של הג'ימיני שלי.. אני לאט לאט מתקרב להחלטה שכנראה תביא אותי לשדרג את הבולמים של הרכב.
בעקבות חפירה עמוקה בשירשורים ישנים בפורום, אני מבין שהבולמים של אולדמן הם המתאימים ביותר לג'ימיני.. כנראה שאני אלך על סט של בולמים וקפיצים וללא אוקולונים.
יצא לי לראות מס' רכבים עם בולמים של אולדמן.. ונראה היה כאילו הרכב עומד בצורה לא סימטרית, או שסתם היה נדמה לי.

פחות חשובה לי פתיחת מתלה משופרת ..חשוב לי יותר לשפר את הנוחות בנהיגה... השאלה שלי היא כמה באמת משתפרת הנוחות אחרי הרכבת הסט? האם הספיגה של הרכב באמת משתפרת?

אני מבין שיש פה הרבה חילוקי דעות בעיניין, אבל אני אשמח לשמוע חוות דעת נוספות לפני שאני מוציא 5000 שקל לפני מע"מ!!..:shock:

תודה

היי אלון
נתחיל מהתחלה- אכן הקפיץ אחורי שמאלי טיפה יותר גדול מהשאר- מן תכנון מפגר של אולדמן שאמור לפצות על משקל מיכל הדלק שבצד הזה.
הנוחות והרכות שהאוטו מקבל לאחר הרכבה של קפיצים ובולמים, זה דבר לא יאומן , אני הרגשתי שאני נוהג באוטו אחר.
שווה כל שקל וכל אגורה בייחוד אם אתה עדיין עם המקוריים.
משפר את איכות החיים של הנוסעים ברכב ושל הגב שלך!

carmanon
16-05-10, 20:09
אני גם מתכנן להחליף בולמים וקפיצים לג'ימני

וגם לי קצת מפריע החוסר סמטריות של הג'ימני
אחרי הרכבה של הקיט הנ"ל
מה שגם ככה הג'יפ לא מלך היופי...

יש אלטרנטיבות באותה רמת איכות?
קראתי באחד השירשורים פה
קפיצים של מאד ובולמים של קוני
גם שם קיים החוסר סמטריות ?
ושוב איך השילוב מבחינת איכות בהשוואה לאולדמן?
וכמובן המחיר...?

אלון 25
16-05-10, 21:04
היי אלון
נתחיל מהתחלה- אכן הקפיץ אחורי שמאלי טיפה יותר גדול מהשאר- מן תכנון מפגר של אולדמן שאמור לפצות על משקל מיכל הדלק שבצד הזה.
הנוחות והרכות שהאוטו מקבל לאחר הרכבה של קפיצים ובולמים, זה דבר לא יאומן , אני הרגשתי שאני נוהג באוטו אחר.
שווה כל שקל וכל אגורה בייחוד אם אתה עדיין עם המקוריים.
משפר את איכות החיים של הנוסעים ברכב ושל הגב שלך!

תאמת שלפעמים אני מרגיש שמותקנים לי בזנטים במקום בולמים... מעניין למה הרכב הזה נמכר כבר שנים עם בולמום כולכך מחורבנים.

בכול אופן בעיקבות הצבא אני סובל קצת מבעיות גב, ולכן חשוב לי לדעת כמה ההבדל הוא משמעותי.

ראיתי פה מישהו שכתב שבעיקבות ההוספה של הבולמים התחזקו הרעידות בהגה.. אתה הרגשת בשינוי מסויים?

ehudsega
16-05-10, 22:08
תאמת שלפעמים אני מרגיש שמותקנים לי בזנטים במקום בולמים... מעניין למה הרכב הזה נמכר כבר שנים עם בולמום כולכך מחורבנים.

בכול אופן בעיקבות הצבא אני סובל קצת מבעיות גב, ולכן חשוב לי לדעת כמה ההבדל הוא משמעותי.

ראיתי פה מישהו שכתב שבעיקבות ההוספה של הבולמים התחזקו הרעידות בהגה.. אתה הרגשת בשינוי מסויים?
אצלי יש אולדמן, והשינוי בכביש הוא לא רע בכלל. בעיקר ביציאה מבורות או מהמורות אין יותר המשך של הקפיצות בתדירות שהיתה מורגשת עם הבולמים המקוריים. אך אל תצפה שהרכב יהפוך להיות פתאום סיטרואן BX כי זה לא יקרה.
לגבי הרעידות, אצלי אין ועוד יש לי MAXISS 8060.
לגבי השטח, ההבדל הוא בהחלט משמעותי, בעיקר ביציבות ובנסיעה מהירה.
מעבר לכך, אני ממליץ לך לעשות סיבוב על גימני עם אולדמן (אתה מוזמן גם עם הגימני שלי) ולבדוק לבד לפני שאתה סופר שישיית אלפים.

אודי סגל

rantop
17-05-10, 09:54
כנ"ל אצלי, שום רעידות וגם אני עם המקסיס...

G-Jimny
17-05-10, 09:56
שלום..

תודה

אני מצטרף לשאר ההמלצות.
שינוי מעולה! השקעה ששווה כל שקל!
הג'ימני מרגיש ומתנהג אחרת!

מומלץ בחום!

tagiv
17-05-10, 10:23
איזה שנה הג'ימני שלך?
אם מדובר בג'ימני יחסית חדש אז ההבדל בנוחות הנסיעה בכביש הוא לא משמעותי בכלל..
די דומה לנהיגה עם הסט המקורי , שוב, אני מדבר על ג'ימני חדש!!!! לגבי שטח , יש הבדל במיוחד בנסיעה מהירה, כיף ממש!!! לגבי מהלך מתלה...נחמד, לא יותר..
לי יש ג'ימני 2008 ולא הרגשתי הבדל כמעט בנסיעת הכביש לפני ואחרי החלפת הסט לאולד מן, בשטח ההבדל משמעותי!!! שווה 5000 ש"ח??? לא בטוח..
לסיכום, אם מדובר בג'ימני חדש יחסית, 2007 ומעלה אז לא ממש שווה את הכסף לדעתי, אם מדובר על ישנים יותר כנראה שיש הבדל משמעותי בנוחות גם בכביש ואז זה שווה!!!
אתה רוצה שיפור אמיתי.. שים נעילה אחורית!!!!

G-Jimny
17-05-10, 10:36
איזה שנה הג'ימני שלך?
אם מדובר בג'ימני יחסית חדש אז ההבדל בנוחות הנסיעה בכביש הוא לא משמעותי בכלל..
די דומה לנהיגה עם הסט המקורי , שוב, אני מדבר על ג'ימני חדש!!!! לגבי שטח , יש הבדל במיוחד בנסיעה מהירה, כיף ממש!!! לגבי מהלך מתלה...נחמד, לא יותר..
לי יש ג'ימני 2008 ולא הרגשתי הבדל כמעט בנסיעת הכביש לפני ואחרי החלפת הסט לאולד מן, בשטח ההבדל משמעותי!!! שווה 5000 ש"ח??? לא בטוח..
לסיכום, אם מדובר בג'ימני חדש יחסית, 2007 ומעלה אז לא ממש שווה את הכסף לדעתי, אם מדובר על ישנים יותר כנראה שיש הבדל משמעותי בנוחות גם בכביש ואז זה שווה!!!
אתה רוצה שיפור אמיתי.. שים נעילה אחורית!!!!

תרשה לי לחלוק על דעתך.
לי יש ג'ימני 2009 וההבדל הוא תהומי!
בכביש, בשבילים מהירים, בסלעים - בכל מצב ההרגשה הרבה הרבה יותר טובה מאשר הסט המקורי.

tagiv
17-05-10, 12:06
או קי,
זו דעתי,
יש הבדל, לא אמרתי שאין, אבל לא הבדל ששווה כל כך הרבה כסף.
שוב, זו דעתי בלבד. אולי ציפיתי שב5000 ש"ח השקעה אני אקבל יותר.
כגודל הצפיות...
וכתבתי שבנסיעה מהירה בשבילים ההבדל הוא משמעותי!!!

הכי טוב באמת זה ליסוע עם אחד שיש לו ולהבין לבד את ההבדל..ואז להחליט.
אך ללא ספק ההבדל שיהיה בין החלפה לאולד מן מסט מקורי ישן לבין החלפה לאולד מן מסט מקורי חדש קיים בוודאות!!!

בהצלחה בכל מקרה

תומר

GodsFather
17-05-10, 12:29
ב5000 שקל אפשר לשים אחלה כיסא אורטופדי של אספיר ואז באמת הנוחות מורגשת.

ולהשאר עם עודף.

הג'ימני הוא כלי קופצני וקשיח מטבעו, אפילו שהוא יותר נעים מהסמוראי שקדם לו. מרחק סרנים קצר זו אחת הסיבות לכך ואת זה עדיין אי אפשר לפתור בצורה משביעת רצון וזולה.

למי שלא מחפש שיפור במהלכי מתלה ואו גובה, חבל על הכסף, עדיף להשקיע אותו בכסא איכותי שגם אפשר יהיה אח"כ לפרק לרכבים הבאים ובצ'ופרים אחרים. נעילה הוצעה פה כבר לפניי ולמי שלא מעוניין בשיפורים טכניים, לא חסר על מה לבזבז את הכסף בשביל לשפר את חווית הנהיגה / טיול.

foxes
17-05-10, 13:58
גימיני 2008 עם 7000 ק"מ, החלפתי לסט של אולדמן והשינוי אדיר גם בנסיעה מהירה בשבילים וגם בכביש. שווה כל שקל :)
אסף

אלון 25
17-05-10, 14:49
תודה על התגובות אנשים, זה באמת עוזר..

מה לגבי הוספת אוקולונים? כרגע אני נגד הרעיון.. חשוב לי לבדוק את הפינה הזאת לפני שאני פוסל אותה.. יש פה הבדל משמעותי במחיר.. חבר טוב שלי סיפר לי שיש לאוקולונים נטייה לאוף החוצה תוך כדי נסיעה, מישהו נתקל בתופעה הזאת?למרות שבאוקולונים החדשים יש מגרעת שמחזיקה את הקפיץ במקום.. יש פה מישהו שהחליף לסט עם אוקולונים ויכול לתת חוות דעת?

הגימיני שלי הוא 2006, לא בדיוק הבנתי למה ברכבים חדשים ההבדל יורגש פחות, לפי מה שאני יודע אין הבדל מבחינת מבנה בין השנתונים השונים.

הנוחות נסיעה חשובה לי כרגע יותר מהכול, כמובן שההגבה שהסט נותן תעזור כי הגי'מי נמוך מאוד.. כסאות של אספיר חיפשתי בעבר, כנראה שזאת תהיה ההשקעה הבאה שלי.

נעילות כרגע בסוף סדר העדפויות, מהטיולים שאני עושה עם הרכב בחצי שנה האחרונה אין לי צורך בהם בשלב הזה.. אולי בעתיד.

תודה

zivo
17-05-10, 15:06
תודה על התגובות אנשים, זה באמת עוזר..

מה לגבי הוספת אוקולונים? כרגע אני נגד הרעיון.. חשוב לי לבדוק את הפינה הזאת לפני שאני פוסל אותה.. יש פה הבדל משמעותי במחיר.. חבר טוב שלי סיפר לי שיש לאוקולונים נטייה לאוף החוצה תוך כדי נסיעה, מישהו נתקל בתופעה הזאת?למרות שבאוקולונים החדשים יש מגרעת שמחזיקה את הקפיץ במקום.. יש פה מישהו שהחליף לסט עם אוקולונים ויכול לתת חוות דעת?

הגימיני שלי הוא 2006, לא בדיוק הבנתי למה ברכבים חדשים ההבדל יורגש פחות, לפי מה שאני יודע אין הבדל מבחינת מבנה בין השנתונים השונים.

הנוחות נסיעה חשובה לי כרגע יותר מהכול, כמובן שההגבה שהסט נותן תעזור כי הגי'מי נמוך מאוד.. כסאות של אספיר חיפשתי בעבר, כנראה שזאת תהיה ההשקעה הבאה שלי.

נעילות כרגע בסוף סדר העדפויות, מהטיולים שאני עושה עם הרכב בחצי שנה האחרונה אין לי צורך בהם בשלב הזה.. אולי בעתיד.

תודה
לא ברור מה אתה שואל \ מנסה להשיג?
אתה שואל האם אוקולונים ישפרו את איכות הנסיעה???

אלון 25
17-05-10, 16:35
לא ברור מה אתה שואל \ מנסה להשיג?
אתה שואל האם אוקולונים ישפרו את איכות הנסיעה???

עיניין אותי אם מישהו הגביה את הרכב שלו עם אוקולונים? ואם מורגש הבדל בין ההגבהות?
כמו כן אם מישהו מכיר מקרים שבהם הקפיץ או האוקולון השתחררו תוך כדי נסיעה בשטח?

itay
17-05-10, 16:49

תודה

הסיבה היא שברכבים חדשים, הבולמים לא מספיקים להישחק ומחליפים אותם ולכן לא מרגישים כל כך הבדל בין בולם מקורי טרי לבין בולם חלופי חדש. ברכבים ישנים, הבולמים המקוריים נשחקים ולכן בהתקנת סט חדש של בולמים (שאולי גם קשים יותר) יש יותר הבדל....

איתי.

אלון 25
17-05-10, 16:55
הסיבה היא שברכבים חדשים, הבולמים לא מספיקים להישחק ומחליפים אותם ולכן לא מרגישים כל כך הבדל בין בולם מקורי טרי לבין בולם חלופי חדש. ברכבים ישנים, הבולמים המקוריים נשחקים ולכן בהתקנת סט חדש של בולמים (שאולי גם קשים יותר) יש יותר הבדל....

איתי.

אוקיי הבנתי.. הגיוני מאוד מה שאתה אומר, לא חשבתי לכיוון הזה בכלל.. תודה

זרקו
17-05-10, 21:59
עיניין אותי אם מישהו הגביה את הרכב שלו עם אוקולונים? ואם מורגש הבדל בין ההגבהות?
כמו כן אם מישהו מכיר מקרים שבהם הקפיץ או האוקולון השתחררו תוך כדי נסיעה בשטח?

אצלי החלפתי בולמים והוספתי אוקולונים במקום קפיצים.
מסקנות:
1.הרכב הוא לא חמאה. אבל גם ככה לא רציתי מאוד רך.
2. שיפור מהלך מתלה- קיים אבל פחות מאשר אם הייתי מחליף גם קפיצים.
3.נהיגה בכביש- שופר.
4.נהיגת שבילים שופר.
5.נהיגת סלעים, בולדרים וחיות דומות- שופר שופר ושופר.
6.אוקולונים טובים לא בורחים. תתקין אצל מישהו טוב- אני התקנתי אצל ליאור מזוקי לנד.
7.טיפ קטן- גם בולמים יכולים לברוח! שמים שייבה נוספת ופתרת את הבעיה להחזרת בולם בשטח.
8.אם אתה רוצה להרגיש הבדל אתה מוזמן.
9.המחיר זול משמעותית. בהפרש תתקין נעילה אחורית ואז שיחקת אותה.

נועם

אלון 25
21-05-10, 04:46
קצת עדכונים מהימים האחרונים..

לאחר סיבוב קצר ביד2 לראות אולי ניתן להשיג מציאות מעניינות, נתקלתי במודעה של בחור שעשה סוג של מכירת חיסול לציוד שהיה מותקן בג'ימיני שלו, את הרכב הוא מכר בנפרד ללא התוספות.

בין הפריטים היה גם סט בולמים משומשים של הולדמן+אוקולונים, בכיתוב נאמר שהסט היה מורכב על הרכב שבועות בודדים בלבד...אני קצת בררן ואחרי שיחת טלפון קצרה עם הבחור הוא עשה עלי רושם ראשוני טוב, הסט לטענתו במצב חדש, כמעט לא היה בו שימוש, ושהוא מוכן להפגש כדי שאני אראה והתרשם בעצמי.. הבחור מתגורר לא רחוק ממני, באזור עמק חפר... וזה העלה לי רעיון להפגש כבר אצל ליאור מזוקילנד כדי שיתן את חוות דעתו על הסחורה ממבט יותר מקצועי.

בכול אופן אחרי שנפגשנו אני והבחור אצל ליאור.. שוחחנו קצת ואחרי בחינה קצרה של הבולמים...
נראה היה שהם באמת במצב טוב, ממש חדשים, עדיין בקופסא המקורית(סתם הרגשה יותר טובה)
ובסה"כ במצב באמת טוב. האוקולונים למרות שהם רק חתיחת פלסטיק נראים חדשים כאילו לא נעשה בהם שימוש.
התקבל האישור מליאור שהכול נראה תקין, פה אני גם רוצה להודות לליאור מזוקילנד שפינה מזמנו ועזר לי לקבל החלטה.

אז זהו... הבולמים אצלי, כרגע אין לי זמן להתקין אותם לבד, עוד שבועיים הרכב גם ככה נכנס לטיפול, נוסיף את זה על הדרך.
מי שסקרן לדעת.. התענוג הזה עלה לי 2000 שקל, סוג של הימור, נקווה לטוב.

תודה אנשים על התגובות והעזרה..

אלון.

נועםנועם
21-05-10, 11:10
תרשה לי לחלוק על דעתך.
בכביש, בשבילים מהירים, בסלעים - בכל מצב ההרגשה הרבה הרבה יותר טובה מאשר הסט המקורי.

תיארת את זה הכי נכון שאפשר, עם זאת הקפיצים הקדמיים של אולדמן שוקעים אחרי שנה בערך ואז צריך אוקולונים בכל מקרה. מהניסיון שלי, בדיעבד, הדבר הראשון שהייתי מחליף זה לכסא הידראולי של אספיר. אתה יכול לשלב את זה עם בולמים של אולדמן ואוקולונים, להתחיל להינות ומשם להתקדם.

-->