PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שמשמש למשחק בגן ילדים\בי"ס - סוגיות בהכנה?

גוג ומגוג
17-05-10, 23:45
רנו 5 ותיק עתיד לשמש לילדים למשחק. הנה מה שעלה בדעתי כהכנה, אשמח להארות והערות:

- פירוק מצבר
- הסרת רצועות
- ניקוז שמן, נוזל קירור, בלמים, הגה כח (יש לו בכלל?)
- ריתוך מכסה מנוע ודלת אחורית למניעת פתיחה
- פירוק דלתות
- פירוק חלונות קדמי ואחורי כדי שפרחחים לא ישברו אותם (חותכים\מושכים את הגומי?)
- פירוק חגורת בטיחות
- קיבוע מושבים קדמיים
- פירוק מראות פנימית וחיצוניות
- קיבוע הרכב למשטח

עוד משהו?

גיא
17-05-10, 23:55
אתה מכיר את הסיפור על הקופים ?

סוגרים כמה קופים בכלוב עם 4 אפשרויות ליציאה ....
הקופים יצאו בדרך החמישית.

אני הייתי מפחד מזה.

מתכון בטוח לצרות.
לפחות לפי הכרותי עם הנוער ... ( בן 6 ובת 7 )

shmil
18-05-10, 00:04
הנה לך עצה משפטית בחינם:
אם אתה הורה בגן - אל תתעסק עם זה.
אם אתה קשור לבעלי הגן - אל תתעסק עם זה.
אם אתה עושה זאת תמורת כסף - ותר על הכסף ועל הפרוייקט.
אם אתה עושה את זה בהתנדבות - עזוב את זה.

הסבר קצר - הורים הם עם כעסן מאד כשהילדים שלו נפגעים.
לא פירקת פנסים - שברו הזכוכיות וילד נחתך.
פירקת פנסים - ילד דחף אצבע לחור של הבורג - נתפסה האצבע ו...

ילד טיפס על הגג ונפל.
ילד נכנס דרך האין חלון אחורי ונפל ושבר רגל...

עוד תסריטים?
בכולם אתה אחראי, אחריות פלילית, וכנראה, בוודאות די גדולה - גם אשם.
ומכאן - חזרה לנקודת המוצא: רד מזה.

גוג ומגוג
18-05-10, 00:31
הנושא לא שלי אלא נתקלתי בו בהתהוות בבית ספר ממלכתי (לא גן בבעלות פרטית) וברור היה לי שאי אפשר להשאיר את הרכב כפי שהוא. לגבי הפנסים אאל"ט היו בהתחלה מזכוכית עם כיסוי שקוף.

תודה על התובנות - יועבר לגורם המתאים.

אומי5
18-05-10, 09:40
אני גורס שמותר לידלים להיפצע קצת (ואני מנתדב בחינוך גוועלד) גם אנחנו נחתחנו ונפלנו והנה אנחנו כאן .

אני שיחקתי בלא מעט רכבים שהוצבו אחר כבוד בגן הילדים, או במגרש משחקים במשק.

אני ממליץ לך לסגור בפח כל חור ולהכהות כל פינה חדה,את הרכב מבפנים הייתי מצפה בהמון מזרונים וכריות.

דרור ברלי
18-05-10, 11:22
גם אם תעיף מהאוטו את כל הזכוכיות (שלא יתנפצו ויפצעו מישהו) ואת כל הגומיות (שלא ייכרכו חלילה סביב צוואר קטנטן ויחנקו אותו), עדיין המכונית מלאה בברגים שעלולים לחדור ולפצוע, ופחים ישנים וחלודים עלולים לחתוך אצבעות קטנות ועוד אלף ואחד מרעין בישין שבעידן שלנו שמי ששולט בו הן תביעות נזיקין כדרך לגיטימית להתפרנס ועורכי הדין שמתנפלים כעדת נשרים מורעבים, אתה מוכרח להיות מכוסה מכל הכיוונים.

כולנו גדלנו בגני ילדים שהיו בחצר שלהם לפחות אוטו ישן אחד שצבוע בצבעים זועקים, ובילינו בו שעות על שעות במשחקים. היינו נופלים ונפצעים ונחתכים כל הזמן ואף ילד לא מת מזה. היה בגן גם עץ גדול עם "בית" בין הענפים שהיינו מטפסים אליו בסולמות ובחבלים. גם משם נפלנו ונפצענו לא מעט. אף ילד לא שבר כלום ואף ילד לא מת גם מזה. מין הסתם אף הורה לא תבע את הגן ואת העיריה בגלל פציעה פה ושם.
אבל זה היה בשנת 1970. היום המצב שונה. למיטב ידיעתי (ואולי אני טועה - האירו את עיני) כבר אסור על פי חוק להציב גרוטאות רכב למשחק הן בגני ילדים והן בגני משחקים ציבוריים. לכל מתקן משחקים יש תו תקן - הכל עשוי מפלסטיק, אין פינות חדות, המשטחים עשויים מחומר רך שסופג אנרגיות של נפילות - וכולם תובעים את כולם. מאות אלפי שקלים על כל שריטה קלה או "טראומה", ומיליונים על כל דבר שמעבר לשריטה...

בקיצור - רד מהרעיון. חבל שתיקח עוד משכנתא כדי לשלם כל חייך פיצויים ושכר טירחה.

ניר ל
18-05-10, 11:51
בשנות ה 70 גם נסענו בארגז של הסטיישן ללא מושבים, על חגורות בטיחות לא היה מה לדבר בכלל,היינו ננעלים בתוך מקררים ישנים שנזרקו לאשפה, לפעמים גם נחנקים למוות... זה בסדר שיש כיום מודעות גבוהה יותר לבטיחות, זה לא דבר רע.

דרור ברלי
18-05-10, 12:18
מודעות לבטיחות זה לא דבר רע בהקשר של נסיעה במכוניות והינעלות בתוך מקררים, אבל בהקשר של משחקי הילדים - זה כבר עבר מזמן את הרף של חרדתיות מוגזמת וזה הופך את הילדים של היום לשונים ואחרים ממה שאנחנו היינו. הם רכרוכיים ותלותיים ומפחדים מכל שטות.

כשאנחנו היינו ילדים עשינו שטויות מטורפות, שאין מצב שהילדים שלנו יעשו היום.

jeep.il
18-05-10, 12:18
בגן במושב בו אני גר במשך למעלה מ20 שנה עמד טרקטור גדול ירוק ואדום זה הטרקטור של מיטרני כולנו צעקנו כשאחזנו בהגה במשך דורות של ילדים עד שהגיעהיום אחד הורה חדש שהילד שלו שבר את היד מנפילה ממנו ואמר או ש תוציאו או שהתבע אז הכפר נאלץ להוציא את הטרקטור על חשבונו וזאת לאחר שנכנס בכוחות עצמו (בנסיעה) .לאחר שנה ההורה והילד עזבו את המושב הטרקטור לאחר כחודשיים שעמד מחוץ לגן נלקח על ידי אוספי מתכות . מוסר ההשכל שלי על מורשת צריך לשמור גם אם היא קצת חריגה .

shmil
18-05-10, 14:05
שלא אובן לא נכון: לי, אישית, אין שום בעייה עם משחקים כאלו.

כמי שמכיר את ההווייה ההורית (והישראלית בכלל) ברוב חלקי המדינה - רכב כזה הוא היום בבחינת סיכון ומשיכת תביעות.
נכון אמר דרור על התקנים לגני ומתקני המשחקים. רק לפני כחצי שנה נאלצנו להוציא כמה עשרות אלפי שקלים, כי מישהו הגיע ובדק את מתקני המשחקים אצלנו.
נסה לא לתקן את הליקויים ולהמשיך להשתמש בגן, וכבר אתה מקבל התראות ואזהרות משלל גורמים בשלב ראשון, וקנסות וזימונים למשפטים בשלב שני.

לא תמצא היום כמעט טרקטורים ומכוניות בגני ילדים. נשארו אולי מעט מפעם, והיום כבר לא שמים. למה? את התשובה כבר נתתי.

אחרי שנכנסו בי מאחור לא מזמן, עם הבן שלי בן השלוש ישוב מאחור (חגור, כמובן, ולא, לא עם הויליס), אני מברך על התקדמות הטכנולוגיה ל חגורות הבטיחות, ומודה לאלוהים שהתאונה הזו לא קרתה לפני 40 שנה.
ואני מברך גם על חוסר המקוריות בשחזור הויליס וההחחלטה שלי להרכיב חגורות מודרניות בו.

אמנון
18-05-10, 15:33
מודעות לבטיחות זה לא דבר רע בהקשר של נסיעה במכוניות והינעלות בתוך מקררים, אבל בהקשר של משחקי הילדים - זה כבר עבר מזמן את הרף של חרדתיות מוגזמת וזה הופך את הילדים של היום לשונים ואחרים ממה שאנחנו היינו. הם רכרוכיים ותלותיים ומפחדים מכל שטות.

כמו ששמיל אמר - העניין הוא הגישה של ההורים.
אם ההורים שלי היו מפחדים לתת לי להתעסק עם פטישים בגיל שלוש, הייתי אדם אחר לגמרי היום.
גם אחרי שריסקתי את האבצע עם אחד הפטישים, זה לא מנע ממני להתערבב עם מה שעניין אותי.

כנראה שבשביל להיות הורה כזה צריך ביצים של שור.
אני כבר יודע איזה הורה אני רוצה להיות. השאלה היא אם לכם יש את הביצים?
אם לא, הדור הבא יהיה שונה מאוד ;)
ובגלל זה צריך לגדל ילד בסביבות מושב\קיבוץ\כפר, קרוב לאדמה ולא לבטון.

elro
18-05-10, 16:01

כמה שזה נכון...

היום לפני כל מהלך צריך להתייעץ עם עו"ד:)

אישית, אני מתגעגע לפשטות של פעם.

Saar
20-05-10, 15:55
אני הורה לתאומים שמי שמכיר אותם ואותי יכול להעיד שאני לא ממש מונע מהם משחקים כמו של פעם, ולצערי ברור לי שרוב ההורים היום, או לפחות חלקם הגדול, עוטפים את הילדים ב"צמר גפן" ואכן תביעה על כל שטות זה רק עניין של זמן.

סער.

whisky
23-05-10, 10:52
גוג שלום,

אני אישית הייתי מת שהילדים שלי יוכלו לשחק כמו פעם, אבל הדרישות של משרד התמ"ת של שאר ההורים של מערכת החוקים והתקנות לא מאפשרת את זה יותר.

מה שכן, בשביל להפוך את הרכב לchild friendly יש עוד כמה תוספות שהייתי מוסיף (זה יוצא קצת יקר אבל תחשוב על אם זה נראה לך.

את הכיסוי של הדלתות הייתי מחליף בקלט"ז וגם באותו קלט"ז הייתי מצפה את הרכב מבפנים, עוקר כל מושב ושם מושבים מפסלטיק נטו, כדי שלא ידלקו, ומביא חומר נגד כוויות לגן כדי שכהטמפטורה והשמש עושים את שלהם ואחד הילדים יקבל כוויה אפשר יהיה לטפל בו :) או לחילופין שם את הרכב מתחת לצלייה או שמשייה, נשמע מצחיק, אבל אחד הילדים שלי קיבל כוויה מהמיכל דלק הנתיק שבקיבוץ עין שמר, אין לי בעיה עם זה, מזה הוא למד, וגם אנחנו כהורים לומדים, אבל עדיף ללמוד מניסיון ולשים רשת צל.

whisky

-->