PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת יחסי העברה בלנדקרוזר 120

מיקי וייס
19-05-10, 00:12
ברשותי לנדקרוזר 2008 ובקרוב אמורה להסתיים תקופת האחריות.
אני עומד להגביה את הרכב בכ- 3 אינטש .
אני רוצה להגדיל את הגלגלים ל- 32" (255/75/17).
ברכב הזה הדיפרנציאלי הקדמי הוא 7.5" - IFS והאחורי 7.5" עם יחסי ההעברה של3.56 .
אני רוצה לשנות את יחסי ההעברה ל- 4.11 ע"י החלפת קורונה ופיניון קדמי IFS 7.5 וקורונה פיניון אחורי 8" .
המחשבה לבצע את השינוי נובעת ממס' סיבות:
1. הדיפרנציאל האחורי הוא עקב אכילס בלנדקרוזר 120 (7.5") ועלול להשבר עם הגדלת הגלגלים. עלות דיפ' כזה בחברה כ- 15000 ש"ח. לעומת זאת קורונה פיניון קדמית עם יחסי ההעברה שהזכרתי עולה כ- 200$ , אחורית 8" שהיא חזקה יותר ועמידה יותר כנ"ל. ז"א כ- 400$ ללא עבודה.
2.תיקון לשינוי במידת הגלגל ע"י שינוי יחסי ההעברה.
3. יעיל יותר בשטח (בכביש יאיט מעט את המהירות הסופית).
האם מישהו יודע אם ניתן להכניס קורונה 8" לאיבר השלישי (בית הדיפרנציאל) של הלנדדקרוזר הזה?
האם מכירים בעל מקצוע טוב המתעסק בשינוי יחסי העברה ברכבים כגון אלה?

tooshey
19-05-10, 01:04
איני חושב שניתן להכניס קורונה ופיניון "8 בתוך קייס "7.5.
הצעד הנכון עבורך הוא להחליף לסרן אחורי של פראדו עם נעילה חשמלית , ואת הביצה הקדמית לאחת עם יחס העברה מתאים.
לבחירתך יחס 4.30 בדגמי 99-00 או 4.10 בדגמי 01-02.
עדיף לקחת דיפרנציאלים עם כיוון מקורי ולא להתעסק עם החלפת קורונה פיניון.

אם תצטרך עזרה בחלקים,אתה יכול לפנות אלי בפרטי.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
19-05-10, 08:13
לגבי הדיפ' הקדמי, התקנת דיפ' נעול של ARB מקדימה, יתן לך חיזוק משמעותי ביחס לדיפ' 7.5 המקורי שיש לך ברכב.
גם בלי הגדלת הצמיגים תרוויח חיזוק משמעותי וכמובן גם נעילה.
כבר היום יש לך נקודה חלשה מוכרת ברכב, זה יהפך למשמעותי עוד יותר אם אתה מגדיל את הצמיג.
כך בחשבון שעם נעילה קדמית צריך ללמוד להתנהג, במיוחד עם רכב עם מתלה נפרד כדי לא לנפץ את הציריות/בירפילד מקדימה בקלות.

אם אתה לא בעניין של להחליף סרן אחורי, גם מאחור זה יכול להיות פתרון לעניין השילוב הלא מוצלח של דיפ' קטן ומנוע חזק.
אישית אני מעדיף את הנעילה החשמלית של טויוטה, הרבה יותר אמינה מאשר ARB, ואם בעיה חשמלית של ניתוק/חיבור הנעילה, אתה יכול לסגור ולפתוח ידנית מתחת לרכב.

בלי קשר, עם אתה מגביה את הרכב דרך הקפיצים, התוספת של החצי אינצ' בצמיג ממש לא משמעותי לגובה או לעבירות (שינוי קטן מידי).
לעומת זאת השינוי מספיק גדול כדי להציף ולהחמיר נקודות תורפה במע' ההינע של הרכב, אני הייתי מוותר על הגדלת הצמיג המינורית הזו ולא נכנס לסרט של שדרוג מכני גדול, בטח לא בשביל כזו תוספת שולית.

מיקי וייס
19-05-10, 11:26
איני חושב שניתן להכניס קורונה ופיניון "8 בתוך קייס "7.5.
הצעד הנכון עבורך הוא להחליף לסרן אחורי של פראדו עם נעילה חשמלית , ואת הביצה הקדמית לאחת עם יחס העברה מתאים.
לבחירתך יחס 4.30 בדגמי 99-00 או 4.10 בדגמי 01-02.
עדיף לקחת דיפרנציאלים עם כיוון מקורי ולא להתעסק עם החלפת קורונה פיניון.

אם תצטרך עזרה בחלקים,אתה יכול לפנות אלי בפרטי.

בברכה,טושי

טושי תודה.
האם סרן אחורי של פראדו מהשנים שציינת יתאים לרכב שלי? והאם ניתן לשמר, כלומר להעביר את מע' ה- EBD הקיימת אצלי ברכב על הסרן מפראדו שציינת?

JAK60
19-05-10, 23:14
תבדוק אולי אפשר להחליף דיפרנציאל של FJ קומפלט ויש לו גם מערכת מניעת החלקה השאלה מאיפו ניתן למצוא דיפרנציאל כזה.

מיקי וייס
19-05-10, 23:58
לגבי הדיפ' הקדמי, התקנת דיפ' נעול של ARB מקדימה, יתן לך חיזוק משמעותי ביחס לדיפ' 7.5 המקורי שיש לך ברכב.
גם בלי הגדלת הצמיגים תרוויח חיזוק משמעותי וכמובן גם נעילה.
כבר היום יש לך נקודה חלשה מוכרת ברכב, זה יהפך למשמעותי עוד יותר אם אתה מגדיל את הצמיג.
כך בחשבון שעם נעילה קדמית צריך ללמוד להתנהג, במיוחד עם רכב עם מתלה נפרד כדי לא לנפץ את הציריות/בירפילד מקדימה בקלות.

אם אתה לא בעניין של להחליף סרן אחורי, גם מאחור זה יכול להיות פתרון לעניין השילוב הלא מוצלח של דיפ' קטן ומנוע חזק.
אישית אני מעדיף את הנעילה החשמלית של טויוטה, הרבה יותר אמינה מאשר ARB, ואם בעיה חשמלית של ניתוק/חיבור הנעילה, אתה יכול לסגור ולפתוח ידנית מתחת לרכב.

בלי קשר, עם אתה מגביה את הרכב דרך הקפיצים, התוספת של החצי אינצ' בצמיג ממש לא משמעותי לגובה או לעבירות (שינוי קטן מידי).
לעומת זאת השינוי מספיק גדול כדי להציף ולהחמיר נקודות תורפה במע' ההינע של הרכב, אני הייתי מוותר על הגדלת הצמיג המינורית הזו ולא נכנס לסרט של שדרוג מכני גדול, בטח לא בשביל כזו תוספת שולית.

דורון אני מקבל את הערתך בענין הערך השולי הקטן לעבירות כאשר מגדילים את הגלגל(ובטח אם מדובר ב0.5- 1 אינטש קוטר. אולם הסיבה העקרית להגדלת הגלגל היא שבשטח נוחות הנסיעה גבוהה בהרבה כשנוסעים עם גלגל בעל חתך גבוה לעומת גלגל עם חתך נמוך יותר. בולם הזעזועים הטוב ביותר בשטח הוא האויר בצמיג, וככל שהחתך יותר גבוה בלימת הזעזועים טובה יותר, ניתן להוריד יותר אויר כדי שהנסיעה תהיה יותר נעימה, והזעזועים החדים שמכללי הרכב חשים הם הרבה יותר רכים ולכן יישמרו יותר(אני מקווה?!).

s_n_p
20-05-10, 15:37
תבדוק אולי אפשר להחליף דיפרנציאל של FJ קומפלט ויש לו גם מערכת מניעת החלקה השאלה מאיפו ניתן למצוא דיפרנציאל כזה.

השמועה אומרת שיש FJ בפירוק בנצר סרני...

ד ו ר ו ן
21-05-10, 08:15
הסיבה העקרית להגדלת הגלגל היא שבשטח נוחות הנסיעה גבוהה בהרבה כשנוסעים עם גלגל בעל חתך גבוה לעומת גלגל עם חתך נמוך יותר. בולם הזעזועים הטוב ביותר בשטח הוא האויר בצמיג, וככל שהחתך יותר גבוה בלימת הזעזועים טובה יותר, ניתן להוריד יותר אויר כדי שהנסיעה תהיה יותר נעימה, והזעזועים החדים שמכללי הרכב חשים הם הרבה יותר רכים ולכן יישמרו יותר(אני מקווה?!).
זה נכון מאד כשאתה משדרג מצמיג צר וקטן לצמיג גדול וגיבור, לא במקרה שלך.
התוספת היא שולית לנפח של הצמיג.
אם זו המטרה שלך אז במקום להכנס לסרט של שינויים מכניים שמחזקים פינה אחת ומחלישים אחרת, הרבה יותר זול,פשוט ונכון במקרה הזה לשים סט של צמיגים טובים (שגם ככה זה מה שראוי לרכב שטח שיורד לשטח) ולהוריד עוד 2-5 PSI כשאתה נוסע בשטח.

יש כאן אנשים שנוסעים בשטח על היילקס עם קפיצי עלים מיושנים ול.א. בגלגלים של 15-18 PSI בשטח, זה משפר משמעותית את השיכוך, במיוחד לתדרים הגבוהים של מכוחת חדות.

מיקי וייס
21-05-10, 10:56
זה נכון מאד כשאתה משדרג מצמיג צר וקטן לצמיג גדול וגיבור, לא במקרה שלך.
התוספת היא שולית לנפח של הצמיג.
אם זו המטרה שלך אז במקום להכנס לסרט של שינויים מכניים שמחזקים פינה אחת ומחלישים אחרת, הרבה יותר זול,פשוט ונכון במקרה הזה לשים סט של צמיגים טובים (שגם ככה זה מה שראוי לרכב שטח שיורד לשטח) ולהוריד עוד 2-5 PSI כשאתה נוסע בשטח.

יש כאן אנשים שנוסעים בשטח על היילקס עם קפיצי עלים מיושנים ול.א. בגלגלים של 15-18 PSI בשטח, זה משפר משמעותית את השיכוך, במיוחד לתדרים הגבוהים של מכוחת חדות.

יתכן שאתה צודק בענין חיזוק פינה והחלשת אחרת, יתכן ובאמת לרכב זה מידות הצמיגים שאיתם הוא מגיע הם קרובים לגבול העליון ששוה בכלל להגדיל, אולם אומר לך מנסיוני הדל: אצלי יש הבדל משמעותי בטלטולים בעת נסיעה בשטח עם צמיגים עם חתך 65 (המידה המקורית), לעומת צמיגים עם חתך 70 (צמיגי כבישטח), גם כשאני מוריד מעט אויר (כמובן בצמיגי כביש שטח בעלי חתך 65 לא כדאי להוריד לחץ ל15 - 18 PSI למעט בחולות).בנוסף, לא יודע אם יש צמיגי שטח מלא 265/65/17.

-->