PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריכוך סט פרוקומפ

dardar
19-05-10, 18:40
שלום

לאחר חיפוש בפורום, ומכיוון שלא מצאתי תשובה :

האם יש למישהו כאן ניסיון עם הורדת עלים מסט הגבהה 4" של פרוקומפ ?

אם כן - האם זה יעזור לי לרכך את הרכב (שכרגע שובר לי את הגב) ?

איזה עלים בד"כ מורידים ? וכמה ?

kobiarava
19-05-10, 19:09
היי רון
לדעתי, הוצאת עלים מחבילה שתוכננה לעבוד ביחד היא מפתח לשבירה של עלים בחבילה. חבל להתחיל להתעסק בעלים, לכל אחד יש תפקיד וחשיבות, וברגע שתתחיל להוריד, הקפיצים בשלב ראשון ישקעו בקצב מואץ, ומשם לשבירה הדרך קצרה. פרו-קומפ הם קפיצים קשים, ידועים ככאלה ואין ממש מה לעשות עם זה, חוץ מלא לקנות אותם מלכתחילה...

קובי

ערן המסוקס
19-05-10, 19:37
בסט העלים של פרוקומפ יש מראש רק איזה 4 עלים, לא? אין מה לעשות עם זה..

השיטה היחידה לעשות את הג'יפ שלך רך, היא להעמיס עליו המון משקל כל הזמן.

הדסופה
19-05-10, 19:54
על סופה קצרה סגורה, הוספתי (כן, הוספתי) בעבר עלה לקפיצים האחוריים, כיוון שאחד מהם נשבר. לא הורגש שינוי בקושי אחר-כך.
זה לא עונה לשאלה איך לרכך, רק ללמדך שזה בעצם סט שמיועד לאפליקציה קלה יחסית, ולהוריד ממנו עלים זה לא סביר.

הד.

yoav21
19-05-10, 21:16
בסט העלים של פרוקומפ יש מראש רק איזה 4 עלים, לא? אין מה לעשות עם זה..

השיטה היחידה לעשות את הג'יפ שלך רך, היא להעמיס עליו המון משקל כל הזמן.

אם יש לך 3 חברים שמנמנים צרף אותם לכל טיול גם יהיה יותר מצחיק וגם יותר נוח

וזאת התשובה הכי זולה, אחרי זה זה להחליף לסט אחר

יואב

dardar
20-05-10, 00:20
תודה על התגובות !

3 חברים שמנמנים - אהבתי :)
גם עם ארבעה שמנמנים מלבד הנהג (שגם הוא לא בחור קטן) - האוטו עדיין מתנהג בשטח כמו קרש ממוצע... תאמין לי - ניסיתי...

הסט לנו 5K לפני 3-4 שנים, ככה שממש חבל לי (וגם לא כל כך אפשרי כרגע) למכור אותו לברזל ולקנות סט חדש.

יש בסט שמורכב אצלי חמישה עלים, ככה שחשבתי שלהוריד את התחתון (הקצר) ביותר יכול לשפר משהו.
ברור לי שקיימת סכנה לאיבוד גובה עד שבירה של קפיץ, אבל כנראה שאקח את הסיכון בשביל להנות מהרכב.

אם בכל זאת קורא כאן מישהו שניסה להוריד עלים ויודע לדווח על תוצאות - אני מניח שכולנו נשמח לשמוע.

אברמלה
20-05-10, 07:19
200 דולר ואני מרכך לך את הסופה.

yoav21
20-05-10, 11:36
200 דולר ואני מרכך לך את הסופה.

זה יופי,בבקשה ;) תגלה לנו איך?

יואב

cj64
20-05-10, 12:21
שאלה?..עם איזה בולמים אתה נוסע?
ניסית לסוע ללא בולמים. ? תנסה אח"כ תאשים את הקפיצים!מי יודע ללא נסיונות?!
גל פ"ת

דרור ברלי
20-05-10, 12:35
לא מורידים עלים.
לכל קפיץ עלים יש דירוג מסוים והאורכים של העלים מחושבים מלכתחילה ולא מקריים.
הורדת עלה תגרום לבשלב הראשון לשקיעת הקפיץ ובשלב השני לשבירת עלים.

אברמלה
20-05-10, 15:35
זה יופי,בבקשה ;) תגלה לנו איך?

יואב

קודם תשלם:p:p

סופת המדבר
20-05-10, 23:38
אצלי גם היתה את אותה בעיה האוטו היה קופץ כמו שור מאחורה
בסוף שמתי רק מאחורה קפיצים של סיקס נשראתי עם אותם בולמים (ראנצ'ו 9000 שגם הם לא מציאה)
והאוטו מתנהג אחרת לגמרי ממש תענוג ליסוע עליו אני מגהץ שבילים עם באמפים במהירות של
60-70 קמ'ש בכיף

לדעתי עדיף לך לשים קפיצים של סיקס או האורגינלים של הסופה וזה הריכוך הכי טוב שתקבל
(יחסית למחיר)
שלא נדבר על המהלך מתלה שניהיה לי מאחורה

dardar
21-05-10, 15:03
גל - כרגע הרכב עם בולמים גמורים, ככה שאני יודע שהם לא משפיעים על הקשיחות. (ולא נוסע בכביש עד להרכבת בולמים טובים).

אברמלה - אחרי הצחוקים, אולי יש משהו שאתה יכול לתרום לבעלי הסיקסים לפני שנגיע לכירופרקטור ? יש לך פיתרון ?

"סופת המדבר" - הקפיצים שהיו מורכבים לפני הסט הזה היו מקוריים, והיו קשים באותה רמה. בנסיעה של 70 קמ"ש בשטח אני מניח שגם הסט של פרוקומפ מתפקד טוב, הבעיה שלנו היא בנסיעה איטית (משפחתית) של 20 קמ"ש על אבנים / באמפים / חריצים.

תודה מראש
רון

yoav21
21-05-10, 15:16
אברמלה - אחרי הצחוקים, אולי יש משהו שאתה יכול לתרום לבעלי הסיקסים לפני שנגיע לכירופרקטור ? יש לך פיתרון ?

תודה מראש
רון

רון, אברמלה הוא בעל מקצוע ולכן אם אתה רציני גש אליו וקבל הצעה.

ואז חזור וספר לנו:twisted:
יואב

cj64
21-05-10, 20:38
זה אחד מהבעיות!![שאין לך בולמים נכונים]
לא חושב שזה כל העניין אך שים בולמים קודם וא"כ תסע ותחליט!!
ככה וככה אתה חייב בולמים אז מה העניין?
בולם זה זה שמרכך את האוטו הוא בולם לך את הקפיצות:p

סופת המדבר
24-05-10, 22:26
גל - כרגע הרכב עם בולמים גמורים, ככה שאני יודע שהם לא משפיעים על הקשיחות. (ולא נוסע בכביש עד להרכבת בולמים טובים).

"סופת המדבר" - הקפיצים שהיו מורכבים לפני הסט הזה היו מקוריים, והיו קשים באותה רמה. בנסיעה של 70 קמ"ש בשטח אני מניח שגם הסט של פרוקומפ מתפקד טוב, הבעיה שלנו היא בנסיעה איטית (משפחתית) של 20 קמ"ש על אבנים / באמפים / חריצים.

תודה מראש
רון
כמובן שגם במהירויות נמוכות יש שיפור ענק
כל הבמפים הקטנים שיש ליפני כל דיונה וההיתי צריך לבוא במהירות '0' כדאי שלא לעוף באויר
אז עכשיו אני בא ב20-30 קמ'ש ולא מרגיש אותם

zowowb
21-06-10, 23:50
פשוט ,
בעלים יש חורים בקצה ,?
אם כן חרוט אוקולונים ,בעובי של אחד סנטים.
ושתול אותם, בין שני קבוצות עלים .
בשני צידי הקפיץ ,
הגיפ שלך יהפוך לאמריקאית ,
בשטח

-->