PDA

צפייה בגרסה מלאה : שכפול מיגון?!

haimovich2000
19-05-10, 22:43
אני מעוניין בפלטת מיגון לויטרה שלי (93 קצר) ובכל הסדנאות למיניהם זה עולה מחירים מטורפים.
לחבר שלי יש פלטה שכזאת האם יש מישהו שיכול "לשכפל" לי את המיגון?
מכירים מישהו שמבצע עבודה כזאת באיכות טובה ובמחיר שפוי?
עדיף באזור השרון

haimovich2000
24-05-10, 13:27
מישהו?! משהו?!
שרשור תקפוץ!

dadi
24-05-10, 13:47
לפי דעתי כל מפעל מתכת יוכל לייצר לך מיגון לפי דוגמא או סירטוט
אבל אני לא מכיר באיזור המרכז
בברכה דדי

נמרוד
24-05-10, 23:19
אני מעוניין בפלטת מיגון לויטרה שלי (93 קצר) ובכל הסדנאות למיניהם זה עולה מחירים מטורפים.
לחבר שלי יש פלטה שכזאת האם יש מישהו שיכול "לשכפל" לי את המיגון?
מכירים מישהו שמבצע עבודה כזאת באיכות טובה ובמחיר שפוי?

מה גורם לך לקבוע שהמחירים מטורפים? המחירים הם מה שהם. עשית סקר אני מניח, ראית מה האפשרויות.

asafk
24-05-10, 23:43
מתוך המחיר שדורשים ממך, חלק הוא חומר הגלם והעבודה שאתה תשלם בכל מקרה, חלק הוא הוצאות תפעוליות והרווח של אותם יצרנים - אותם אתה בטוח תחסוך, אבל חלק לא קטן הם העלויות שהיו כדי לתכנן את המוצרים האלו. הנדסה, נסיונות, אביטיפוס שהלכו לפח.

אני מעוניין לקנות את הדיסק האחרון של עידן רייכל. אבל בכל החנויות למיניהן המחירים מטורפים. לחבר שלי יש את הדיסק. האם יש מישהו שיכול לשכפל לי את הדיסק? מכירים מישהו שמבצע עבודה כזאת באיכות טובה ובמחיר שפוי?

אסף.

רון נחמן
24-05-10, 23:54
קטע מצחיק.
אני עם אותו רכב בדיוק, ובחופש הקרוב (יולי-אוגוסט ככה) אני בונה מיגון.
יש לי הרבה ניסיון עם חיתוכי לייזר וגם כמה וכמה התקנות "אספיר" ודומיהם, ככה שאני מבטיח שיצא מקצועי.
לפני כמה חודשים פרסמתי כאן שרשור שמטרתו הייתה להזמין כמה מיגונים כאלה כדי לחתוך קצת עלויות, אבל אף אחד לא הגיב :(

בתכנון גם: פגושים, מדרגות.

אם אתה רוצה צור קשר
רון

e-sheta
25-05-10, 06:33
האם קיים לך מיגון מקורי , כי אם כן אז אתה יכול לפנות למפעל ניתוב באזור תעשייה ברקן , הוא מבצע מיגונים לפי מידות מקוריות בהעתקת המקור ניתן לבצע את המיגון בחמרן 5 מ"מ ובברזל מגולוון 5 מ"מ מחירים שפויים.

haimovich2000
28-05-10, 13:42
האם קיים לך מיגון מקורי , כי אם כן אז אתה יכול לפנות למפעל ניתוב באזור תעשייה ברקן , הוא מבצע מיגונים לפי מידות מקוריות בהעתקת המקור ניתן לבצע את המיגון בחמרן 5 מ"מ ובברזל מגולוון 5 מ"מ מחירים שפויים.

תודה נבדוק מה הם מציעים...

haimovich2000
28-05-10, 13:45
מתוך המחיר שדורשים ממך, חלק הוא חומר הגלם והעבודה שאתה תשלם בכל מקרה, חלק הוא הוצאות תפעוליות והרווח של אותם יצרנים - אותם אתה בטוח תחסוך, אבל חלק לא קטן הם העלויות שהיו כדי לתכנן את המוצרים האלו. הנדסה, נסיונות, אביטיפוס שהלכו לפח.

אני מעוניין לקנות את הדיסק האחרון של עידן רייכל. אבל בכל החנויות למיניהן המחירים מטורפים. לחבר שלי יש את הדיסק. האם יש מישהו שיכול לשכפל לי את הדיסק? מכירים מישהו שמבצע עבודה כזאת באיכות טובה ובמחיר שפוי?

אסף.

וחלק גדול מהכסף הולך על זה שמוטבע שם הסדנא...
אז לא מתאים לי, ואם יש תגובות ציניות ולא מועילות לא חייבים להגיב...

ד ו ר ו ן
28-05-10, 13:57
וחלק גדול מהכסף הולך על זה שמוטבע שם הסדנא...
אז לא מתאים לי, ואם יש תגובות ציניות ולא מועילות לא חייבים להגיב...
זה ההבדל הדק בין להשתין בבריכה לבין להשתין מהמקפצה, ישר על הראש של אנשים.

shmil
28-05-10, 14:50
גנבת לי את המילים, דורון.

חיימוביץ - "יפה השתיקה לחכמים". בין אתה כזה ובין אם לא - לפעמים עדיף לשתוק.

נדב42
28-05-10, 16:16
כנראה שיצטרף אליכם עוד לקוח לעניין, זה יוכל להוזיל את המחיר ...

תשמעו סיפור ...
עצר אותי מישהו ברמזור היום וסימן לי לפתוח את החלון.
אני כבר מוכן עם תשובה אוטומטית שאני לא מוכר, אבל הבחור מספר לי שהוא בדיוק הולך לבדוק ויטארה ואם יש לי עצות לתת לו ... במקרה הוא תפס אותי עם כמה דקות פנויות והמוכר חיכה לו ממש קרוב, אז קפצתי איתו לראות את הרכב ... בקיצור, ויטארה (לא גראנד, אחת מהחמש שנמכרו) קצרה אוטומטית 98 במצב דנדש (צבע ירוק מכוער...) קורות השלדה חפות משריטה עם הצבע המקורי, אין חלודה בקורות הדלתות (גם כשמסתכלים מלמטה), בקיצור בונבוניירה ... סביר להניח שהוא ייקח את הרכב, ואז הוא גם ירצה את סט המיגון - מנוע, טראנספר ומדרגות ...
בחור נחמד, קרא פה בפורום לפני שהתחיל לחפש, לא יודע אם כתב... (הוא זיהה את כיסוי הגלגל שלי ...)

ולכל המחפשים ויטארות - יש עוד תקווה למצוא אחת טובה, אם כי כפי שכתבתי רבות - סבלנות ...
(זו שראיתי היתה יותר יפה מהקצרה שאני מכרתי ללידור, אם כי גם צעירה בחמש שנים ...)

נדב.

שחר דורון
28-05-10, 17:16
איזה מדינה........

בית המקדש נפל בגלל הקמצנות

:evil:

נדב42
28-05-10, 17:27

הייתי מסכים אתך אם למישהו היה מוצר כזה על המדף, אבל לאף אחד אין (חיפשתי עבור עצמי לויטארה הקודמת).
המחירים גבוהים מכיוון שכל אחת מהסדנאות גובה על מיגון כזה את מחיר התכנון מחדש, סיכון של טעות ושימוש בעוד חומר וכדומה. אין לי טענה כלפי המחיר שהסדנאות מבקשות (ויש פערים עצומים), אבל למי שיש את היכולת לבצע את העבודה, במקרה הזה נראה לי הגון, ותואם את רוח הפורום (של בנייה ועבודה עצמית).

שיהיה ברור: אם היה לאספיר (או מי שלא יהיה) מיגון כזה על המדף, לא הייתי תומך בהעתקה אלא בקנייה של מוכן (וגם אם הייתי במצוקה כספית קשה ומתפתה לחסוך, בוודאי שלא הייתי עושה זאת מעל דפי הפורום, אפרופו דימוי הבריכה ...)

נדב.

shmil
28-05-10, 19:13
נדב, שים לב שלדברי פותח השרשור "יש לחבר שלי פלטה כזו של אחת הסדנאות". להבנתי - של ויטארה זהה.
כלומר - קיים.
מכאן - זו כבר העתקה נטו.
ומכאן ענין המקפצה.

haimovich2000
28-05-10, 19:19
נדב, שים לב שלדברי פותח השרשור "יש לחבר שלי פלטה כזו של אחת הסדנאות". להבנתי - של ויטארה זהה.
כלומר - קיים.
מכאן - זו כבר העתקה נטו.
ומכאן ענין המקפצה.

המיגון שיש לחבר שלי לא שייך לאחת הסדנאות הגדולות והמוכרות.
הוא יוצר במסגריה כלשהי...
ואם מחפשים תמיד תמצאו על מה להתקטנן...

נדב42
28-05-10, 20:43
כלומר - קיים.
מכאן - זו כבר העתקה נטו.
ומכאן ענין המקפצה.

שמיל,

הרשה לי לתקן אותך: העובדה שפעם ייצרו מיגונים כאלו (סדרתית או שלא), זה לא אומר שמדובר במוצר שקיים היום לקנייה.

הויטארה האחרונה עלתה על כבישי ושבילי ישראל לפני כ- 13 שנה, באוגוסט 1997 (אני קניתי ביולי 1997, ואחרי נשארו עוד 6, אח"כ באו הגראנד) זה כבר מזמן לא רכב שמייצרים לו בארץ שיפורים ייעודיים.

לויטארה הקודמת שלי ניסיתי להשיג (עד לפני כחצי שנה) מיגון טראנספר אצל כל הגדולים וכמה קטנים - נאדה. כל מי שהסכים למכור לי מיגון כזה הבהיר לי שאין תבניות מוכנות והוא צריך לבנות לי במיוחד - והמחירים בהתאם.

אם היה מוצר קיים, הייתי משלם את מחירו, ולא מציע לאף אחד להעתיק, אבל מלאכת התכנון של המיגון סיימה ממילא להחזיר את ההשקעה לאלו שעמלו על כך (ועל כך תעיד העובדה שאי אפשר לקנות מהם מיגונים), וכיום כל מי שמייצר מיגון (כן-כן, גם סדנאות) או שממציא את הגלגל מחדש או שמעתיק מיגון קיים. וחלק מהסדנאות שאלו אותי אם אני יכול למצוא רכב עם מיגון כדי להעתיק...

נדב.

אלדר
28-05-10, 21:43
לפני חצי שנה בררתי לאספיר יש מיגון לויטרה רגיל.
אני בררתי דרך צמיגי החוף גפני.

נדב42
28-05-10, 23:04
לפני חצי שנה בררתי לאספיר יש מיגון לויטרה רגיל.

איזה מיגון ? אתה בטוח ענו לך על ויטארה ולא על גראנד ?
חלק מאלו ששאלתי ענו שיש להם, אבל כאשר ביקשתי לוודא שמדובר בויטארה עד 98 ולא בגראנד ויטארה ענו לי "אה, לא... לזה אין לנו ..."

נדב.

אלדר
29-05-10, 00:56
איזה מיגון ? מיגון גחון אתה בטוח ענו לך על ויטארה ולא על גראנד ?
חלק מאלו ששאלתי ענו שיש להם, אבל כאשר ביקשתי לוודא שמדובר בויטארה עד 98 ולא בגראנד ויטארה ענו לי "אה, לא... לזה אין לנו ..."

נדב.

מיגון גחון, כן בקשתי לויטרה שנת 94.

נדב42
29-05-10, 08:26
אולי היה מגן מנוע, מיגון טראנספר לא היה בשום מקום.
אני יודע שרון מדבר על מיגון טראנספר, נדמה לי שגם חיימוביץ'.

נדב.

אלדר
29-05-10, 11:34
המיגון היחיד שיש הוא גחון.

ד ו ר ו ן
29-05-10, 20:49
המיגון שיש לחבר שלי לא שייך לאחת הסדנאות הגדולות והמוכרות.
הוא יוצר במסגריה כלשהי...
ואם מחפשים תמיד תמצאו על מה להתקטנן...
אם היית פותח את השרשור עם המידע הזה אולי התגובות היו אחרות- אם חבר שלך יצר מיגון שאינו פס-ייצור של מישהו ואתה רוצה לשכפלו, זכותך והאמת לא נראה לי פסול.

הרעיון או תפיסת העולם שהצגת לגבי כשרות שכפול מוצר של סדנא,בגלל שהם השקיעו בפיתוח ובדיקות ודורשים מחיר מסויים שלא נראה לך אישית אז מבחינתך זה בסדר להעתיק, פסול ועוד איך.

נדב42
29-05-10, 23:11
הרעיון או תפיסת העולם שהצגת לגבי כשרות שכפול מוצר של סדנא,בגלל שהם השקיעו בפיתוח ובדיקות ודורשים מחיר מסויים שלא נראה לך אישית אז מבחינתך זה בסדר להעתיק, פסול ועוד איך.

מסכים עם האמירה הזו במלואה ובהדגשה לעיל, אבל אם זה היה מוצר של סדנה שלא נמכר יותר ע"י הסדנא, האם גם אז לדעתך זה פסול ? (וזה לדעתי המצב)

בעקבות השרשור הזה פנה אלי בהודעה פרטית אחד מעובדי אספיר והציע לי מגן מנוע שיש להם על המדף. אין להם משהו אחר והוא לא נקב במחיר אבל אמר שהוא זול.
תמוה בעיני מדוע הוא לא הגיב פה בשרשור וכך גם עניתי לו. אולי הוא עוד יצוץ פה, ויהיה מעניין לשמוע את עמדתו ...

נדב.

ד ו ר ו ן
29-05-10, 23:51
מסכים עם האמירה הזו במלואה ובהדגשה לעיל, אבל אם זה היה מוצר של סדנה שלא נמכר יותר ע"י הסדנא, האם גם אז לדעתך זה פסול ? (וזה לדעתי המצב)
נדב.
רק שדעתך הלא מבוססת לגבי המצב לא רלוונטית לדיון עקרוני זה- מנסים לדבר ת'כלס על מצב קיים- לא על השערות.
תברר עם מי שמייצר את המיגון ותגיד אם בכלל יש טעם לדון בצידוק של העתקת המיגון כי אין אותו במלאי/לא מייצרים/כי בא לך לך להעתיק.

נדב42
30-05-10, 00:23
רק שדעתך הלא מבוססת לגבי המצב לא רלוונטית לדיון עקרוני זה- מנסים לדבר ת'כלס על מצב קיים- לא על השערות.
תברר עם מי שמייצר את המיגון ותגיד אם בכלל יש טעם לדון בצידוק של העתקת המיגון כי אין אותו במלאי/לא מייצרים/כי בא לך לך להעתיק.

קודם כל, לי כבר יש את כל המיגונים שאני רוצה ברכב, (החלפתי רכב והנוכחי הגיע עם הכול, ותודה לרענן ...) לכן אין לי צורך או רצון להעתיק שום דבר.

לגבי החברים פה שכן רוצים להשיג לעצמם מיגון, יש לי את מספר הסלולארי של אותו עובד אספיר ואשמח להעביר אותו בהודעות פרטיות. אני לא מפרסם כאן כדי שלא יבלבלו לו במוח, אם ירצה לפרסם הוא יודע איך (הוא חבר רשום באתר).

לדורון ושמיל: הבהרתי את דעתי בצורה ברורה לגבי העתקה של מוצר שאפשר לקנות כיום, וגם לגבי כזה שלא, ועשיתי הבחנה מאוד ברורה בין שני המקרים. שניכם נמנעתם מלהביע דעה לגבי המצב השני, שבו אי אפשר לרכוש יותר את המוצר המקורי - אשמח לשמוע את דעתכם, אפילו אם זה היפותטי - זה רלוונטי לדיון, ואם דעתכם שונה מדעתי (לגיטימי כמובן) אשמח לשמוע את הנימוקים.

נדב.

DooM3
30-05-10, 00:31
משהוא שאני בניתי
עבד קשה ולא הראה סימנים של חולשה או עיוות
את החומר קיבלתי מחבר אז אין לי הערכה כספית החומר הוא ברזל 3 מ"מ
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25727&highlight=%EE%E2%EF+%E2%E7%E5%EF+%E5%E9% E8%F8%E4

shmil
30-05-10, 11:46
שים לב, נדב, שהבעייה העיקרית, שלי לפחות, היתה עם המקפצה, לא עם הפיפי.
כולם עושים פיפי, כל אחד לפי גודל השלפוחית שלו, ואין אחד שלא משתין אף פעם.

האלגוריה ברורה, אני מקווה.

-->