PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקה מהחגורה בהנעת הרכב

RAP
20-05-10, 22:46
חברים שלום,

כאשר אני מניע את הרכב ונותן גז אז יש לי רעש ( שריקה ) מהחגורה , מה צריך לעשות :confused:? לשחרר או להדק את המותחן? מדוע זה קורה אם עד כו לא היה לי את זה ?

בברכה, RAP

torchak
20-05-10, 22:51
צריך למתוח את החגורה והרעש יפסיק
זה קורה בגלל בלאי טבעי של החגורה שגורם לה להתארך ולהתרופף.
שים לב שאחרי שהיא קצת מתחממת זה בד"כ עובר. היא נהיית יותר גמישה ויותר "דביקה" החיכוך שלה גדל והיא מפסיקה לחרוק.
יש כל מני "תרופות סבתא" כמו לרסס על שמן או גריז או משהו כזה, אבל עזוב אותך משטויות.
בקיצור. תמתח אותה והשריקה אמורה להעלם. באותה הזדמנות תסדור אותה, אם היא כבר ישנה ונמתחה, אולי בכלל צריך להחליף אותה.
אה, דבר נוסף, יכול להיות שמסיבה מסוימת המותחן שלה השתחרר. פחות הגיוני אבל זה יכול לקרות.

בהצלחה,
נועם.

RAP
20-05-10, 22:55
צריך למתוח את החגורה והרעש יפסיק
זה קורה בגלל בלאי טבעי של החגורה שגורם לה להתארך ולהתרופף.
שים לב שאחרי שהיא קצת מתחממת זה בד"כ עובר. היא נהיית יותר גמישה ויותר "דביקה" החיכוך שלה גדל והיא מפסיקה לחרוק.
יש כל מני "תרופות סבתא" כמו לרסס על שמן או גריז או משהו כזה, אבל עזוב אותך משטויות.
בקיצור. תמתח אותה והשריקה אמורה להעלם. באותה הזדמנות תסדור אותה, אם היא כבר ישנה ונמתחה, אולי בכלל צריך להחליף אותה.
אה, דבר נוסף, יכול להיות שמסיבה מסוימת המותחן שלה השתחרר. פחות הגיוני אבל זה יכול לקרות.

בהצלחה,
נועם.

נועם שלום.

תודה , מחר על הבוקר אמתח את החגורה.

בברכה,RAP

landrover
20-05-10, 23:04
תופעה אופיינית נוספת לשריקה בהתחלה,

לפעמים מתאים לאלטרנטור שצריך לטעון את המצבר ויוצר עומס בהתחלה,

כאשר המצבר כבר קצת ניטען כבר יש פחות התנגדות לפולי של האלטרנטור , ואז הוא כבר לא מחליק על הרצועה - תבדוק טעינה ואת המצבר באותה הזדמנות.

אמיר.

kobiarava
20-05-10, 23:42
ואולי דווקא הדמפר? לא כדאי לך לשלול את העניין בלי לבדוק. דמפר מחליק יפתיע אותך כשאתה לא מוכן, ואפילו לא תבין מאיפה זה בא לך!

קובי

-->