PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בויטרה קצרה חדשה

חדשה בשטח
20-05-10, 23:52
לפני כחודש וחצי רכשתי ויטרה חדשה מהחברה ונתקלתי במספר לא קטן של בעיות. אודה למי שמכיר את הג'יפ ויוכל לומר לי אם הבעיות ידועות בדגם זה או שמא קיבלתי רכב "דפוק". אמנה אותן ברשימה:
1. צריכת דלק של אחד ל-5 עד 6 :cry:
2. רעש מתכתי חלש מהמנוע בזמן נסיעה (כמו עצם שמתחכך במתכת)
3. רעש של נעילת גיר בין הילוך ראשון לשני (אוטומט)
4. בלמים חורקים מאוד
5. צמיגים חורקים בעצירה ובפניות
6. מנוע רועש בעת הפעלת מזגן

אלה הבעיות הכי משמעותיות...
אני רוצה ללכת מחר למוסך והייתי שמחה אם מישהו היה מספיק לעזור לי ולרשום אם הבעיות האלה מוכרות או יוצאות דופן.
תודה רבה

ehudsega
20-05-10, 23:56
לפני כחודש וחצי רכשתי ויטרה חדשה מהחברה ונתקלתי במספר לא קטן של בעיות. אודה למי שמכיר את הג'יפ ויוכל לומר לי אם הבעיות ידועות בדגם זה או שמא קיבלתי רכב "דפוק". אמנה אותן ברשימה:
4. בלמים חורקים מאוד

אני רוצה ללכת מחר למוסך והייתי שמחה אם מישהו היה מספיק לעזור לי ולרשום אם הבעיות האלה מוכרות או יוצאות דופן.
תודה רבה
קראתי נכון? ויטארה חדשה מהחברה?

חדשה בשטח
21-05-10, 00:01
קראתי נכון? ויטארה חדשה מהחברה?

כן!!! קראת נכון!!!

אביעד פ.
21-05-10, 00:14
גראנד ויטרה...
מה הבעיה? חדשה מהחברה?
הרכב באחריות. לכי למוסך המרכזי ויסדרו לך את כל הבעיות חינם אין כסף.

raanan
21-05-10, 00:58
4. בלמים חורקים מאוד

תודה רבה

1/5 - הויטארה ידועה "כצרחנית" דלק אבל אופי הנהיגה משפיע מאד (האצות בין רמזורים/במפרים ) כמו אזור התנועה (עיר לעומת כביש פתוח).
ציינת שיש חריקות מהצמיגים בסיבובים , תבדקי לחץ אוויר , בד"כ חריקות נגרמות מצמיגים יבשים (לא אמור להיות ברכב חדש) ו/או לחץ אוויר נמוך.
לחץ אוויר נמוך גורם לצריכת דלק מוגברת (יש לבדוק לחץ אוויר כשהצמיגים קרים/ לא לאחר נסיעה).

2/3 - אין אפשרות לתת חוות דעת מקריאה בפורום (צריך לשמוע ולחפש מקור הרעש) .

4- חריקת בלמים זה יתכן בגלל שהם חדשים ולא היו בשימוש , בד"כ רעש מופיע בגלל ליכלוך (נסיעה בבוץ) או כשמתקינים רפידות זולות.

6- כשמפעילים מזגן הסל"ד עולה ובד"כ גם הוונטה של קרור המנוע משתלבת , כל הכבודה (כולל מדחס המזגן) מייצרים יותר רעש.

לסיכום,
יתכן שבאמת "נפלת" על רכב עם התחלה לא מזהירה ... אבל,
יתכן שזאת סתם רגישות יתר לכל "פיפס קטן" היות והרכב חדש .
בד"כ הרגישות והחיפוש לבעיות פוסקים לאחר כמה חודשים.
במידה וזה רכב ראשון שלך (חדש מהסוכנות), זה יכול להסביר העניין.

בכל מקרה, כמו שהציעו, יש אחריות 3 שנים, מצי אותה לבדיקה ותיקון אם נדרש .

תתחדשי וסעי בזהירות
רענן

עמיחי_פסים
21-05-10, 03:03
שלום

היתה לי קצרה חדשה מהחברה, הספקתי לעשות עליה כ-5000 ק"מ
קודם כל תתחדשי, אוטו מדהים !
1.צריכת דלק בנהיגה עצבנית במיוחד משהו בסביבות 6 ק"מ לליטר, יפה לציין שבשטח היא לא צורכת יותר (חסכונית מאוד בשטח). בכביש בין ערוני בנהיגה חסכונית ורגועה במיוחד, כ-13 ק"מ לליטר.
הנתונים על סמך בדיקה ידנית שלי( מחשב הדרך מראה נתונים קצת יותר טובים)
2.לא יודע על מה מדובר.
3.ממש לא, הגיר חלק לחלוטין.
4.ממש לא, בלמים חלקים ונעימים ביותר.
5.שום חריקה מהצמיגים, גם אם מאוד משתדלים ה ESP עושה עבודה נדירה !!
6.מנוע אינו נשמע בשום סל"ד. הדבר היחיד שאפשר לשמוע זה רעש רוח קורה במהרויות מעל 125 קמ"ש.

גשי למוסך של מכשירי תנועה, הם מכבדים את האחריות ונותנים שירות מצויין.

חדשה בשטח
21-05-10, 14:31
עמיחי, תודה רבה על העזרה! תארתי לעצמי שלא אמורות להיות לויטרה בעיות מהסוג שתארתי ושמדובר במקרה ספציפי לרכב שלי... אגש למוסך בתחילת שבוע הבא. האם יש הבדל בין מוסך מרכזי של מכשירי תנועה למוסך מורשה של סוזוקי או שמדובר באותו דבר? לאיזה מוסך אתה ממליץ ללכת?

יונתןמצפה
21-05-10, 14:41
לא מכיר את הוויטרה הנ"ל, אבל האם יכול להיותר שאת נוסעת ב- 4X4 כל הזמן?
אם כן, זה יכול להסביר את צריכת הדלק והחריקות מהצמיגים.

אור .ס.
21-05-10, 15:17
היי, במידה ואת ממרכז הארץ, גשי למוסך "דרך השטח" בת"א ברחוב יגאל אלון, יועץ השירות שם בזמני היה בחור בשם נועם, שירות מעולה ונכונות מקסימלית לעזור בכל תקלה, הג'ימני שלי היה מבקר שם קבוע בעקבות נזקים שהייתי עושה לו ותוקן כל פעם מחדש תחת אחריות למרות שיפורים.

ranshadmi
21-06-10, 14:46
לא מכיר את הוויטרה הנ"ל, אבל האם יכול להיותר שאת נוסעת ב- 4X4 כל הזמן?
אם כן, זה יכול להסביר את צריכת הדלק והחריקות מהצמיגים.

הגרנד ויטרה החדשה נוסעת תמיד ב-4X4 (אין אפשרות לבטל).
למרות זאת, אני ממש מקווה שהרכב המדובר לא תקוע במצב נעול (4H)...

גם לי יש רכב כזה חדש מהסוכנות והבעיות שצויינו לא קיימות אצלי.

התייש
21-06-10, 15:47
אין מה להתרגש, כנסי לחברה ובקשי בדיקה במסגרת האחריות.
תתחדשי ונתראה בשטח, מעין

שמוליקו
21-06-10, 17:00
עבר חודש, יש עדכונים?

rantop
24-06-10, 00:58
אם כבר פתחתם את הנושא,
לגרנד ויטרה החדשות, יש מצב משמאל למצב ה4על4 בבורר, שמסומן עם האות N כמו ניוטרל.
העברתי למצב הזה והרכב עדיין נוסע.
האם זה מבטל את ה4על4? או מה בעצם זה עושה?

zivo
24-06-10, 14:06
GV המדוברות (חדשות), 4X4 נעול כל הזמן. ה N של התיבת העברה, מיועד לגרירה (של הרכב, לא שהוא גורר).
השאלה באיזה מצב היה הגיר בזמן שהעברת את המתג של השילוב ל N.
תנסה לעמוד שהגיר ב N ואז תסובב את המתג (או אולי ב P).
יש הסבר בספר רכב.

ben_b
24-06-10, 17:59
[quote=חדשה בשטח;314127]לפני כחודש וחצי רכשתי ויטרה חדשה מהחברה ונתקלתי במספר לא קטן של בעיות. אודה למי שמכיר את הג'יפ ויוכל לומר לי אם הבעיות ידועות בדגם זה או שמא קיבלתי רכב "דפוק". אמנה אותן ברשימה:

בלוח הבקרה אפשר לבחור תצוגה של צריכת הדלק קילומטר לליטר - מאד מרגיע את הרגל הלוחצת

eyalzo
27-06-10, 00:14
שלי ארוכה בת שמונה חודשים. אף אחת מהבעיות שהוזכרו כאן לא מופיעה אצלי, מלבד אולי חריקה קלה מהבלמים. צריכת הדלק נשמעת מופרזת לכל צורת נהיגה.
התקלות אצלי: הנעילה מגיבה רק אחרי כמה לחיצות ויש חריקות מהמושבים הקדמיים (בעיה מוכרת אצל כולם לפי פורום בחו"ל). שתי התקלות "מטופלות" על ידי היבואן שבפועל רק מושך זמן. לא נפתרו עדיין.

zivo
27-06-10, 15:33
שלי ארוכה בת שמונה חודשים. אף אחת מהבעיות שהוזכרו כאן לא מופיעה אצלי, מלבד אולי חריקה קלה מהבלמים. צריכת הדלק נשמעת מופרזת לכל צורת נהיגה.
התקלות אצלי: הנעילה מגיבה רק אחרי כמה לחיצות ויש חריקות מהמושבים הקדמיים (בעיה מוכרת אצל כולם לפי פורום בחו"ל). שתי התקלות "מטופלות" על ידי היבואן שבפועל רק מושך זמן. לא נפתרו עדיין.

לא ברור, איזה נעילה ואיזה לחיצות???

הנעילה היחידה שאני מכיר בלחיצה זה של הדלתות.... של הדיפ' המרכזי זה בסיבוב.

paul1
28-06-10, 08:34
גראנד ויטרה...
מה הבעיה? חדשה מהחברה?
הרכב באחריות. לכי למוסך המרכזי ויסדרו לך את כל הבעיות חינם אין כסף.

אני בספק אם זה יעזור. מנסיון שלי עם גרנד ויטרה חדשה המוסכים שלהם לא הצליחו לפתור בעיית מזגן ומכה בהעברת הילוך.
אחת מהשתיים: או שהרמה שלהם ממש בזבל, או שפשוט הם מתעלמים במכוון מכל בעייה שהיא לא שבר (כי את בעיית הגיר פתרתי לבד והמזגן תוקן על חשבוני בתום תקופת האחריות).

ולפותחת השירשור: זה נראה כאילו נעילת הדיפרנציאל המרכזית מופעלת כל הזמן.

eyalzo
02-07-10, 00:25
לא ברור, איזה נעילה ואיזה לחיצות???

הנעילה היחידה שאני מכיר בלחיצה זה של הדלתות.... של הדיפ' המרכזי זה בסיבוב.

כן, זו נעילת הדלתות. כבר החליפו קצת חלקים, ואין להם מושג. הפיצוץ מתקרב. אין ליבואן בכלל ציוד שיכול לבדוק מה התקלה. אני הבאתי איתי מנתח תדרים כדי להראות שהשלט תקין, מה שרק הגדיל את המבוכה של מנהל השירות שפגשתי. סוזוקי אלטו שנבדקה בעודה עומדת ליד שלי הגיבה מצוין לשלט שלה, כאשר אצלי רק כל לחיצה שלישית משפיעה. כעת אני מחכה כבר שבועיים שיחזרו אליי עם הצעה להמשך טיפול. זו רק אינדיקציה לרמת השירות.

-->