PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה זה אומר שנכנס לרביעי בלי קלצ'?

ilan.sch
21-05-10, 14:45
מה המשמעות של העובדה שאני יכול להכניס להילוך רביעי בלי ללחוץ על הקלאצ'?

shmulikbg
21-05-10, 14:46
מה המשמעות של העובדה שאני יכול להכניס להילוך רביעי בלי ללחוץ על הקלאצ'?
שאתה מעביר את ההילוך בדיוק בזמן..:D

הכוכב הכחול
21-05-10, 15:13
שאתה מעביר את ההילוך בדיוק בזמן..:D

+1

ביזמנו אני הצלחתי לעלות ולרדת מהילוך ראשון עד חמישי ברנו אקספרס ללא קלאצ' ;)

assaf234
22-05-10, 14:44
להעלות הילוכים מראשון לחמישי זה מאוד פשוט בלי קלאץ'
כל מה שצריך זה לתת טיפה גז ולחץ על ידית ההילוכים לכיוון ההילוך המבוקש
ברגע שהטורים יגיעו להתאמה בין המהירות לטורים ההילוך יכנס.
לגבי נזק לגיר, בטוח שזה לא מוסיף בריאות אבל לדעתי כל עוד לא היה רעש לא בריא של שילוב לא טוב בין גלגלי שיניים אין בעיה. כמובן שמה שכתבתי פה אינו מתבסס על ידע מקצועי אז אל תנסו את זה בסמי

ישי.פ
23-05-10, 18:03
זה בטוח יקצר את חיי הסינכרונים בגיר.

kobiarava
23-05-10, 18:22
אחלה של רעיונות ועצות רצים כאן. בעוד שבועיים ייפתח שרשור תחת הכותרת "עזרה-שיפוץ גיר בסמוראי"...
למה לעזאזל בכלל לנסות להעביר הילוכים בלי ללחוץ על הקלאצ'? אתם מנסים בכח לגרום נזקים לרכב שלכם? או שזה אולי מוכיח משהו על כישורי הנהיגה של מי שמצליח להכניס להילוך בלי קלאצ'? בכל מקרה, זה מיותר, מטופש ומזיק, גם אם היה נדמה לכם שההילוך נכנס חלק.

קובי

הכוכב הכחול
23-05-10, 19:02
ואם מדובר ברכב ליסינג? ;)

de fox
24-05-10, 16:27
ואם נקרע כבל קלקצ באמצע הדרך?

s_n_p
24-05-10, 17:49
כמה שכתבו למעלה, כל עוד אין רעש של גג"שים - אין בעיה, אבל בשביל להגיע ליכולת כזאת צריך להתאמן הרבה ועדיף על רכב לא שלך ;).
בסדיר נהגתי בריאו עם רגל שמאל על החלון (היתי צעיר וטיפש), אין שום בעיה לעלות ולהוריד את ההילוכים. בכדי לעלות הילוך יש למשוך את הקודם, להוציא לניטראל, ואז להפעיל קצת לחץ כלפי ההילוך הבא, כאשר הטורים ישתוו, הידית "טיפול" פנימה בעצמה.
להורדה, צריך לבלום, להוציא לניוטראל, לתת גז (די חזק), ואז לדחוף להילוך הרצוי.

במשאיות אמריקאיות ישנות ישנן תוית שאומרת שהקלץ' נועד להתחיל ולסיים את הנסיע, לפחות כך טען המדריך בקורס תאוריה לרשיון מעל 15 טון, לפני 13 שנה :rolleyes:

אני לא חושב שיש הצדקה לנהיגה כזאת חוץ מנסיעת חרום (מזלג שיצא ממקומו או כבל שנקרע)

ישי.פ
24-05-10, 23:44
זה שההילוך נכנס בלי רעש, זה לא אומר שזה לא מגדיל את הבלאי!
כן גם לי יש סיפורים מהצבא אבל זה היה בצבא;)

-->