PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה לגבי איך לבדוק רכב: פאג'רו 97 דיזל..

dillen
22-05-10, 15:41
שלום רב, מחר אני הולך לראות מיצובישי פאג'רו קצר 2500 דיזל שנת 97 יד 7 עם 190000 ק"מ, הרכב נמצא בסוכנות טרייד אין(כנראה בן אדם הגיע עם הרכב ועשה טרייד אין במקום) והם רוצים עליו 28000 ש"ח.
למען האמת אני לא מבין גדול ברכבי שטח ורציתי לדעת מה כדאי וחשוב לבדוק כשרואים את הרכב, מה אפשר לבדוע בזמן הנסיעה, נזילות, מנוע, גיר וכמובן ארצה לקחת אותו לבדיקה במידה ויראה לי וגם פה אני צריך המלצה למכון טוב שאפשר לסמוך עליו. (והאם ניתן לבדוק איכשהו שהק"מ אמיתי? כי הוא נראה לי יחסית נמוך לשנתו).
בכל מקרה לפני לקיחה למכון הייתי רוצה לדעת מה ניתן לבדוק על מנת לשלול אותו ולחסוך את הבדיקה..
אם למישהו יש מידע רלוונטי אשמח אם תגיבו היום כי מחר אני רוצה לנסוע לראותו..
בתודה מראש ושבת שלום..

גיא
22-05-10, 18:48
דילן

קרא בעמוד המתחילים כתבה בשם "איך בודקים רכב שטח לפני קניה" כמו כן קרא "איך קונים ג'יפ ב 20000" כמו כן עבור על השרשור איך בודקים סיקס.

זה אמנם לא אותו אוטו, אבל לעניינו זה מתאים.

dillen
22-05-10, 19:39
אחלה אני אסתכל.. תודה גיא..

klam
22-05-10, 20:38
אם זה טרייד-אין של יבואן, נסה לדרוש אחריות לפחות על מנוע-גיר, ואתה יכול לבקש לראות את הבדיקה שלהם כשקנו את הרכב.

raanan
22-05-10, 20:53
אין "חיה" כזאת , ג'יפ דיזל, יד 7 , שנת 97 עם 190000 קמ !
(רק בשביל הנוסטלגיה, ברר כמה עלה ליטר סולר בשנת 97-99 ...)

יכול להיות שסה"כ מצבו סביר לשנתון. אבל,
כשהקמ' לא אמיתי , אז המלצה שלי , ברח ברח ברח ...

רענן

dillen
22-05-10, 21:39
אין "חיה" כזאת , ג'יפ דיזל, יד 7 , שנת 97 עם 190000 קמ !
(רק בשביל הנוסטלגיה, ברר כמה עלה ליטר סולר בשנת 97-99 ...)

יכול להיות שסה"כ מצבו סביר לשנתון. אבל,
כשהקמ' לא אמיתי , אז המלצה שלי , ברח ברח ברח ...

רענן

היי רענן.. לא ממש הבנתי את התשובה שלך.. לא הגיוני שיהיה ג'יפ כזה עם נתונים כאלה? עם ק"מ כזה?
ונניח ששינו, איך אפשר לבדוק את זה? בבדיקה רשמית אפשר לעלות על זה?

KLAM, לא נראה לי שזה טרייד אין של יבואן, הם שייכים לרשת "בסט קאר" ונמצאים בת"א בדרך בן צבי 79( אם מישהו מכיר או שמע אשמח לקבל חוו"ד עליהם).

dillen
22-05-10, 21:49
אגב, יש לי שאלה מקצועית לבעלי נסיון, משהו שעניין אותי ולא קיבלתי עדיין תשובה חד משמעית:
נניח ויש רכב ג'יפ למשל במחיר זול ולא ממש ידוע מה עבר על הרכב בעבר הוא עם ק"מ יחסית גבוה ויד גבוהה וכל מיני נתונים לא מבטיחים במיוחד(אולי אפילו הוחלף לו מנוע לפני כמה זמן) או בקצרה..רוב החבר'ה פה לא היו ממליצים אבל למראית עין הוא נראה סבבה.
עכשיו השאלה היא: אם אני לוקח את הרכב לבדיקה ובבדיקה אומרים שהאוטו במצב מצויין, מנוע גיר, ללא תאונות אין ליקויים קריטיים וכו'. האם עדיין לא מומלץ לקנות את הרכב??

השאלה היא כמובן תאורטית כדי להמחיש את העניין של הבדיקה...מקווה שהצלחתי להבהיר את כוונתי ואשמח לתשובה מקצועית..תודה.

חנן-ג'יפולוג
22-05-10, 21:59
אין רכב דיזל שנת 97 יד שביעית עם 190000 ק"מ. שכח מזה. הרכב הזה עבר הרצה אחורה של הקילומטראז'.

אין מצב ש:
בבדיקה אומרים שהאוטו במצב מצויין, מנוע גיר, ללא תאונות אין ליקויים קריטיים וכו'

על רכב חדש הם לא מעיזים לכתוב את זה, אז הם בוודאי לא יכתבו את זה על רכב משומש כפי שתיארת. גם אם הם היו כותבים את זה ממילא הבדיקות האלו לא שוות כלום מבחינה טכנית. האפשרות היחידה שהם יכתבו כזה דבר על רכב משומש מאוד, היא שהם מכירים טוב מדי את המוכר.

raanan
22-05-10, 22:07
השאלה הראשונה שתשאל את עצמך , היכן אני בודק את הג'יפ ?
אם יש לך אח/חבר אמיתי בעל מוסך שמתמחה בפג'רו, אז מצבך יחסית טוב.
בכל מקרה, גם הבדיקה הקפדנית והטובה ביותר לא יכולה לתת 100% בטחון . לפעמים יש "הפתעות" ...

הדבר הבסיסי והחשוב ביותר, מצב השילדה והמרכב . כל היתר ניתן לתקן/להחליף.

אם תמצא "דוגמן" במצב טוב , עניין הקמ' ומס' הידיים פחות חשוב. אבל,
אצלי (בכל אופן) יש כלל, אם יש אי התאמה (קמ' או כל ממצא שסותר את דברי המוכר) אז,
אני עובר למצב ברח ברח ברח ...

בהצלחה
רענן

dillen
22-05-10, 22:10
אין רכב דיזל שנת 97 יד שביעית עם 190000 ק"מ. שכח מזה. הרכב הזה עבר הרצה אחורה של הקילומטראז'.

אין מצב ש:

על רכב חדש הם לא מעיזים לכתוב את זה, אז הם בוודאי לא יכתבו את זה על רכב משומש כפי שתיארת. גם אם הם היו כותבים את זה ממילא הבדיקות האלו לא שוות כלום מבחינה טכנית. האפשרות היחידה שהם יכתבו כזה דבר על רכב משומש מאוד, היא שהם מכירים טוב מדי את המוכר.

אוקיי קודם כל אלו שני מקרים שונים, ההודעה האחרונה שכתבתי הייתה תאורטית סתם בשביל ההבנה האישית שלי, כי אני לא מבין גדול ופשוט לא מבין למה אומרים להתרחק מרכב רק על סמך נתונים תאורטים.

ושוב אשאל.. אפשר לדעת או יותר נכון איך אפשר לבדוק אם שיחקו עם הק"מ? לפחות בצורה בסיסית..

שוב תודה על התגובות.. אני לוקח הכל לתשומת לבי..

חנן-ג'יפולוג
22-05-10, 22:16
אין דרך חד משמעית.

אם יש היסטורית טיפולים מתועדת באופן מלא עם רצף קילומטראז'ים ותאריכים הגיוניים זה מדד כמעט בטוח לקילומטראז' אמין.

אבל, לך תמצא רצף כזה לרכב שהוא לא יד ראשונה. זה נדיר עד לא קיים.

dillen
22-05-10, 22:16
השאלה הראשונה שתשאל את עצמך , היכן אני בודק את הג'יפ ?
אם יש לך אח/חבר אמיתי בעל מוסך שמתמחה בפג'רו, אז מצבך יחסית טוב.
בכל מקרה, גם הבדיקה הקפדנית והטובה ביותר לא יכולה לתת 100% בטחון . לפעמים יש "הפתעות" ...

הדבר הבסיסי והחשוב ביותר, מצב השילדה והמרכב . כל היתר ניתן לתקן/להחליף.

אם תמצא "דוגמן" במצב טוב , עניין הקמ' ומס' הידיים פחות חשוב. אבל,
אצלי (בכל אופן) יש כלל, אם יש אי התאמה (קמ' או כל ממצא שסותר את דברי המוכר) אז,
אני עובר למצב ברח ברח ברח ...

בהצלחה
רענן

זהו, לצערי אין לי מישהו כזה שאני מכיר באופן אישי ויכול לסמוך עליו, לגבי בדיקה שמעתי על "מבדק" בהרצליה שהם אמינים ומבינים בג'יפים אז יש מצב שאקח לשם לבדיקה במידה וייראה לי, אם יש מכון בת"א שאתם מכירים וסומכים עליו אשמח לדעת..

תראה אין לי גם ספק שאם אראה את האוטו והנתונים יהיו שונים בפועל ממה שאמרו לי אז אני אשלול.

raanan
22-05-10, 22:57
אדון דילן (שם אמיתי או רק כינוי ? ),
יש לי הרגשה שזה אמור להיות הג'יפ הראשון שלך או אולי הרכב הראשון שלך.

בכל מקרה, כדאי שתברר כמה עולה בדיקה לפני שאתה רץ לבדוק כל פג'רו עם תיאורים פנטסטיים.
ממליץ לך למצוא מבין עניין שיעזור לך לסנן "גרוטאות" בטרם תוציא מזומנים על בדיקה במוסך/מכון.

לא רוצה לדכא אותך אבל,
את הג'יפון שלי מכרתי בנובמר 2009 , שים לב לחתימה שלי ...

רענן

dillen
22-05-10, 23:38
דילן זה כינוי...עידו זה השם..
הג'יפ הראשון כן...הרכב הראשון ממש לא..אני לא ילדון קטן ומתלהב 10 שנים רשיון זה די מספיק לדעתי בשביל להבין מעט..
בענייני ג'יפים אני לא מבין-מודה..ועל כן פניתי לפורום הזה לקבל כמה תשובות..

וברור שאני לא אקח לבדיקה כל רכב שאראה אל תדאג אני לא עד כדי כך תמים.. :grin:

אגב הרכב הראשון היה פורד אסקורט 85' ברזילאית...היה צחוקים איתה..

raanan
23-05-10, 06:38
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?ImgOnly=0&AreaID=&ModelID=93&SubModelID=1490&FromYear=1998&UntilYear=2000&Auto=-1&EngineTypeID=2&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&fromHand=&Hand=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromKM=&KM=&Info=

שים לב, יש שני פג'רו יד 1 (לפי הפרסום לפחות), אני הייתי מתחיל מהם .
אם הם בעלי הרכב וזה באמת יד 1 אז, צריך להיות להם תעוד לאחזקה (קבלות) ואפשר עם הקבלות
ו/או מול המוסכים שטיפלו לאמת את הקמ'.

נכון המחיר יהיה יותר יקר. אבל,
מנסיון, זול עולה בד"כ (בסוף) ביוקר. אז אל תתפתה למחיר "ויפיוף" הרכב ממגרשים (אני אישית לא מתקרב למגרשים).

בהצלחה
רענן

landrover
23-05-10, 08:44
אולי החליפו לו מנוע ומדובר על 190,000 במנוע החדש - וכניראה התאימו את הקילומטרג' ,
כדי שיעשה רושם יותר טוב ...

כפי שנאמר - משהו כאן לא מריח טוב ...

אמיר.

dillen
23-05-10, 23:16
ערב טוב לכם..
טוב קודם כל הייתי היום בת"א הסתובבתי קצת..ראיתי את הפג'ארו ההיא תאמת נראית יחסית טוב ברושם ראשוני.. הרכב באמת עם 190000 ק"מ, הסתכלתי ברשיון של הרכב ושם הבנאדם הוא יד 9!! והיה שם טופס קבלה כזאת על מנוע מייבוא, ז'תומרת שהחליפו לו מנוע.. זה באמת הזוי ברכב כזה להחליף מנוע לפני 190 ק"מ..אני מאמין שכשהחליפו בטח שינו את הק"מ..
בכל מקרה עזבתי.. יכול להיות אם מישהו שמבין ברכבים כאלה היה איתי היה יכול יותר לדעתמה הסיפור של האוטו, למרות שעליתי על זה שהייתה תאונה בכנף מקדימה, לא נראה משהו רציני..

אני ממשיךלבדוק ולראות בינתיים..
רענן העניין הוא שהמחירים באמת יותר יקרים לתקציב שלי ראיתי ספורטז' גם חמודה נסעתי עליה אבל גם מבר לתקציב שלי..

ישלי עוד 3 רכבים שאני צריך להסתכל ולהתרשם: טראנו דיזל, קיה ספורטז'(עם מערכת גז) וסאניונג קורנאדו(שאותו אני לא מכיר ולא שמעתי עליו שום דבר מייוחד).. מה דעתכם?

-->