PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר טראנו 2004

ofirktm
22-05-10, 20:26
שלום חברים!
צריך עזרה דחופה...
ברשותי טראנו ארוכה 2004, 137K אצלי 3 חודשים אצל הבעלים הקודמים לא נסעה בכלל בשטח , כשקניתי ביצעתי הגבהה של 5 ס"מ מאחורה ו3.5 מקדימה, במהלך טיולים שעשיתי בשטח ב-3 חודשים אחרונים גיליתי כי גומיות ציריות פנימיות וחיצוניות שתי הצדדים נקרעות כמו לחמניות ובמאמצים בשטח נשמעו נקישות ודפיקות כמו של ציריות דופקות ,לאחר החלפת גומיות ופעמון ציריה ימנית הרעשים נותרו ואף הוחרפו אחרי כל נסיעת שטח הלכתי לכמה מוסכניקים ורובם איבחנו בעיה בטרנספר ואף רואים שהדריישפט הקדמי מחליק ביציאה מהטרנספר, חלקם אומרים כי אפשר לשפץ אבל העלות יקרה וחלק אומרים כי צריך להחליף טרנספר ביחד עם גיר קומפלט.
לי זה נשמע הזוי שלרכב עם נתונים כמו שלי ובייחוד לטראנו הולך טרנספר ובטח ובטח שצריך להוריד גיר בגלל בעיה כזו,כמו כן כולם טוענים שאף פעם לא נתקלו בטראנו עם טרנספר דפוק וביצעו תיקון של דבר כזה
מבקש את עזרתכם ומידע ממי שנתקל בבעיה כזו וסידר אותה,הכוונה לבעל מקצוע טוב ומה באמת הכי כדאי לעשות לשפץ טרנספר או להוריד גיר?
תודה למשיבים

roeyvi
22-05-10, 21:07
שלום חברים!
צריך עזרה דחופה...
ברשותי טראנו ארוכה 2004, 137K אצלי 3 חודשים אצל הבעלים הקודמים לא נסעה בכלל בשטח , כשקניתי ביצעתי הגבהה של 5 ס"מ מאחורה ו3.5 מקדימה, במהלך טיולים שעשיתי בשטח ב-3 חודשים אחרונים גיליתי כי גומיות ציריות פנימיות וחיצוניות שתי הצדדים נקרעות כמו לחמניות ובמאמצים בשטח נשמעו נקישות ודפיקות כמו של ציריות דופקות ,לאחר החלפת גומיות ופעמון ציריה ימנית הרעשים נותרו ואף הוחרפו אחרי כל נסיעת שטח הלכתי לכמה מוסכניקים ורובם איבחנו בעיה בטרנספר ואף רואים שהדריישפט הקדמי מחליק ביציאה מהטרנספר, חלקם אומרים כי אפשר לשפץ אבל העלות יקרה וחלק אומרים כי צריך להחליף טרנספר ביחד עם גיר קומפלט.
לי זה נשמע הזוי שלרכב עם נתונים כמו שלי ובייחוד לטראנו הולך טרנספר ובטח ובטח שצריך להוריד גיר בגלל בעיה כזו,כמו כן כולם טוענים שאף פעם לא נתקלו בטראנו עם טרנספר דפוק וביצעו תיקון של דבר כזה
מבקש את עזרתכם ומידע ממי שנתקל בבעיה כזו וסידר אותה,הכוונה לבעל מקצוע טוב ומה באמת הכי כדאי לעשות לשפץ טרנספר או להוריד גיר?
תודה למשיבים

היי
היה לי משהו דומה,

הנקישות רק בסיבובים חדים ורק שהרככ משולב 4X4 ?

כאשר אתה לא משולב ועושה צלחת במקום אתה גם שומע את הרעשים הנ"ל ?

רועי

tallevi
23-05-10, 13:08
רועי,
התופעה שאתה מתאר מצביעה בבירור על ציריות פגומות.

אופיר,

אין קשר בין בלאי מהיר של הגרמושקות/פעמון למצב הטרנספר,אבל קשור להגבהה מקדימה.
להגיד שצריך להחליף גיר ביחד עם הטרנספר,במידה והטרנספר פגום,זאת שטות. יש סיכוי די טוב לפי מה שאתה מתאר ,שכל הבעיה היא מהלוקרים.שווה בדיקה.
מה ז"א דריישפט קדמי מחליק? ,שילבת ל 4X4 וראית שהתנועה הסיבובית היוצאת מהטרנספר היא לא אחידה?
המוסכים שבדקו את הרכב מתמחים ב4X4 ?
אני לא פוסל את האפשרות שהלך הטרנספר,אבל תוודא שהאבחנה מתבצעת ע"י המוסך המתאים.
במידה וכן,ראיתי ביד 2 לא מזמן טרנספר של טרנו באלפייה.

טל.

ofirktm
23-05-10, 17:28
את הנקישות מרגישים גם כשההגה במצב ישר במיוחד במעלות עם הצלבות ובעיקר ב- LOW,
כמו כן הם נשמעות ממרכז הרכב ולא מצידי הרכב מקדימה ,הציריות נבדקו ופעמון ימני הוחלף,
בעיית לוקרים נשללה מכיוון שבדגם שלי אין לוקרים הציריות והדריישפט מסתובבים קבוע רק ללא כוח שאני לא משולב,
אחת הבדיקות שביצעתי עם כמה מוסכניקים זה במצב שאחד יושב ברכב משולב ב-LOW לוחץ ברקס וגז ביחד ונותנים לרכב להתאמץ ובחוץ מהצד על הריצפה רואים את הקפיצות של הדריישפט כאילו שהוא מחליק בטרנספר מבירור מעמיק היום קיבלתי תשובות שכנראה שהשרשרת בטרנספר מחליקה,
כנראה שב-99% זה מהטרנספר

דורוןרובין
25-05-10, 09:43
לי יש רכב 2005 שגם לא ראה שטח כאשר קניתי טותו.

הייתה אותה בעיה ולא עזר כמה פעמים שהגעתי למוסך המרכזי הם לא ידעו לאבחן בבירור מה זה.

גם אני חשבתי שזה מכיוון הציריות או הגיר, בסוף ביקשתי שיפתחו את הדיפרנציאל האחורי, התברר שלא הוחלף שם שמן מעולם.

למזלי לא היה נזק. החלפתי שמן והבעיה נפתרה.

בהצלחה

ofirktm
26-05-10, 18:07
חברים שלום!
קודם כל תודה למשיבים,
אתמול החלפתי טרנספר מפירוק והבעיה נפתרה מסתבר שכנראה היתה בעיה עם כמות רכבים והוחלפו טרנספרים גם במסגרת אחריות, זוהי לא מחלה של טראנו אבל כנראה שגם בטראנו יכול ללכת טרנספר,
כל שנותר לי הוא לבדוק את הטרנספר במסגרת אחריות של 3 חודשים ולקוות שנפלתי על אחד טוב.

אופיר

tallevi
26-05-10, 18:13
חברים שלום!
קודם כל תודה למשיבים,
אתמול החלפתי טרנספר מפירוק והבעיה נפתרה מסתבר שכנראה היתה בעיה עם כמות רכבים והוחלפו טרנספרים גם במסגרת אחריות, זוהי לא מחלה של טראנו אבל כנראה שגם בטראנו יכול ללכת טרנספר,
כל שנותר לי הוא לבדוק את הטרנספר במסגרת אחריות של 3 חודשים ולקוות שנפלתי על אחד טוב.

אופיר

מה הנזק? (בשקלים...)

טל.

אלדר
27-05-10, 00:04
נתקלתי בהרבה טראנוים בזין ודיזל שעבדו קשה וחלקם גם קשה מאוד לאורך שנים ואף אחד מהם לא הייתה בעיה בטרנספר.
מה העלות של טרנספר לטראנו?

ofirktm
27-05-10, 20:05
הנזק בשקלים 2500,כאשר הרבה מוסכניקים טענו שכמובן צריך להחליף גיר קומפלט לא פחות מ-8000 שקלים,לא ייאמן באיזו קלות יכולים לשחוט אותך ,פשוט תאוות בצע,
לעניין הטרנספר שהולך בטראנו זה אכן דיי נדיר אבל הבנתי ממוסכים מורשים של ניסן שזה כן יכול לקרות והם אף החליפו במסגרת אחריות ובתום האחריות וזה דווקא בשנתונים החדשים קורה יותר,
בקיצור נקווה ומאחל לכולם שנבלה במוסכים רק לצורך טיפולים.
ד.א: שלא יהייה ספק למישהו, ההחלפה לא התבצעה במוסך מורשה ,אפשר רק לחלום לקבל מחיר כזה במוסך מורשה.

אופיר

-->