PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך להיכנס עם הרכב למקומות שבהם אין שבילים

דידין
23-05-10, 06:06
כן, ציטוט זה לקוח מהכתבה האחרונה על המיצובישי "האנטר".

מה דעתכם ? --
(כל המוסיף, גורע !!!!!!)

רפאל
23-05-10, 07:46
את ההאנטר החדש זכינו לקבל לסוף השבוע של תחרות העבירות המסכמת של ליגת 2010. החיים בסיקור של אירוע כזה אינם קלים. ההתרחשויות קורות במקביל בכמה מוקדים, וצריך להגיע מהר ממקום למקום, מרחק של עשרות קילומטרים, בהתראה קצרה, כשהטלפון מצלצל ומישהו מדווח על דרמה. אבל זה לא מספיק. הגישה לנקודות המעניינות באמת, תמיד, דורשת נסיעת שטח. ואם רוצים להתמקם במקום הנכון, לעתים רבות צריך להיכנס עם הרכב למקומות שבהם אין שבילים, או לטפס על מכשול זה או אחר – בקיצור – צריך רכב שטח אמיתי. ההאנטר החדש נפל לי בול למשימה הזו, וכשיצאנו, בחמישי בלילה, כבר בנסיעה הלוך ידעתי שהוא יהיה בסדר .....

אם היית מכניס את כל הפיסקה ולא מוציא דברים מהקשרם היתי מוכן להיתיחס לדבריך ברצינות

ולא אוסיף בשביל לא להיתעצבן יותר :evil::evil::evil:

רפי

דידין
23-05-10, 08:32
את ההאנטר החדש זכינו לקבל לסוף השבוע של תחרות העבירות המסכמת של ליגת 2010. החיים בסיקור של אירוע כזה אינם קלים. ההתרחשויות קורות במקביל בכמה מוקדים, וצריך להגיע מהר ממקום למקום, מרחק של עשרות קילומטרים, בהתראה קצרה, כשהטלפון מצלצל ומישהו מדווח על דרמה. אבל זה לא מספיק. הגישה לנקודות המעניינות באמת, תמיד, דורשת נסיעת שטח. ואם רוצים להתמקם במקום הנכון, לעתים רבות צריך להיכנס עם הרכב למקומות שבהם אין שבילים, או לטפס על מכשול זה או אחר – בקיצור – צריך רכב שטח אמיתי. ההאנטר החדש נפל לי בול למשימה הזו, וכשיצאנו, בחמישי בלילה, כבר בנסיעה הלוך ידעתי שהוא יהיה בסדר .....

אם היית מכניס את כל הפיסקה ולא מוציא דברים מהקשרם היתי מוכן להיתיחס לדבריך ברצינות

רפי

זה שאתה מתעצבן (או לא), זה לא אומר שאתה צודק. , כל מי שקרא את המאמר , לא הוציא דברים מהקשרם
אתה בורח מהעיקר,שהוא החירות שלקחתם על עצמכם לא לנסוע על שבילים קיימים*....
כאן אתה מצדיק את כל מה שכותבים/חושבים על נוהגי רכבי השטח.

לקחת ת'חוק בידים או לעשות כל מה שבא לי --גמני יכול !

ועכשיו אני מתחיל להתעצבן

yoav21
23-05-10, 08:33
*1

רפי[/QUOTE]

לפעמים בחיים לא צריך להתקע על דברים ולהיות יותר מידי יפה נפש!!
כתבה מעולה.

יואב

חנן-ג'יפולוג
23-05-10, 08:41
אם היית חקלאי שצריך להביא מסוע למכונה חקלאית שתקועה באמצע שטח בוטנים חולי ומבותר גם אתה היית "צריך להיכנס עם הרכב למקומות שבהם אין שבילים", והיה מאוד מעניין אותך אם ההאנטר החדש מסוגל לנסוע שם או לא.

נסיעה בשביל או מחוצה לו היא עניין תלוי גיאוגרפיה ומצב, וישנם מצבים שבהם נסיעה שלא על השביל היא לגיטימית לכל הדעות.

יחד עם זאת, אני מסכים שעדיף היה לא לרשום את המשפט הזה, ולו בשביל לא להכאיב בעין.

נדב42
23-05-10, 08:45
יחד עם זאת, אני מסכים שעדיף היה לא לרשום את המשפט הזה, ולו בשביל לא להכאיב בעין.

+1
(זה בידיים שלכם לתקן, לא ?)

yoav21
23-05-10, 08:51
זה כל כך פשוט להוציא דברים מההקשר, ולדוגמה הדיון הזהhttp://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44654

אם לוקחים רק את המפה המצורפת ניתן לחשוב שהנסיעה היתה שם לא על שביל:!:לא?
אם להיות יפה נפש אז גם ביקרת עצמית בבקשה.

בברכה
יואב

חנן-ג'יפולוג
23-05-10, 09:16
זו הטענה של הגולש, תתיחסו לטענה, או שלא.

ההתייחסות לגולש עצמו לא לעניין וסתם מסיטה את הדיון.

נדב42
23-05-10, 09:27

במחשבה שנייה, עדיף היה לא לרשום את זה כדי לא לתת לזה לגיטימציה. אנא תקנו את הכתבה.

נדב.

דידין
23-05-10, 09:59
זה כל כך פשוט להוציא דברים מההקשר, ולדוגמה הדיון הזהhttp://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44654

אם לוקחים רק את המפה המצורפת ניתן לחשוב שהנסיעה היתה שם לא על שביל:!:לא?
אם להיות יפה נפש אז גם ביקרת עצמית בבקשה.

בברכה
יואב

מי שמטייל ,יודע זה מכבר, שיש המון שבילים שאינם מסומנים במפה.(בד"כ שבילים שמובילים לחלקות מעובדות , או שנפרצו אחרי קיבוע המפה) אבל לרדת סתם ו(כאילו) לפרוץ שבילים חדשים

yoav21
23-05-10, 14:38
מה שאני מנסה לומר הוא, שבתחביב שבחרנו לנו הוא בגלל שיש לנו את יצר הסקרנות והרצון לחקור ולגלות מקומות חדשים או שלא היינו לפני כן (זה לפחות תופס אצלי).
תוך התחשבות בטבע כמובן, יחד עם זאת אני לא חושב שצריך לקפוץ בגלל כל דבר קטן.
ואתן דוגמה, ירידה לשטח חקלאי, שדה הוא דבר שלא בא בחשבון בשום צורה .
המעלה הנסתר שביל אש לא מסומן שם כל אחד ע"פ דעתי יכול להחליט לעצמו.
שוב אף אחד לא חייב להסכים עם השקפת עולמי, שכל עוד הדברים מתבצעים בשיקול דעת, תוך שמירה על הטבע זה תקין

בברכה
יואב

דרור ברלי
23-05-10, 14:50
מי שמטייל ,יודע זה מכבר, שיש המון שבילים שאינם מסומנים במפה.(בד"כ שבילים שמובילים לחלקות מעובדות , או שנפרצו אחרי קיבוע המפה) אבל לרדת סתם ו(כאילו) לפרוץ שבילים חדשים

מי שמטייל יודע גם שבשטח שאינו שמורה, מותר לך על פי חוק לנסוע לאן ואיפה שתרצה. כמובן שצריך גם להפעיל הגיון ולדעת שאם יש שביל, מסומן או לא, אין שום סיבה לרדת ממנו. אבל אם אין שביל? מותר בהחלט ידידי, וגם לגיטימי, גם אם יש אנשים שמחפשים דווקא את הפרינציפ בפינצטה, כדי לעורר ויכוח. ואני לא רומז אליך חלילה, אלא באמת למבקשי רעתנו - אלה שכלל לא טורחים לטייל מעבר לגבולות האיילון והירקון, אבל בלצעוק ולגדף ולזרוק רפש הם אלופים.

אולי באמת יש מקום לשפץ קצת את הניסוח.

asafk
23-05-10, 22:20
ראשית, אני מרגיש שמגיעה לדידין תגובה שלי, בתור מי שכתב את המבחן.
נכון שקל מאוד להוציא משפט אחד מהכתבה, ולעוט עליו. אבל שים לב, וזה לא מתחבא באיזה סאבטקסט או בין השורות- הסיפור (תמיד למבחן יש סיפור) הוא על ליווי של תחרות עבירות. אם לא הבנת את זה עד עכשיו, אז אני מתנצל על הכתיבה הלא ברורה, ואני מקווה שהנקודה הובהרה.
תחרות עבירות, כמתבקש משמה, לא מתרחשת בשבילים. אם היא היתה בשבילים היא היתה תחרות ראלי. לפני שיקפוץ מישהו גם על זה ויגיד שתחרות עבירות היא של חוליגנים שהורסים את השטח כי הם "לוקחים את החוק לידיים או עושים מה שבא להם" (בניגוד לראלי שהוא תחרות של חוליגנים שמשתוללים בשבילים), חשוב לומר שמדובר בתחרויות שמתואמות מראש בשטחים שאין בעיה לנהוג בהם "בר בשטח"- כלומר במחצבות, שטחי אש וכן הלאה. חשוב גם להדגיש שבתחרויות הללו ניתן דגש מאוד חזק על שמירה על ערכי טבע ושמירה על הנוף. את כל זה לא תקרא בטקסט של המבחן, אבל הנה, מגיע לך ההקשר הרחב יותר ואני מקווה שגם זה מובן.
אם אתה רוצה להרחיב עוד יותר, הרי שאני נסעתי בערוצו של אותו נחל לפני מספר שבועות, בג'יפ סופה, ואחרי נסעה שיירה (סליחה, שדרה) של כמה נגמ"שים ועוד כמה משאיות ריאו, אבירים וכן הלאה. כי התחרות האחרונה התרחשה בשטח אש, מהפעילים בארץ, כזה ששבילים קרויים בו "צירים" והם בסך הכל תוחמים שטחים שבהם נהוג לנסוע, "בר בשטח".
ג'יפולוג לא מעודד ולא יעודד פגיעה בערכי טבע או פגיעה בנוף. אני קורא לכל מי שמטייל בשטח לשמור ככל האפשר על הטבע, לשמור על הנוף, לשמור על השטחים החקלאיים - אלוהים לא עושה עוד, ומה שיש לא יהיה אם לא נשמור.

אם הייתי גולש שמביט מהצד על הדיון הזה, אולי הייתי כותב משהו אחר. משהו על צדקנות, ועל זה שצדקנים יש גם בתוכנו. אולי הייתי כותב לדרור משהו על זה שגם את הכתבה שלו ואת הכתבה שלי על התחרות צריך לשנות ולשתול בפוטושופ שבילים מתחת למכוניות. אולי הייתי כותב משהו על זה שאנחנו יכולים להרגע עם ההלקאה העצמית ולהתחיל להנות מהחיים. אולי על זה שהנבלות שרוצים לגמור לנו את התחביב יעשו את זה בכל מקרה, אז בינתיים אפשר פשוט לא לחשוב כל הזמן מה חושבים עלינו, ופשוט להיות.

ואז נזכרתי בפרסומת של הארלי מ 2008. היא נראית אפולוגטית, עד שהמשפט האחרון עושה סדר בחיים:
http://propagandica.files.wordpress.com/2009/04/hd_flag.jpg?w=604&h=503

אסף.

mi88
23-05-10, 22:53
ומה עם המיקרואורגניזמים שגלגלי המיצובישי דרסו ברוע אכזרי??
המסכנים הלכו לעולמם. אבל היה כיף לא??????????

פעם הבאה תעשו מבחן למיצובישי בכביש או בשביל כורכר בלבד, אה לא אמרתי איזה מיצובישי, כמובן ללאנסר, מליסינג כי הוא מספיק בהחלט.

מוזר לי שכולם באים להשתעשע ב"בור", ונהנים. זה מקום מסומן? זה שביל?

על זה נאמר: בטרם תוכיח אחר תסתכל מה קורה אצלך. (פשוט שכחתי את הפיתגם המקורי)

אחלה כתבה, אז ירד משביל, מה קרה? מה הלחץ? לתקן כתבה נראה לי שמישהו הגזים.

מה מעניין, כל מנהלי הפורום נזעקו להגיב, מצחיק לא?

דעתי היאשנסיעה רק בשבילים היא משהו שאי אפשר לעמוד בו. ואם זה במידה אז אין בעיה

משה

דידין
23-05-10, 23:42
תודה לאסף על ההבהרות.
המשפט החשוב ביותר בכל הקטע שלו הוא ". חכמים מספרים ש"בשעה שברא הקדוש ברוך הוא את אדם הראשון נְטלוֹ והחזירו על כל אילני גן-עדן, ואמר לו (קהלת רבה ט): ראה מעשי כמה נאים ומשובחים הם! וכל מה שבראתי - בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת אין מי שיתקן אחריך".

הבעייה היא שמי שקורא את הכתבה , מבין שהכותב עושה דין לעצמו, נכנס בר לשטח ו"אודרוב" נוסע. מכאן אתה למד שאם לו מותר, גם לי מותר.
בל נשכח שהאתר הזה מיועד לג'יפאים, על כן יש היזהר כפל כפליים במה שאנו כותבים כאן.

אחד המגיבים טען שהרכב מיועד גם לעבודות חקלאיות לכן המבחן צריך להעשות בתנאים (סימולציה) דומים. מה, חסרים שבילים אתגריים לבדיקת עבירות?
שני טען על "יפי נפש" צדקנים" "מחפשים בפינצטה".לא, איני צדיק וגם אני חוטא לעיתים, אבל לתת לזה פומבי ? קבל עם ועולם ? את מי שמחפשים בפינצטה רבותיי , זה אותנו והנה יש להם צידוק !
שלישי מזכיר את הבור. ידידי,אין המשל דומה לנמשל. הבור נמצא בשטח עירוני, (בטח אוטוטו יהפך לנדל"ן). הבור משמש כבר שנים כאתר "ניסויים". הבור כבר "מקולקל" !

והצבא, אכן אחד הגופים האחראיים ביותר להרס הטבע במדינת ישראל הוא הצבא ולכן תוחמים את שטחי האש- נו... כי אין ברירה כנראה.(בעתיד הקרוב)

חכמים היזהרו בדבריכם! ++ מודה ועוזב-ירוחם

ולבסוף האם יש נעילת דיפרנציאל מרכזי או אין בדגם הנ"ל

mi88
23-05-10, 23:55
דידין

או מותר או אסור. בשטח עירוני מותר? במדבר אסור? ולמה, כי זה יותר נוח.

אם אסור אז גם ב"מקולקלים" אסור.

מי קבע מה מקולקל ומה לא.

הבעיה הכללית היא, שמותר מה שנוח לנו,ואסור מה שממילא לא נוגע לנו.

משה

נדב42
24-05-10, 00:05
נכון שקל מאוד להוציא משפט אחד מהכתבה, ולעוט עליו. אבל שים לב, וזה לא מתחבא באיזה סאבטקסט או בין השורות- הסיפור (תמיד למבחן יש סיפור) הוא על ליווי של תחרות עבירות. אם לא הבנת את זה עד עכשיו, אז אני מתנצל על הכתיבה הלא ברורה, ואני מקווה שהנקודה הובהרה.
תחרות עבירות, כמתבקש משמה, לא מתרחשת בשבילים. אם היא היתה בשבילים היא היתה תחרות ראלי. לפני שיקפוץ מישהו גם על זה ויגיד שתחרות עבירות היא של חוליגנים שהורסים את השטח כי הם "לוקחים את החוק לידיים או עושים מה שבא להם" (בניגוד לראלי שהוא תחרות של חוליגנים שמשתוללים בשבילים), חשוב לומר שמדובר בתחרויות שמתואמות מראש בשטחים שאין בעיה לנהוג בהם "בר בשטח"- כלומר במחצבות, שטחי אש וכן הלאה. חשוב גם להדגיש שבתחרויות הללו ניתן דגש מאוד חזק על שמירה על ערכי טבע ושמירה על הנוף. את כל זה לא תקרא בטקסט של המבחן, אבל הנה, מגיע לך ההקשר הרחב יותר ואני מקווה שגם זה מובן.
אסף.

אסף,

אני מצטט את הפסקה הרלוונטית במלואה:

את ההאנטר החדש זכינו לקבל לסוף השבוע של תחרות העבירות המסכמת של ליגת 2010. החיים בסיקור של אירוע כזה אינם קלים. ההתרחשויות קורות במקביל בכמה מוקדים, וצריך להגיע מהר ממקום למקום, מרחק של עשרות קילומטרים, בהתראה קצרה, כשהטלפון מצלצל ומישהו מדווח על דרמה. אבל זה לא מספיק. הגישה לנקודות המעניינות באמת, תמיד, דורשת נסיעת שטח. ואם רוצים להתמקם במקום הנכון, לעתים רבות צריך להיכנס עם הרכב למקומות שבהם אין שבילים, או לטפס על מכשול זה או אחר – בקיצור – צריך רכב שטח אמיתי. ההאנטר החדש נפל לי בול למשימה הזו, וכשיצאנו, בחמישי בלילה, כבר בנסיעה הלוך ידעתי שהוא יהיה בסדר.

לא מצויין פה שטח אש, או משהו דומה לזה, כן מצויינים בצמידות נסיעה של עשרות קילומטרים מנקודה לנקודה עם נסיעה שלא בשבילים.
אני מבין מהתגובה שלך שנהגתם באחריות, אבל לא זה הרושם שנוצר בעיני מי שקורא את הכתבה מבלי לקרוא את השרשור הזה. לדעתי בכתבה רשמית של אתר ג'יפולוג יש להפגין אחריות כפולה ומכופלת בנושאים שכאלו - טקסט כזה נותן לגיטימציה לנסוע מחוץ לשבילים. אם כבר אתם "חייבים" לציין את הנסיעה מחוץ לשבילים, אזי בכתבה עצמה היה צריך להופיע ההקשר שמדובר בשטח אש שהצבא ממילא מחריב השכם והערב ולכן (במגבלות הצבא והסיכונים הנגזרים מפעילותו) בשטח ספציפי זה ניתן היה לרדת מהשבילים.

אנא זכור שיש הרבה מבקרים באתר שקוראים את הכתבות, אבל לא את כל השרשורים בפורום ...

גם לאחר תגובתך, אני עדיין חושב שיש מקום לבצע שינוי בכתבה המקורית.

נדב.

נדב42
24-05-10, 00:08
אם אסור אז גם ב"מקולקלים" אסור.

משה,

אם היית מבקר בשטחי האש של הצבא בנגב ורואה את החורבן וההרס, היית מבין ששם זה באמת אבוד ... (לצערי)

נדב.

mi88
24-05-10, 00:22
נדב ערב טוב,

הבור מקולקל, שטחי אש מקולקלים, המדבר מקולקל, הירקון מקולקל, החוף מקולקל, הדיונות גם.

כלומר, מותר לנסוע בכל מקום.

ושוב, או מותר או אסור, ולא שמותר בבור כי שם כיף לי, ואסור במקום אחר כי שם לא מעניין אותי או שם זה נוגע לי ואני רוצה לשמור עליו.

שטח אש זה מסוכן מבחינה אחרת לטעמי.

בכל אופן דעתי היא שכל דבר במידה מותר. אלא אם זה פוגע באנשים אחרים. (או בעצמך)

משה

נדב42
24-05-10, 00:39
הערותי משולבות ...

הבור מקולקל, שטחי אש מקולקלים, המדבר מקולקל, הירקון מקולקל, החוף מקולקל, הדיונות גם.
משה, אני לא יודע מה עובר עליך, נראה לי שמשהו אחר מקולקל.
"הבור" זו פיסת אדמה בגודל מטר ורבע שכבר טחנו אותה מכל הכיוונים, לא שאני תומך בזה אבל זה המצב. אישית המקום הזה מעורר בי בחילה.
חלק משטחי האש אכן מחורבים לחלוטין. גם בזה אני לא תומך אבל זה לא בידיים שלנו...
המדבר לא מקולקל
בירקון נוסעים בשבילים
בחוף לא נוסעים בכלל
לא יודע מה להגיד לגבי הדיונות - בחלקן יש שבילים, ויש מקומות מספר שמחזירים לי את הבחילה מהבור ...

כלומר, מותר לנסוע בכל מקום.
ושוב, או מותר או אסור, ולא שמותר בבור כי שם כיף לי, ואסור במקום אחר כי שם לא מעניין אותי או שם זה נוגע לי ואני רוצה לשמור עליו.
אני מבקש סליחה מראש מחברי הפורום, אני לא נוהג להתבטא כך בד"כ, אבל רבאק - מה זה הקשקוש הזה ??? בחיאת משה, תקרא שוב את מה שאתה כותב לפני שאתה שולח - מותר לנסוע בכל מקום ??? מעניין או לא מעניין אותי ??? מה זה צריך להיות ?

שטח אש זה מסוכן מבחינה אחרת לטעמי.
מסכים, לכן מוטלות עליו מגבלות ודרושה זהירות יתר.

בכל אופן דעתי היא שכל דבר במידה מותר. אלא אם זה פוגע באנשים אחרים. (או בעצמך)
אז משה, בוא נעשה את זה פשוט.
זה פוגע בי, אתה כנראה לא תבין זאת, אבל אני איש אחר ממך - אז אנא, אל תרד משבילים ואל תכתוב במקומות גלויים שזה בסדר.
זו אמורה להיות סיבה מספיק טובה עבורך ולדבריך.

משה

דרור ברלי
24-05-10, 01:40
מצטער אבל הגזמתם עם הצדקנות.

זה אתר של ג'יפאים. להבדיל מאתרים אחרים, כאן גולשים ג'יפאים רציניים ואני מצפה מהם לדעת את הכללים הבסיסיים של נסיעה בשטח:

- לא רומסים שטח חקלאי בשום מקרה. גם אם הוא כבר קצור ו"אפשר" תיאורטית לנסוע עליו.
- בשמורה לא יורדים מהשביל בשום מקרה.
- גם במקום שמותר (לא שמורה), כעיקרון לא יורדים מהשבילים הקיימים אלא אם יש צורך ואין שביל בכלל. תא שטח טחון לחלוטין שמשמש לאימוני הצבא ובסופ"ש מתקיימת בו תחרות עבירות מין הסתם אינו שמורה ואם אין שביל - אז אין שביל ואין ברירה, מותר להמשיך לנסוע. ובמקרה הנ"ל - סיקור האירוע - בהחלט יש צורך. אם לנגמ"שים ולטנקים באמצ"ש ולצפרדעונים ממונעים בסופ"ש הכל מותר, אז גם לאסף בהאנטר ולדידין בהיילקס ולדרור בסופה ולנדב בויטארה. ולא - לא צריך להרגיש שום אשמה. אנחנו לא עבריינים. זחלי הנגמ"שים וגלגלי הריוסים יטחנו ויגהצו את השטח הזה שוב יומיים אחר כך.

מלכי
24-05-10, 04:00
כותרת השירשור שגויה -צריך להיות הטרחנות כמקצוע או מדריך לטרחן המתחיל .
אבל בסופו של עניין שירתנו יפה את הפותח לא?

נדב42
24-05-10, 06:58
זה אתר של ג'יפאים. להבדיל מאתרים אחרים, כאן גולשים ג'יפאים רציניים ואני מצפה מהם לדעת את הכללים הבסיסיים של נסיעה בשטח

אתה באמת מצפה לזה ? גם מאנשי סלקום שקוראים את השרשור שלך ? גם מהקורא האקראי שחיפש מיצובישי האנטר בגוגל והגיע לכתבה של אסף מבלי לדעת מה זה ג'יפולוג ? אתה באמת חושב שזה בשליטה של מישהו, או לחילופין שיש להציב תנאי קבלה לקריאה בג'יפולוג ?

כאן גולשים אמנם הרבה ג'יפאים רציניים, וגם כאלו שפחות רציניים כפי שאתה יודע, ועוד המון אנשים שאתה לא יודע עליהם כלום כי הם רק קוראים ולא כותבים בפורום, ולכן חשוב לתקן את הכתבה.

חשוב לי להבהיר שאין לי ביקורת על עצם הנסיעה של אסף מחוץ לשביל, שכנראה נעשתה באופן אחראי ותואם למצב בשטח, אלא על הרושם השונה שנוצר בכתבה.

נדב.

yoav21
24-05-10, 09:20
הדיון הזה הפך להיות מעצבן!!, רגע כך הוא בעצם התחיל.

יואב

נדב42
24-05-10, 09:45
הדיון הזה הפך להיות מעצבן!!, רגע כך הוא בעצם התחיל.

מסכים. זה באמת מעצבן.
נכתב בכתבה טקסט בעייתי, בתום לב ומבלי לשים לב לאספקטים הבעייתיים שלו.
עכשיו במקום לתקן את התקלה אנחנו נגררים כאן לדיון ארוך ומייגע שלא לצורך.
מותר לטעות, לפספס, לא לשים לב וכדומה - כולנו בני אדם - אבל מרגע שהנושא עלה, ראוי היה לתקן את הטקסט וזהו. גם אני לא מבין למה זה נמשך כל כך הרבה זמן.

נדב.

אדי
24-05-10, 23:21
האמת, יש דבר אחד שהייתי מתקן בכתבה ... זוויות מרכב טובות? כבר כמה וכמה פעמים הפגוש האחורי טרח להזכיר לי שהוא שם גם בשבילים פשוטים יחסית ... אבל אולי זה סתם אני שלא יודע לנהוג ;)

אומי5
24-05-10, 23:44
משה , נראה שאתה מחפש רק למצוא הצדקה למשהו שאתה רוצה לעשות או נוהג לעשות .
ברור שכל דבר נכון במידה, אבל נראה מדבריך שאתה רק רוצה להוכיח שאין חוק כדי שתוכל לפרוץ דרכים בכל מקום אם או בלי הגיון, אז כמו שכבר אמרתי לך לא פעם הגיון כזה נרכש ברגלים אוזניים ולמידה ולא רק בנהיגה.

אגב לקחת שטח אש שגם ככה נטחן ע"י רקמים ולעשות בו תחרות עבירות זה גאוני.

אסף, אני בהחלט חושב שבאתר כזה שחיפושים בגוגל מעלים ממנו כתבות במיקומים גבוהים היה מקום לציון שהירידה מהשביל הייתה בשטח כזה וכזה ולא בשמורה או שטח רגיל.

mi88
25-05-10, 00:01
בואו נגיד שאם הרכב שלי היה יכול הייתי נוסע בכל מקום במידה הראויה

לא בכל מקום רק במקומות שכבר "נטחנו" או "מקולקלים". מי קובע? אני קובע לעצמי היכן כבר "נטחן" והיכן "מקולקל".

כמו שאתם קובעים לעצמכם, אני קובע לעצמי.

בהתחלה נאמר שאסור לרדת משבילים. אחכ' נאמר שמותר במקומות מקולקלים, אחכ' במקומות טחונים. ומה אחרי זה??

אם יפסיקו ללכת למקומות כאלו הם יכולים להשתקם.

במקום לחפש בכתבה שטויות, תראו כמה מקצועית ויפה הכתבה.

למעשה אתם תוחמים איזורים חריגים מותרים, אז אולי תשימו גדרות ושלטים, כאן מותר להתפרע ולנסוע חופשי.

אבל מי יקבע היכן? כל אחד לעצמו.

אגב נדב עליך אני מאמין שבאמת איכפת לך, אבל מכאן ועד לכמוני כמוך זה מוגזם, איש באמונתו יחיה, בטוח שכולם שווים, אין אחד יותר טוב מהשני. (למעט אנשים שפוגעים באנשים אחרים)

משה

eran4x4
25-05-10, 04:51
בואו נגיד שאם הרכב שלי היה יכול הייתי נוסע בכל מקום במידה הראויה

לא בכל מקום רק במקומות שכבר "נטחנו" או "מקולקלים". מי קובע? אני קובע לעצמי היכן כבר "נטחן" והיכן "מקולקל".

כמו שאתם קובעים לעצמכם, אני קובע לעצמי.

בהתחלה נאמר שאסור לרדת משבילים. אחכ' נאמר שמותר במקומות מקולקלים, אחכ' במקומות טחונים. ומה אחרי זה??

אם יפסיקו ללכת למקומות כאלו הם יכולים להשתקם.

במקום לחפש בכתבה שטויות, תראו כמה מקצועית ויפה הכתבה.

למעשה אתם תוחמים איזורים חריגים מותרים, אז אולי תשימו גדרות ושלטים, כאן מותר להתפרע ולנסוע חופשי.

אבל מי יקבע היכן? כל אחד לעצמו.

אגב נדב עליך אני מאמין שבאמת איכפת לך, אבל מכאן ועד לכמוני כמוך זה מוגזם, איש באמונתו יחיה, בטוח שכולם שווים, אין אחד יותר טוב מהשני. (למעט אנשים שפוגעים באנשים אחרים)

משה
משה ואחרים
מוזמנים לקרוא ברשת על חשיבות השטחים הפתוחים
על מסדרונות אקולוגים
זה ששטח מסוים לא מוכרז כשמורת מאלף ואחת סיבות לפחות לי עדיין לא נותן לגיטימציה ליצור שם הרס ע"י ירידה משבילים.

נמרוד - מערד
25-05-10, 09:41
משה
אתה כניראה לא רוצה להבין ולא מעונין להבין שלא יורדים מהשבילם בשמורות טבע מה לא ברור.

moshik999
03-01-12, 09:42
אתם נוהגים ברכב מזהם שהנזק שלו הוא עצום (גם הנזק הישיר וגם העקיף) ומה שמטריד אותכם זה האם לרדת משבילים זה בסדר.
פשוט מדהים.
חשוב לכם איכות הסביבה תשביתו את הרכב וסעו באופנייים.

shmil
03-01-12, 10:38
מושיק חמוד:
שרשר מלפני שנה וחצי. למה להעיר?
מה כבר חידשת?
ליל מנוחה.

-->