PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש אתרים שמסבירים על בניה עצמית של מיגונים/גגונים ובנוסף

fireman
06-09-04, 16:14
אני מחפש אתרים עם מידע לגבי ריתוך - איך לרתך,חומרים, מה לא לעשות וכדומה...
(וכן כבר חיפשתי בפורום אבל הייתי מעוניין באתרים או מאמרים יותר ממוקדים) - עדיפות לאנגלית ועברית.. שאר השפות קצת בעייתיות... ועדיפות גם לסוזוקי סמוראי 98..

תודה מראש..

Fireman

fireman
06-09-04, 16:34
טעות שלי
בקשר לריתוך - http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5191

אבל בקשר למיגונים ולגגון... אני עדיין מחפש

נמרוד
06-09-04, 16:49
לגבי עברית - ג'יפולוג זה פחות או יותר מה יש. welcome to the desert of the real :(

באנגלית - יש המון אתרים, המון פורומים מצוינים, יש לנו רשימה די ארוכה של קישורים מומלצים בפינה שמאלית עליונה... באתרים אמריקאים, שזה הרוב, אל תטרח לחפש מידע על סוזוקי סמוראי 98, הדגם לא קיים בארה"ב. הדגם כן קיים באוסטרליה.

בוא נשאל אותך אבל שאלה יותר פשוטה - מה אתה בדיוק רוצה לעשות? בשביל זה הפורום הזה נועד. שאל שאלות, אבל כמה שיותר ספציפיות, רצוי עם מידות וציורים, ויש פה הרבה אנשים שכבר בנו פגושים/כלובים/מיגונים/גגונים/תושבות וכן הלאה שיעזרו לך בכיף לתפוס את הכיוונים הנכונים.

אלון_ק
06-09-04, 17:23
לא יודע אם זה עוזר, אבל זה הולך להיות המודל שלי לחיקוי בגגון שאני אבנה מתישהו (מתישהו=עוד 34 שנה, בקצב הזה):

http://www.puresuzuki.com/SS3801fs.jpg

ההבדל העיקרי במבנה שלי הוא שאני אחבר אותו לקנט עם 4 נקודות בכל צד ולא 2, כמו כן 2 נוספות מאחור. חוץ מזה, אין הבדל. אני כנראה אשאיר את המסגרת התחתונה עליה יושב הגגון, כך שהוא יהיה נתיק ויאפשר לי להוביל גם ברזלים ארוכים וגדולים (כמו שאני אוהב), אבל אם אתה לא רוצה שהגגון עצמו יהיה נתיק אתה יכול לבנות אותו ישר מהמסגרת התחתונה.

מידות אין, אבל זה החלק הכי קל - תמדוד מסגרת מלבנית על הגג ותבנה בהתאם למדידה.

מיגונים: בקרוב מיגון מיכל הדלק שלי יירד לרצפה. כל הקודם זוכה. הוא לא משהו בכלל, הוא היה העבודה השניה שעשיתי לרכב, אבל הוא עבר הרבה ולא התלונן.

מיגון טרנספר אני מתחיל לבנות בקרוב (שבוע הבא, אולי) ואני אדאג שיהיה קל לכולם להעתיק את מה שאני עושה. החסרון הוא שזה לא יהיה מיגון פשוט, אלא הוא יכלול תושבות טרנספר חדשות ומחוזקות בילט אין. אז בנתיים תתאמן בריתוכים, עד שתהיה מוכן מבחינת רמת הריתוך כבר יהיה לי מספיק מידע כדי לעזור לך.

בכל מקרה, יש הרבה דברים נוספים שאתה יכול להתחיל לבנות, כמו מדרגות צד ופגושים. למיטב זכרוני הפגוש האחורי של 96 ומעלה מחורבן במיוחד ופגיע במיוחד, כי אין נדנדות להתיישב עליהם לפני הפגוש, מה שהופך אותו לפגיע במיוחד. אגב, השד לא נורא כל כך - רוב האנשים לא מצליחים להרוס אותו ממש, אלא רק לגרד אותו ולעקם אותו קצת.

fireman
06-09-04, 17:26
בוא נשאל אותך אבל שאלה יותר פשוטה - מה אתה בדיוק רוצה לעשות? בשביל זה הפורום הזה נועד. שאל שאלות, אבל כמה שיותר ספציפיות, רצוי עם מידות וציורים, ויש פה הרבה אנשים שכבר בנו פגושים/כלובים/מיגונים/גגונים/תושבות וכן הלאה שיעזרו לך בכיף לתפוס את הכיוונים הנכונים.

תראה.. את האמת אני די נדלקתי על הגגון של calmini , יצרתי קשר עם קלגגון(לא בנושא ה CALMINI) - הוא רוצה 1400 שקל על גגון 7 פסים ללא עריסה(עריסה זה עוד 30%) וסתם ביררתי גם כי הייתי באזור על מיגונים לטרנספר ולמיכל דלק - מכת אלוהים - בערך 2000 שקל) , עכשיו מן הסתם עלות החומרים הרבה יותר נמוכה וגם העניין של לדעת שאתה בנית ומשתמש בזה זה נותן פלוס נוסף לעסק.. ויש לי גינה ושטח מספיק בשביל לעשות את כל העניין בצורה עצמאית.. וגם זה מוסיף איזה אתגר..
אני יחסית די טרי כבעל ג'יפ פרטי.. בצבא יחסית יצא לי לנהוג הרבה על רכבי 4X4 אבל כמו שאומרים - "הרכב של הצבא נועד בשביל לקרוע אותו.. לא לשמור עליו".. ויחסית מרוב המשפחה/חברים/גם מהצד של החברה אני אחד הבודדים עם ג'יפ אז התייעצות אישית לא הולכת פה או רעיונות וכו', את הכל אני שואב מהרשת - ג'יפולוג מוביל בהחלט בצד העברי אין מה להגיד..
בשורה התחתונה מה שאני רוצה לעשות זה - גגון טוב איכותי ויעיל, מיגונים.. ועוד כמה שיפורים.. אבל גם מה שאני הכי רוצה לעשות זה ללמוד, ליישם ולבנות.. והשיטה הכי טובה ללמוד בדרך כלל זה מהנסיון..
אז אם יש למישהו שירטוטים מידע כלשהוא על בניית גגון/מיגונים לסמוראי בכלל וסמוראי 98 בפרט.. אני אשמח למידע..
פיי..כמה טקסט

fireman
06-09-04, 17:40
לא יודע אם זה עוזר, אבל זה הולך להיות המודל שלי לחיקוי בגגון שאני אבנה מתישהו (מתישהו=עוד 34 שנה, בקצב הזה):
http://www.puresuzuki.com/SS3801fs.jpg

זה בדיוק הגגון שרשמתי שנדלקתי עליו... :o

-->