PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת מים מוזרה

hem
23-05-10, 18:13
לאחרונה החלה בעיה מוזרה. יש נזילת מיים שאינני מצליח לזהות את מקורה. המוזריות שבתופעה היא שהנזילה אינה קבועה...כלומר..בדרך כלל היא מופיעה כשהמנוע מגיע לטמפרטורת עבודה. כשמנוע קר אין נזילה. אבל גם כשהמנוע חם לא תמיד נוזל. לקחתי את הרדיאטור לבדיקה. בבדיקת לחץ לא נתגלו דליפות אוויר..(הבדיקה נערכה בתוך מיכל מים כשהרדיאטור מלא בלחץ אוויר). בבדיקה של הצנרת גם לא נצפו נזילות. אבל העובדה היא שיש נזילה. וודאי שלא מהמשאבה אותה ניתן לראות בעין והיא יבשה לחלוטין. האם יתכן שיש סדק ברדיאטור שמתרחב כשהמנוע חם וכשהוא קר הסדק נסגר? להזכירכם מדובר ברדיאטור של בלייזר שנת 90.
תודה.

תומר א.
23-05-10, 18:33
יש משאבה עם שעון לחץ שמתחברת לראדיאטור, את הבדיקה מבצעים על האוטו כלומר שכל מערכת הצינון מחוברת.

אלי ספרן
23-05-10, 19:03
היה לי מקרה דומה ברכב הקודם
פורד אקספלורר ,הבעיה נמצאה רק שהרכב היתחמם צינורות המים לרדיאטור
שהמים היו חמים הם ניפחו את הצינור והוא דלף שהאוטו היתקרר
לא ניראה שום בעיה תיבדוק שוב שהרכב חם ועובד

kobiarava
23-05-10, 21:29
מה שלא היה ברור, זה אם אתה רואה, פיזית, רטיבות או נזילה, או שפשוט חסר לך נוזל קרור אחרי ההתחממות. אם אתה לא רואה רטיבות, סיכוי סביר שהמים פשוט בורחים ממקום אחר, בד"כ הראש(ים). במידה ויש סדק קטן בין מעבר מים לחלל השריפה באחד הצילינדרים, יכול להיות שבזמן שהראש קר הסדק נסגר, וכשהראש חם הוא מתרחב ומתחיל לאבד מים. אם אכן זה המצב, נסה לבדוק בתור התחלה נפילות לחץ במערכת הקרור באמצעות דחיסת אויר למערכת הקרור, וכדאי לבדוק גם נוכחות CO2 בנוזל הקרור באמצעות אינדיקטור.

קובי

עמוס.מ
23-05-10, 23:48
יתכן ויש סדק באחד מפקקי המים שעל הבלוק,יש אחד כזה גם מאחור
אצלי היתה נזילה כזאת מהפקק ורק כשהמנוע היה חם
כדי לא להוריד מנוע בשביל להחליף פקק,נעשה שימוש ב''מי זכוכית'''-פתרון קסם
שעצר את הנזילה לכמה חודשים
מקווה שאצלך הבעיה פשוטה יותר
עמוס

hem
24-05-10, 07:03
בוקר טוב.
צר לי שלא הבהרתי: כשיש נזילה אני רואה אותה פיזית. פשוט מטפטף רציני. ניסיתי לזהות את מקור הטיפטוף אבל ללא הצלחה. אתמול פרקתי את הכונס אוויר הענק שמכסה את הרדיאטור, חשבתי שאוכל לזהות ביתר קלות את מקור הנזילה...אבל כמו שמרפי אמר...דווקא אז לא היתה נזילה...חיכיתי כמעט שעה עם מנוע עובד...הכל היה חם...טרמוסטט נפתח...אבל יוק...לא דולף...משגע אותי....
אני חושב שאנסה לפתור את הבעיה בשני שלבים.
א. אני אתחיל עם החלפת כל הצנרת המים...לא זול העסק הזה...האוטו ליין 180 שקל רק עבור הצינור העליון!!!
ב. רק אם זה לא יפתור את הבעיה אני אבדוק אפשרות להחליף רדיאטור.
שיהיה לכולנו יום נפלא
חמי

e-sheta
24-05-10, 07:32
לפני הוצעה כספית גדולה ההצעה שקיבלת היא הכי נכונה לבדיקה מ...

יש משאבה עם שעון לחץ שמתחברת לראדיאטור, את הבדיקה מבצעים על האוטו כלומר שכל מערכת הצינון מחוברת.

וכך תעשה לפני החלפת צנרת בהצלחה .

בוקר טוב.
צר לי שלא הבהרתי: כשיש נזילה אני רואה אותה פיזית. פשוט מטפטף רציני. ניסיתי לזהות את מקור הטיפטוף אבל ללא הצלחה. אתמול פרקתי את הכונס אוויר הענק שמכסה את הרדיאטור, חשבתי שאוכל לזהות ביתר קלות את מקור הנזילה...אבל כמו שמרפי אמר...דווקא אז לא היתה נזילה...חיכיתי כמעט שעה עם מנוע עובד...הכל היה חם...טרמוסטט נפתח...אבל יוק...לא דולף...משגע אותי....
אני חושב שאנסה לפתור את הבעיה בשני שלבים.
א. אני אתחיל עם החלפת כל הצנרת המים...לא זול העסק הזה...האוטו ליין 180 שקל רק עבור הצינור העליון!!!
ב. רק אם זה לא יפתור את הבעיה אני אבדוק אפשרות להחליף רדיאטור.
שיהיה לכולנו יום נפלא
חמי

hem
24-05-10, 07:37
לפני הוצעה כספית גדולה ההצעה שקיבלת היא הכי נכונה לבדיקה מ...

וכך תעשה לפני החלפת צנרת בהצלחה .

כן..תודה...אכן יבוצע עוד היום. אני בדרך לשם. בהחלט יתכן שבדיקה זו תצביע על מקור הנזילה ותחסוך הוצאה מיותרת.
תודה

lowrider
24-05-10, 10:28
אל תשכח שנזילה ממשאבת המים ברוב המקרים לא תראה במיוחד אם הנזילה היא מהציר, המאוורר הענק דואג להעלים את הראיות כך שטפטופים אתה לא תראה, גם לי לקח פעם יומיים למצא למה האוטו מתחמם ולאן הלכו המים...

נדב42
24-05-10, 13:27
אל תשכח שנזילה ממשאבת המים ברוב המקרים לא תראה במיוחד אם הנזילה היא מהציר, המאוורר הענק דואג להעלים את הראיות כך שטפטופים אתה לא תראה, גם לי לקח פעם יומיים למצא למה האוטו מתחמם ולאן הלכו המים...

+1
אמנם בויטארה, אבל סיפור דומה. חודשיים חיפשתי את הנזילה הארורה, לא היו סימני מים בשמן או ההיפך, לא דליפות לחצים במנוע חם או קר, המשאבה יבשה... בסופו של דבר המיסב של המאוורר התפרק והוחלפה המשאבה - סוף לסיפור...

נדב.

s_n_p
24-05-10, 18:05
אתם תצחקו, אבל הכלי הכי יעיל למציאת נזילות חיצוניות מבחינתי הוא סלולרי עם מצלמה סבירה.
שותפים טוב טוב את המנוע נוסעים קצת עם הרכב ואז בוחנים את כל החיבורים ומכל הכיוונים (בעזרת המצלמה). נוזל קרור משאיר יופי של סימנים על מנוע נקי ;)

yarinzim
24-05-10, 21:33
"תרגישו חופשי להעיר על שגיות כתיב, רק כך אלמד." - שותפים=שוטפים

אני מאמין שגם אפשר לעשות בדיקה עם קצת צבע בהיר או משהו, להשליך קצת "אומנות" על הרדיאטור והנזילה תשאיר סימן על הצבע באזור שבו הנוזל פורץ, הגיוני, לא?

polar bear
25-05-10, 22:15
תבדוק צינור עודפים ופקק רדיאטור. לא צינת איפה אתה רואה בפועל את הנזילה.

hem
26-05-10, 10:28
טוב...בדיקת לחץ עם שעון, לא ממש נתנה תשובה חד משמעית למקור הנזילה. מה עוד שכבר יומיים לא נוזל...וזה מה שמשגע אותי!! לנזילה אין התנהגות עיקבית...פעם נוזל כשמנוע קר...פעם נוזל כשמנוע חם...עכשיו לא נוזל בכלל...אבל אני לא יכול להשאיר את זה ככה...קיץ...רק המחשבה על להתקע עם נזילת מיים בשטח...באמצע מעלה בסוף העולם שמאלה...עושה לי לא טוב...
ביום שישי אתפנה לבדיקה מעמיקה יותר, ואדווח.
יום נפלא.

נדב42
26-05-10, 17:09
טוב...בדיקת לחץ עם שעון, לא ממש נתנה תשובה חד משמעית למקור הנזילה. מה עוד שכבר יומיים לא נוזל...וזה מה שמשגע אותי!! לנזילה אין התנהגות עיקבית...פעם נוזל כשמנוע קר...פעם נוזל כשמנוע חם...עכשיו לא נוזל בכלל...

(כבר כתבתי את זה למעלה)
בדיוק הסימפטומים שהיו אצלי בויטארה (בסופו של דבר - משאבת מים)
לא היה שום סימן חיצוני, בבדיקות לחצים הכל היה תקין, חשדנו במשאבה וחיפשנו ביסודיות תירוץ להוריד אותה - לא היה כלום.

שחרר את הרצועה של המאוורר ובדוק אם יש חופש במיסב של משאבת המים, ובכלל האם העסק מסתובב חלק ...

נדב.

טלטולי
26-05-10, 20:33
תיבדוק שוב בריחה מהמיכל עיבוי ותחליף פקק רדיאטור [עים לחץ מתאים] מקסימום הלכו שלושים שקל:cool:

hem
31-05-10, 11:01
בוקר טוב . - עידכון:
לאחר בדיקה מעמיקה של מערכת הקרור, המסקנה היא שהדוד ברדיאטור סדוק. לא ממש הגענו למסקנה חד משמעית מדוע הוא נוזל רק במקרים מסויימים...אבל מאחר ואנחנו לקראת הקיץ, ומאחר ולא ממש מתחשק לי להיתקע בשטח עם רדיאטור מפוצץ או צינור מים קרוע, הוחלפה אתמול כל מערכת הקירור. נרכש רדיאטור חדש, צנרת מים חדשה, (אפילו בנדים חדשים...:D) ולמערכת הוכנסו מי קירור איכותיים.
נקווה לקיץ קריר ושקט.
יום נפלא

התייש
31-05-10, 18:08
נפלא גם לך. תתחדש וסע בזהירות

-->