PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על מסלול באזור מצפה / שדה בוקר

sgill
24-05-10, 11:47
אבקש את עזרתכם:

1. כמה זמן לוקח להגיע מאזור מעלה מחמל לעין עקב דרך מעלה זיק?
2. מה המצב של זיק היום? קשה, בינוני?
3. כשמגיעים ממחמל לזיק כדי להמשיך לעין עקב, זיק הוא בעליה או בירידה?
4. כשמגיעים לעין עקב, כמה רחוק מהמים משאירים את הרכבים? האם בטוח שם או שצריך להשאיר מישהו ליד הרכבים?

תודה

נמרוד
24-05-10, 12:01
אבקש את עזרתכם:

1. כמה זמן לוקח להגיע מאזור מעלה מחמל לעין עקב דרך מעלה זיק?
2. מה המצב של זיק היום? קשה, בינוני?
3. כשמגיעים ממחמל לזיק כדי להמשיך לעין עקב, זיק הוא בעליה או בירידה?
4. כשמגיעים לעין עקב, כמה רחוק מהמים משאירים את הרכבים? האם בטוח שם או שצריך להשאיר מישהו ליד הרכבים?

תודה

1. מראש מעלה מחמל, על ציר הנפט, עד עין עקב - אני מעריך כשעה וחצי.
2. קשה מאד - אין מדרגה "האחת" כמו פעם אבל יש שיפוע תלול מאד, פודרה בעומק גלגל וסלעים מפוזרים. אבל אתה יורד אותו - לאט ובזהירות, אין בעייה.
3. ירידה, כאמור... רואים את זה מהמפה, לא?
4. בין החניה של הרכבים לבריכה יש 5 דקות הליכה קלילה, 10 עם ילדים. אבל אין קשר עין. רצוי להשאיר מישהו ליד הרכבים.

תמונה עדכנית של מעלה זיק:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24505&stc=1&d=1274817962

דרור ברלי
24-05-10, 13:06
החנייה בעין עקב היא מקום ידוע לשימצה - אירעו שם פריצות וגניבות לרוב.

תמיד תראה איזה בדואי או שניים או יותר שננמצאים באיזור, מסתובבים בג'יפים/טנדרים שלהם מסביב ומחכים להזדמנות. חובה להשאיר שמירה על הרכבים.

sgill
24-05-10, 16:14
תודה לעוזרים, ושאלת המשך:

איזה חניון לילה עדיף: הר כיפה או פארן / אשלים החדש? אם אני לא טועה בשני יש ברז מים של מקורות.

תודה

שלמי
24-05-10, 17:47
אני מבין שאתה מתכנן את מסלול "שיר המעלות" (מסלול די טיפשי לדעתי)
שני החניונים שציינת לא משהו, זה של הפארן על הכביש וגם הר כיפה לא מוצלח (רוח מובטחת).
אם אתה כבר באזור יש חניון במפגש של הציחור-פארן
יש את החניון של בארות עדה
ואת הבור / סלון של הפארן (שהוא לא חניון רשמי אבל אם אני לא טועה הוא מחוץ לשמורה)
כולם עדיפים על אלו שציינת.
אה, ואם אתה לא בטוח אם לפי המפה הזיק בעליה / ירידה, כדאי שיהיה לפחות אחד בטיול שיודע לקרוא מפה, ולא מסתמך רק על סימון שבילים (או לחלופין GPS וידע להפעיל אותו).
תהנו.

-->