PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרך הבשמים או דרב אל סולטאן?

שעיה כליף
06-09-04, 20:39
שלום לכוווולם
אני מתכנן לצאת בקרוב עם הסמוראי כמובן לטיול, הכיוון הכללי הוא מהערבה למכתש רמון.
ישנם שני צירים עיקריים מסומנים, דרך הבשמים - נחל נקרות ו "דרב אל סולטאן" שמופיעה בספר של ברקאי, שאלותי הם :
איך דרך הבשמים - נחל נקרות ? והאם יש למישהו את סיפור הדרך להעביר לי ?, איזו דרך עדיפה, האם ישנם בעיות מיוחדות טיפים ועוד..

נמרוד
06-09-04, 21:03
שתי הדרכים יפיפיות.

אם אתה חייב לבחור רק אחת מהן, לטייל ואז למות - אז דרך הבשמים היא הבחירה שלי. המסלול מסומן בצורה ברורה מאד במפה ובשטח - מסלול אדום סלול היטב יורד מכביש מצפה רמון-אילת בקילומטר ה86-87, לחניון בארות. קצת צפונית מחניון בארות ממשיך השביל האדום , דרך מצד סהרונים, מעלה דקלים (בירידה, לא קשה במיוחד) ולנחל נקרות. כמה קילומטרים מזרחה דרך הבשמים הופכת לשביל שחור - כתוב שם על המפה "דרך הבשמים" והשביל האדום ממשיך צפונה ואח"כ צפון מזרח עם נחל נקרות - וכאן יש לך בחירה קשה - להמשיך עם דרך הבשמים בשביל הנוף הנהדר של חרבת קצרה, או להמשיך עם נחל נקרות בקטע היפה והרחב שלו, שהוא אולי קטע השביל היפה ביותר בישראל. זה שהוא מטוייל למוות הוריד קצת מה"כבוד" שלו, אבל אני נהנה ממנו כל פעם מחדש.

השמשוני יחיעם
06-09-04, 21:11
דרך הבשמים "יותר עדיפה",,,

אבל !!!

להתחיל מעבדת > רמת נפחה > ציר הנפט > מעלה (מורד) נח > מכתש רמון > נחל נקרות > קצרה> מואה.

נמרוד,,,למה אתה מקצר לו את הדרך??????????

ובכיוון צפון מערב > דרום מזרח,, אין בעיות מיוחדות.....טנדר סובארו עם בדוואי בן 14 עובר צ'יק צ'אק :lol: :lol: :lol:

שנה טובה לכולם

yoav
06-09-04, 22:51
מה זאת אומרת- " אני יורד עם הסמוראי.."
ועוד קצת יפנים לחברה- אתה לא רוצה? :lol:

ד ו ר ו ן
06-09-04, 22:54
שלום לכוווולם
אני מתכנן לצאת בקרוב עם הסמוראי כמובן לטיול, הכיוון הכללי הוא מהערבה למכתש רמון.
..

קדם כל זה הכיוון היותר מעניין לדרכים שחותכות מז'-מע' באזור,מהערבה למכתש ולא ההיפך.
גם אני בעד נקרות-דרך הבשמים,מלבד האזור ששווה בפני עצמו יש הרבה פינות עם סיפורים משלהן בדרך לעצור לכמה דקות,להתרשם,לראות משהו מעבר לנוף(אם לא הייתי ברור אז הכוונה לעתיקות ושרידים שפזורים בשפע לאורך דרך הבשמים).
אני ממליץ על הכניסה במואה ומשם לעומר-ולנקרות-סהרונים ולמכתש עצמו. ככה אתה מרוויח את הנחל בעלייה ואת המשחקי עבירות הקטנים שיש שם בעלייה.
נשאר זמן? תמשיך לנוח-נפחא-עבדת.
לפני שנה התארחה אצלנו הסבתא מחו"ל,שם קשישים בני 84 קצת יותר אקטיביים מאלו בארץ כנראה ולקחנו אותה לסיור מודרך בדרך הבשמים בשני חלקים-סהרונים עד מואה ביום אחד רגוע(גם ככה העמסנו את סבתא בהיילקס גבוה.. :lol: ),כל העצירות בדרך ליד נק' עם ערך מוסף היו שוות והוסיפו הרבה למסלול שעשינו כבר אינספור פעמים לבד.
אם תרצה ניתן לך נ.צ. של דברים שמעט מכירים.

דרב-אל-סולטן מציב לך בעיה אחרת,המדרגה בעלייה מהמרזבה במצב לא הכי טוב כעת וצריך הרבה מע"צ כדי להמנע משפ"צ מכובד שם, בטח ובטח עם סמוראי. היינו שם פעם אחרונה לפני חודש וגם הפעם זה לא כיף לשפ"ץ לכיוון הואדי. מעבר לזה דרך הבשמים יפה יותר לדעתי.

שעיה כליף
07-09-04, 21:01
ואללה תודה על התגובות, אז קודם כל :דורון - אני מאוד אשמח לנ"צ מעניינים, אני אף פעם לא רווה מהמקום.
נמרוד - אתה מצליח להדביק אותי בהתלהבות שלך ולפי מה שהבנתי אתה מציע להמשיך עם נחל נקרות ולהתחבר לדרב אל סולטאן עד לכביש הערבה, כמה זמן יקח לי לעשות כל אחת מהאופציות?
יואב - מצטרפים אלי גלופר וטרקאן, ... קטונתי... אמה מה לא מחליף את הסמו באף אחד מהם.
:lol: :lol:

נמרוד
07-09-04, 21:08
כל אחת מהאופציות היא, בוא נגיד, פחות מחצי יום טיול רגוע. ככה שאתה יכול בהחלט לעשות משהו סיבובי - לרדת עם דרך הבשמים מחניון בארות עד מואה, לעלות צפונה לעין יהב על הכביש ולחזור דרך נחל נקרות, לעלות בנחל נקרות העליון בחזרה, ואז אתה יכול לחזור לחניון בארות דרך נחל ארדון אם ירדת דרך מעלה דקלים. זה טיול ליום אחד שלם, בכיף, ואתה מקבל "גם וגם". אממה, לפעמים - בחגים בעיקר, בשבת בצהריים, עלול להיות פקק של ממש בקטע הצר של הנקרות.

asafk
07-09-04, 22:51
האופציות מסביב הן אינסופיות.
האיזור- מדהים. אפשר לשלב -
מהערבה, דרך מואה- קצרה- סהרונים- מעלה נוח- בקעת אבו טריפה- ומשם חזרה מזרחה על דרב אל סולטן- מרזבה ולערבה.
עוד וריאציה ליום טיול שלם.

אסף.

ד ו ר ו ן
08-09-04, 00:15
תגיד מה המסלול שאתה בוחר ונראה מה יש קרוב אליו.
אני מבין שבכל מקרה אתה עובר בנקרות בחלק שבין המכתש ועד לפנייה לכיוון קצרה?

שעיה כליף
08-09-04, 21:49
הנטייה שלי היא ללכת על דרך הבשמים עד לבארות, הדילמה היא אם ל"הרביץ" ביום אחד את הנסיעה מהרצליה והמסלול ולסיים בחניון לילה בבארות, או לחזור הביתה דרך המסלול יום למחרת, איך שלא יהיה זה יהיה דרך הבשמים ממואה עד לבארות, אם ישנם אטרקציות שלא מסומנות או כאלה ששוות סטייה מהמסלול ........ זה המקום והזמן לשמוע.

נמרוד
08-09-04, 22:00
הנטייה שלי היא ללכת על דרך הבשמים עד לבארות, הדילמה היא אם ל"הרביץ" ביום אחד את הנסיעה מהרצליה והמסלול ולסיים בחניון לילה בבארות.

כן, זה רעיון טוב מאד. גם אם תכנס לשטח במואה ב10 בבוקר, אתה תגיע לבארות באור יום באיזי.

אבל חניון בארות אינו המקום הנכון לישון! חניון מוצלח בהרבה (שקט, מוצל בבוקר, בלי מוכרי ארטיקים ותה ובעיקר בלי פרייבטים) הוא חניון הר ארדון לא רחוק משם. מבארות אתה ממשיך צפונה על השחור איזה 4 ק"מ ופונה מזרחה עם שביל ירוק להר ארדון.

עמי
08-09-04, 22:33
יש פרייבטים בארדון. בעיקר רכבי חברה - מעניין למה?
בכל אופן, הרבה יותר נעים, נקי ושקט מחניון בארות - וגם לא עולה כסף.
אגב, אם יש לכם כוח, הטיפוס (בבוקר, כשעוד לא חם) להר ארדון עצמו (כן - ברגל!) יפה מאוד.
עמי

asafk
08-09-04, 22:51
...ועוד שני חניונים בצידו הדרומי של המכתש- נחל גוונים (? ). זה שיותר קרוב לכביש- בד"כ נטוש (כי אין שילוט).

אסף.

yoav
09-09-04, 00:36
אנחנו בשבת הקרובה יוצאים ברביעיה (ניבה X2 טראנו וסוזי) בשעה טובה לנקרות:
בספר של ברקאי יש מסלול של דרך הבשמים שמתחיל מתוך מצפה, הכוללת את מורד נח, דרך בקעת מחמל ורק אח"כ חיבור לנקרות---> ועזיב השלו לכיוון חרבת קצרה מאוחר יותר ומשם דרך נחל קצרה למואה והביתה דרך כביש הערבה:
שאלותינו:
1. נשמע סביר ליום אחד כולל ילדים חסרי סבלנות? (לא שלי :lol: )
2. האם לוותר על ההתחלה המוארכת הזו לטובת ההצעה של דורון לרדת דרך הכביש ולהתחבר לנקרות מחניון בראותיים?
3. האם לנטוש את נקרות והמשיך למואה או להמשיך בנקרות?

asafk
09-09-04, 00:45
1. כן. זה חצי יום בלי גמדים (בעצם, אתם עם ניבות. צריך לקחת מקדם הידוק ברגים על הזמנים הרגילים- תוודא שהנהגים בניבות נוסעים עם מפתח 13 בכיס. ברצינות.)
2. לא. זו דרך נוף ממש יפה, ומעלה נוח גם יפה מאוד, עם תצפית קצת לפניו מראש המחמל.
3. דרך הבשמים- זו דרך הבשמים. קצרה- תצפית אחה"צ יפהפיה, אינסוף גוונים של מדבר לכיוון צפון מזרח (וכשעוצרים לתצפית- לא לשכוח- החבר'ה עם הניבות- מתחת לאוטו- עם המפתח 13.) לפני סוף הירידה מקצרה תפנו מבט שמאלה- קימוט מרשים מאוד. לקראת מואה מתחילים להעלות מהירות. נחל נקרות- בהזדמנות אחרת (אני בטוח שעוד יהיו הזדמנויות).

אסף.

ד ו ר ו ן
09-09-04, 02:44
2. האם לוותר על ההתחלה המוארכת הזו לטובת ההצעה של דורון לרדת דרך הכביש ולהתחבר לנקרות מחניון בראותיים?

אני הצעתי לותר על הדרך נוף מעל המכתש? :roll: אם לא עשיתם אותה עדיין אל תוותרו, הדרך בחלקה לא משהו אבל הנוף שווה גם שווה.

לגבי הנק' הלא מסומנות,
בעיקרן שרידים ארכיאולוגיים עם סיפור קצר בצידן,התוודתי להן כשעשיתי לפני כמה שנים את דרך הבשמים עם ארכיאולוג מחוז דרום בזמנו,האיש מכיר כל אבן תרתי משמע באזור,אם לא היינו גוררים אותו הלאה הוא היה מדבר על כל אבן שמישהו באיזושהיא תקופה הזיז פעם בדרך הזו, עשינו את נקרות-עומר-מואה ביום שלם מהבוקר עד לשקיעה ככה.
את הדברים הבנאליים כמו מיצד נקרות ובור המים שלו אני לא מזכיר(אלא אם אתם לא מכירים?) רק מה במיצד יש את החלק הביזנטי-רומי הבולט לכולם ולידו חפירה רדודה שהנה כלכוליתית(ת.הנחושת-) מה שמראה שהדרך היתה בשימוש הרבה לפני שצמחה להיות "דרך הבשמים".

1. מז' למעלה דקלים, 145118E 1001480N (ישראל החדשה), סדרה של קברים על הגדה הצפונית של הנחל,10מ' מהשביל שכולכם נסעתם עליו אינספור פעמים-מה שנראה כמו רוג'ומים גדולים.

2. 153155E 998243N על הגדה הצפונית יש 2 שורות ארוכות (100מ'~)של אבנים המחולקות בינהן למעיין תאים קטנים,כאילו מישהו צייר סולם ארוך מאבנים-הכל זה תאי תפילה קטנים שפונים להר,יש מזבחות קטנים בחלק מהתאים בצד הצפוןני וצמוד למצוק יש שרידי מבנה קטנים.
מסתבר שיש כמה סולמות כאלו במדבריות בארץ וגם במזה"ת,יש מי שכינה אותם סולם יעקוב, לא ברור למה בדיוק שימשו אבל חושבים שזה קשור בפולחן האדמה של הנבטים לפני שנהיו נוצרים-ביזנטיים.

3. 154060E 998337N גל אבנים בפינה הצפ' מע' של הפנייה לנחל שהולך לכיוון רמת עומר ולמיצד קצרה(החיבר בין האדום לשחור), גל אבנים מלאכותי בגובה של 3 מ' בערך, מתקשר לפולחן מרקורי שיש לו גם קשר למנהגים פגאניים שיש עדיין ביהדות,עניין הנחת האבן על קברים-"האבן עדה שהיינו כאן" רק שבמדבר,כמו הרבה רוג'ומים וגלי אבנים זה סוג של אמונה ומנחה(?) שחוזרים עליה כל פעם שעוברים שוב במקום,האלוהים הנבטיים היו האדמה והטבע, בדקו את הערימה הזו והיא לחלוטין לא טבעית וכנראה קשורה להרגל של נוודים להניח אבנים במקומות ספציפיים,יש גם 2 קברים לא בולטים לידה-כול מי שנוסע היום עובר שם ברייס ואף אחד לא עוצר\לא רואה את זה,עצירה של 5 דק' הסבר ועוד משהו שמוסיף למשמעות של "דרך הבשמים".
מצד שני אנחנו בצד המזרחי של הים התיכון ותמיד יש את האפשרות שמתחת לגל אבנים יש איזו עלמה שחטאה בכבוד המשפחה ונרגמה לה ומכאן הערימה גדלה..או סתם קבר חמור..לך תדע. בכל מקרה הערימה שם,גדולה וברורה מרגע ששמים לב אליה.

4. 154145E 998134N מיצד רומי-ביזנטי על ראש גיבעונת קטנה צמוד לשביל מצידו הצפוני,יש שביל קצר ותלול שעולה למעלה,תעלה לשם ותנסה לדמיין איך זה "להשאר שבת" במשך שנה על הכיפקה הקטנה הזו,כשאפטר זה אומר ללכת לדפוק את הראש עם הנפקניות במואה או לדשדש לפונדק בסהרונים, פשש ואנחנו חשבנו שלנו בצבא היה קשה לפעמים.. 8)

יש עוד, אבל ברמה שתעניין בעיקר מי שחזק במקצוע\מתלהב משברי צור וכו'.

eran4x4
09-09-04, 10:05
בדרך הנוף, צפונית ל"גן הפסלים", בהליכה הרגלית מהשביל של הרכבים לתצפית על המכתש חפשו מאובנים (ימים) על הרצפה, יש שם הרבה דברים מעניינים.

האיש הזקן
09-09-04, 10:40
מה שמרתק הוא שכמה מהטובים ביננו חושבים שנחל נקרות הוא פאר היצירה. זה כמובן נכון (:

yoav
11-09-04, 20:50
או קיי- תודה נמרוד!
עשינו השבת את במסלול, בקוורטט שכלל שתי ניבות טראנו וסמוראי.... אח אח אח ! היה תענוג- תזכורת נהדרת ללמה אנחנו מחזיקים את מטחנת הכסף הזו בחצר הבית :lol:
לגבי אורך המסלול- אנחנו ויתרנו על מעלה נוח ובקעת מחמל משיקולי זמן וסבלנות הילדים ובכדי לא להעמיס יותר מידי על טיול ביום אחד, ושיהיה הרבה - אבל הרבה זמן לעצירות קפה ממושכות והליכות רגליות: התחלנו בעין סהרונים לאורך דרך הבשמים עד צופר- תיזמון למעוניינים :
08:45 יציאה מתחנת הדלק במצפה
16:00 התייצבנו לקולה קרררההה במואה
הטיול רובו בניחותא- 4 מעברים בעייתיים שדרשו קצת מע"צ בסה"כ (אבל איזה תמנות :lol: ) ושילוב נהדר לגדולים ולקטנים של עבירות במידה, נוף משגע, הליכות, והרבה שקט שלווה וקפה עם רוגלעך! מומלץ בחום- כולנו סיימנו על הקצה בין עייפות של יותר מידי לבין עייפות של שביעות רצון מיום טיול מגוון- כך שלהערכתנו אם מטיילים עם ילדים ובקבוצה שאוהבת להנות מהטבע ולא רק לנסוע- עדיף בלי ההתחלה של מעלה נוח.
את המעלה קבענו כולנו לפעם הבאה :lol:
תמונות מחר...

שעיה כליף
11-09-04, 23:30
תיזמון למעוניינים :
08:45 יציאה מתחנת הדלק במצפה
16:00 התייצבנו לקולה קרררההה במואה
הטיול רובו בניחותא- 4 מעברים בעייתיים שדרשו קצת מע"צ בסה"כ (אבל איזה תמנות ) ושילוב נהדר לגדולים ולקטנים של עבירות במידה, נוף משגע, הליכות, והרבה שקט שלווה וקפה עם רוגלעך! מומלץ בחום- כולנו סיימנו על הקצה בין עייפות של יותר מידי לבין עייפות של שביעות רצון מיום טיול מגוון- כך שלהערכתנו אם מטיילים עם ילדים ובקבוצה שאוהבת להנות מהטבע ולא רק לנסוע- עדיף בלי ההתחלה של מעלה נוח.
יואב, אני מתכוון לטייל עם הילדים ממואה לבארות, התזמון שקבלתי היה 4 שעות לערך, אני מודאג עכשיו, תן לי את התיזמון שלך עם מקדם ילדים למסלול ואם היו לך בעיות מיוחדות :roll:

yoav
12-09-04, 09:51
כמו שכתבתי- היינו 4 רכבים, עם 8 ילדים בגילאי 2.5-14 שנ', בעיות ממש לא היו וכולם מאוד מאוד נהנו! יצאנו ב 08:45 מתחנת הדלק במצפה רמון בכיכר לכיוון עין סהרונים (דרך חניון בארות כמובן...) וסיימנו במואה בשעה 16:00 לערך, כולל שתי עצירות גדולות לארוחת בוקר וצהריים, ומספר עצירות קטנות יותר לטיולים רגליים למיצדים, בארות, ואיסוף מאובנים (היינו מאוד חינוכיים - אספנו- אבל לא לקחנו הביתה :lol: ).
לגבי בעיות- היו 4 מדרגות בדרך שדרשו קצת עבודות מע"צ וכיוון מבחוץ, ושדירדו קצת פלסטיק מהטראנו. הסמוראי והניבות עברו בלי בעיה. אבל (!): אנחנו נסענו ממערב למזרח, וזה אומר שאת כל המכשולים עשינו בירידה! אני מניח שבכיוון ההפוך זה עשוי להיות מעט יותר בעייתי, אם כי לא בלתי עביר.
סה"כ היה כיף גדול, לגדולים ולקטנים- הסיום במואה עם בית הקפה המקומי סיפק לילדים גלידה קרה בסוף יום מפרך, וכולם היו מרוצים.
תהנו :lol:

שעיה כליף
12-09-04, 18:52
תודה, כל הנתונים נקלטו, עכשיו לתכנון - תודה לכולם. :)

yoav
12-09-04, 19:18
אם אתה מתכוון לקנות גלידה ושתיה לילדים במואה- תכין את המשכנתא.. (מה שהנבטים הבינו מזמן לגבי דרך הבשמים- גם הגזלן במואה מיישם כיום :lol: )
תעשו חיים :wink:

שעיה כליף
18-09-04, 18:32
זמן סיכומים, אז כמובן שכל תוכנית היא בסיס לשינויים ושלי לא שונה מאף תוכנית משתנה, מאילוצי משתתפים ושאר מיני מזיקין הגענו למצפה רמון דרך הכביש, משם פנינו שמאלה ב 17:00 לאורך המצוק על דרך הפסלים המדהימה כל פעם מחדש (עם עצירות ארוכות מאוד להתרשמות)עד למעלה נוח, את המעלה ירדנו בחשיכה מוחלטת (לא צילמתי לצערי) ומשם עד לחניון בארות ב 21:00 לערך, למחרת עין סהרונים ומשם דרך מעלה דקלים לנחל ארדון, משם קפיצה לבור החרסית שפעם היה מלא מים ויובש לבושת משרד התיירות והרשות המקומית, לשמחתי זכיתי לשחות שם בעבר, מנגל סטנדרטי בבארות וחזרה הביתה.
רצ"ב מספר תמונות:
עבודות מע"צ במעלה דקלים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e024d26383cef1a4c81bf92203580020000.a spx
מדרגות במעלה דקלים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e026b148f7149ab434e942c1f7160020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e02c37a77baf64c465da842312600020000.a spx
דייק בנחל ארדון:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e021bc1c6677e9a4552a57ec8a890020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e02ba34176e077e4aee9967a7a600020000.a spx
העלייה מבור המים היבש :
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e02f62733b1888b4a7398f08184b0020000.a spx
אשמח להוסיף עוד תמונות אם תבקשו.

המהנדס
18-09-04, 19:39
ממש יפה .
בטח עוד תמונות.

yoav
18-09-04, 20:47
מה זאת אומרת עבודות מע"צ?! חשבתי שהשארתי לך הכל מסודר בדיוק ברוחב של סמוראי :lol:
סחטיין עליכים ועל שכמותכם
תגיד- מאיפה הגגון הזה ( שאל יואב אכול קנאה.... :oops: )

גיא
19-09-04, 00:05
יפה לכם כולם.

שתי שאלות,

1. מה זה מעלה דקלים ? יש שם בעיה לדיסקו רגיל לחלוטין ?
2. שביל אדום מעין יהב מערבה אחר כל דרומה וככה עד מעלה דקלים ...
כמה זמן בערך בנסיעת סבתות ?

תודה.

גיא

ואגב, מי שרוצה להצטרף .. יום כיפור .... מוזמן.

yoav
19-09-04, 00:21
גיא:
1. לגבי מעלה דקלים- בשבת האחרונה צלחנו אותו בלי שום עיכוב - 2 ניבות טראנו ארוך וסמוראי- כך שקשה לי ל האמין שיש שם איזו שהיא בעיה לדיסקו, למרות שעל פי שאלתך השניה אתה מתכוון לעלות אותו ואנחנו עשינו אותו בירידה. לתשומת ליבך- הסמו והניבות עברו בקלילות- הטראנו הארוך חבט קצת פלסטיקים ווו גרירה- שום דבר שהשאיר צלקות.
2. לגבי ה"שביל האדום"- אתה מתכוון לנחל נקרות לכל אורכו- באמת מסלול יפה- אבל כולו בנחל- ובטיול סבתות ייקח לך יום שלם שאולי ישעמם קצת את אלו שאינם אוחזים בהגה. הצעתי- מעט דרומה מעין יהב- עלה על דרך הבשמים, כך תזכה גם לנסיעה גם בנחל נקרות וגם בשטח שמחוצה לו (עליות ומורדות, נוף משתנה), גם דרך עם הרבה אטרקציות לעצירות חילוץ עצמות וגם מעט קצרה יותר. מה שלא תבחר- תמצא עצמך בסוף מול 2 נק' שיידרשו קצת מע"צ- היציאה מנחל נקרות וטיפוס מעלה דקלים( אולי טיפה בטיפוס לתל קצרה). נכון ללפני 7 ימים- לא משהו שנראה מאוד בעייתי.
וזה בא מג'יפאי מתחיל שבמתחילים- שטייל שם עם ילדים משנתיים עד 45, בלי שום בעיית עבירות לאף אחד מהמשתתפים.
תעשו חיים!

ד ו ר ו ן
19-09-04, 00:25
.

שתי שאלות,

1. מה זה מעלה דקלים ? יש שם בעיה לדיסקו רגיל לחלוטין ?.

תסתכל על התמונה השנייה מתחת לזו שכתוב לה מעלה דקלים, מראה יפה מה שה ה"מעלה" הזה,כל כולו מדרגה וחצי.
במקור מעלה עתיק שנהייה דרך רכב,מע"צ והרכב שלך למעלה.

.
2. שביל אדום מעין יהב מערבה אחר כל דרומה וככה עד מעלה דקלים ...
כמה זמן בערך בנסיעת סבתות ?

לקח לנו 1.5ש' מחיבור נקרות עד לדקלים..בנסיעה מהירה בשבת בערב לפני שבועיים בלי לראות אף מטייל.
קח בחשבון שזה אחד מצירי התנועה הכי צפופים בנגב בכל סופ"ש\חג\וכנראה גם בכיפור לא יהיה שונה.

בנסיעה רגועה+עצירות לאטרקציות+אוכל+עיכובים במעברים\פקקי תנועה זה עניין של 5-7ש' תלוי כמה זמן אתם מורחים בכל מקום,כמו שראית אפשר הרבה פחות אבל אני מבין שאתה לא יכול לתת בגז.. 5ש' זה ריאלי ביותר, 7ש' זה כבר עם סייסטה רצינית בצהריים.

גיא
19-09-04, 00:43
אז זהו שראיתי את התמונה וחיפשתי את המעלה ...

לגבי מואה ודרך הבשמים .. היינו שם לפני חודש ... אין טעם שוב :roll:
לגבי הסבתות ... אין אף אחד חוץ מנהגים פה אז אין מי שישתעמם .. אבל אנחנו בונים על הרבה סייסטות והרבה קפה ....

אני מאוד לא רוצה שביל פקוק .. אז אם יש הצעות תחליפיות עם אקשן מינימלי ... ( אבל שיהיה משהו )

הצעות יתקבלו בברכה ... וגם מצטרפים.

גיא.

ד ו ר ו ן
19-09-04, 01:03
גיא,
מה שאמרתי לך נוגע לסופ"ש\חגים.
לא הייתי שם ביום כיפור, אולי מישהו היה שם שנה שעברה?

בכל מקרה הפקקים הם בנק' ספציפיות, חבל שתפספס את שאר המסלול בגלל זה.

yoav
19-09-04, 01:36
תרשום אותנו בתור מצטרפים בפוטנציה :roll:

זאביק
19-09-04, 01:43
אני מאוד לא רוצה שביל פקוק .. אז אם יש הצעות תחליפיות עם אקשן מינימלי ... ( אבל שיהיה משהו )
גיא.

נחל עשוש.
התחלה על כביש 40 אחרי מכתש רמון (לא זוכר אם לפני אן אחרי המישר), מזרחה.
אין אתגרי עבירות, מסלול יפהפה, שעתיים נטו נהיגה רגועה.
בסוף תגיע לפנייה למעלה עשוש (דרומה) או מזרחה לכביש הערבה.
תבחר בעשוש, ויש לך אתגר עבירות נחמד.
אם תחליטו לעלות, תמשיכו לקניון ורדית/ברק לטיול רגלי של שעה.

גיא
19-09-04, 02:03
תודה זאביק, אבל עשוש עשינו בעליה לפני חודשיים
עדיין טרי. ניראה לי שניקח בסוף את עין יהב חכיוון דרב אל סולטן ולכיוון מצפה רמון ...

למי שרוצה להצטרף .. עדיף שתדבר איתי 054-4436069 , בכל זאת כדאי להכיר את מי שאתה רוצה לטייל איתו. לא ?

אלון_ק
19-09-04, 12:09
בכל זאת כדאי להכיר את מי שאתה רוצה לטייל איתו. לא ?

במקרה שלך, לא. :twisted: :twisted:

נמרוד
19-09-04, 17:51
גיא, כמו שדורון כתב - נחל נקרות מעין יהב עד למעלה דקלים זה שעה וחצי שעתיים. זה שביל אדיר לנהגים, מפתה לתת בגז... זהירות. היו שם לא מעט (אפילו הרבה :cry: ) התהפכויות לצערנו.

אם יש פקק תנועה (לא נראה לי ביום כיפור) , הוא יהיה באזור הסלעי הצר של הנקרות --- מערבה למיצד נקדות. ואז יש לי בשבילך הצעה - חזור אחורה למצד נקרות, וקח את הפיצול דרומה, לנחל המישר. שביל נחמד, בלי קשיים, נוף יפה.

גיא
19-09-04, 18:00
תודה לכל העונים והמציעים.

צר לי לכל הרוצים להצטרף ...

אבל הטיול הזה יאלץ להמתין כמה חודשים ... מתברר שהחסידה הרבה יותר קרובה ממה שחשבתי / קיויתי ...

yoav
19-09-04, 18:04
מזל טוב :!: :!: :!: :!:
לא לשכוח- נ ש י מ ו ת ......ולהוציא... ש א י פ ה .... ולהוציא-
יאללה עד הציר הבא-
שיהיה בהצלחה! :lol:

גיא
19-09-04, 18:06
לא שוכח ...
הפעם הקודמת עדיין זכורה לי היטב ! :twisted:

שעיה כליף
19-09-04, 22:11
טוב חברים אבדתי אתכם איפה שהו בדרך ולשרשור הזה יש כבר דינמיקה משלו, לעניין, יש הרבה שעות טיול במכתש ובסביבתו ולאוהבי הטבע וגם לאוהבי הנסיעה האתגרית לא יחסרו שם חוויות, פשוט תגיעו לאיזור מהכביש או מהשטח, תצטיידו במפה טובה (1:50,000 לפחות) וכמעט שכל מסלול שתבחרו לא תטעו, אני שוב מזכיר את בור החרסית שיובש בכוונה ושימש כנקודת שחייה והתרעננות בלב המכתש, פנינה אמיתית שהייתה, אני מצרף כאן תצלום מלפני שנתיים של הבור שישמש תעודת ענייות לאחראים לסגירתו.
http://imgsrv.pic4u.co.il/d18679ec8e2aa9dde54f24ae8d75a170020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/d186793d454c48c76c4dee8b38c8f490020000.a spx

yoav
23-09-04, 19:32
טוב נו- אם כולם נותנים בתמונות- אז הנה חציית המכתש שלנו-
רביעית מוסקטרים משפחתיים: 2 ניבות (אחת נכון להיום ז"ל, השם יקוב מנועה, איתך באבלך אסי... :? ), טראנו ארוך וזוקי שלנו...
אז הנה
1.לק בהצלחה בבוקר לפני היציאה

http://imgsrv.pic4u.co.il/b4a98d8e0c207575a544e7a59a5e0d50020000.a spx

2.הרביעיה מתייצבת:

http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f8257539775fa940f79f25a2fec0020000.a spx

yoav
23-09-04, 19:34
3. מג'עג'עים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f83fc50b3adc8f40ae92a07b0e30020000.a spx

4. מתייצבים בפתח הנקרות:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f8c8a5eaab4a1344ae9618b5a6f0020000.a spx

yoav
23-09-04, 19:37
5. יורדים מדרגות
http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f86e609de95dcf46688e895be070020000.a spx

6. שמחה מודה לאל על השירותים שהכינו עבורה הנבטים במואה (ניקינו אחריה :? )
http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f8b53d776cb7ed41ebb1f01d7e50020000.a spx

7. טוב נו- חייב להשוויץ בהנקוק החדשים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f8d88b1d498651488db2a24f9ae0020000.a spx

גיא
07-11-04, 00:40
זה ניראה בתמונה לא ממש רציני.
זה פחות מעשוש .. לא ?

yoav
07-11-04, 08:18
לא מכיר את עשוש, אבל שוב- נהג מתחיל (אני אני!), סמוראי נטול יומרות, וכך גם שאר כלי הרכב בשיירה שבתמונה- היתה נסיעה ק ל ה.
ותרשום למקרה שתתקע/מנוחה בדרך לקפה/ יימאס לך להיות לבד / יגרד לך בגב בנקודה שאתה לא מגיע:
0547-366059

זאביק
07-11-04, 13:42
בשבת צחי ואני עלינו את המדרגה בדארב-אל-סולטן (טוב, צחי עלה, אני כיוונתי אותו).
פחד אלוהים.
מדרגה חלקה מאוד, לא קלה, ובעיקר, כל טעות קטנה מובילה להתהפכות (אין שם הרבה מרווח לטעות, ובקלות מחליקים ימינה לתהום).
גם בירידה זה לא נראה לי סימפטי . . .

אתה מחפש טיול רגוע, שם לדרך הבשמים
(מעבר למדרגה בדארב-אל-סולטן, המסלול לא בעייתי בכלל).

דולב מ
16-12-07, 00:03
אני הצעתי לותר על הדרך נוף מעל המכתש? :roll: אם לא עשיתם אותה עדיין אל תוותרו, הדרך בחלקה לא משהו אבל הנוף שווה גם שווה.

לגבי הנק' הלא מסומנות,
בעיקרן שרידים ארכיאולוגיים עם סיפור קצר בצידן,התוודתי להן כשעשיתי לפני כמה שנים את דרך הבשמים עם ארכיאולוג מחוז דרום בזמנו,האיש מכיר כל אבן תרתי משמע באזור,אם לא היינו גוררים אותו הלאה הוא היה מדבר על כל אבן שמישהו באיזושהיא תקופה הזיז פעם בדרך הזו, עשינו את נקרות-עומר-מואה ביום שלם מהבוקר עד לשקיעה ככה.
את הדברים הבנאליים כמו מיצד נקרות ובור המים שלו אני לא מזכיר(אלא אם אתם לא מכירים?) רק מה במיצד יש את החלק הביזנטי-רומי הבולט לכולם ולידו חפירה רדודה שהנה כלכוליתית(ת.הנחושת-) מה שמראה שהדרך היתה בשימוש הרבה לפני שצמחה להיות "דרך הבשמים".

1. מז' למעלה דקלים, 145118E 1001480N (ישראל החדשה), סדרה של קברים על הגדה הצפונית של הנחל,10מ' מהשביל שכולכם נסעתם עליו אינספור פעמים-מה שנראה כמו רוג'ומים גדולים.

2. 153155E 998243N על הגדה הצפונית יש 2 שורות ארוכות (100מ'~)של אבנים המחולקות בינהן למעיין תאים קטנים,כאילו מישהו צייר סולם ארוך מאבנים-הכל זה תאי תפילה קטנים שפונים להר,יש מזבחות קטנים בחלק מהתאים בצד הצפוןני וצמוד למצוק יש שרידי מבנה קטנים.
מסתבר שיש כמה סולמות כאלו במדבריות בארץ וגם במזה"ת,יש מי שכינה אותם סולם יעקוב, לא ברור למה בדיוק שימשו אבל חושבים שזה קשור בפולחן האדמה של הנבטים לפני שנהיו נוצרים-ביזנטיים.

3. 154060E 998337N גל אבנים בפינה הצפ' מע' של הפנייה לנחל שהולך לכיוון רמת עומר ולמיצד קצרה(החיבר בין האדום לשחור), גל אבנים מלאכותי בגובה של 3 מ' בערך, מתקשר לפולחן מרקורי שיש לו גם קשר למנהגים פגאניים שיש עדיין ביהדות,עניין הנחת האבן על קברים-"האבן עדה שהיינו כאן" רק שבמדבר,כמו הרבה רוג'ומים וגלי אבנים זה סוג של אמונה ומנחה(?) שחוזרים עליה כל פעם שעוברים שוב במקום,האלוהים הנבטיים היו האדמה והטבע, בדקו את הערימה הזו והיא לחלוטין לא טבעית וכנראה קשורה להרגל של נוודים להניח אבנים במקומות ספציפיים,יש גם 2 קברים לא בולטים לידה-כול מי שנוסע היום עובר שם ברייס ואף אחד לא עוצר\לא רואה את זה,עצירה של 5 דק' הסבר ועוד משהו שמוסיף למשמעות של "דרך הבשמים".
מצד שני אנחנו בצד המזרחי של הים התיכון ותמיד יש את האפשרות שמתחת לגל אבנים יש איזו עלמה שחטאה בכבוד המשפחה ונרגמה לה ומכאן הערימה גדלה..או סתם קבר חמור..לך תדע. בכל מקרה הערימה שם,גדולה וברורה מרגע ששמים לב אליה.

4. 154145E 998134N מיצד רומי-ביזנטי על ראש גיבעונת קטנה צמוד לשביל מצידו הצפוני,יש שביל קצר ותלול שעולה למעלה,תעלה לשם ותנסה לדמיין איך זה "להשאר שבת" במשך שנה על הכיפקה הקטנה הזו,כשאפטר זה אומר ללכת לדפוק את הראש עם הנפקניות במואה או לדשדש לפונדק בסהרונים, פשש ואנחנו חשבנו שלנו בצבא היה קשה לפעמים.. 8)

יש עוד, אבל ברמה שתעניין בעיקר מי שחזק במקצוע\מתלהב משברי צור וכו'.

-->