PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות טראנו 97 דיזל VS קיה ספורטאז' 96

dillen
24-05-10, 19:38
ערב טוב לכולם,
בחיפושיי אחר ה"רכב" נתקלתי בשני אלה ורציתי לקבל חוות דעת שלכם מה עדיף:
ניסן טראנו 97 קצר ידני דיזל, 250000 ק"מ יד 4 +תוספות למיניהן..28000 ש"ח
קיה ספורטאז' 96 ידני עם מערכת גז, 165000 ק"מ יד 4 +תוספות למיניהן..32000 ש"ח
מרושם ראשוני שניהם נראים בסדר, נשמעים אמינים ובזמן שהרכב אצלהם הוא מטופל כראוי ויש קבלות.
איזה רכב עדיף לי מבחינת אמינות, אחזקה יותר זולה?
הדרישות שלי הן בעצם רכב 4X4 כזה בעיקר לנסיעה בכביש, ומידיי פעם קצת שטח קל, לא משהו רציני.
מה דעתכם?

נ.ב מזמן קצר שאני פה ראיתי שיש אנשים סבבה נחמדים שעוזרים אז תודה רבה מראש למי שמחווה את דעתו ועוזר..אני מעריך את זה..:smile:

dadi
24-05-10, 20:16
ערב טוב
תוספות למינהם ?
יש תוספות שבאמת מוסיפות ויש תוספות שגורעות ולא שוות ואפיללו גם גורמות לנזקים בסופו של דבר
פרט מה התוספות בכל רכב זה אוליי יעזור לחברה פה לעזור לך

גיא
24-05-10, 20:17
אם אתה רוצה רכב שטח בשביל פוזה על הכביש אז הטראנו יהיה עדיף כי לקיה אין שום פוזה.

שניהם יתנו כמעט אותו דבר בשטח עם עדיפות לטראנו. לנסיעת שבילים מזדמנת, קח בחשבון שאתה תשלם יותר על זה כפרייבט ותעשה שיקול אם לא עדיף רכב כביש-שביל בשביל זה ...

Alon37
24-05-10, 21:18
מניסיוני האישי אוכל לומר לך לגבי הטראנו כמה דברים חשובים:
(כל מה שנאמר כאן מופנה לדיזל 2700 SR)

1.רכב טוב ואמין יחסית, נחשב בקרב הג'יפאים לפרווה.
2.אני לא נתקלתי בבעיות עבירות מיוחדות ולעולם לא השאיר אותי ואת משפחתי תקועים בשטח.(ותאמין לי, אני גר ברמת הגולן ושטח זה הבית שלנו).
3.אין ברכב מערכות מיוחדות כלשהן אך בהחלט נוח למשפחה ומרווח מספיק.
4.במרבית הטראנויים (דיזל) בעיות במזגן (כמובן שיש פתרונות) שים לב ואפילו תשאל לגבי עבודה של המזגן (שלא יספרו לך סיפורים) כך את הרכב לנסיעת מבחן, תריץ אותו ל100 -120 קמש
ותראה עם המזגן נופל.
תבדוק עם הוסיפו לו ונטה נוספת לרדיאטור של המזגן.
5.אם אתה מתכוון לטפל לבד ברכב אז כך בחשבון שהנדסת האנוש מבחינה מכנית די לקויה
וקשה להגיע לחלקים מתחת למכסה המנוע (פילטר שמן לדוגמה).
6. לסיכום: בשביל המחיר שהם נמכרים בשוק, לא תמצא רכב שמשתווה לו.
רק תיקח אותו לבדיקה במידה וזה הרכב שתרצה בסוף.
נ.ב
אני אשתי והתינוקת לצערי הרב פגשנו מעקה בטון ב-100 קמש.
אומנם הטראנו הושבת אך כולם חיים ובריאים.(אז יש עוד משהו לזכותו).

dillen
25-05-10, 10:12
ערב טוב
תוספות למינהם ?
יש תוספות שבאמת מוסיפות ויש תוספות שגורעות ולא שוות ואפיללו גם גורמות לנזקים בסופו של דבר
פרט מה התוספות בכל רכב זה אוליי יעזור לחברה פה לעזור לך

לגבי הקיה: מוסב לגז גפ"מ כולל מערכת DVD , הגבהות , לוקרים ידניים , מיגונים , גגון עריסה , ג'ריקן מים , אזעקה , ח"ח , נעילה מרכזית, צמיגי שטח(לא זוכר מידה ובנוסף הם לא רשומים ברשיון- הבנתי שצריך ללכת למשרד הרישוי לעדכן ושזה רק עבודת ניירת) טיפולים גדולים עושה בקיה שפיים טיפולים קטנים במוסך מקומי.

לגב הטראנו: טוב נכון לעכשיו הרכב הספציפי כבר לא אקטואלי..

dillen
25-05-10, 10:20
גיא, תשמע אני אבהיר את עצמי טיפה יותר..מבחינת מראה אין לי בעיה עם שני הרכבים, מבחינת שטח לא קריטי לי מה יותר טוב כי אני לא הולך להתחרע בשטח, הדבר שהכי חשוב לי הוא שאני רוצה רכב לכשנתיים-שלוש להנות איתו, לאהוב אותו וכמה שפחות הוצאות שיהיו לי בזמן הזה, שאפשר לנסוע איתו בעיר וגם מחוץ לעיר בכיף ומדיי פעם קצת שטח קל, ים, מסלולים קלים וכו'.. ושאוכל למכור אותו בסופו של דבר במחיר סביר.

אלון, תודה על התשובה המקיפה, נכון לעכשיו הרכב ההוא לא אקטואלי אבל עדיין לא שללתי את הטראנו, אני אחפש עוד אחד שנראה טוב ושמור עד כמה שאפשר.

כרגע הדגש הוא על הקיה, מה אתם אומרים הוא יכול להתאים לדרישות שלי?

גיא
25-05-10, 10:38
רכב קונים מהלב לא מהראש

תקנה מה ש"עושה" לך את זה הכי ..

קח בחשבון, שלהכניס מידה אחרת לרשיון לא כל כך פשוט בימינו ועלול להגיע למצב של הורדת הרכב מהכביש מה שיצריך אותך להחליף 5 צמיגים ולעשות טסט מחדש !

מעבר לאי נעימות ולביזבוז הזמן .. זה גם יעלה לא מעט כסף.

אתה יכול להתנות את הרכישה בזה שהמוכר יסדר את כל הדברים האלו חוקית לפני העסקה.

אם האוטו באמת מתאים לך ואכן תמצא שהוא שמור ומטופל כמו שאתה רוצה.

ואגב, שתהיה מודע שרכב מונע בגפ"מ "סובל" מהגבלות בנושא טיפולים במוסכים וחניה במקומות מסויימים. כמו כן שחלק גדול מתא המטען מושבת בגלל המיכל הנוסף.

dillen
25-05-10, 11:00
גיא זו באמת בעיה לשנות את מידת הצמיגים? יכול להיות שלא יאשרו? איך אפשר לבדוק את זה מראש? הבנאדם אמר לי שלפני הטסט הוא החליף את הצמיגים לרגילים ועבר איתם טסט ואחרי זה החליף בחזרה..
לגבי הגפ"מ..אני יודע שיש בעיה עם חניון תת קרקעי אבל אילו בעיות יכולות להיות מבחינת המוסך והטיפולים? יש קשר בניהם?
וחוץ מזה בכללי, שווה לקנות/לעשות מערכת גז באוטו? יכול להיות שיש שיקול של לא לקנות רכב כזה בלי הגז מלבד מה שאמרת כרגע?

גיא
25-05-10, 11:59
1. המשפט הזה חשוד עד כדי לא לקנות את האוטו .. הוא מודה חד משמעית שזאת קומבינה ! הוא לא הצליח להכניס את המידה הזאת לרשיון ולכן הוא מחליף צמיגים לפני הטסט - אחרת לא היה עובר טסט ... המשמעויות:

א. אם יעצור אותך שוטר לבדיקת רשיונות ויבדוק את האוטו - הוא יוריד אותך מיד מהכביש - פסילה של רשיון הרכב - עושים שני קוים אדומים לא נעימים על הרשיון. יש לי כזה אחד למזכרת. זה ממש לא נעים. אם אני לא טועה יש גם חותמת של הבוחן. זה אומר ללכת להחליף 5 צמיגים ( גם הספייר ניבדק ) וללכת לטסט. לשלם אגרה ולשלם למכון טסטים ולבזבז שם כמה שעות. אני לא זוכר בדיוק אבל יתכן שיש גם קנס מעורב אם יש אנשי מתנ"א בסביבה ...

ב. במקרה תאונה, יש ספק אם הביטוח יהיה בתוקף / די בטוח שחברת הביטוח תנסה להתנער מהשיפוי בגלל שהרכב "לא תקין / לא תיקני " כי עבר שינוי מבנה לא מאושר.

2. רכב מונע בגפ"מ חייב להיות מטופל במוסך מורשה לטיפול ברכב מונע בגפ"מ .... לא כולם מורשים לזה.

3. לפי דיווחים - לי אישית אין נסיון בזה. יש המון השפעות רעות על המנוע כשעוברים לעבוד עם גז. תחפש ותמצא המון דיווחים על תקלות בחיישנים / שסתומים ועוד במנועים שלא מותאמים לזה או שימוש בשמנים לא נכונים / תוספים לא נכונים וכו' .. הבנזין לא רק מניע את המנוע, הוא עושה עוד כמה דברים, יותר מדוייק, תוספים שיש בבנזין ואין בגז עושים כל מיני דברים כמו שמירה על חיי השסתומים למשל.

זה לא כל כך חד משמעי. אבל יש דיווחים על בעיות שאתה יודע איך אתה ניכנס לזה אבל לא איך תצא.

Saar
25-05-10, 12:27
הי
אם אתה חייב לבחור בין 2 אלו, אז לא הקאיה.
צמיגים לא רשומים ברשיון: אם זה היה רק "ניירת" במשרד הרישוי, אתה חושב שהוא היה מעדיף להחליף 4 צמיגים לקראת הטסט? זו בעיה שבד"כ פתירה, אבל זו קומבינה...
מערכת גז - אם אתה לא חייב, אז לא כדאי, יותר מדי ספורים על מנוועים שנגמרים/שסתומים שנדפקים ומה לא... איכשהו זה אף פעם לא בגלל מערכת הגז ותמיד היא שם...

במקרה הזה, KEEP IT SIMPLE - הטרנו.

בהצלחה,
סער.

נדב42
25-05-10, 12:45
1. המשפט הזה חשוד עד כדי לא לקנות את האוטו .. הוא מודה חד משמעית שזאת קומבינה ! הוא לא הצליח להכניס את המידה הזאת לרשיון ולכן הוא מחליף צמיגים לפני הטסט - אחרת לא היה עובר טסט ...

+1
אפשר לבדוק אם אפשר לרשום את המידה בקלות או לא (כל מכון רישוי יגיד לך), אבל מתוך זה שהוא החליף צמיגים לטסט אז כנראה שזה לא פשוט, וזה שהוא אמר לך קודם שזו רק עבודת ניירת מראה שהוא קומבינטור (סליחה קובי, לא השוואה :p). אני לא הייתי קונה שום דבר מהאיש הזה.

נדב.

dillen
25-05-10, 18:16
טוב רגע קודם כל העניין של עבודת הניירת זה לא בדיוק הוא אמר, זה מישהו אחר אמר לי..
לעניין הצמיגים ברור לי שאבדוק את העניין הזה אם אפשר לרשום ברשיון או לא, ייתכן שזה לא כזה סיפור וזה אפשרי כי ראיתי אחרים שעשו את זה, הוא טוען שהזמן שלו יקר מכדי לנסוע למשרד הרישוי לעמדה מס' 1 ולחכות שם וכו'..אני לא מסכים עם המחשבה הזאת אבל שיהיה..אני אבדוק את זה טוב קודם כל..

לעניין הגז, עד עכשיו הבנתי שזה משהו חיובי שבסה"כ חוסך בעלויות של הדלק, ולמען אמת אם לא הייתה מע' הגז כנראה שלא הייתי הולך על הקיה כי היא טוחנת דלק, עם הגז לפחות אפשר לנשום טיפה מבחינת דלק.
שאלתי את הבחור והוא יש לו את מע' הגז כבר שנתיים, הוא התקין אותה, המע' היא רב נקודתית ויש את העניין של לשמן את הצינורות או מה שזה לא יהיה אז הוא עושה את זה גם ובגדול אין לו בעיה עם זה.
לגבי מוסכים הוא מטפל ולכן אני מניח שאין בעיה עם מע' הגז וטיפולים במוסכים, עובדה שעושים את זה..

ולגבי זה שמע' הגז יכולה להרוס דברים במנוע זה כבר קטונתי.. במצב כזה ברור שלא עדיף לקנות אבל מי אמר שזה נכון, עד עכשיו ממה ששמעתי מאנשים הם מאוד מרוצים ממע' הגז

גיא
25-05-10, 20:21
חביבי

שאלת, ענינו ... לא מאמין ? בעיה שלך.

תנסה את גוגל ... :)

אתה יודע, אם שניים אומרים לך שאתה שיכור, כדאי שתלך לישון :)

בהצלחה :)

מירון רביץ
25-05-10, 21:32
מניסיון שלי הקיה הוא רכב אמין מאוד ( כ-3 שנים אישתי נוסעת על כזה) כך בחשבון שהחלקים שלו קצת יקרים לאומת הניסן טרנו. הקיה רכב שמאוד נוח על הכביש (גם ב-140 קמ"ש) וגם בשטח. אין לי ניסיון איתו בשטח קשה אך מסלולים בדרגה בינונית הוא פשוט בולע. נקודה לרעתו הוא די קטן בספסל האחורי ונוח עד 2 ילדים. לגבי מערכת הגז תמיד הדעות חלוקות בין האנשים. מניסיון של חברים עם מערכת שכזו וגם זו שמשמנת את בגומיות אני יכול לספר לך רק דברים רעים, בתקופה הראשונה זה סבבה (בערך 30K/40K קילומטר) אבל אחר כך בו נגיד שמה שחסכת בדלק תשלים בבום בהמשך. (אבל שוב זה מניסיוני וזו דעתי). לגבי מידת הצמיגים שלו יספרו לך סיפורים בקיה אין אפשרות להעלות את מידת הצמיגים מהמקוריים אלה רק מדגמים של 2002 ומעלה שלי 2000 ולפני שהחלפתי צמיגים ניגשתי למכון הרישוי ששלל העלאת מידה, פניתי ליבואן (עם יש אישור יבואן בכל רכב לא רק בקיה אז זה אפשרי) אך גם היבואן פסל אפשרות זו והוא אינו מנפיק אישור כזה.
בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה ברכישת רכב זה או אחר.

klam
25-05-10, 21:33
מידת צמיגים אפשר להחליף רק למידות שנקבעו/אושרו ע"י היצרן, בהתאם ל auto-data שנמצא במכוני-רישוי. אין שום בעיה לבדוק זאת ולשנות באופן חוקי בתשלום אגרה סמלית. מידה אחרת, שאינה מצויה במסד הנתונים, מחייבת תהליך מייגע של בדיקות והשגת אישורים, ובמקרים רבים מסתיימת במפח נפש מוחלט. אם אדם מחזיק צמיגים להחלפה (טרחה רבה, כולל איזונים בכל פעם!), פירוש הדבר שהמידה שיש לו אינה מאושרת בשום-אופן, לא חוקית, ולכן גם הבטוח אינו מכסה את הנסיעה!!
חן

hadtomer
26-05-10, 06:30
ראשית, קשה להשוות בין טראנו לספורטאז', עינייני גודל. איני יכול לחוות דעה על הטראנו כי אף פעם לא היה לי. הספורטאז' בסך הכול אמין ברמת המכלולים המכאניים העיקריים – מנוע, גיר, טרנספר, אך סובל לעיתים מבעיות קטנות שיכולות לחרפן בהחלט לחרפן אותך. אצלי לדוגמה יש עכשיו נזילה מהקולר של הגיר. זה כולה איזה 200 שקל תיקון אבל מבאס אותי לראות בבוקר שלולית קטנה מתחת לרכב. אם אתה רוצה לרדת עם ספורטאז' לשטח, גם שבילים, אתה חייב להשקיע במיגון או הגבהה- ספורטאז' מקורי בנוי מצוין לשטח אבל יש לו מרווח גחון של מכונית משפחתית. אגב- שלי 2001. קח בחשבון שאין רכב שטח ללא בעיות, רק כאלה שנשמרו בניילון ולא ירדו מעולם לשטח. ואין כאלה בדגמים שאתה מחפש.

מעבר לזה- לגבי הצמיגים- שלא ימכרו לך מעשיות. אין דבר כזה "לאשר מידה אחרת". נקודה.
בעל הרכב יודע היטב שאם הוא ייעצר על ידי שוטר מכוניתו תורד מהכביש והוא יקבל קנס, ובגלל שאנחנו חיים במדינה מסריחה – אז גם 6 נקודות ברישיון הנהיגה. ולמרות זאת הוא "מתעצל לגשת למשרד הרישוי"? שטויות. עצם העובדה שמישהו משקר לך בצורה כל כך בוטה ויודע שהוא עלול לגרום לך לקנס היה גורם לי לומר שלום לבן אדם ולחפש מישהו יותר ישר.

dillen
27-05-10, 11:55
אוקיי תודה לכם על התגובות.. קראתי ולקחתי לתשומת לבי..
אתמול ראיתי את הרכב המדובר, ויחסית לשנת 96 הוא נראה ונשמע בסדר, גיסי אמר לי שיש נזילה מהתיבת הגה וייתכן וצריך להחליף את תיבת ההגה למשופץ( בדקנו-בסביבות 1500 ש"ח).

אגב לאוטו החליפו מנוע מייבוא(ראיתי קבלה) ושמו של 2001 והוא מניע ונשמע יחסית בסדר.
צריך לעלות את האוטו על ליפט ולפרק את המגן גחון ולבדוק מה פשר הנזילה שם.
לגבי הגז דווקא התרשמתי לטובה, יש מיכל באיזור המנוע שמשמן את החלקים במנוע של יהיה יובש. בגדול ממה שהתרשמתי זהו רכב שנוסע הרבה בשטח, זה לא בחור צעיר והוא נוסע עם המשפחה(אישה ושני ילדים ועוד אחד בדרך) הרבה בשטח והוא גם נראה בהתאם, יש לו את המיגונים המתאימים(מגן גחון הגבהה צמיגי שטח מגן חזירים, יש סולם כזה מתחת לרכב אני מניח שזה גם סוג של מגן).
בכל מקרה ראיתי, לקחתי לתשומת לבי, לא סגרתי כלום אני עדיין מחפש ומתעניין ונראה מה יהיה

Saar
27-05-10, 15:59
שאלת למה הוחלף מנוע?
האם היה קשר כלשהו למערכת הגז?

סער.

dillen
28-05-10, 12:36
כן שאלתי זה לא הוא החליף את המנוע זה הבעלים הקודם ראיתי את התאריך צדמבר 2007 והוא קנה את האוטו אחרי שהוחלף המנוע ושם את הגז בעצמו. יש לו כבר כמעט שנתיים את הגז מאז שקנה את האוטו..

-->