PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאנשי המיזוג - איזה מזגן עילי אינוורטר מומלץ ?

raanan
25-05-10, 06:58
שלום לכולם,

איזה מזגן מהרשימה מומלץ יותר :
תדיראן אינוורטר 100N
תדיראן קלאסיק 10 אינוורטר
אלקטרה אינוורטר 12I

אמינות חשובה ביותר , יכולת חימום באזור קר בחורף (יש לנו גם 0 מעלות) , צריכת חשמל מועטה, תמיכה בתוספת גלאי נפח.
הערה - חדר 10 מ' מרובע מתחת לקומה העליונה.

תודה מראש למשיבים

רענן
נ.ב- המלצה למקום רכישה זול (ללא התקנה ) תתקבל בברכה.

BackDoorMan
25-05-10, 07:53
מיצובישי או דאיקן.

raanan
25-05-10, 20:33
מיצובישי או דאיקן.

תודה ! אבל ,
מזגן מיצובישי הוא בעלות של 10% מהפג'רו שאני מחפש ...

בקיצור, מחפש מזגן טוב במחיר שפוי .
בקומה העליונה יש לי זוג אלקו אינוורטר , עלו יקר ועדיין לא הבנתי מה מיוחד בהם (גם הם מיוצרים בסין).

למזגן תדיראן 100N מדחס של מיצובושי. לעומת, מדחס "רוטור כפול" (אין לי מושג מה זה ואם זה טוב ליהודים ...) של סאניו בתדיראן אינוורטר סטייל 10 .

אודה להמלצה מבין השלושה.

רענן

ח.שמואל
26-05-10, 12:32
משהו כללי.
במזגנים קטנים, פער המחירים אינו מצדיק את הרכישה ואין משמעות לחיסכון שנותן ה"איוורטר".

שחר 9
27-05-10, 19:13
תברר לגבי פוג'יטסו מזגנים מעולים .
רמת ספיקת אויר מהגבוהות בשוק .
רמת שקט כנ"ל
רמת מחיר סבירה אבל לא זולה
הכי קרוב למזגן מיצובישי במחירי כמעט אלקטרה.

בהצלחה

נריה חרזי
27-05-10, 22:20
שלום לך בתור אחד שעובד כטכנאי מיזוג אוויר אם אתה בוחר דווקא אינוורטר אז לך כבר על המיצובישי לפחות עד כמה שידוע לי הוא מזגן אמין יחסית ולהם יש כבר נסיון של שנים עם האינוורטר.
למה אתה בוחר דווקא באינוורטר?? בגלל חסכון בחשמל??לפי הפרמטר שקבעת 12 מטר חדר על אינוורטר 1 כח לא יהיה לך חסכון בחשמל כי המזגן יעבוד כמעט תמיד בפול תפוקה שלו ולא ירד הרבה לתדר הנמוך שלו. אני לא יודע אם באמת תרגיש את זה בכיס
אבל מה שכן במקרה של תקלה אחרי האחריות לא תוכל לפנות לאנשי המיזוג באופן פרטי כי אין להם את הנסיון לתקן אותם ואז תצטרך את החברה. שם ידאגו לקרוע אותך במקרה ויתקלקל לך כרטיס פיקוד במעבה. או מדחס{ואני עובד באחת החברות שצינת למעלה} במחיר שתתקן אתה מגיע ליותר מחמישים אחוז מערך המזגן.שתבין הפלוס היחיד מבחנתי במזגני האינוורטר זה השקט היחסי שלהם ואולי איזה חסכון קטן לחברת החשמל.היום אם הייתי קונה מזגן .הייתי קונה מזגן פשוט ורגיל שיודע לעשות את העבודה ובמקרה של תקלה לא יקרע לי את הכיס

ניר.א
01-06-10, 07:44
יש כדאיות כלכלית למזגן אינוורטר במקומות בהם הוא יעבוד שעות רבות.
הוא חסכוני בכ 20-30 אחוזים בצריכת החשמל ,חסכוניותו מגיע לידי ביטוי רק בעבודה ממושכת
ואם תיקח את הפרש המחיר בינו לבין מזגן רגיל תבין שיקח לו מספר שנים לכסות את הפרש העלות
וכמו שציין קודמי עלויות תיקון גבוהות ביותר לדוגמא כרטיס מעבה - לפני שנה הייתי צריך להחליף
אחד כזה במזגן אינוורטר ובסוף החלפתי מזגן !!!
לגבי הרוטור הכפול זה אמור לתת פעולת מנוע מאוזנת יותר=פעולה שקטה יותר ואורך חיים
מדחסי מיצובישי הם טובים ואתה יכול למצוא אותם גם במזגנים של טורנדו ואולי גם אלקטרה
אבל כל החברות הידועות משתמשות במדחסים טובים.
אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות.
בין יתר עוונותי אני טכנאי קרור ומיזוג אוויר.

zivo
01-06-10, 13:13
אינוורטר עוזר רק לדבר אחד - לחשבון הבנק של המוכר :rolleyes:
מי שחושב אחרת מוזמן להציג פה בדיקה אוביקטיבית!
מבלי להכנס לכל ההוכחות הפיזיקליות, צריך לזכור שכל "הטריק" באינוורטר, זה בעצם הורדה של התפוקות (מדחס ומפוחים) ע"מ להגיע למצב של עבודה קבועה, ללא כניסות ויצאות.
אלא מה, המימדים הפיזים של המאייד, מעבה, צנרת, נשארים כמו שהם (מותאמים להספק המלא?), וכך שהמזגן עובד לא בנקודה האופטימלית, הנצילות שלו נפגעת.
(מאחר ואנחנו באתר שעוסק ברכב - תחשבו על עקומת הכח של המנוע בתלות בסל"ד)

לעשות סיפור ארוך קצר, עד היום אין שום בדיקה אוביקטיבית שמוכיחה שזה באמת חוסך.
תוסיפו עלות גבוה יותר במחיר, ומערכת מסובכת יותר (אלקטרוניקה), והתשובה ברורה, זה מיותר!

גל שחם
02-06-10, 06:40
אינוורטר עוזר רק לדבר אחד - לחשבון הבנק של המוכר :rolleyes:
מי שחושב אחרת מוזמן להציג פה בדיקה אוביקטיבית!
מבלי להכנס לכל ההוכחות הפיזיקליות, צריך לזכור שכל "הטריק" באינוורטר, זה בעצם הורדה של התפוקות (מדחס ומפוחים) ע"מ להגיע למצב של עבודה קבועה, ללא כניסות ויצאות.
אלא מה, המימדים הפיזים של המאייד, מעבה, צנרת, נשארים כמו שהם (מותאמים להספק המלא?), וכך שהמזגן עובד לא בנקודה האופטימלית, הנצילות שלו נפגעת.
(מאחר ואנחנו באתר שעוסק ברכב - תחשבו על עקומת הכח של המנוע בתלות בסל"ד)

לעשות סיפור ארוך קצר, עד היום אין שום בדיקה אוביקטיבית שמוכיחה שזה באמת חוסך.
תוסיפו עלות גבוה יותר במחיר, ומערכת מסובכת יותר (אלקטרוניקה), והתשובה ברורה, זה מיותר!

1-
טועה ומטעה.

"הטריק" באינוורטר, לצרכן, מלבד נושא צריכת האנרגיה, הוא נושא דיוק הטמפרטורה בחלל ואני אסביר.
מזגן מפוצל, יודע להוציא מגריל מיזוג האוויר, טמפרטורה אחידה וקבועה לקירור וטמפרטורה אחידה
לחימום.משך פעולת המדחס משתנה, עד שמגיעה לאזור הטמפרטורה הרצויה ואז מפסיקה פעולת המדחס.
הפרש הטמפרטורות בחדר יכול להגיע ל- + 4 מעלות, באופן קבוע !!! זה המון !
לכולם ידועה תופעת המשחק בשלט,חם לי, קר לי ...מעלים ,מורידים.
האינוורטר, לא רק שמייצב טמפרטורה ושומר עליה, הוא גם יודע לווסת את הטמפרטורה היוצאת מגריל מיזוג האוויר, לאט לאט הוא מגיע למצב שמזרים אוויר בדיוק בטמפרטורה הרצויה.
הדבר חשוב ביותר בעיקר בחימום, בבתים שאין חימום ריצפתי, מומלץ עד מחייב,שינווש באינוורטר לעומת מיזוג מפוצל רגיל, בעיקר בחדרי שינה.

ממליץ גם על דייקין / מיצובישי. הכי מדוייקים והכי שקטים.

בחדר העבודה שלי,יש איוורטר עילי של אלקטרה, לא רע, אבל לא ברמה שלהם.

גל.

zivo
02-06-10, 11:01
גל,
לא מתווכח, אינוורטר אמור, תאורטית, לשמור על טמפ' יותר מדוייקת.
אין שום סיבה שמזגן רגיל יעבוד על +-4 מעלות, כמו שאתה אומר זה המון, ואם זה עובד כך, זה פשוט תקלה. בהתקנה תקינה, הטמפ' בסביבת העבודה |חיים (לא ליד התיקרה, לא ליד חלון), חלל החדר, לא צריכה להיות בהבדלים גדולים מ +- חצי מעלה.
אני מסכים אתך, שאם החדר לא מבודד, התקנה לא נכונה וכו', מזגן רגיל יעבוד מאד אינטנסבי, ויכנס ויצא מפעולה בתדירות גבוהה, לעומת אינוורטר שאמור להתייצב.
תאוריה לחוד וחיים לחוד -מאחר ואנחנו לא עוסקים בחדר קירור (סגור ומוצל) גורמים כמו כניסה ויציאה של אנשים לחדר, פתיחת \ סגירת דלתות, חלונות, תזוזה של השמש (קרינה על החלון), גורמים לכך, שגם אינוורטר לא מתייצב על הספק קבוע ויציב, ולכן, בסופו של יום, ההבדל קטן מאוד.
כאמור מבחינת טכנית, יש הבדל במחזור העבודה של המזגן, אבל מבחינת התחושה של מי שחי בחדר, לא אמור להיות הבדל משמעותי.

לגבי ההערה של על "טמפרטורה אחידה וקבועה לקירור וטמפרטורה אחידה
לחימום" (לא שזה משנה ללקוח, אבל לשם הדיוק) - זה לא מדוייק, הטמפ' לא קבועה, אפילו רחוקה מזה (בדיוק כמו במזגן של רכב).
למזגן, רגיל, יש מדחס שמסוגל לתת הספק (מכני) כמעט קבוע, שורה של גורמים, כמו טמפ' הסביבה בחוץ, קובעים את מצב \ טמפ' של הגז שנכנס לתוך הבית (למאייד).
הטמפ' של האוויר שיוצא מהמאייד, תלוייה ב 3 גורמים עיקריים -
1- המבנה של המזגן- כל הצנרת, כמויות גז לחצים וכו (גורם קבוע ולא רלוונטי לדיון).
2- טמפ' האוויר הנכנס.
3- מהירות \ ספיקה של האויר.
מבלי להכנס ליותר מדי פרטים - מזגן ביתי ממוצע, פער הטמפ' בין כניסה ליציאה של האוויר 2+-10 .
שהחדר חם, ואנחנו מדליקים את המזגן, בכל מזגן (גם אינוורטר), בתחילה (שהחדר חם),המפוח יעבוד על חזק (זרימת אוויר מהירה), הטמפ' של האוויר שיוצא מהמזגן תהיה חמה יותר מאשר בסוף התהליך שהטמ' מתייצבת.

גל שחם
02-06-10, 18:18
הסבר יפה וממצה, אך, מה הטמפרטורה של המזגן בקרור ?
מה בחימום ? במזגן מפוצל כמובן.
זהו, שהמזגן המפוצל פולט תמיד אותה טמפרטורה לחימום ואותה טמפרטורה בקירור.
אין לו יכולת ויסות של הטמפרטורה, אלה רק של משך זמן פעולת המדחס.
וזה ההבדל העיקרי והמשמעותי שמשפיע על דיוק הטמפרטורה בחלל.
ודק אתה במאה אחוז שהגורמים הסביבתיים משפיעים באופן משמעותי.

בכל מקרה,לדעתי, רק אינוורטר. איכות חיים "קדילאק", בעיקר השקט ודיוק הטמפרטורה.

גל.

zivo
02-06-10, 23:36
גל,
בא ננסה להתכנס.
1- אני לא חולק שאינוורטר אמור לתת טמפ' "חלקה יותר (כלומר יותר יציבה). כל מה שאני אומר שבכל מקרה אנחנו בטווח של פחות מC +-1 מעלה.
2- אין שום מחקר אוביקטיבי ולא תלוי שמוכיח שלאינוורטר יש חיסכון (משמעותי) באנרגיה.
אם מישהו מכיר מחקר כזה, שישלח קישור, אני (וכולם פה) אשמח ללמוד.
הסברתי גם למה. נכון שהמזגן עובד אחיד ולא נכנס לעבודה (מלאה) ויוצא, כל כמה דקות, אבל ברגע "שהאינוורטר עובד" כלומר ההספק של המדחס יורד, המערכת (כמות הגז, גודל מעבה, גודל מאייד) יוצאת מנקודת העבודה האופטימלית שלה.(בסופו של יום, הכיוונים האלו, זה ההבדל בין מזגן טוב \ללא טוב , חסכוני \ לא חסכוני). בעולם המושגים שלנו, קח רכב של 500 כ"ס ושים לו מנוע של 100 כ"ס לעומת רכב רכב שתוכנן מההתחלה ל 100 כ"ס - איזה רכב יסע בנצילות טובה יותר :confused:
3- עבודה שקטה - אני לא מבין מה הקשר? כל מזגן הכי בסיס מגיע לפחות עם 3 מהירוית, שהנמוכה בינהן שקטה לחלוטין. כל מזגן (רגיל) יודע גם להחליף מהירות (אוטמטית) שהטמפ' בחדר מתייצבת.
4- רענן - באפס מעלות אף מזגן לא מחמם! יש מזגנים שעובדים, אבל זה לא אומר שהם מחממים (מה שקורה הוא שהם קצת מחממים, ואז המעבה קופא, וא הם הופכים כיוון כדי להפשיר אותו. אבל שהם הופכים כיוון הם בעצם מקררים את המאייד בתוך הבית. וחוזר חלילה).
בגלל שאפס זה מיקרה קיצוני, השאלה האמיתי זה 4-8 מעלות.
אם יש מתקין מקצועי, ואתה מדגיש שמה שחשוב לך זה חימום בחורף (גם ע"ח ביצועים בקירור), המתקין יכול לשחק עם ההתקנה. למשל התקנה של המעבה במקום חם יותר (קרוב לבית במקום מוגן, בתוך חניה מקורה) יכולה לשפר חימום בחורף ע"ח יעילות קירור בקיץ.
אצלי, מזגן אחד נמצא מתחת לפתח אויר חם של המיבש כביסה, בקיץ האוויר זורם מעל המעבה ולא משפיע. בחורף אני מכוון אותו לעבר היניקה של המעבה. אפשרות נוספת, להוסיף גז בתחילת החורף, ולהוציא בקיץ.
לגבי הפיזיקה - אף מזגן לא מסוגל לשלוט, ישירות, על הטמפ' שהוא מוציא. כל ההבדל שמזגן רגיל יכול רק לשלוט במהירות האוויר ולהדליק ולכבות את המדחס, בזמן שאינוורטר יודע גם לשלוט בהספק של המדחס. בשני המקרים התוצאה תהיה שהטמפ' של האוויר (ביציאה של המזגן) תשתנה. פשוט באיננורטור טווח וגמישות הטמפ' יותר גדולים. בתוך הטווח הזה יש, תאורטית, נקודה שבה המזגו אמור להתאזן ולעבוד רציף.
אני מקווה שהנקודה של השפעת מהירות האוויר על הטמפ' של האוויר היוצא ברורה (כמו כל משוואת עבודה בפיזיקה. הספק מדחס נתון => מעט אוויר יותר קר או יותר אוויר פחות קר).

ניר.א
03-06-10, 07:36
zivo הטעות שלך לגבי החיסכון בחשמל - כן /לא היא בזה שאתה מנסה להשוות את מנוע המזגן למנוע של רכב.
מזגן האינוורטר חוסך בחשמל (כפי שכתבתי קודם)כאשר הוא פועל זמן ארוך יחסית וזאת מסיבה
אחת פשוטה : המדחס אינו מפסיק לפעול כאשר החדר הגיע לטמפרטורה הרצויה (כמו שקורה במזגן רגיל) וע"י כך מונע זרמי התנעה !
זרמי התנעה מגיעים לערכים גבוהים בהרבה מזרמי עבודה ומניעתם חוסכת בצריכת החשמל.
ולכן (שוב) מזגן אינוורטר יחסוך בצריכת החשמל במקומות בהם הוא יעבוד שעות רבות
וכמובן בתנאי שהספק המזגן יותאם לחלל אותו יש למזג !

ח.שמואל
03-06-10, 11:07

!

שלום.
אמנם אינני טכנאי מיזוג, אך אני מבין בזה דבר וחצי דבר.
זרמי התנעה, אף שהם גבוהים (ע"ע ניאון), מדובר בשניות ספורות אשר בטילות בשישים ביחס למשך פעולת המזגן.
הבעיה בהתנעות היא בלאי מואץ (ע"ע ניאון, אשר משך חייו קשור גם במספר ההתנעות). מדחס תלת פאזי, מושפע פחות מההתנעות.

בנוסף, הפרשי טמפרטורות גבוהים במזגן רגיל, הן בעיקר בחימום, כאשר בעת הפסקת פעולת המדחס, מופסקת גם פעולת המפוח (ע"מ למנוע הזרמת אויר קר לחלל החדר) ואז אין סירקולציה של אויר ולוקח זמן רב לחיישן (המורכב בד"כ על הסוללה הפנימית) לזהות את ירידת הטמפרטורה ולהפעיל את החימום בשנית.
בקירור, הסירקולציה ממשיכה גם בעת דימום המדחס.
אעפ"כ, אם הטרמוסטט מנתק לי את המדחס בדיוק בעת אכילת מרק העוף הרותח בליל שבת, אני מתבעס...

zivo
03-06-10, 12:03
zivo הטעות שלך לגבי החיסכון בחשמל - כן /לא היא בזה שאתה מנסה להשוות את מנוע המזגן למנוע של רכב.
מזגן האינוורטר חוסך בחשמל (כפי שכתבתי קודם)כאשר הוא פועל זמן ארוך יחסית וזאת מסיבה
אחת פשוטה : המדחס אינו מפסיק לפעול כאשר החדר הגיע לטמפרטורה הרצויה (כמו שקורה במזגן רגיל) וע"י כך מונע זרמי התנעה !
ולכן (שוב) מזגן אינוורטר יחסוך בצריכת החשמל במקומות בהם הוא יעבוד שעות רבות
וכמובן בתנאי שהספק המזגן יותאם לחלל אותו יש למזג !

ניר,
סתם שאלת הגיון- אם זה באמת היה חוסך אנרגיה, אתה חושב שליצרנים, יבואנים, ושאר האינטרסנטים, לא כדאי לממן בדיקה של גוף בלתי תלוי כמו מכון התקנים, טכניון, חברת חשמל....
אתה מכיר דו"ח כזה???
אז בא, בשקט, רק אתה ואני.... אני אספר לך מה אני יודע, לא מנחש \ חושב ....יודע.
מישהו, שמחזיק הרבה מטרים, אלפים של מטרים, ביצע בדיקה (אתה מבין, שעבורו זה אלפי שקלים בחודש, מה גם, שהוא יכול לקבל הנחה על המזגן כך שההפרש בקניה פחות משמעותי עבורו). הוא נשאר עם מה שיש לו ;)
לגבי זרמי ההתנעה כבר ענה לך מישהו אחר, אבל אני אתן לך מספרים ותבין -
מזגן ביתי 4 כ"ס 3 פזות, צורך ~5A לפזה. מקובל לשים ממ"ט 3X16 (יש כאלו אפילו G3X10).
זו אומר שבשום מקרה, זרם ההתנעה לא גבוה ביותר מפי 3 מהצריכה השוטפת. כמה זמן אתה מחשיב התנעה?
בא נניח שהתנעה עצמה 2-3 שניות, ואז הזרם חוזר לסדר גודל הרגיל, ועד דקה כבר כל הלחצים מתאזנים ומדחס נכנס לשיגרה.
תעשה את החשבון לבד ותבין.

דרך אגב, ואני אחזיר אותך לטענה המקורית של גל, הבדלי טמפ'. פה יש אמת בנושא הצריכה.
אם השינויי בתוך החדר יותר גדולים, תאורטית, צריך עכשיו להשקיע יותר ע"מ לקרר "בחזרה" את החדר (לעומת שמירה על טמפ' קיימת). למה תאורטית, כי פה אנחנו חוזרים לשאלות של בידוד וכו' של החדר לעומת ההערה שלי על יציאה מנקודת עבודה אופטימלית.

ניר.א
04-06-10, 20:58
קודם כל אני רוצה להבהיר שאני לא עובד/ מייצג אף יצרנית/יבואנית מזגנים
אני עצמאי ! כאשר אני נותן ללקוחותי הצעות מחיר אני תמיד נותן מספר אפשרויות של מספר יצרנים/יבואנים. כאשר עולה נושא האינוורטר אני תמיד מדגיש את עלות החלפים ואת העובדה
שמבחינה כלכלית הוא עשוי להיות כדאי אך ורק במקומות בהם הוא יעבוד שעות רבות.
עכשיו לגבי מה שכתבת (ZIVO),זרמי התנעה אכן נמשכים זמן קצר ביתר ויכולים בקלות להגיע לפי 3 מזרם העבודה,כאשר מזגן עובד שעות רבות המדחס יכבה וידלק מחדש פעמים רבות, בתנאי כמובן שהוא מתאים לחלל אותו הוא ממזג ושהטמפרטורה שנקבעה לו היא הגיונית (22-24 מעלות)
אם נצרף שניה ועוד אחת... נגיע כבר ללא מעט התנעות(זרמי התנעה כבר אמרנו)
בנוסף כאשר הטמפרטורה מתקרבת למה שנקבע המזגן מתחיל להוריד לאט לאט את ההספק וגם פה יש חסכון בחשמל.בנוסף כמו שכתבת אם הטמפרטורה עולה יותר צריך המזגן לפעול יותר זמן עלמנת לחזור שוב לזאת שנקבעה לו ושוב יש פה חסכון בחשמל.
לגבי מה שכתבת על בדיקה במכון התקנים אז ככה,לא ידוע לי אם מכון התקנים בדק את נושא החסכון בחשמל אבל שום מוצר חשמלי אינו מקבל רישיון יבוא לארץ אם לא עבר בדיקה של מכון התקנים ואתה יכול להיות בטוח שכל המזגנים המיובאים לארץ עברו כזאת בדיקה.
בזמנו כאשר אלקטרה התחילו להביא את מזגני האינוורטר הייתי בהדרכה שהם קיימו ומהנדס החברה טען אז שהמזגן הוא בין 20 ל30 אחוז חסכוני בצריכת החשמל.אולי אני נאיבי אבל אני מאוד בספק שהוא היה מרשה לעצמו לומר דברים כאלה אם הם לא היו נכונים ?!
לגבי אותו מישהו שאתה מכיר אין לי מושג איזה בדיקה הוא ביצע אבל מן הסתם את אותה הנחה שהוא יכול לקבל על האינוורטר הוא יכול לקבל גם על מזגן רגיל ככה שההפרש במחיר לדעתי ישאר אותו הדבר,לא?

zivo
04-06-10, 23:25
אל תתבלבל (ואל תבלבל אחרים).
לא אמרתי שהמזגנים האלו לא מתאימים לתקן - כמו שאמרת, ללא זה אי אפשר היה ליבא \ למכור בארץ.

מה שכן אמרתי הוא - הטענה לחיסכון של 30% (ואפילו פחות מזה), שזו נקודת המכירה העיקרית שלהם, לא מגובה בשום בדיקה בלתי תלויה (לצורך העניין גם אוניברסיטה, טכניון) (לא דיברתי על תאימות לאיזה שהוא תקן).

דרך אגב, אתה אומר אלקטרה, לך לאתר שלהם :
http://inverter-israel.com/Index.asp?CategoryID=176

ותקרא את שתי הנקודות (5) - שמירה על גריעת לחות קבועה (בקיץ)ו (6)-ייבוש מופחת של האוויר בחימום (בחורף)

או שזה בכלל לא קשור לאינוורטר,
או שאינוורטר (עבודה רציפה) מייבש יותר (טוב לקיץ אבל רע לחורף),
או שאינוורטר מיבש פחות (טוב לחורף רע לקיץ).

גל שחם
05-06-10, 00:06
(5) - שמירה על גריעת לחות קבועה (בקיץ)ו (6)-ייבוש מופחת של האוויר בחימום (בחורף)

או שזה בכלל לא קשור לאינוורטר,
או שאינוורטר (עבודה רציפה) מייבש יותר (טוב לקיץ אבל רע לחורף),
או שאינוורטר מיבש פחות (טוב לחורף רע לקיץ).

ראשית נשמע שזה אתר פירסומי ולא ממש טכני, הסעיפים 5 ו 6 אומרים אותו דבר בדיוק.
יחד עם זאת, בהשוואה בין שיטות חימום שונות:
נתוני ייבוש/לחות האוויר, דומים עד זהים בכל שיטות החימום.
השוני הוא בהרגשה,אצלנו ,בני האדם. במכשירי מדידה היובש / הלחות באוויר, יהיו זהים.
התופעה בגלל שתנועת אוויר,זרימת אוויר ,חזקה יותר ומהירה יותר במזגן המפוצל מול האינוורטר
ומכאן הרגשת היובש המוגבר, עכב האנרגיה המורגשת בהסעה.

ניר.א
05-06-10, 09:02
מסכים עם גל
גם לגבי האתר שהוא הרבה יותר פרסומי מטכני
גם לגבי ההבדל בתחושה של המשתמש במזגן
ואם קראת באתר כתוב שם עד 30 אחוז חיסכון מה שאומר שאם תפעיל את המזגן לשעה
שעתיים ביום לא יהיה חיסכון כלל או אולי חיסכון מאוד קטן ולא משמעותי
לעומת זאת אם תפעיל את המזגן שעות רבות (למשל כמו שעובד בחנויות או מקומות עבודה)
אתה עשוי להגיע לחיסכון משמעותי שתוך זמן יכסה את המחיר ?!

zivo
05-06-10, 12:13
ראשית נשמע שזה אתר פירסומי ולא ממש טכני, הסעיפים 5 ו 6 אומרים אותו דבר בדיוק.

מסכים עם גל, הכל פירסומי ולא ממש טכני :confused:

ניר.א
05-06-10, 22:02
נראה לי שאפשר לסכם את הדיון בכך שזו פשוט שאלה של תקציב.
מי שמאמין שהמזגן הוא חסכוני כנראה וימשיך להאמין ומי שמאמין שלא גם הוא כנראה ישאר בדעתו.
ופה נכנסת שאלת התקציב ,אם יש לך תקציב לקנות את המזגן היותר יקר והמתקדם מבחינה טכנולוגית וגם לתקן אותו אם חס וחלילה יהיה צורך, מן הסתם תקנה אותו ואם התקציב לוחץ יותר
אז מן הסתם תבחר באפשרות זולה יותר. בדיוק כמו בעת רכישת רכב או כל מוצר אחר.

יוני5
06-06-10, 14:40
אני מבין מהסעיפים הללו הפוך ממכם:

בקיץ הם מבטיחים הורדת לחות קבועה - כי הבעיה העיקרית באזור המרכז למשל היא לחות, ולא חום. ולכן הם מבטיחים את הסוגיה הזו - רמת לחות נמוכה.
בחורף הבעיה הפוכה. מזגנים מייבשים והחום שלהם פחות נעים. הטענה בסעיף 6 היא שהם כן שומרים על רמת לחות מסויימת ולא מייבשים את האויר לרמה לא נעימה כמו במזגנים רגילים.

כמה הייבוש ומה רמת הלחות בחורף? עד כמה אמינות יש בהבטחה הזו? לא יודע. אבל זה מה שהם כותבים.

ומילה נוספת על פרסום לעומת חומר טכני.
הבון טון של ג'יפולוג הוא חומר טכני גרידא. נכון. אבל מה אתם מצפים מחברה מסחרית שמפרסמת מוצר? (שימו לב - מפרסמת!) שתספק לכם מדריך מפורט למשתמש כולל תקנים? כשמפרסמים, כותבים פרסומת. כך זה צריך להיות.
ביננו, כמה מאיתנו מסוגלים באמת לקרוא חומר טכני אמיתי במשהו שהוא לא תחום עיסוקם בפועל?
ונעזוב את זה שזה לא מעניין.

ואם יצרן קפיצים ייתן לכם את הנתונים המטאלורגים המלאים של החומר ממנו יוצרו הקפיצים - מה זה יגיד לכם? (מעבר לעובדה שתוכלו לצעוק בכל פינה את מספר התקן - שביננו, יכול להיות מספר הדגם של החזייה שאותה לובשת בגאון מזכירתו השופעת של מנהל המוצר) - כלום.

אז מספיק עם זיוני שכל.
לרובינו אין את היכולת המינימלית להבין מסמכים טכנים אמיתיים, שלא לדבר על להסיק מהם משמעויות אינטלגנטיות.

והמצחיק הוא שרובנו לא קוראים את המדריך למשתמש הבסיסי אלא מנסים להפעיל לבד. אם נכשלים, אז במקרה הטוב קוראים את המדריך - אבל לרוב פשוט מעלים שאלה באינטרנט, יותר נוח מלקרוא. זה בדיוק מקורו של הביטוי החביב על חנן: RTFM

בברכה,
יוני5
שלא כתב שום הודעה באינטרנט מכיוון שהוא סרב להקליד בלי לדעת את מספר התקן המדוייק וההרכב האטומי של מקש ה enter במקלדת, היום נשברתי.

raanan
15-06-12, 09:20
מעלה את השרשור מן האוב כדי לספר על התובנות שלי.
אז כך בביתי מותקנים :
א. מיני מרכזי של אלקטרה 4 כ"ס
ב. זוג אלקו אינוורטר 14I
ג. אלקו אינוורטר 17I
ד. תדיראן עילי ישן 1.2 כ"ס

התדריאן סוס עבודה שעבר איתי דירה ועדיין מתפקד מצויין (10 שנים)
המיני מרכזי מתפקד 3 שנים טפו טפו בסדר
האינוורטרים ,
אחד (14I ) כבר תוקן פעמיים עקב דליפה בכיפוף פנימי של הצנרת ביחידה החיצונית.
השני (17I ) היום עודכנתי "שהלך" הכרטיס האלקטרוני. מחיר מעל 1000 ש"ח.

בקיצור, המוצר הכי יקר (אלקו אינוורטר), שווה לזבל כמו ארץ הייצור (סין).
למי שמתכנן לרכוש, המלצה שלי, הכי פשוט והכי זול כי כולם מגיעים מאותו מקום.

רענן

zivo
15-06-12, 12:50
אז גם אני אעדכן את התובנות שלי :-)
אם מדובר באחד ל אחד - מזגן לחדר \ חלל, אין מה להתקרב לזה, חבל על הכסף.
אם מדובר ביחידה חיצונית אחת, שמחוברת למס' יחידות פנימיות (2-4) וישנו מצב שמדליקים רק בחדר אח או שנים, כנראה שאינוורטר שווה את "הסיכון".

boozy
19-06-12, 09:58
אז גם אני אעדכן את התובנות שלי :-)
אם מדובר באחד ל אחד - מזגן לחדר \ חלל, אין מה להתקרב לזה, חבל על הכסף.
אם מדובר ביחידה חיצונית אחת, שמחוברת למס' יחידות פנימיות (2-4) וישנו מצב שמדליקים רק בחדר אח או שנים, כנראה שאינוורטר שווה את "הסיכון".

מסכים לגמרי- אינוורטרים הם יקרים משמעותית ונוטים להתקלקל מהר יותר, כיוון שכרטיס הפיקוד שלהם רגיש.
אבל אם בכל זאת החלטת לרכוש אחד, אני ממליץ על שלי- תדיראן אינוורטר 10. הוא מוצב בסלון ומקרר דירת 2.5 חדרים בקומה עליונה, ואפקטיבי מאוד.

נמרוד
19-06-12, 10:04
עלה שרשור מעניין מהאוב...

בקיץ הם מבטיחים הורדת לחות קבועה - כי הבעיה העיקרית באזור המרכז למשל היא לחות, ולא חום. ולכן הם מבטיחים את הסוגיה הזו - רמת לחות נמוכה.
בחורף הבעיה הפוכה. מזגנים מייבשים והחום שלהם פחות נעים. הטענה בסעיף 6 היא שהם כן שומרים על רמת לחות מסויימת ולא מייבשים את האויר לרמה לא נעימה כמו במזגנים רגילים.

כמה הייבוש ומה רמת הלחות בחורף? עד כמה אמינות יש בהבטחה הזו? לא יודע. אבל זה מה שהם כותבים.

זו הנקודה העיקרית שעניינה אותי. התובנות שלי - יש הבדל גדול בין מזגן רגיל לאינוורטר ביום-יום, בחדר השינה. מזה שנתיים אני בבית חדש עם מזגן אינוורטר מפוצל (מנוע אחד גדול ויחידה פנימית בכל חדר, חמש בסך הכל, יצרן LG ויותר מזה אני לא זוכר להגיד), ותאמינו או לא - זה כבר הקיץ השני שאני יכול לישון לילה שלם עם מזגן - כי הוא שקט, עובד בדיוק באותו תדר כל הלילה, ובעיקר, הרבה פחות מייבש את האוויר, מה שהיה משגע במיוחד את אשתי. בביתנו הקודם עם מזגן רגיל היה וטו מוחלט על מזגן דולק בלילה, ואתם בטח מכירים את הסיוט של לקום בבוקר מזיע. האינוורטר פתר את הבעייה.

יותר מזה - היא מסכימה להשאיר מזגן דולק בחדרים של הילדות! תארו לעצמכם! אני בטוח שיש כאן כאלו שמבינים על איזו פריצת דרך טכנולוגית מדובר... ;)

נריה חרזי
20-06-12, 00:48
נראה שפסיכולוגית הצלחת לסדר את אשתך בערך כמו המשווקים בחנויות .לגבי היייבוש של האוויר בקיץ מזגן יודע רק לגרוע מהלחות בחדר ותו לא ולא משנה איזה מזגן

סופת המדבר
26-06-12, 22:11
אם במזגנים עסקינן ....
אני צריך להתקין בקרוב ( כמה שיותר) מזגן של 2-2.5 כ.ס בסלון עם מטבח של בערך 30-35 מ"ר
אין לי בעיה לקנות יד שניה ( אני מתקין לבד) ראיתי ביד2 מזגנים 2.5 כוח של תדיראן יחסית חדשים בסביבות ה 2000 שח
האם כדאי בכלל לקנות מזגן יד2? הוא הרבה יותר זול ממזגן חדש.
יש גם טורנדו סופר אינוורטר 1.8 כ.ס חדש ב2400 ש.ח האם האנוורטר עם כח סוס יותר חלש יתן תפוקה כמו מזגן "רגיל" שיותר חזק?

raanan
26-06-12, 22:42
אני צריך להתקין בקרוב ( כמה שיותר) מזגן של 2-2.5 כ.ס בסלון עם מטבח של בערך 30-35 מ"ר
אם זה לא לחדר שינה של ילדים, אל תתקרב לאינוורטר.
במידה והחלל בעל קירוי טוב ולא "חוטף" שמש שנכנסת דרך חלונות ענק, בחר במזגן 2 כ"ס כך שהמדחס יעבוד רציף (צריכת חשמל נמוכה יותר ומאריך את חיי המדחס) ולא בפיקים.

רענן

polar bear
27-06-12, 11:33
מטבח + מזגן = פילטרים שומניים.בקש זוג נוסף כדי שתוכל לנקות כמו שצריך בלי להשאיר משקעי חומר ניקוי. ובנתיים תוכל להפעיל את המזגן.

אצלנו 2.5 LG על משימה כמעט זהה { אני חושב שהחלל טיפה יותר גדול } עושה את העבודה ב ד י ו ק. לא פחות ולא יותר. אני היתי מעדיף 3 כ"ס כדי שלא יתאמץ כל כך וכדי שזמן הקירור יתקצר.

גונן.ש
14-07-12, 19:40
ראיתי את הפוסט הזה ואני מוכרך לספר לכם משהוא , ליפני קצת פחות מ 7 שנים ניכנסנו לגור בבית ישן בשכירות, בבית לא היו מזגנים כלל, ובעל הביית הסכים שאקנה 4 מזגנים חדשים , בגלל שאני מידי פעם גם חוטא בעבודות שיפוצים קטנות, לקחתי על עצמי את המשימה והזמנתי 2 מזגנים של אלקטרה ו 2 של תדירן מיתוך מחשבה שלא ליפול אם אחד היצרנים, חשבתי בזמנו שזה הכי נכון .

בכל אופן המזגנים הותקנו , ואז החלו המון בעיות הם בקושי הצליחו לקרר והיזיעו ללא סוף, היית יושב בסלון ומיים שהיתעבו מבחוץ על הפלסטיקה החלו לטפטף את את על הראש , בלילה המצב היה גרוע אף יותר כאשר החלו כול איזה זמן היו מין "קירקושים" כאלו בפלסטיק ,כול משהוא כמו חצי שעה היו מתחילם לכמה דקות הקירקושים. חוץ מיזה הייתי קם בבוקר עם סכינים בגרון , בקיצור היזמנו טכנאי לשתי הפירמות מיספר פעמים שאני אפילו לא זוכר בדקו והכול תקין , לעיניין הטיפטוף הם היסבירו שביגלל הלחות הגבוהה בבית אין אף מזגן שלא יטפטף ואין מה לעשות בעיניין (גם התדירן וגם האלקטרה טיפטפו בערך אותו הדבר) לעיניין הקרור הם היסבירו שהמזגן תקין אבל יש בעיית בידוד קשה בביית (מה שנכון אגב) ולכן זה נורא קשה לקרר , בקיצור בלילה סבלנו גם מרעש המאוורים של המזגנים והיקרקושים בקיצור סיוט,

אחרי 8 חודשים בערך שעברנו קייץ חם וחורף קר, החלטתי שאני בודק בדיקה מעמיקה את השוק ומחליף באחת את כל המזגנים, הימליצו לי על מיצובישי , שם המתקין היתחייב שאים המזגנים לא יעשו את העבודה הם יפרקו אותם, יתקינו את הישנים, ויחזירו את הכסף. בקיצור הלכתי על העניין , הם הימליצו על אינוורטור של 4 יחידות פנימיות ואחת חיצונית , על הנייר לפחות היחידות הפנימיות היו עם תפוקה של בערך 9000 btu שזה היה פחות בה 20% מהמזגנים הקודמים כששאלתי איך זה יקרר עם אלה לא מקררים טוב , המתקין אמר לי לא מעניין אותו מה היה ,אלה מה אני חושב שצריך כאן, אל תידאג ! (אני מכרך לומר שדאגתי דווקא)

ואכן השינויי היה קיצוני באופן מחריד ממש , פיתאום המזגן מקרר מצויין אין טיפטופים כלל (זוכרים - "אין מה לעשות זה ביגלל הלחות " ) נעלמו לחלוטין הסכנים בגרון ,שמים את המזגן בלילה על 25 מעלות ולא על 16 והחדר נעים ושומר על טמפטורה אחידה ,רמת הרעש ירדה באופן ניקר בעצם כמעט ולא שומעים את המזגן . 21 db! יתר הפירמות כלל לא מפרסמות נותונים של רעש ?

מה אגיד לכם, קראתי את הפוסט הזה, והיה וויקח כאן שאין הוכחות עם אינוורטור זה טוב או לא טוב, אינני יודע איך עובד אינוורטור של אלקטרה נגיד, אבל בזה של מיצובישי מודבר פשוט במכונה אחרת, אין ביכלל מה להשוות ,זה 4 רמות מעל , שלא לדבר על זה שהמזגנים שפרקו אחרי 8 חודשים ניראו כמו אחרי מליחמה מכיוון שנבדקו מיספר רב שפעמים, כל הפלסטיקה שלהם ניראתה תפוקה , במיצובישי המזגן עכשיו ניראה אחרי 6 שנים של עבודה אינטנסיבית, כמו חדש, כל התריסים שלו ניתנים לפרוק בתוך פחות מ דקה ! ואפשר לנקות אותם בקלות רבה ,בקיצור אין כלל מה להשוות , אכן לביית שלי ספציפית היתה בעיית בידוד יכול להיות שבבית נורמאלי ההבדלים פחות קיצוניים , בעיניין הרעש, מיים שמתעבים , יובש יתר, פרוק וניקויי קל , אין מה להשוות כלל ,

חוץ מיזה גם חשבון החשמל הצתמק ב יותר מ30% השינויי פשוט היה מדהים , זה עלה אז כמובן יותר מפי 3 אבל אני קיבלתי מזגן שעובד עם 0 תקלות (לעומת אולי 10 פעמים של תכנאים ב 8 חודשים שיסבירו לי שהכול תקין ) והיחיד שאכן עושה את העבודה , היום אגב הבנתי שהפער גם נההיה יותר קטן , ושיש מולטי אינוורטור טובים גם לאל גי ופוגיצו , חוץ מיזה יש כמובן את דייקין שהוא איך שהבנתי ברמה של המיצובישי או אפילו מעל (_למרות שלא ברור לי מה יכול להיות מעל ) אני אלקטרה או תדיראן לא חושב שאקנה יותר בחיים , אני כמובן מישתמש רגיל שעבר חוויה קשה ואמיתית עם המזגנים . זהוא רק רציתי לשתף אתכם בחוויה שלי . אגב אני גר בבית הזה עד עכשיו ונהנה מאוד מהמזגנים !

raanan
14-07-12, 20:47
ראיתי את הפוסט הזה ואני מוכרך לספר לכם משהוא , ליפני קצת פחות מ 7 שנים ניכנסנו לגור בבית ישן בשכירות, בבית לא היו מזגנים כלל, ובעל הביית הסכים שאקנה 4 מזגנים חדשים , בגלל שאני מידי פעם גם חוטא בעבודות שיפוצים קטנות, לקחתי על עצמי את המשימה והזמנתי 2 מזגנים של אלקטרה ו 2 של תדירן מיתוך מחשבה שלא ליפול אם אחד היצרנים, חשבתי בזמנו שזה הכי נכון .

בכל אופן המזגנים הותקנו , ואז החלו המון בעיות הם בקושי הצליחו לקרר והיזיעו ללא סוף, היית יושב בסלון ומיים שהיתעבו מבחוץ על הפלסטיקה החלו לטפטף את את על הראש , בלילה המצב היה גרוע אף יותר כאשר החלו כול איזה זמן היו מין "קירקושים" כאלו בפלסטיק ,כול משהוא כמו חצי שעה היו מתחילם לכמה דקות הקירקושים. חוץ מיזה הייתי קם בבוקר עם סכינים בגרון , בקיצור היזמנו טכנאי לשתי הפירמות מיספר פעמים שאני אפילו לא זוכר בדקו והכול תקין , לעיניין הטיפטוף הם היסבירו שביגלל הלחות הגבוהה בבית אין אף מזגן שלא יטפטף ואין מה לעשות בעיניין (גם התדירן וגם האלקטרה טיפטפו בערך אותו הדבר) לעיניין הקרור הם היסבירו שהמזגן תקין אבל יש בעיית בידוד קשה בביית (מה שנכון אגב) ולכן זה נורא קשה לקרר , בקיצור בלילה סבלנו גם מרעש המאוורים של המזגנים והיקרקושים בקיצור סיוט,

אחרי 8 חודשים בערך שעברנו קייץ חם וחורף קר, החלטתי שאני בודק בדיקה מעמיקה את השוק ומחליף באחת את כל המזגנים, הימליצו לי על מיצובישי , שם המתקין היתחייב שאים המזגנים לא יעשו את העבודה הם יפרקו אותם, יתקינו את הישנים, ויחזירו את הכסף. בקיצור הלכתי על העניין , הם הימליצו על אינוורטור של 4 יחידות פנימיות ואחת חיצונית , על הנייר לפחות היחידות הפנימיות היו עם תפוקה של בערך 9000 btu שזה היה פחות בה 20% מהמזגנים הקודמים כששאלתי איך זה יקרר עם אלה לא מקררים טוב , המתקין אמר לי לא מעניין אותו מה היה ,אלה מה אני חושב שצריך כאן, אל תידאג ! (אני מכרך לומר שדאגתי דווקא)

ואכן השינויי היה קיצוני באופן מחריד ממש , פיתאום המזגן מקרר מצויין אין טיפטופים כלל (זוכרים - "אין מה לעשות זה ביגלל הלחות " ) נעלמו לחלוטין הסכנים בגרון ,שמים את המזגן בלילה על 25 מעלות ולא על 16 והחדר נעים ושומר על טמפטורה אחידה ,רמת הרעש ירדה באופן ניקר בעצם כמעט ולא שומעים את המזגן . 21 db! יתר הפירמות כלל לא מפרסמות נותונים של רעש ?

מה אגיד לכם, קראתי את הפוסט הזה, והיה וויקח כאן שאין הוכחות עם אינוורטור זה טוב או לא טוב, אינני יודע איך עובד אינוורטור של אלקטרה נגיד, אבל בזה של מיצובישי מודבר פשוט במכונה אחרת, אין ביכלל מה להשוות ,זה 4 רמות מעל , שלא לדבר על זה שהמזגנים שפרקו אחרי 8 חודשים ניראו כמו אחרי מליחמה מכיוון שנבדקו מיספר רב שפעמים, כל הפלסטיקה שלהם ניראתה תפוקה , במיצובישי המזגן עכשיו ניראה אחרי 6 שנים של עבודה אינטנסיבית, כמו חדש, כל התריסים שלו ניתנים לפרוק בתוך פחות מ דקה ! ואפשר לנקות אותם בקלות רבה ,בקיצור אין כלל מה להשוות , אכן לביית שלי ספציפית היתה בעיית בידוד יכול להיות שבבית נורמאלי ההבדלים פחות קיצוניים , בעיניין הרעש, מיים שמתעבים , יובש יתר, פרוק וניקויי קל , אין מה להשוות כלל ,

חוץ מיזה גם חשבון החשמל הצתמק ב יותר מ30% השינויי פשוט היה מדהים , זה עלה אז כמובן יותר מפי 3 אבל אני קיבלתי מזגן שעובד עם 0 תקלות (לעומת אולי 10 פעמים של תכנאים ב 8 חודשים שיסבירו לי שהכול תקין ) והיחיד שאכן עושה את העבודה , היום אגב הבנתי שהפער גם נההיה יותר קטן , ושיש מולטי אינוורטור טובים גם לאל גי ופוגיצו , חוץ מיזה יש כמובן את דייקין שהוא איך שהבנתי ברמה של המיצובישי או אפילו מעל (_למרות שלא ברור לי מה יכול להיות מעל ) אני אלקטרה או תדיראן לא חושב שאקנה יותר בחיים , אני כמובן מישתמש רגיל שעבר חוויה קשה ואמיתית עם המזגנים . זהוא רק רציתי לשתף אתכם בחוויה שלי . אגב אני גר בבית הזה עד עכשיו ונהנה מאוד מהמזגנים !
אז מה נרשמת במיוחד לאתר כדי לבלבל לנו את המוח עם פרסום למיצובשי ?
חבל שעבור מזגן מצויין (מיני מרכזי שגם עולה פי 3 מאלקטרה) זקוקים ליחצ"נים כמוך !

סע לשלום המפתחות בפנים ואל תחזור לספר לנו סיפורי מעשיות

רענן

נמרוד
15-07-12, 08:36
מה עם חזקת החפות? כל עוד לא הוכחה האשמה...

הבחור (גונן) שלח מייל לאדמין של האתר עם פרטים אישיים והוא טוען שלהד"ם, אכן חדש בפורום ומצא לנכון לשתף בנסיון האישי שלו בתחום זה. נראה לי שהתגובה החשדנית הייתה נמהרת.

אמיר ב.א
19-07-12, 07:16
למי שמעניין אותו קצת נתונים טכניים ובדיקה ממישהו שהוא לא "מטעם החברה"

https://skydrive.live.com/view.aspx?cid=D2338CF4459236C0&resid=D2338CF4459236C0%21191

מאוד מעניין לקרוא , אני הגעתי לאותה מסקנה כמו במצגת.

נ.ב:
נמרוד , אני דווקא עם רענן - too good to be true ...וגם למפרסם יש כתובת ופרטיים אישיים :)

raanan
19-07-12, 07:57
מה עם חזקת החפות? כל עוד לא הוכחה האשמה...

הבחור (גונן) שלח מייל לאדמין של האתר עם פרטים אישיים והוא טוען שלהד"ם, אכן חדש בפורום ומצא לנכון לשתף בנסיון האישי שלו בתחום זה. נראה לי שהתגובה החשדנית הייתה נמהרת.
בבית המשפט הישראלי, גם מושחת שמקבל מעטפות כסף, יוצא ואומר לתשקורת "אין מעטפות, לא היו מעטפות .."
ואותו בית משפט (חבורת מלומדים שמקבלים משכורת נכבדה מאיתנו) מתפלפלים בניסוחים איך להסביר שהמושחת אינו ידע/הבין
שמשפחתו חוגגת וטסה במשך שנים לחו"ל (כולל הגברת "משלנו" = שמאלנית אמנית יקירת התשקורת) ובעצם אף צ'ק לא נרשם או חיוב בכרטיס האשראי .

אז למה כול ההקדמה הזאת ? פשוט להגיד לך שבבית המשפט האישי שלי, הבחור חרטטן וסיפור החפות וכו ... מתאים לפלספנים שמקבלים שכר על כך !

שאל את עצמך מס' שאלות,
א. הודעה ראשונה עם כזאת תשבוחת כשרות לציבור, סבירה ?
ב. בית ישן בשכירות, המשכיר מאשר (ואמור להיות על חשבונו) התקנת 4 מזגנים (לא פחות ...)
ג. שתי פירמות ידועות שוות לזבל עפ"י הסיפור.
ד. מכת המחץ בסיפור ! החלפה למזגני מיצובושי (נמרוד, תעשה שעורי בית ותעדכן בכמה אחוזים מיצבושי יותר יקר מאלקטרה/תדיראן)
ה. "גומר את ההלל" על מזגן מיצובשי (שאגב לשכן שלי יש מיני מרכזי כזה שעובד שנים מצוין)

בקיצור נמרוד, אתה רשאי להאמין לכול גחמה וסיפור.
אני לא !
בעצם אולי שווה לך להכיר אותו ולהתכבד על כוס קפה בקרירות השמימית של מזגני האינוורטר (בהנחה שזה לא במאדים) ...

רענן

נמרוד
19-07-12, 09:32
עברו כמה ימים רענן, וכנראה שאתה צודק - הבחור לא חזר להגיב. אבל אני עדיין מעדיף להיות פחות נחרץ על ההתחלה ולתת סיכוי.

אגב נקודה אחת לטובת "טענת החפות": הוא לא הכניס קישור, שזה המטרה של מקדמי מכירות באינטרנט,לגנוב קצת גוגל PR מאתרים אמיתיים כמו ג'יפולוג. בלי קישור (שאם היה, היה האקדח המעשן והמודעה הייתה נמחקת מייד) המילים שהוא כתב לא ממש עוזרות למכירות של מזגני מיצובישי.

לגופו של עניין אגב - ככל שמתקדם הקיץ אני יותר מרוצה מהLG מולטי אינוורטר שממזג לי את כל הקומה השנייה. לגבי חשבון חשמל לעולם לא נוכל להגיד בוודאות כי אין בסיס להשוואה, אבל שוב, זה שאני ישן עם אשתי כל הלילה מכוסים בשמיכה, והמזגן דולק, שקט, ומתעוררים בבוקר בלי יובש בשפתיים ובעיניים, מבחינתי טכנולוגית האינוורטר מוכחת.

raanan
19-07-12, 10:14
זה שאני ישן עם אשתי כל הלילה מכוסים בשמיכה, והמזגן דולק, שקט, ומתעוררים בבוקר בלי יובש בשפתיים ובעיניים, מבחינתי טכנולוגית האינוורטר מוכחת.
קשה לי להתווכח/להסביר טכנית את העניין. פשוט כי בעקרון אין קשר או הבדל בין טכולוגיית המזגן הרגילה לאינוורטר בנושא ספיחת הלחות.
שניהם בנויים על אותו עקרון (מדחס, מעבה, מאייד) רק ההבדל שבאינוורטר המדחס הוא מנוע DC שניתן לבקר את המהירות שלו (שינוי בתפוקה מושג על ידי כך).
לעומת מדחס AC שעובד בשיטת ה ON/OFF בלבד.
ספיחת הלחות היא תהליך טבעי מעצם פעולת שיטת המיזוג ואינה נשלטת/מבוקרת במזגנים בתיים (בחדרים נקיים קיימת מע/ בקרה ושליטה על הלחות בנפרד).
בעבר (אין לי מושג אם יש עדיין היום) אלקטרה הוסיפה במזגנים המיני מרכזיים אפשרות לחיבור הזנת קו מים. כך יכלו לבצע ניתור ולשמור על הלחות באוויר (בעיקר בחמום).

שורה סופית, להערכתי המזגנים שאצלך לא כוללים חיבור לקו מים. לכן אין יכולת לבקר או לשנות את הלחות.
השערה שלי, התשובה נעוצה בבקרת הטמפ' היותר מדוייקת ואחידה באינוורטר שמאפשרת לישון בקרירות נעימה של 25 מעלות.
לעומת מזגן רגיל שיש את גלי החום/קור שדורש כיוון הטרמוסטט לטמפ' נמוכה יותר שגורמת לעבודה יותר של המדחס ובהתאם ספיחת לחות יותר.

רענן

חנן-ג'יפולוג
19-07-12, 14:18
למיטב ידיעתי יש כן הבדל בספיחת הלחות כי האינוורטר יודע לא להוציא טמפ' שקרובה לאפס במאייד, (לפחות לא אפס בכל המאייד אלא רק בחלקו) אלא חמה יותר כשאין צורך בקירור מקס' ולכן אין עיבוי חזק של לחות במאייד.

-->