PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה - חסר לי נוזל בלמים

ItayWitzer
26-05-10, 13:59
היי,

חסר לי ממש מעט, פחות מחצי כוס של נוזל בלמים.
הנורה נדלקת לסירוגין ומציקה לי בעין.

למישהו יש עודף באיזור ת"א/רמה"ש/הרצליה/כפ"ס ויכול לעזור לי?

חבל לי לקנות מיכל של ליטר...

תודה מראש,

איתי.

shmulikbg
26-05-10, 14:09
היי,

חסר לי ממש מעט, פחות מחצי כוס של נוזל בלמים.
הנורה נדלקת לסירוגין ומציקה לי בעין.

למישהו יש עודף באיזור ת"א/רמה"ש/הרצליה/כפ"ס ויכול לעזור לי?

חבל לי לקנות מיכל של ליטר...

תודה מראש,

איתי.
בטח חשבת על זה, איתי, אבל לא כדאי לבדוק רפידות?

נדב42
26-05-10, 15:38
בטח חשבת על זה, איתי, אבל לא כדאי לבדוק רפידות?

+1
חוצמזה לדעתי כל מוסך ישלים לך בלי חיוב ...
לא ציינת איזה נוזל אתה צריך (DOT3/4/5), יש לי קצת בבית אבל לא זוכר איזה, נדמה לי ש- 4.
(אני ליד כפ"ס)

נדב.

הכוכב הכחול
26-05-10, 15:54
אם אזור קרית אונו עוזר לך,
אתה מוזמן לבוא ולמלא

samuraiDP
26-05-10, 16:04
יש לי שאריות בבקבוק של דוט 3... ממש ממש מעט אבל אם אתה בצרה הבקבוק שלך
מרכז ת"א

050-8571200

yoav21
26-05-10, 16:36
תקנה חדש! הנוזלים הללו רגישים ללחות ולכן לא ממולץ להשתמש בנוזל שעמד.
אני בטוח שאתה יכול להשקיע ברכב שלך 15 ש"ח.
וכמו כן תברר את סיבת החוסר.
בברכה
יואב

נדב42
26-05-10, 16:52
DOT4, הבקבוק של 300CC, יש בערך חצי, לרשותך ...

raanan
26-05-10, 16:58
לא אמורים להשלים נוזל בלמים בכמות שחסרה לך.
אם חסר, צריך לבדוק הסיבה :
רפידות שחוקות מאד
צנרת בלויה /סדוקה
משאבה ראשית/ משאבות אחוריות.

בכל מקרה, רצוי באותה הזדמנות לנקז כל הנוזל ולהחליף בחדש.

רענן

ItayWitzer
26-05-10, 20:11
תודה לכל המגיבים והעוזרים :D

אנסה לענות לכולם ביחד:

מורי עשה לי טיפול לפני כמה שבועות ואמר שבטיפול הבא, עוד חצי שנה, נחליף את הרפידות והדיסקים. אז אני מקבל את העצה שרענן נתן לי ואבקש ממנו לנקז ולהחליף את כל הנוזל.

לגבי השמן, לפי מה שהבנתי, המומלץ לסמוראים במקור היה DOT3, אבל לפי מה שקראתי, אפשר לערבב DOT4 לתוך DOT3.

אני לא יודע מה יש אצלי, אז אני מניח שכדאי את ה4. האם אני טועה?

ליטר של נוזל בלמים עולה 15 ש"ח? ראיתי באינטרנט שזה עולה 17 דולר... איפה אפשר לקנות ב15 ש"ח?

נדב - אתה באיזור כפ"ס השבוע בשישי בערב?

נדב42
26-05-10, 20:41
נדב - אתה באיזור כפ"ס השבוע בשישי בערב?

סביר להניח.
סיכוי קלוש שאצא לטיול שישבת עם לינה בשטח, אם לא אז אני בבית - תבוא בכיף.

לגבי ערבוב בין סוגי נוזל הבלמים - למיטב ידיעתי אסור לערבב. שמעתי פעם שאולי מותר לערבב את 4 עם 5, אבל בשביל מה זה טוב ?
בכל מקרה - אם מורי אמר שהרפידות בדרך והדיסקים גם שחוקים, אז אולי המצב בכלל תקין ולא צריך לעשות כלום, כי כשתחליף את הרפידות והדיסקים תיווצר לך בעייה של עודף נוזל (אלא אם כן תחליף את כולו באותה ההזדמנות).
אם אתה לא רואה נזילה והכמות לא ירדה מתחת למינימום לא הייתי עושה עכשיו כלום, חוץ מלבדוק פעם בשבוע-שבועיים שהמפלס לא ממשיך לרדת...

נדב.

ItayWitzer
26-05-10, 21:17
סביר להניח.
סיכוי קלוש שאצא לטיול שישבת עם לינה בשטח, אם לא אז אני בבית - תבוא בכיף.

לגבי ערבוב בין סוגי נוזל הבלמים - למיטב ידיעתי אסור לערבב. שמעתי פעם שאולי מותר לערבב את 4 עם 5, אבל בשביל מה זה טוב ?
בכל מקרה - אם מורי אמר שהרפידות בדרך והדיסקים גם שחוקים, אז אולי המצב בכלל תקין ולא צריך לעשות כלום, כי כשתחליף את הרפידות והדיסקים תיווצר לך בעייה של עודף נוזל (אלא אם כן תחליף את כולו באותה ההזדמנות).
אם אתה לא רואה נזילה והכמות לא ירדה מתחת למינימום לא הייתי עושה עכשיו כלום, חוץ מלבדוק פעם בשבוע-שבועיים שהמפלס לא ממשיך לרדת...

נדב.

יש את הטיול עבירות בצהריים, ראיתי שאתה עשוי להצטרף אליהם...

לפי מה שקראתי אפשר לערבב 3 עם 4. 5 זה למכוניות מירוץ. למה לערבב? כי אני לא יודע מה יש לי שם, אז עדיף לשים 4, נותן סיכויים טובים יותר.

אז בעצם אם הרפידות שחוקות, הן יותר רחוקות משהן צריכות להיות וזה גורם לירידה הזניחה במפלס? אם ככה, אז אני באמת לא אתעסק עם זה.

נדב42
26-05-10, 21:25
יש את הטיול עבירות בצהריים, ראיתי שאתה עשוי להצטרף אליהם...

לפי מה שקראתי אפשר לערבב 3 עם 4. 5 זה למכוניות מירוץ. למה לערבב? כי אני לא יודע מה יש לי שם, אז עדיף לשים 4, נותן סיכויים טובים יותר.

אז בעצם אם הרפידות שחוקות, הן יותר רחוקות משהן צריכות להיות וזה גורם לירידה הזניחה במפלס? אם ככה, אז אני באמת לא אתעסק עם זה.

אם אתה לא יודע מה יש שם, אל תוסיף כלום. במקרה הצורך תחליף את הכל. בכל מקרה, אם תראה את מורי ביום שישי הוא ידע להגיד לך אם יש בעייה במפלס הנוזל ...

אגיע לטיול אם יהיה עוד טעם - אני מתפנה בכפ"ס בשעה 14:00, וייקח לי עוד כשעה לחבור אליהם ...

נדב.

kobiarava
26-05-10, 22:16
אפשר לערבב 3 עם 4, שניהם דומים מאוד כימית עם הבדלים בעיקר בטמפ' העבודה\רתיחה. 5 לא קשור למכוניות מירוץ, אבל גם לא מתאים לערבוב עם 2 הנ"ל. בכל מקרה, תוסיף את הכמות החסרה, נוזל בלמים לא משאירים "עד לטיפול הבא". אם באמת החוסר נובע מרפידות שחוקות, אז יהיה לך עודף אחרי הטיפול-אז מה? מקסימום מרוקנים את העודף, ובלאו הכי תיכננת להחליף את כל הנוזל בחדש...
הכי חשוב, תמלא את החוסר ותמשיך לעקוב אחרי המפלס, כדי לוודא שאין לך איבוד של נוזל בהמשך.

קובי

אביעד פ.
27-05-10, 02:16
איתי, נוזל בלמים דוט3 אכן עולה 15 שקל. אני קניתי אפילו ב-10 שקלים של אמריקן איגל.
יש בכל תחנת דלק ובכל חנות חלפים.

יש לי ספייר בבית, אני לא מגיע יום שישי כי אני עובד, אבל אתה יכול לעבור לקחת אם זה בדרך שלך. ליטר מתנה.

ItayWitzer
27-05-10, 17:33
תודה לכל מי שהגיב והציע עזרה, אני אעקוב אחרי גובה הנוזל ואם תהיה בעיה אעזר במי מכם שיוכל באותו הזמן.

איתי.

:D

-->